12 گیاه همدم مرهم زنبور عسل


تصویر پنهان پینترست

موناردا که معمولا به آن Bee Balm می گویند یک گیاه زیبا در هر باغی است. شکوفه های خیره کننده ای در چندین رنگ ارائه می دهد و رایحه دلپذیری دارد. مومیایی زنبور عسل نیز یک گیاه همراه عالی در نظر گرفته می شود. استفاده در باغ می تواند سلامت و بهره وری سایر گیاهانی را که در نزدیکی رشد می کنند بهبود بخشد. از مزایای آن بهره مند شوید کاشت همراه با مومیایی زنبور عسل و یک اکوسیستم باغ پررونق ایجاد کنید.

چرا مرهم زنبور عسل یک گیاه همراه خوب است؟

موناردای قرمز و گلدار بالغ در باغ.

موناردا دیدیمa یک گیاه علفی چند ساله بومی شرق آمریکای شمالی و کانادا است. رنگ گل ها شامل قرمز، بنفش، صورتی و سفید است.

انواع از موناردا دیدیممحدوده ارتفاعی از کوتوله های 15 اینچی تا بوته های بلند 4 اینچی. این گیاه به چندین نام دیگر نیز معروف است:

  • مومیایی زنبور عسل
  • برگاموت یا ترنج وحشی
  • نعناع اسب

به راحتی در آفتاب کامل تا نیمه سایه رشد می کند، خاک مرطوب با زهکشی خوب را دوست دارد. شاخ و برگ و ریشه مومیایی زنبور عسل حاوی روغن های بسیار معطری است که ممکن است به دفع آفات گیاهی و خاک کمک کند.

با وجود کلمه “زنبور عسل” در نام رایج، می دانید که این گیاه باید برای گرده افشان ها جذاب باشد. این باعث می شود که انتخاب خوبی برای باغ زنبور عسل شما باشد. پروانه ها، مرغ مگس خوار و غیره برای جمع آوری غذا می آیند.

Companion Planting چیست؟

کاشت همراه یک تکنیک باغبانی است که قرن هاست انجام می شود. این شامل رشد گونه های مختلف گیاهان نزدیک به هم برای بهبود سلامت و بهره وری یکی یا هر دو است!

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

برای این کار، باید گیاهانی را که روابط مفیدی با یکدیگر دارند، با دقت انتخاب کنید. این ممکن است شامل دفع آفات، جذب گرده افشان برای افزایش عملکرد یا بهبود کیفیت خاک باشد.

روش باغ سه خواهر

قبایل بومی آمریکا در کاشت همراه سرآمد بودند. کشت ذرت، لوبیا و کدو با هم در یک نقطه. همه گیاهان از باغبانی سه خواهر بهره بردند و همچنین باعث صرفه جویی در فضا شد.

بهترین گیاهان همراه مومیایی زنبور عسل

یک مکان عالی برای شروع در باغ سبزیجات شماست؟ شما می خواهید گرده افشان ها هم به آنجا سر بزنند، درست است؟ با انواع مختلفی از گیاهان یک ساله، گیاهی و چند ساله به خوبی رشد می کند.

گوجه فرنگی قرمز و سبز.

1. گوجه فرنگی (Solanum lycopersicum)

آنها یکی از محبوب ترین گیاهانی هستند که در باغچه های حیاط خلوت رشد می کنند. و جای تعجب نیست که هیچ چیز بهتر از گوجه فرنگی تازه تابستانی مستقیم از درخت انگور نیست. اما این گیاهان باید با چندین نوع آفات از جمله کرم شاخ مقابله کنند.

مومیایی زنبور عسل کرم شاخ گوجه فرنگی را دفع می کند و طعم گوجه فرنگی را هنگامی که در نزدیکی رشد می کند بهبود می بخشد. گونه های بلندتر موناردا را برای کاشت با گوجه فرنگی انتخاب کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

خیار روی گیاه در حال رشد.

2. خیار (Cucumis sativus)

خیارهای خانگی به راحتی رشد می کنند و به صورت خام یا سالاد خوشمزه هستند. اما، آنها نیاز به گرده افشانی خوب دارند و می توانند توسط سوسک ها گرفتار شوند.

مومیایی زنبور عسل حشرات مفید را جذب می کند که سوسک های خیار را شکار می کنند و به کنترل جمعیت آنها کمک می کنند.

تولید گیاه فلفل در باغ همراهان.

3. فلفل (فلفل دلمه)

انواع مختلفی از فلفل ها در باغچه سبزی خانگی رشد می کنند. از شیرینی گرفته تا آنهایی که در ذائقه ها داغ هستند. اما همه آنها در معرض حمله شته ها و سایر حشرات مکنده شیره هستند.

مومیایی زنبور عسل گرده افشان هایی را جذب می کند که برای تولید خوب فلفل ضروری هستند و همچنین می توانند به دفع شته ها و سایر آفات کمک کنند.

ریحان گرده افشان زنبور عسل که با مومیایی زنبور عسل کاشته می شود.

4. ریحان (Ocimum basilicum)

ریحان یک گیاه رایج و مانند بسیاری دیگر است گیاهان – برای زنبورها جذاب است. کاشت مومیایی زنبور عسل و ریحان با هم طعم هر کدام را تکمیل می کند و می تواند به دفع پشه ها و سایر آفات کمک کند.

گیاه کدو حلوایی در حال رشد یک محیط باغ همراه.

5. کدو حلوایی (کوکوربیتا)

اگر به دنبال محصول خوب کدو هستید، گرده افشانی خوب بسیار مهم است. چند گیاه مومیایی زنبور عسل را در نزدیکی کدو حلوایی خود قرار دهید. آنها به جذب زنبورهای بیشتر کمک می کنند که منجر به گرده افشانی بهتر و عملکرد بالاتر می شود.

رشد پونه کوهی سبز.

6. پونه کوهی (اوریگانوم vulgare)

مومیایی زنبور عسل و پونه کوهی هر دو بخشی از خانواده نعناع هستند و به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند. پونه کوهی همچنین آفاتی را که می توانند به مومیایی زنبور عسل آسیب برسانند دفع می کند. در این مورد، هر دو از کاشت همراه سود می برند.

بومادران سفید شکوفه در باغ گرده افشان.

7. بومادران (بومادران)

بومادران یک گیاه همراه خوب است که می توان آن را در کنار مومیایی زنبور عسل گنجاند. حشرات مفید را جذب می کند و کیفیت خاک باغ را بهبود می بخشد.

گل های گربه ای بنفش در یک مزرعه.

8. گربه ای (نپتا)

یکی دیگر از گیاهان همراه خوب موناردا، رایحه قوی گربه می تواند به دفع آفاتی که ممکن است به نمایشگر مومیایی زنبور عسل شما آسیب برساند کمک کند.

نمایش گل زیبا

در حالی که در میان گیاهان گیاهی شما بسیار مفید است، مومیایی زنبور عسل کاملاً در باغ گرده افشان جا می شود. چه باغبان مبتدی باشید و چه با سال ها تجربه، می توانید از این گیاه قابل توجه برای بهبود کیفیت باغ خود از طریق کاشت همراه استفاده کنید.

گل صد تومانی صورتی روی گیاه در باغ.

9. گل صد تومانی (پائونیا)

با شرایط رشد مشابه، این ترکیب گیاهی می تواند یک نمایش قابل مشاهده خیره کننده ایجاد کند. مومیایی زنبور عسل با شکوفه طولانی پس از اتمام گل صد تومانی به منطقه رنگ می بخشد.

گل مخروطی بنفش.

10. گل مخروطی بنفش (اکیناسه پورپوره)

گل مخروطی بنفش و انواع اکیناسه را می توان با مومیایی زنبور عسل کاشت. هر دو طیف وسیعی از گرده افشان ها را جذب می کنند و دارای خواص دارویی نیز هستند.

کاشت انبوه سوزان سیاه چشم در باغ گرده افشان.

11. سوزان چشم سیاه (رودبکیا هیرتا)

سوزان سیاه چشم در هر باغ زنبور عسل نمایشی شاد ایجاد می کند. افزودن مومیایی زنبور عسل قرمز یا بنفش در مقابل گل های زرد بلندتر، باغ زیبایی را در تمام تابستان به شما می دهد.

گل سرخ کوهنوردی در باغی در نزدیکی دیوار صخره ای شکوفا شد.

12. گل رز (رزا)

گل رز با هر رنگی – به خصوص قرمز (به نظر من) وقتی با مومیایی زنبور کاشته شود، ترکیبی عالی ایجاد می کند. در واقع، می‌توانید دو رنگ مختلف موناردا را برای تحسین بوته‌های رز بلندتر بگنجانید.

نکاتی برای کاشت & اهميت دادن

از آنجایی که مومیایی زنبور عسل ستاره ما در این نمایش است، باید بهترین شرایط رشد را در نظر بگیریم. می تواند در شرایطی کمتر از ایده آل رشد کند، اما زمانی که انتخابی دارید – آنچه را که دوست دارد به آن بدهید.

مکانی را انتخاب کنید که خاکی با زهکشی خوب داشته باشد و حداقل شش ساعت در روز نور خورشید داشته باشد.

قبل از افزودن گیاهان خود خاک را آماده کنید. خاک فشرده را شل کنید و کمپوست یا سایر مواد آلی اضافه کنید تا باروری بهتر شود و گیاهانتان شروع خوبی داشته باشند.

ابتدا مومیایی زنبور عسل را بکارید. یک سوراخ کمی بزرگتر از توپ ریشه گیاه حفر کنید. گیاه را در سوراخ قرار دهید و با خاک پر کنید، خاک را در اطراف پایه گیاه فشار دهید.

حفر سوراخ برای گیاهان همراه در اطراف مومیایی زنبور عسل. فضای کافی برای رشد گیاه بگذارید – فضای مورد نیاز به نوع گیاه بستگی دارد. گیاهان گوجه فرنگی و کدو نسبت به خیار یا فلفل به فضای بیشتری برای پخش شدن نیاز دارند.

به خوبی آبیاری کنید و برای کمک به حفظ رطوبت و کاهش نیاز به وجین، مقداری مالچ اضافه کنید.

مراقبت از مومیایی زنبور عسل (Mondara spp.)

یکی از بهترین ویژگی های این گیاه این است که به مراقبت خاصی نیاز ندارد. پس از استقرار در مکانی با آفتاب و رطوبت مناسب رشد نسبتاً آسانی دارد.

مومیایی زنبور عسل به کودهای سنگین نیاز ندارد. اگر خاک شما فاقد مواد مغذی است، در اوایل بهار از کودهای آهسته رهش متعادل استفاده کنید.

هرس: کوتاه کردن گیاهان مومیایی زنبور عسل به حدود یک سوم قد آنها در اواخر بهار باعث رشد بیشتر بوته می شود. Deadhead گل ها را به طور منظم برای ترویج شکوفه دادن مداوم مصرف می کند.

هر چند سال یکبار، این گیاهان چند ساله مقاوم را می توان تقسیم کرد و دوباره کاشت تا تعداد گیاهان شما افزایش یابد.

تا آنجا که بیماری، مومیایی زنبور عسل با بسیاری از بیماری های گیاهی مشکلی ندارد، اگرچه می تواند در آب و هوای مرطوب مستعد ابتلا به کپک پودری باشد. برای کمک به خشک نگه داشتن برگ ها از آبیاری بیش از حد خودداری کنید.

نتیجه

کاشت همراه باعث ایجاد اکوسیستم متعادل تری می شود و نیاز به کودهای شیمیایی یا آفت کش ها را کاهش می دهد.

در حالی که گلدهی زیادی وجود دارد گیاهانی که برای زنبورها جذاب هستند، این یکی کمی بیشتر انجام می دهد. کمک به بهبود شرایط رشد برای برخی از انواع گیاهان در مجاورت – مومیایی زنبور عسل ممکن است گیاه همراه مناسبی برای باغ شما باشد.

سفارش فوری عسل ♥