Bee Brood – {کلیدهای شناسایی}


تصویر پنهان پینترست

در داخل یک کلنی زنبور عسل هزاران حشره را خواهید دید. با این حال، مهمترین بخش کلنی، نسل آینده است. ما به این زنبورهای جوان در حال رشد می گوییم – نسل زنبور عسل مهم نیست که امروزه کلنی چقدر قوی باشد، داشتن فرزند خوب برای ادامه کندو حیاتی است.

Bee Brood چیست؟

تصویر مراحل مختلف تولد زنبور عسل در سلول های لانه زنبوری

نوزاد زنبور عسل به تخم، لارو و شفیره اطلاق می شود در دنیای زنبورداری این زنبورهای در حال رشد بخشی از مرحله 4 هستند چرخه زندگی زنبورهای عسل

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

طول عمر زنبورهای عسل خیلی طولانی نیست. در واقع، کارگران تنها حدود 6 هفته در طول تابستان زندگی می کنند. آنها به معنای واقعی کلمه خود را تا حد مرگ کار می کنند.

این عمر کوتاه توضیح می دهد که چرا مستعمره باید پیوسته داشته باشد عرضه بزرگسالان جدید همراه با مرگ اعضای مستعمره مسن تر، کارگران جدید باید آماده جایگزینی آنها باشند – در غیر این صورت مستعمره نمی تواند زنده بماند.

لانه نوزاد

مراقبت از جوانان در حال رشد یک مسئولیت است. بزرگسالان جوان “زنبورهای پرستاری” به طور مداوم به نیازهای هر لارو در سلول های مولد رسیدگی می کنند.

کارگران دما و رطوبت داخل کندو را در محدوده معینی نگه می دارند. در غیر این صورت، نوزادان زنبور عسل خواهند مرد. به همین دلیل، نوزادان معمولاً در یک منطقه از کندو متمرکز می شوند.

سلول‌های لانه زنبوری حاوی تخم‌ها، لاروها و شفیره‌ها در چندین قاب پخش شده و برای سهولت مراقبت در کنار هم متمرکز شده‌اند. اصطلاح لانه نوزاد یا جعبه نوزاد برای توصیف این قسمت از کندو استفاده می شود.

طبیعی است که گرده یا نان زنبور عسل و شهد در سلول های نزدیک لانه مولدین. این باعث می شود پرستاران راحت تر غذا بخورند و بتوانند به بچه ها غذا بدهند.

مراحل Bee Brood

  1. تخم مرغ
  2. لارو
  3. شفیره

در حالی که همه اعضای کلنی از طریق این 4 مرحله رشد می کنند، آنها این کار را با سرعت های متفاوت انجام می دهند. زمان بندی می تواند از یک کندو به کندوی دیگر کمی متفاوت باشد.

اما به طور کلی، بازه زمانی تخم تا ظهور یک زنبور کارگر – 21 روز، یک هواپیمای بدون سرنشین 24 روز و ملکه 16 روز طول می کشد.

تصویر تک‌تخم‌های زنبور عسل توسط یک ملکه در سلول‌های موم زنبور عسل.

تخم زنبور عسل بسیار کوچک هستند

آنها ملکه را جفت کردند، یک تخم را در یک سلول لانه زنبوری مومی که توسط کارگران صیقل داده شده و آماده شده است، می گذارد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

او تخم‌های بارور شده‌ای می‌گذارد که تبدیل به کارگران می‌شوند یا تخم‌های بارور نشده که تبدیل به هواپیمای بدون سرنشین می‌شوند – زنبورهای نر.

یک تخم زنبور عسل شبیه یک تکه کوچک برنج سفید است. شما معمولاً 1 تخمک در هر سلول خواهید دید و در ابتدا به پایان می رسد.

را ملکه زنبور عسل به ویژه با شکم بلند مجهز شده است. این به او اجازه می دهد تا تخمک را در انتهای یک سلول محکم کند.

هر زنبوردار تازه وارد باید یاد بگیرد که چگونه تخم مرغ را پیدا کند. اگر کمی طول کشید نگران نباشید. تخم‌ها اغلب به سختی دیده می‌شوند زیرا بسیار کوچک هستند.

ممکن است لازم باشد از یک ذره بین برای کمک به جستجوی تخم مرغ ها تا زمانی که تجربه بیشتری کسب کنید، استفاده کنید.

یافتن تخم مرغ هایی که به درستی قرار گرفته اند می تواند چیزهای زیادی در مورد وضعیت کلنی به ما بگوید. تأیید می کند که ملکه احتمالاً مدت کوتاهی پیش (در 3 روز گذشته) حضور داشته است.

این به ویژه برای زنبورداران جدید که هنوز در حال یادگیری هستند مفید است چگونه ملکه خود را پیدا کنند. اگر نمی توانید ملکه را پیدا کنید اما a الگوی خوب تخم مرغ، احتمالاً همه چیز خوب است.

تصویر شانه عسل پر از لارو زنبور عسل یا بچه شیر

لارو یا شیرخوار

پس از 3 روز (به طور متوسط) پوسته تخم مرغ حل می شود و ما یک دانه کوچک سفید رنگ را می بینیم. اکنون شروع می شود مرحله لاروی رشد زنبور عسل

این مرحله لاروی زمان تغذیه و رشد سریع است که معمولاً به آن مولد باز گفته می شود. لارو اغلب در بستری از غذای سفید و شیری شناور دیده می شود. به این دلیل لاروها را اغلب مولد شیر می نامند.

لاروها به خوبی توسط زنبورهای پرستار تغذیه می شوند. غدد داخل سر پرستاران این غذای خاص را تولید می کنند. این ماده مغذی در سلول‌هایی رسوب می‌کند که مستقیماً به لاروها تغذیه نمی‌کنند.

مرحله رشد لاروی بسته به نوع زنبور عسل (کارگر، هواپیمای بدون سرنشین، ملکه) برای مدت‌های مختلف طول می‌کشد.

به طور متوسط ​​مرحله لاروی 5-7 روز طول می کشد. در زمان مناسب، کارگران روی سلول را با یک پوشش مومی می پوشانند.

بیماری های نوزادان

لاروها را “بچه بدون کلاهک” نیز می نامند. در این مرحله است که اغلب بیماری های زنبور عسل مشاهده می شود. لارو زنبور سالم سفید و براق هستند.

نوزادان بیمار تیره تر و اغلب قهوه ای هستند. لارو مرده می تواند نشان دهنده مشکلات جدی در کلنی شما باشد. اگرچه همیشه اینطور نیست، لاروهای در حال مرگ می توانند نشانه عفونت باشند.

برخی شرایط مانند فولبرود آمریکایی (لارو پانی باسیلوس)- که (AFB) نیز نامیده می شود، بیماری های کشنده باکتریایی هستند. آنها می توانند به دیگر کهیرها سرایت کنند و آنتی بیوتیک ها واقعاً در درمان این مشکل موفق نیستند.

سایر بیماری های زنبور عسل مانند فولبرود اروپایی (EFB) به همان اندازه کشنده نیستند. لاروهای آلوده که علائم بیماری را نشان می دهند همیشه دلیلی برای بررسی بیشتر هستند.

اما کمی جوجه مرده دلیلی برای وحشت نیست، برخی از بیماری های نوزادان کوتاه مدت هستند و خود به خود یا با یک ملکه جدید برطرف می شوند.

ویروس Sacbrood، Chalkbrood – یک بیماری قارچی (که باعث ایجاد گچ مانند مومیایی می شود) و مواردی از این قبیل لزوماً برای زنبورهای شما حکم مرگ ندارند.

شفیره زنبور عسل و نوزاد درپوش در تصویر قاب لانه زنبوری.

مرحله بلود درپوش

پس از بسته شدن بچه، مرحله تغذیه به پایان رسیده است. در داخل سلول، لارو به شفیره زنبور عسل تبدیل می شود.

اکنون این زنبور در حال رشد بیشتر شبیه یک زنبور واقعی است. اما هنوز تغییراتی وجود دارد که باید رخ دهد.

باز هم، زمان صرف شده در داخل سلول درپوش بسته به نوع زنبور عسل متفاوت است. سلول ها برای یک دوره بین 8 روز تا 14.5 روز درپوش هستند.

در این مدت مرحله شفیرگی کامل می شود و در نهایت یک فرد بالغ کاملاً شکل گرفته ظاهر می شود. این هم زمانی است که آلودگی کنه واروآ برخی از آسیب های بدتر را انجام دهد.

سندرم کنه انگلی سالانه هزاران کلنی را ضعیف کرده و از بین می برد. زنبورداران عاقل تمام تلاش خود را برای کنترل کنه ها انجام می دهند.

انواع نوزادان سرپوش دار در کندو

تخم ها و لارو بسیار شبیه به هم هستند. با این حال، زمانی که مولدین زنبور عسل به مرحله کلاهک رسید، معمولاً می توانیم بگوییم که آنها چه نوع زنبوری خواهند شد.

  1. کارگر
  2. پهپاد
  3. سلول های ملکه درپوش

مولد کارگر درپوش

نسل کارگر صاف و تقریباً همسطح با سطح شانه است. موم قدیمی‌تر برای درپوش سلول‌ها استفاده می‌شود که منجر به رنگ بژ یا خرمایی می‌شود.

یک الگوی مولد خوب شامل تعداد زیادی سلول از همان نوع و سن جوان نزدیک به هم با تعداد کمی سلول خالی است.

برخی از درپوش ها ممکن است طرح کمی روی پوشش مومی داشته باشند. به نظر می رسد این یک چیز ژنتیکی است زیرا در کلنی ها متفاوت است.

درپوش Drone Brood

هواپیماهای بدون سرنشین زنبورهای نر در کندو هستند. از آنجایی که آنها از کارگران بزرگتر هستند، به سلول بزرگتری نیاز دارند.

نوزادان بدون سرنشین در طول سال در کندو وجود ندارد اما در بهار و تابستان رایج است. مستعمره دارد بدون نیاز به پهپاد در طول زمستان هیچ ملکه جدیدی نیازی به جفت گیری نخواهد داشت.

سلول های بدون سرنشین از سطح لانه زنبوری بیرون زده اند. آنها شکل گلوله ای مشخصی دارند و اغلب در لبه های لانه فرزند یافت می شوند.

تصویر بچه پهپاد گلوله ای شکل روی قاب کندو

سلول های ملکه باز و درپوش دارند

اگر مستعمره در حال ساخت یک ملکه جدید یا آماده شدن برای ازدحام است، ممکن است پیدا کنید سلول های ملکه. این سلول های ویژه حاوی لارو یا شفیره ملکه در حال رشد هستند.

ملکه ها بزرگتر از کارگران یا هواپیماهای بدون سرنشین هستند و برای توسعه به سلول بسیار بزرگتری نیاز دارند.

یک سلول ملکه به صورت افقی به صورت شانه ساخته شده است. آنها شبیه یک بادام زمینی بزرگ هستند. هر کدام یک ملکه در حال رشد را درون خود نگه می دارند.

مانند سایر انواع زنبورهای در حال رشد، کارگران پس از پایان مرحله رشد لارو، سلول‌های ملکه را کلاه می‌گذارند.

تصویر سلول های بزرگ ملکه روی قاب بچه در کندو

ارزیابی الگوهای زاد و ولد

یادگیری به انواع مختلف نسل زنبور عسل را بشناسید یکی از جنبه های مهم زنبورداری است. مستعمره نمی تواند به ما بگوید که در حال برنامه ریزی است – و احتمالاً اگر می توانستند نمی خواستند.

توسط خواندن قاب زنبور عسل ما می توانیم در مورد شرایط کلنی چیزهای زیادی یاد بگیریم. اگر 1 کلنی بدون بچه دارید و بقیه با مقدار زیادی رشد می کنند – چه اشکالی دارد؟

مستعمره ای که فقط پهپادهای در حال توسعه دارد و هیچ بچه کارگری در فصل گرما نمی تواند مشکل ملکه داشته باشد. آیا ملکه مرده است یا هنوز حضور دارد اما شکست می خورد؟

وجود سلول های ملکه به این معنی است که کلنی در حال ساخت یک ملکه جدید است. چرا این اتفاق می افتد؟ آیا کلنی فکر می کند ملکه آنها در حال شکست است؟ شاید مستعمره باشد آماده شدن برای ازدحام.

اگر مقادیر زیادی لارو مرده (قهوه ای، تیره) پیدا کردید، این می تواند به معنای وجود بیماری در کلنی شما باشد. وقت آن رسیده است که از متخصص زنبورهای منطقه خود کمک بگیرید.

تصاویری از تخم های مولد زنبور عسل، لارو و نوزاد درپوش در تصویر کندو.

نسل زنبور عسل آینده کلنی است. سلول‌های لانه زنبوری حاوی جوان‌های سالم و در حال رشد چیز زیبایی است.

در طی بازرسی کندو، یادداشت بردارید مجله زنبورداری شما یا دفترچه یادداشت در طول فصل گرم، اکثر مستعمرات تمام مراحل را خواهند داشت: تخم، لارو و نوزادان درپوش.

هر چیزی که به نظر می رسد نامناسب یا متفاوت از آنچه برای فصل مورد انتظار است، ممکن است شاهد مشکلی باشد که باید به آن توجه کنید.

همانطور که به دانش آموزان در من می گویم کلاس آنلاین زنبورداری، نگران نباشید اگر کمی طول می کشد تا یاد بگیرید چگونه هر چیزی را که در کندو می بینید شناسایی کنید. زنبورهای ما موجوداتی مرموز هستند که رازهایی را که هنوز باید یاد بگیریم.

سفارش فوری عسل ♥