فروشگاه عسل طبیعی تهران هانی

چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

از دیرباز تا به امروز بشر از خواص درمانی عسل در روند بهبود بیماری های مختلفی مثل سوختگی، بیماری های ریوی، گوارشی، ضعف اعصاب و درمان بیخوابی استفاده میکند. عسل یک ماده غذایی با طبع گرم است که می تواند در درمان بیماری های طبع سرد مثل عوارض ناشی از سودا و بلغم تاثیرگذار باشد، همچنین عسل به دلیل دارا بودن مواد مغذی مثل ویتامین های خانواده B و C، قندهای طبیعی مثل گلوکز و فروکتوز، مواد آلی، مواد معدنی مثل منیزیم، پتاسیم، کلسیم و… می تواند بخشی از انرژی روزانه و بسیاری از نیازهای غذایی انسان را تامین کند.
ایران به لطف طبیعت بکر و گسترده ای که در مناطق مختلف مثل ارتفاعات زاگرس در کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری، کردستان، علم کوه،استان اردبیل (سبلان) و … دارد، میتوان عسل های طبیعی با کیفیتی را در آن یافت. کیفیت عسل طبیعی علاوه بر منطقه ای که در آن پرورش می یابد، به روش پرورش و نگه داری از زنبور عسل نیز بستگی دارد . با این وجود برای علاقه مندان این ماده غذایی این سوال پیش می آید که چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم ؟  با فروشگاه عسل طبیعی تهران هانی همراه باشید در ادامه این مقاله ویژگی های عسل مرغوب و بهترین راه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را خواهیم گفت.

مزه ی و بوی عسل طبیعی و تفاوتش با عسل تقلبی:

از مهم ترین ویژگی های عسل طبیعی که برای تشخیص آن از عسل تقلبی استفاده می کنند میتوان طعم، عطر و بو، رنگ، غلظت را نام برد طعم عسل طبیعی با توجه به شهد گیاهانی که زنبور از آنها عسل تهیه میکند و اقلیم زیستی زنبور،  مزه متفاوتی دارد . با این حال عسل طبیعی به خاطر دارا بودن قندهایی چون گلوکز و فروکتوز مزه ی شیرینی خاص و متمایز از شیره خرما ، انگور ، شکر و .. دارد ، طعم شیرین عسل طبیعی نه آنقدر زیاد است که گلو را اذیت کند نه طعم خام بودن دارد .از نشانه های دیگر برای شناخت عسل مرغوب عطر و بوی آن است البته همانند مزه با توجه به تفاوت تغذیه زنبور و اقلیم زیستی آن، بوی عسل طبیعی متفاوت و خوش رایحه است اما عسل تقلبی یا بویی ندارد یا بوی آن جذاب نیست. زنبوری که از گل های معطر مثل زعفران، گل محمدی و اقاقیا تغذیه میکند عسلی با رایحه ی خوشبوتری نسبت به عسل گون و باغ های میوه تولید میکند، در ضمن اگر ظرف عسل مدتی بسته باشد هنگام بازکردن درپوش آن حتما عطر و رایحه ی قوی و مطبوع عسل طبیعی را می توان استشمام کرد.

عسل طبیعی در بازار ایران رنگ های مختلفی مثل سبز یشمی، به رنگ عقیق سرخ مایل به زرد، سیاه، قهوه ای تیره و روشن و … دارد که هر کدام تا حدی نشان دهنده منطقه ای که زنبور در آن پرورش پیدا کرده است می باشد. در نواحی مثل الموت، گلپایگان، طالقان که زنبور از گون تغذیه میکند عسل به رنگ سبز مایل به یشمی، در نواحی کوهستانی آذربایجان غربی با تغذیه از باغات میوه رنگ عسل طبیعی به رنگ عقیق سرخ مایل به زرد و در مناطق جنگلی مازندارن و کوهستان های زاگرس، کهگیلویه و بویر احمد و کردستان و اردبیل رنگ عسل سیاه و تیره می باشد .
با اینکه رنگ عسل طبیعی در مناطق مختلف متفاوت است اما رنگ آن یکنواخت است و با گذر زمان و تابش آفتاب تغییر رنگ نخواهد داد، درحالی که عسل غیر طبیعی به مرور زمان با تابش آفتاب به دلیل تبخیر و از دست دادن رطوبت رنگش تیره میشود . البته شرایط محیطی مثل گرمای و سرمای شدید بر روی رنگ عسل طبیعی تاثیرگذار است و ممکن پس از سرد شدن کدر شود

سفتی و غلظت عسل طبیعی و تشخیصش از تقلبی:

غلظت و سفتی عسل طبیعی یکی دیگر از عوامل تشخیص آن از عسل تقلبی می باشد. غلظت عسل هم مانند مزه، رنگ و عطر آن با توجه اقلیم متفاوت است بنابراین غلظت عسل به تنهایی نمیتواند تعیین کننده کیفیت عسل باشد. یکی از خواص عسل این است که رطوبت و ذرات آب موجود در هوا را به خود جذب میکند و رقیق می شود بنابراین عسلی که در مناطق مرطوب مثل شمال ایران به دست می آید غلظت کمتری نسبت به عسل مناطق کوهستانی مثل کهگیلویه و بویراحمد دارد، پس بهتر است ظرف عسل با سرپوش محکم نگه داری کرد تا درمجاورت هوا رقیق نشود. عسل طبیعی بلافاصله در دهن آب میشود درصورتی که عسل غیرطبیعی مثل آبنبات در دهان جمع میشود و طعم شکر آن غالب میشود .
با وجود دانستن ویژگی های عسل طبیعی این موارد به تنهایی نمیتواند مرغوب بودن عسل را ثابت کند، در ادامه چندین روش ساده برای تشخیص عسل اصلی از تقلبی را خواهیم گفت که با امتحان این موارد میتوانید عسل با کیفیت تری را انتخاب کنید .

راههای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

آب یک راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی:

روش اول: مقداری از عسل را با قاشق با فاصله در ظرف آب سرد بریزید اگر عسل به صورت یک رشته نخ بدون قطع شدن به ته ظرف آب رفت و طعم و رنگ آب را عوض نکرد عسل مرغوبیست، عسل طبیعی خیلی سخت درآب سرد حل میشود و حالت چسبندگی خود را حفظ میکند ولی عسل تقلبی بلافاصله شکل رشته ای خود را از دست میدهد و در آب حل میشود. در کنار این روش میتوانید مقداری از عسل را بین انگشتان خود بریزید و با باز و بسته کردن انگشتان میزان چسبندگی عسل را امتحان کنید .


روش دوم : آتش زدن عسل با کبریت یکی از راه های دیگر تشخیص عسل طبیعی از تقلبی می باشد، به این صورت که یک چوب کبریت را از عسل آغشته کنید و سعی کنید با فندک آن را آتش بزنید اگر روشن شد عسل طبیعی است ولی عسل تقلبی به سادگی آتش نمیگیرد.

روش سوم : رنگ عسل در کل ظرف باید به صورت یکنواخت باشد، ظرف شیشه ای عسل را جلوی نور بگیرید اگر رنگ آن در قسمت های مختلف فرق میکرد و نور به راحتی از آن عبور کرد، عسل خوبی نیست.
روش چهارم : با نان تست میتوان عسل تقلبی را عسل طبیعی تشخیص داد، اگر عسل طبیعی را بر روی نان تست بمالید، با گذشت زمان کمی سفت می شود ولی اگر عسل تقلبی باشد نان تست نمدار خواهد شد

روش پنجم : یکی دیگر از راه های تست عسل طبیعی از تقلبی استفاده از زرده تخم مرغ است، عسل و زرده تخم مرغ را با هم ترکیب کنید اگر عسل طبیعی باشد زرده خام شبیه زرده تخم مرغ پخته میشود.


شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا عسل شکرک میزند ؟

آیا عسلی که شکرک میزند تقلبی است ؟

عسل طبیعی یک ماده قندی اشباع شده است که آنزیم مهمی به نام دیاستاز دارد، این آنزیم در شرایط محیطی با دمای ۷ الی ۱۴ درجه ذرات محلول در عسل به خود جذب میکند و کریستالیزه میشود و به اصطلاح شکرک میزند یا رس میکند. عسل شکرک زده مثل روغن نباتی سفت میشود و تفاوت آن با مربای شکرک زده در اندازه بلورهای آن است، بلورهای عسل نرم و یکنواخت است و موقع خوردن به دندان نمی چسبد و در گلو احساس زبری نمی کنیم. بنابراین شکرک زدن برخلاف باور عموم در عسل طبیعی رخ میدهد و عسل تقلبی خیلی دیر رس میکند یا اصلا شکرک نمیزند و بلورهای زبر و خشنی دارد که هنگام خوردن کاملا حس میشود و آزار دهنده هست .
عسلی طبیعی که شکرک میزند فقط از لحاظ فیزیکی تغییر حالت میدهد و خاصیت و کیفیت خود را از دست نمیدهد برای از بین بردن شکرک کافیست ظرف عسل را در ظرف آب گرم قرار داده و به آرامی تکان دهیم تا به شکل طبیعی برگردد
عسل طبیعی هم مانند هر ماده غذایی دیگری نیاز به شرایط نگه داری مناسب دارد، بنابراین توصیه میشود عسل را در محیط گرم  خشک و دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهیم و نیاز به محیط یخچال و فریزر ندارد.

آیا عسلی که شکرک میزند تقلبی است ؟

 

ارسال نظر