A Drone Bee – {Life of the Male Honey Bee}


در میان هزاران زنبور عسل در یک کلنی، بیشتر آنها ماده هستند. اما در طول ماه های گرم، احتمالاً صدها پسر را نیز در کندو خواهید یافت. زنبور بدون سرنشین نر است. اگرچه آنها هیچ کاری مرتبط با زندگی روزانه کندو انجام نمی دهند، اما نقش مهمی در کلنی دارند. آنها مسئول جفت گیری ملکه های باکره هستند. اگر نر در دسترس نباشد، ملکه های جدیدی تولید و جفت نشوند، کلنی وجود نخواهد داشت.

چند زنبور بدون سرنشین در تصویر کلونی زنبور عسل.

نقش مهم زنبورهای بدون سرنشین

زنبورهای بدون سرنشین یکی از اعضای کلنی زنبور عسل است که اغلب اشتباه گرفته می شود. گاهی اوقات، ما زنبورداران آنها را به عنوان یک مسئولیت یا “کشیدن منابع مستعمره” در نظر می گیریم. گاهی اوقات زنبورداران جدید به این باور می رسند که داشتن آنها در کندو چیز بدی است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این کاملاً نادرست است زیرا برای یک کلنی متعادل و با تغذیه خوب با پهپادهای تولید کننده ملکه خوب نشانه سلامتی است.

زنبورهای بدون سرنشین با چشمان درشت جلوی کندو با تصویر زنبورهای کارگر.

کاری که زنبورهای بدون سرنشین در کندو انجام می دهند

داخل کندو کار زیادی نمی کنند. او اساساً استراحت می‌کند و بیرون می‌رود – منتظر یک بعدازظهر گرم است تا به دنبال ملکه‌ها پرواز کند.

او ممکن است به خود کمک کند تا عسل را از یک سلول باز بچشد یا ممکن است منتظر بماند تا یکی از زنبورهای خانه آن را برای او بیاورد. (میتونم چیزی در موردش بگم ولی نمیگم ;))

برخلاف زنبورهای کارگر، هواپیماهای بدون سرنشین هیچ کار کندو انجام نده . آنها نمی کنند علوفه برای گرده یا شهد آنها هیچ کاری در داخل مستعمره انجام نمی دهند، مانند پرورش جوان، مراقبت از ملکه یا کمک در تولید عسل.

زنبورهای بدون سرنشین اغلب به‌عنوان قابل مصرف در نظر گرفته می‌شوند

حتی سایر اعضای کلنی زنبور عسل نیز به آن نگاه می کنند زنبورهای بدون سرنشین به عنوان قابل مصرف آنها اغلب در لبه لانه مولدین پرورش می یابند.

این نرها از تخمک هایی که بارور نشده اند رشد می کنند با مایع منی چقدر شگفت انگیز است؟ زنبور ملکه می تواند تخم های بارور نشده بگذارد که به زنبورهای بالغ تبدیل می شوند. به این پارتنوژنز می گویند.

چون هیچ ماده ژنتیکی از پدر دریافت نمی کنند، زنبورهای نر هاپلوئید هستند. آنها به جای 32 کروموزوم مانند خواهران دیپلوئیدشان 16 کروموزوم دارند.

اگر دما خیلی پایین بیاید و خوشه زنبورها منقبض شود، نسل زنبور عسل در لبه بیرونی ممکن است سرد شود. این بچه های بدون سرنشین اولین کسانی هستند که می میرند.

چرا این نگرش تند نسبت به تنها زنبورهای نر در کندو؟ زیرا در صورت گم شدن به راحتی تعویض می شوند. ساختن تعداد بیشتری از آنها در صورت نیاز آسان است.

زنبور بدون سرنشین چگونه به نظر می رسد؟

ما به ندرت زنبورهای نر را در مزرعه می بینیم، اما زنبورداران اغلب قادر به دیدن آنها هستند بازرسی کندو.

آنها اغلب توسط زنبورداران مبتدی با ملکه اشتباه گرفته می شوند. این به این دلیل است که بیشتر مردم می دانند که ملکه زنبور عسل زنبور بزرگتری است.

پهپادها به طرز محسوسی بزرگتر هستند نسبت به کارگران زن با این حال، آنها فاقد شکم نوک تیز بلند ملکه هستند. هنگامی که به دنبال آنها می گردید، به دنبال زنبوری با بدن ضخیم تر و قسمت پشتی گرد فازی باشید.

یکی از مهمترین مشخصه قابل توجه پهپاد چشمان درشت است که بالای سر را می پوشانند. آنها به بینایی عالی برای تماشا نیاز دارند ملکه زنبورها در زمان جفت گیری

تصویر زنبور عسل بدون سرنشین با چشمان درشت روی تیغه علف.

آیا زنبورهای بدون سرنشین می توانند نیش بزنند؟

زنبور عسل بدون سرنشین نمی تواند نیش بزند. از آنجایی که آنها نقشی به عنوان محافظ کلنی ندارند، نیازی به نیش ندارند.

این زنبور عسل نر فاقد نیش، معده عسل یا سبد گرده مانند خواهران زنبور کارگر خود است، فقط برای جفت گیری طراحی شده است.

نوزاد پهپاد درپوش دار (با فلش قرمز) و نوزاد کارگر روی قاب در تصویر کندو.

نوزادان بدون سرنشین در کندو

وقتی در اوایل بهار بچه های پهپاد را می بینیم، این را می دانیم زمان ازدحام زنبورها در حال آمدن است الگوهای خوب نوزادان بدون سرنشین در واقع نشانه خوبی هستند. این نشان می دهد که کلنی زنبورهای شما به اندازه کافی قوی است که به سمت ازدحام حرکت کند.

پهپادها از همان ابتدا به مسیری متفاوت از خواهران زنبور کارگرشان می روند. از آنجایی که آنها به یک زنبور بزرگتر تبدیل می شوند، به یک سلول مولد بزرگتر نیاز دارند. این به آنها فضای بیشتری برای رشد به اندازه کامل می دهد.

قطر سلول آنها کمی بزرگتر است (در عرض) اما باید طولانی تر نیز باشد. پس از کلاهک، نوزاد از سطح شانه بیرون زده است.

این به نوزادان پهپادهای سرپوش دار شکل گلوله مشخصی می دهد. گاهی اوقات با اینها اشتباه گرفته می شود سلول های ملکه اما از شانه آویزان نمی شوند.

زنبورهای کارگر در عرض 21 روز از تخم گذاری به صورت بالغ ظاهر می شوند – اما الف زنبور بدون سرنشین از تخم تا بلوغ به 24 روز نیاز دارد.

کنه واروآ روی شفیره پهپاد زنبور عسل در تصویر سلولی.

کنه های واروآ جوجه های بدون سرنشین را ترجیح می دهند

کنه واروآ قاتل اصلی کندوهای زنبور عسل است. کنه ها تولید مثل می کنند داخل سلولهای مولد سرپوشیده زنبورهای عسل.

کنه ها جوجه های بدون سرنشین را ترجیح می دهند. آنها زمان بیشتری برای تولید کنه های بچه در داخل سلول نر دارند زیرا سلول ها درپوش بیشتری دارند.

چرا کلنی من این همه پهپاد دارد؟

در موقعیت‌های طبیعی، نوزادان بدون سرنشین به صورت خوشه‌ای در امتداد لبه لانه نوزاد قرار می‌گیرند. مقدار پهپادها در هر کندو تا حدی توسط ژنتیک تعیین می شود.

با این حال، بازرسی کندو باید اکثر بچه های کارگر را نشان دهد. هر مستعمره ای با فقط بچه های پهپاد در دردسر بزرگی است

دیدن تنها سلول های پهپاد نشانه ملکه زنبور گم شده یا منی تمام شده است. زنبوردار باید به امید نجات کندو با تهیه یک ملکه جدید مداخله کند.

به همین ترتیب، دیدن درصد بسیار زیادی از هواپیماهای بدون سرنشین در مستعمره دلیلی برای وحشت نیست – اما برای اطمینان از حضور بچه‌های کارگر نیز به دقت بررسی کنید.

تعداد پهپادها در یک کلنی بسته به فصل، شرایط آب و هوایی و ژنتیک متفاوت است. دیدن بیش از هزار نفر در یک مستعمره قوی در بهار غیرعادی نیست.

نقش باروری زنبورهای بدون سرنشین

پهپادها از سن 10 تا 12 روزگی بالغ و بارور می شوند. جفت گیری زنبور عسل در داخل کندو انجام نمی شود.

در بعدازظهرهای آفتابی گرم، نرهای بالغ از کندو به دنبال ملکه های باکره پرواز می کنند. این در طول فصل جفت گیری ادامه دارد. جفت گیری در هوا با چندین نر در تعقیب ملکه های موجود انجام می شود.

زنبور بدون سرنشین در حال پرواز، ملکه را با هر 6 پا می گیرد. اگر او اتاق نیش خود را باز کند، آلت تناسلی مرد بدون سرنشین از بین می رود و منی به ملکه انزال می شود. نر فلج می شود و به عقب می افتد.

به طور متوسط، ملکه در طول پروازهای عروسی خود با 12 تا 20 نر مختلف جفت می شود. این باعث افزایش تنوع ژنتیکی شد زیرا نرها از کلنی های مختلف هستند.

بعد از جفت گیری چه اتفاقی برای زنبورهای بدون سرنشین می افتد؟

بلافاصله پس از جفت گیری در هوا، پهپاد به زمین می افتد و می میرد. پهپادهایی که موفق به جفت گیری با ملکه نمی شوند به کندو برمی گردند تا یک روز دیگر دوباره امتحان کنند.

این در طول فصل گرم با ناموفق ادامه می یابد پهپادهایی که طول عمر یک یا دو ماه دارند.

زنبورهای بدون سرنشین مرده پس از جفت گیری با ملکه هایی که روی تخته خوابیده اند.

مرگ زنبورهای نر در پاییز

وای بر زنبور عسل بدون سرنشین که در انجام ماموریت خود یعنی جفت گیری با یک ملکه ناکام است. او احتمالا نمی تواند مواد ژنتیکی خود را به نسل بعدی منتقل کند.

کلنی زنبور عسل برای جفت گیری با ملکه ها در زمستان نیازی به هواپیماهای بدون سرنشین ندارد. پس چرا به آنها غذا بدهید؟ با نزدیک شدن به پاییز، هر پهپادهای باقی مانده از کندو پرتاب خواهند شد و از ورود مجدد خودداری کرد. آنجا، آنها می میرند. زندگی زنبورها سخت است.

سوالات متداول درباره زنبورهای بدون سرنشین

آیا زنبورهای نر در تمام سال در کندو یافت می شوند؟

اکثر مستعمرات در تمام سال هواپیماهای بدون سرنشین ندارند. وقتی یک کلنی زنبور عسل بخواهد نرهای باروری را بزرگ کند، ملکه از آن خواسته می شود تا تخم های بارور نشده بگذارد.

آیا زنبورهای بدون سرنشین می توانند خودشان را تغذیه کنند؟

آنها وظایفی برای انجام در کندو ندارند. با این حال، پهپادهای جوان می‌توانند به خود کمک کنند تا شهد ذخیره شده در سلول‌ها را تامین کنند – پهپادهای مسن‌تر از زنبورهای عسل التماس می‌کنند که به آنها غذا بدهند.

زنبورهای بدون سرنشین چقدر عمر می کنند؟

پهپادها معمولاً در بهار و در طول تابستان تولید می شوند. آنها ممکن است چندین ماه زندگی کنند – کمی بیشتر از زنبورهای کارگر.

آنهایی که موفق به جفت گیری با ملکه های باکره می شوند اندکی بعد می میرند.
هر کسی که در پاییز در کلنی باقی بماند، معمولاً از کندو بیرون رانده می شود تا بمیرد.

آیا وجود بچه های بدون سرنشین در کندو باعث جذب کنه ها می شود؟

نه، تا آنجا که ما می دانیم، حتی اگر کنه ها به سلول های پهپاد باز جذب می شوند، وجود بچه های بدون سرنشین در کندو باعث جذب کنه ها از خارج از کندو نمی شود.

فراتر از جفت گیری با ملکه های جدید، وجود پهپادها در کندو ممکن است مزایای دیگری نیز داشته باشد که ما هنوز از آنها اطلاعی نداریم. جمعیت هواپیماهای بدون سرنشین ممکن است در زمان کمبود مواد غذایی کاهش یابد. و معمولاً از فرصت زمستان گذرانی محروم می شوند.

با این حال، ادامه حضور آنها در کلنی در ماه های گرم، نشانه ای از کلنی زنبور عسل است که هیچ شانسی نمی کند.

سفارش فوری عسل ♥