The Bee Nuc – [A Valuable Tool for Beekeepers]


دنیای زنبورداری اصطلاحات جالبی دارد. یادگیری تمام اصطلاحات مختلف می تواند کار بسیار دشواری باشد. آیا تا به حال در مورد nuc شنیده اید؟ زنبور عسل چیست؟ و آیا باید یکی را به زنبورستان خود اضافه کنید؟ نه، این یک دستگاه هسته ای مخفی زنبور عسل نیست. Nucs در واقع خانواده های کوچک زنبور عسل هستند. آنها می توانند دارایی ارزشمندی برای هر برنامه زنبورداری باشند.

زنبورها در ورودی یک کندو nuc.

تعریف Bee Nuc

به طور معمول، وقتی از کلمه “nuc” استفاده می کنیم، به خانواده کوچک زنبور عسل اشاره می کنیم. کلمه “nuc” در واقع مخفف “nucleus” است.

خواهید دید که املای “nuc” “nuke” “nook” و به روش های مختلف تلفظ می شود. برای ایجاد سردرگمی بیشتر، اصطلاح nuc را می توان به روش های مختلفی در هنگام خرید زنبورها یا تجهیزات استفاده کرد.

  • یک جعبه کندوی کوچک چوبی (یا دیگر) که زنبورها را در خود جای می دهد – جعبه nuc
  • فقط قاب ها و زنبورها – شما جعبه خود را تهیه می کنید
  • هم جعبه بیرونی و هم زنبورها و قاب های داخل
5 قاب bee nuc با تصویر زنبورها.

چگونه Bee Nucs با بسته ها متفاوت است

وقتی زنبوردار یک بسته زنبور عسل می خرد، او حدود 10000 زنبور عسل را در یک جعبه حمل و نقل دریافت می کند. کارگران، هواپیماهای بدون سرنشین و یک ملکه در داخل بسته گنجانده شده است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هنگام خرید کلنی nuc زنبور عسل، مقدار مشابهی از زنبورها (شاید بیشتر) دریافت می کنید، اما این تمام نیست. Nucs با قاب هایی از شانه تمام شده و تمام منابع مورد نیاز مستعمره ارائه می شود.

معمولاً، الف کندو هسته ای از 3-5 قاب تشکیل شده است-به جای اندازه کامل کندو 8-10 فریم. آنها معمولاً قاب هایی با اندازه عمیق هستند که متناسب با کندو استاندارد لانگستروت هستند.

فریم های کامل از شانه کشیده شده حاوی عسل و مقداری گرده گنجانده شده اند. مقداری نسل زنبور عسل یا بچه زنبورها در مراحل مختلف رشد روی قاب ها حضور دارند.

یک زنبور ملکه و بس زنبورهای کارگر در تمام سنین گنجانده شده اند. باید به اندازه کافی زنبورها وجود داشته باشند که قاب ها را در کلنی کوچک ما کاملاً بپوشانند. این شروع کوچک باید همه چیز مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک کندوی مولد را داشته باشد.

آیا خرید کندو هسته ای ایده خوبی است؟

خرید nucs می تواند راه خوبی باشدبرای شروع زنبورداری اما، مطمئن باشید که دقیقاً متوجه شده اید که برای چه چیزی هزینه می کنید.

اگر شما خرید زنبور و می خواهید یک nuc بخرید، اکثر تامین کنندگان فقط زنبورها و قاب ها را به شما می فروشند. آنها در یک جعبه حمل موقت برداشته می شوند (یا حمل می شوند).

اگر یک زنبوردار محلی بزرگتر زنبورهای اضافی برای فروش داشته باشد، ممکن است برداشت امکان پذیر باشد. در این حالت، خریدار یک کندوی خالی از اندازه کامل را به حیاط زنبوردار می برد.

یک هسته از زنبورها توسط فروشنده در داخل قرار می گیرد. بعد از تاریک شدن هوا یا روز بعد برمی‌گردید تا نوک را بردارید. برداشت در روز منجر به از دست دادن علوفه گران می شود مگر اینکه فروشنده شب قبل در ورودی را ببندد.

هنگام سفارش زنبورها، سؤالات خود را بپرسید تا زمانی که به وضوح متوجه شوید که چه چیزی در خرید شما گنجانده شده است. به یاد داشته باشید که bee nucs اغلب 5 فریم هستند، اما می توانند 4 یا حتی 3 فریم باشند.

این کلنی استارتر جایگزین خوبی برای مبتدیان زنبورداریمخصوصاً در جاهایی که زنبورهای بسته در دسترس نیستند.

قیمت کندوی Nuc چقدر است؟

هزینه یک زنبور عسل 5 قاب (زنبورها، قاب ها) به طور متوسط ​​حدود 150 تا 250 دلار است. تامین کننده، زمان سال، نوع زنبور عسل و مکان همگی در قیمت نقش دارند.

Nucs برای فروش با جعبه nuc چوبی زیبا گران تر هستند. این جعبه می تواند بارها و بارها در برنامه زنبورداری شما استفاده شود.

همه nuc ها یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از فروشندگان کار بهتری را در ارائه زنبور عسل با کیفیت انجام می دهند. قبل از خرید تحقیق کنید

چند زنبور در یک کلنی Nuc هستند؟

در تعداد زنبورهای عسل موجود در یک nuc حدود 10000 تا 15000 زنبور خواهد بود.. با این حال، این تعداد بسته به کیفیت کندو هسته می تواند بسیار متفاوت باشد.

و به یاد داشته باشید، شما فقط با یک بسته زنبور عسل خریداری نمی کنید. شما همچنین در مراحل مختلف رشد و نمو و شانه کشیده شده با عسل و گرده بچه خریداری می کنید.

یک زنبور عسل بلافاصله شروع به رشد می کند، آنها مجبور نیستند مانند یک بسته زنبور از ابتدا شروع کنند. این یک مزیت آشکار نسبت به یک دسته یا بسته زنبورهای اسیر شده است.

چگونه یک Nuc of Bees را حمل می کنید؟

هنگام حمل و نقل یک زنبور عسل، هدف ما این است که زنبورها را ایمن به خانه برسانیم. مطمئن شوید که ورودی nuc بسته است و هیچ زنبوری از هیچ شکافی فرار نمی کند.

مهره مهر و موم شده را داخل وسیله نقلیه خود قرار دهید تا واژگون نشود. زنبورها را خنک نگه دارید – خطر گرم شدن بیش از حد وجود دارد.

یک کلنی هسته با کیفیت خوب با زنبورها پر می شود. آنها نمی توانند کندو را به روش معمولی خنک کنند. اگر یک nuc را در یکی از جعبه های حمل مقوایی حمل می کنید، من واقعاً دوست دارم یک توری در اطراف جعبه قرار دهم.

این می تواند به سادگی یک کیسه لباسشویی مشبک باشد – این بیمه ارزان برای خانه درایو است. شما همچنین می توانید خرید یک کیف زیپ نوک برای همین هدف

به محض اینکه به خانه رسیدید، nuc را در یک مکان امن خنک قرار دهید – یا nuc را مستقیماً به حیاط زنبور عسل ببرید.

جعبه را درست در کنار کندویی که قرار است خانه آنها باشد، بنشینید و ورودی کوچک را باز کنید. زنبورها بیرون می آیند و شروع به تحقیق و جست و جو می کنند.

این اشکالی ندارد زیرا شما باید آنها را درست در جایی که خانه جدیدشان قرار دارد بنشینید. اکنون زمان خوبی است که بقیه وسایل خود را تهیه کرده و برای نصب آماده شوید.

با برنامه ریزی مناسب نصب bee nuc در تجهیزات شما معمولاً بدون مشکل خاصی خاموش می شود. هنگام انجام هر نوع بازرسی کندو، همانطور که انجام می دهید عمل کنید. آرام و با احتیاط حرکت کنید.

زنبورهای nuc خریداری شده در یک تصویر جعبه حمل موقت.

زنبورها چقدر می توانند در یک Nuc بمانند?

زنبورها را از nuc به یک کندو با اندازه کامل منتقل کنید زمانی که زنبورهای کافی برای پوشش 80٪ از قاب های nuc وجود دارد.

یک نوک خریداری شده باید به اندازه کافی پرجمعیت باشد تا زنبوردار به محض رسیدن به خانه آنها را در یک کندو با اندازه کامل نصب کند.

کلنی های زنبور عسل زمانی که در اندازه جعبه متناسب با جمعیت زنبورها باشد، عملکرد خوبی دارند. کندو هسته ای می تواند مانند کندوهایی با اندازه معمولی شلوغ شود. بله، شما کندو nuc می تواند ازدحام کند.

زنبوردار شارلوت با تصویر جعبه nuc زنبور عسل.

ارزش Nucs در زنبورداری

دانه های زنبور عسل از چندین جهت برای زنبورداران ارزشمند هستند. این مینی کلنی می تواند منبعی برای کندوهای تولیدی شما باشد.

  • سلول های ازدحام اضافی برای ساختن یک ملکه جدید استفاده می شود
  • ایجاد شکاف
  • عالی برای گرفتن دسته های کوچک
  • روشی سبک وزن برای جابجایی قاب نوزادان به حیاط زنبور عسل دیگر

آنها یک راه عالی برای استفاده از سلول های ملکه اضافی هستند. آ مستعمره قوی ممکن است تقسیم شود به دو کندو – با سلول‌های ملکه باقی‌مانده.

داشتن یک جعبه nuc در دست – به این معنی است که شما می توانید یک سلول ملکه قرار دهید یا دو تا در جعبه کوچکتر با چند قاب و زنبورهای پرستار. شاید آنها بتوانند ملکه جدیدی را برای شما پرورش دهند تا در کلنی دیگری از آن استفاده کنید. هنگامی که می خواهید یک ملکه اضافی را در دسترس داشته باشید، بسیار مفید است.

جعبه های با سایز هسته ای

من از یک جعبه به اندازه nuc برای ساخت اسپلیت کوچک استفاده کرده ام. شاید کلنی تولیدی من بخواهد ازدحام کند، اما زمان جریان عسل فرا رسیده است. من نمی خواهم شکاف بزرگی ایجاد کنم و به تولیدم لطمه بزنم. ممکن است سعی کنم یک مینی شکاف درست کنم و مقداری ازدحام کندو را کاهش دهم.

برخی از زنبورداران حتی از 2 جعبه nuc عمیق که روی هم چیده شده اند هنگام رشد کلنی استفاده می کنند. و البته می توانید تجهیزات سایز nuc را در اندازه های کم عمق و متوسط ​​نیز خریداری کنید.

شما معمولا می توانید یک جعبه nuc چوبی مونتاژ نشده را با قیمت کمتر از 80 دلار پیدا کنید. این شامل تخته پایین، عمیق، پوشش داخلی و بالا است. فریم ها و پایه هایی که باید اضافه کنید.

هر زنبوردار باید چند جعبه bee nuc در دست داشته باشد. آنها برای انواع کارهای زنبورداری بسیار مفید هستند.

چه در حال خرید یک عدد زنبور عسل برای شروع یک کندو جدید باشید یا چند مورد جعبه های nuc bee برای استفاده در زنبورستان خود، آنها واقعاً جایگاهی در زنبورداری دارند. از قرار دادن شکاف‌های کوچک گرفته تا گرفتن دسته‌ها، به کار می‌آیند – سعی کنید یک یا دو را در دسترس داشته باشید.

سفارش فوری عسل ♥