50 سال روز زمین همهمه جهانی دارد!


زنبور عسل

روز زمین مبارک! آنچه در سال 1970 به عنوان یک رویداد ملی با حضور 20 میلیون آمریکایی (10 درصد از جمعیت ایالات متحده در آن زمان) آغاز شد، به جنبشی جهانی تبدیل شد که توسط بیش از یک میلیارد نفر در بیش از 184 کشور جشن گرفته شد. در 50 سال خود، روز زمین بسیاری از بزرگترین مسائل محیط زیست – نشت نفت، آلودگی هوا و آب، گرم شدن کره زمین و حتی انرژی پاک – را به خود اختصاص داده است و در سطح ملی منجر به ایجاد آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) و تصویب آن شده است. قوانین مهمی مانند هوای پاک، آب پاک، آموزش ملی محیط‌زیست، ایمنی و بهداشت شغلی، و قوانین گونه‌های در خطر انقراض، در حالی که در سطح بین‌المللی راه را برای نشست زمین سازمان ملل متحد و توافقنامه پاریس در سال 2015 هموار می‌کند.

به گزارش EarthDay.org،[t]روز زمین به طور گسترده ای به عنوان بزرگ ترین مراسم سکولار در جهان شناخته می شود که هر ساله توسط بیش از یک میلیارد نفر به عنوان روز اقدام برای تغییر رفتار انسانی و ایجاد تغییرات در سیاست های جهانی، ملی و محلی مشخص می شود. موضوع پنجاهمین سال آن تغییر اقلیم است، زیرا تأثیرات آن در سراسر جهان احساس شده است، و شبکه روز زمین انتظار دارد که تا پایان سال 2020 هر کشوری حمایت و تعهد خود را از توافقنامه پاریس در سال 2015 در مورد تغییرات آب و هوایی افزایش دهد. آیا می خواهید بدانید که چگونه می توانید با تغییرات آب و هوایی و سایر مسائل زیست محیطی درگیر شوید و با آن مبارزه کنید؟ EarthDay.org را بررسی کنید.

و البته، ما نمی توانیم در مورد روز زمین بدون گرده افشان هایی که جهان ما را در حال چرخش هستند، به ویژه زنبور عسل صحبت کنیم. زنبورهای عسل علاوه بر ساختن مایع طلایی همنام خود، عملکرد حیاتی را نیز انجام می دهند – یک تغییر دوم که ما دوست داریم آن را بخوانیم – گرده افشانی یا انتقال گرده از گیاهی به گیاه دیگر، در نتیجه گیاهان را بارور کرده و آنها را قادر می سازد تا به بار نشستن ثمر دادن به ثمر رسیدن. بدون کار گرده افشانی زنبورهای عسل، کمیت و کیفیت بسیاری از محصولات کاهش می یابد و برخی از آنها اصلاً محصول نمی دهند.

در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد: حدود یک سوم رژیم غذایی ایالات متحده از گیاهان گرده افشانی حشرات گرفته می شود و زنبورهای عسل مسئول حدود 80 درصد از این فرآیند هستند. گرده افشان ها صرفاً با انجام کارهایی که به طور طبیعی به آنها می رسد، میلیاردها دلار به کشاورزی ایالات متحده کمک می کنند. اما در حالی که زنبورهای عسل برخی از کارآمدترین کارگران هستند، نمی توانند همه کارها را به تنهایی انجام دهند و اینجاست که زنبورداران وارد عمل می شوند.

علاوه بر برداشت عسل، زنبورداران واقعاً نگهبان زنبورها هستند – آنها سلامت کندو را زیر نظر می گیرند، در صورت نیاز درمان می کنند، کندوها را می شکافند تا رشد کنند و علوفه خوبی برای آنها در طول سال و به ویژه در طول زمستان فراهم می کنند. زنبورداری بسیار فراتر از یک شغل است، واقعاً یک هنر است، به همین دلیل است که ما بسیار هیجان زده هستیم تا پروژه جدیدی را که روی آن کار کرده ایم با شما به اشتراک بگذاریم!

بیش از یک شغل، هنر و صنعت زنبورداری یک کار واقعی عاشقانه است و هیئت ملی عسل هیجان زده است که داستان خود را از طریق برنامه جشن زنبورداری خود زنده کند. این مجموعه ویدئویی آموزشی، داستان زنبورداری و تولید عسل را چه در داخل و چه در سطح بین‌المللی روشن می‌کند و تأثیری که صنعت عسل می‌تواند بر جوامع سراسر جهان داشته باشد را برجسته می‌کند.

به افتخار روز زمین، ما مشتاقیم قسمت اول را با شما به اشتراک بگذاریم. ما نمی توانیم صبر کنیم تا داستان های بیشتری را با شما به اشتراک بگذاریم که این برنامه رشد می کند!

YouTube ویدیو

به لطف این گرده افشان‌ها است که می‌توانیم از آووکادو، زغال اخته، خیار، گوجه‌فرنگی و بادام لذت ببریم، اما برای اینکه همچنان از ثمره زحمات آنها لذت ببریم (ببینید در آنجا چه کردیم…؟) ، ما باید مطمئن شویم که از این گرده افشان ها محافظت کرده و به آنها کمک می کنیم، و ما پنج راه آسان برای انجام این کار داریم:

  1. در باغ و حیاط خود گل های دوستدار زنبور عسل و گیاهان گلدار بکارید.
  2. استفاده از مواد شیمیایی و آفت کش ها را برای درمان چمن یا باغ خود در زمانی که گیاهان در حال شکوفه هستند، کاهش دهید یا محدود کنید.
  3. زنبورها تشنه هستند. یک حوض کم عمق از آب شیرین با سنگ مرمر یا سنگ در آن قرار دهید تا زنبورها بیرون از خانه شما فرود آیند.
  4. بیاموزید که چگونه با شیوه های پایدار یک زنبوردار باشید.
  5. به سازمانی که برای کمک به محافظت و ترویج زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها اختصاص داده شده است، اهدا کنید.

امروز روز جشن است و جشن بدون غذا چیست؟ برای تشکر از تمام کارهایی که گرده‌افشان‌های بومی ما انجام می‌دهند تا جهان ما را سر و صدا نگه دارند، 10 دستور غذای برتر خود را که توسط مادر زمین و گرده‌افشان‌های ضروری ما برای شما آورده شده است را به اشتراک می‌گذاریم.

هیچ کس آنقدر کوچک نیست که بتواند تغییری ایجاد کند و همه ما می توانیم به گرده افشان ها و دنیای خود به روش کوچک خود کمک کنیم. روز زمین مبارک!

سفارش فوری عسل ♥