10+ کاربرد برجسته از عسل


عسل یک شیرین کننده طبیعی سالم است که توسط زنبورها ساخته می شود. میلیون ها نفر که می خواهند مقداری خوبی طبیعی را به رژیم غذایی خود اضافه کنند، هر روز از آن لذت می برند. اما، همه طعم آن را دوست ندارند – اشکالی ندارد. خبر عالی این است که هر کسی از برخی از این موارد فوق العاده سود می برد استفاده از عسل. این خیلی بیشتر از یک خوراکی شیرین برای میز است.

روش های شگفت انگیز برای استفاده از عسل در خانه

عسل در کاسه کوچک با مواد مختلف که می توان با آن استفاده کرد.

آیا فکر می کنید قبلاً چیزهای زیادی در مورد این موضوع می دانید؟ محصول از کندو? عسل در زندگی روزمره ما نقش مهم تری از آنچه فکر می کنید بازی می کند. علاوه بر استفاده در صنایع غذایی در اشکال و محصولات مختلف ظاهر می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

راه های زیادی برای استفاده از این محصول خاص وجود دارد که سخت است بدانید از کجا شروع کنید. بنابراین، بیایید در ابتدا با نگاهی گذرا به اینکه واقعاً چیست و از کجا آمده است، شروع کنیم.

تعریف عسل

در فرهنگ لغت آمده است: “عسل یک ماده مایع شیرین است که توسط زنبورها عمدتاً از شهد گیاهان ساخته می شود.” از شهد درست می شود اما قندی است – گلوکز، فروکتوز، ساکارز و غیره. به همین دلیل است که می توانیم از آن برای شیرین کردن نوشیدنی هایی مانند لیموناد خانگی.

لانه زنبوری از کندو.

گاهی اوقات مردم تصور اشتباهی در مورد اینکه واقعا چیست می گیرند. زنبورهای کارگر شهد را در اندام مخصوصی که «معده عسلی» یا محصول نامیده می‌شود، به کندو برمی‌گردانند.

این منجر به برخی باورهای غلط و شایعه شده است که عسل استفراغ زنبور عسل است؟ این است قطعا استفراغ زنبور عسل نیست زیرا هیچ هضم واقعی در محصول انجام نمی شود.

هنگامی که مستقیماً از کندو بدون حرارت و بدون مواد افزودنی یا فیلتراسیون شدید خارج می شود، خام در نظر گرفته می شود. عسل معمولی می تواند خام باشد ولی همیشه موضوع این نیست. شما باید برچسب را بخوانید اما همه آنها را می توان به روش های مشابه استفاده کرد.

علاوه بر این، از آنجایی که زنبورها از شهد میلیون ها گل مختلف استفاده می کنند، تعداد زیادی گل نیز وجود دارد انواع مختلف عسل. هر کدوم با خودش رنگ منحصر به فرد و طعم

این بدان معنی است که ترکیب عسل می تواند در شیشه های مختلف کمی متفاوت باشد. حاوی روی، منیزیم، فسفر، نیاسین، پتاسیم و چند صد ماده دیگر است.

کاربردهای عملی عسل

 1. استفاده از عسل به عنوان غذا
 2. برای سلامتی/تونیک بهتر تزریق ایجاد کنید
 3. عسل به عنوان دارو
 4. آلرژی
 5. سرفه و سرماخوردگی
 6. کاهش اضطراب
 7. فواید دستگاه گوارش
 8. محافظت از پوست
 9. التیام زخم
 10. پوست را نرم و مرطوب می کند
کیک زنبور عسل تزئین شده با زنبورهای فوندانت.

1. عسل غذای انسان است

زنبورهای عسل تنها حشراتی هستند که غذا را مستقیماً توسط انسان مصرف می کنند. و پسر، آیا آنها کار خوبی انجام دادند؟

این یک ماده محبوب در آشپزی است. زیاد دستور پخت به طور انحصاری از آن استفاده کنید یا به شما اجازه می دهد آن را با برخی از قندهای دیگر جایگزین کنید. چون شیرین تر از شکر است، ممکن است در نهایت کمتر از آن استفاده کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

البته، این یک شیرین کننده طبیعی است – عالی برای چای یا قهوه. و حتی می توانید چنین خوراکی های سالمی درست کنید بستنی های عسلی.

بیشترین مصرف به صورت مایع است استفاده رایج برای عسل اما نه تنها. حتی می توانید خرید کنید تکه عسل با شانه و مایع آره، لانه زنبوری خوراکی است و یک تجربه غذایی خوشمزه ایجاد می کند.

می توان آن را با سایر غذاها ترکیب کرد تا یک خوراکی خاص داشته باشد. بسیاری وجود دارد راه های جالب برای لذت بردن از خوردن لانه زنبوری.

از غذاهای اصلی گرفته تا بهترین طعم شیرینی ها، آب نبات ها و موارد دیگر، می توانید بسیاری از آنها را پیدا کنید روش های استفاده از عسل در آشپزخانه. مخصوصاً در شیرینی پزی مفید است. عسل به حفظ رطوبت در محصولات پخته شده کمک می کند.

2. ایجاد تزریق

شما می توانید بسیاری از عرقیات خاص را با استفاده از گیاهان و ادویه های مختلف ایجاد کنید تا به سایر غذاها طعم بدهید. مورد علاقه محلی است عسل داغ با استفاده از فلفل Jalapeno درست شده است.

می توانید “گرما” را در دستور غذا با تعداد فلفل های استفاده شده تنظیم کنید. اما اگر زبانت را بسوزی مرا سرزنش نکن!

عسل دم کرده با فلفل سیر و لیمو.

3. کاربردهای دارویی عسل

استفاده از عسل در درمان بیماری چیز جدیدی نیست. در واقع، این یکی از اولین درمان های طبیعی یا اشکال دارویی است و برای سلامت کلی بهتر استفاده می شد.

حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی است و می توان از آن به صورت خوراکی یا موضعی استفاده کرد. بسیاری از پزشکان شروع به قدردانی از برخی از آنها کرده اند فواید عسل برای سلامتی.

4. تسکین آلرژی

بسیاری از مردم معتقدند که این روش خوبی برای محافظت از خود در برابر شدت آلرژی های فصلی است. اگرچه محققان هنوز این ادعا را تأیید نکرده اند – سعی نکنید آن را به هزاران نفر از مردمی که معتقد هستند بگویید عسل خام محلی به آلرژی گرده آنها کمک می کند.

خوردن یک قاشق بزرگ عسل در روز برای بسیاری از مردم منطقه من یک مراسم است. آنها کاملا متقاعد شده اند که این درمان خانگی به آنها کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشند.

5. تسکین سرفه و سرماخوردگی

اگر احساس کردید سرماخوردگی یا سرفه بعدی در راه است، ممکن است از قبل چیزی در انبار داشته باشید که به کاهش ناراحتی کمک کند.

این خوشمزه داروی خانگی برای تسکین سرفه شما را درمان نمی کند اما علائم شما را کاهش می دهد. یکی دیگر از ایده های خوب در فصل سرد این است که آن را با آب لیمو ترکیب کنید.

وقتی یک گلودرد واقعاً بد می آید، این را امتحان کنید – عسل را با لیمو و زنجبیل دم کنید. در بسیاری از گلودردها به من کمک کرده است.

اگر از تولید محصولات طبیعی لذت می برید – امتحان کنید ساخت قطره سرفه خانگی. آنها برخی علائم را تسکین می دهند و شما می توانید تمام مواد موجود در دستور غذا را تلفظ کنید.

این درمان های طبیعی صدها سال است که توسط مردم استفاده می شود. دانشمندان ممکن است این اثربخشی را تأیید نکنند، اما آن را به افرادی که به آنها سوگند یاد می کنند، نگویند.

مقداری روش های مختلفی از عسل برای تسکین استفاده می شود در حال ساخت “تونیک” یا نوشیدنی های مایع خاص است. مانند : سیدر آتشین یا آن را با سرکه سیب مخلوط کنید.

6. ممکن است به تسکین اضطراب کمک کند

را استفاده از عسل در چای گیاهی (مثل بابونه) ​​با اضافه کردن کمی آب لیمو اعتقاد بر این است که بسیار آرامش بخش است. ممکن است به تسکین کسانی از ما که از عصبی بودن و اضطراب رنج می برند کمک کند (دکتر اوز).

7. فواید دستگاه گوارش

عسل در درجه اول گلوکز و فروکتوز است اما حاوی آنزیم نیز می باشد. این آنزیم ها می توانند به فرآیندهای گوارشی انسان کمک کنند. این یک پری بیوتیک در نظر گرفته می شود و ممکن است برای برخی از ناراحتی های معده مفید باشد.

البته، پزشک شما بهترین کسی است که در مورد مشکلات معده به شما توصیه می کند. برای همه مناسب نیست. در حالی که برخی از بیماران دیابتی می توانند عسل را تحمل کنند، این عسل همچنان یک قند است – اقدامات احتیاطی لازم برای حفظ سطح مناسب قند خون باید انجام شود.

همچنین به نوزادان (زیر 1 سال) به دلیل خطر اندک بوتولیسم هرگز نباید عسل خام داده شود. (خطری که در بیشتر غذاهای خام وجود دارد.)

بمب حمام ساخته شده با عسل در دستور غذا در یک سبد.

8. استفاده از عسل برای مراقبت از پوست

ویژگی های زیادی در عسل برای تقویت پوست سالم پیدا می کنید. این ضد باکتری، ضد قارچ و یک نیروگاه آنتی اکسیدانی است. همچنین یک مرطوب کننده است که رطوبت را می پوشاند. موم زنبور عسل برای مراقبت از پوست نیز بسیار مفید است.

معمولاً عسل و موم زنبور عسل را به عنوان مخلوط با روغن ها و کره های دیگر (روغن زیتون، روغن نارگیل و غیره) برای بهبود پوست استفاده می کنید.

عسل برای پوست حساس لب های ما تسکین دهنده است. این باعث می شود که آن را به یک ماده محبوب در مومیایی کردن لب و چاپستیک تبدیل کند. برای جلوگیری از جدا شدن از موم ها و روغن های موجود در محصولات خانگی، باید خوب مخلوط شود.

9. التیام زخم

عسل یکی از ترکیبات رایج در مرهم و کرم ها، سابقه طولانی در تسکین سوختگی ها، زخم ها یا خراش های جزئی دارد. به بهبود زخم کمک می کند و به کاهش التهاب کمک می کند.

باکتری‌های بد را می‌کشد و عفونت‌ها را کاهش می‌دهد، حتی اگر مستقیماً از شیشه استفاده شود. شما میتوانید مال خودتان را بسازید مرهم سوزاندن با آلوئه برای سوختگی های جزئی در دسترس باشد.

10. نرم و مرطوب کردن پوست

به دنبال یک محصول حمام خانگی خوب هستید؟ از لایه برداری ملایم و خواص مرطوب کنندگی این اسکراب نمک دریایی لذت ببرید. یک دسته از اسکراب بدن با نمک صورتی هیمالیا برای استفاده و اشتراک گذاری

کسانی که از درست کردن صابون خانگی لذت می برند، اغلب آن را به دستور العمل های خود اضافه می کنند. این یکی به شما اجازه می دهد صابون بدون لیمو درست کن.

ایده های بیشتری برای محصولات حمامی که از عسل استفاده می کنند? ممکن است تعجب کنید که بدانید این حمام محبوب می تواند شامل موارد زیر باشد: بمب حمام عسل. در این آموزش من استفاده کردم پودر عسل که من درست کردم – اما می توانید از مقدار کمی مایع نیز استفاده کنید.

می توان از عسل استفاده کرد مرطوب کننده صورت خود را بسازید هم. و بسیار ارزان تر از آن شیشه های کوچک خامه در فروشگاه است. برخی افراد می گویند که این کار به همان اندازه برای آنها مفید است.

سایر روش های سالم برای استفاده از عسل

 • استفاده کنید عسل برای شیرین کردن چای – ویتامین ها و مواد معدنی را اضافه می کند
 • میل خود را درست کن
 • از عسل کریستالیزه می توان به عنوان لایه بردار استفاده کرد
 • عسل گندم سیاه (دارای آنتی اکسیدان بالا) ممکن است به کاهش جای زخم کمک کند
 • حمام عسل بگیرید (برای کلئوپاترا به اندازه کافی خوب بود)
 • مقدار کمی عسل که به عنوان آبکشی استفاده می شود به حالت دهی مو کمک می کند
سه شکل عسل خام برای استفاده.

اکثر شیشه های عسل خام واقعی متبلور می شود در طول زمان. این یک روند طبیعی است و به این معنی نیست که بد پیش رفته است.

برخی از افراد از یک محصول کریستالیزه قابل پخش صاف لذت می برند. همچنین به آن می گویند، زده شده، چرخانده شده یا خامه زده شده، حتی می توانید عسل خامه ای خود را درست کنید برای لذت بردن

اما، همه بافت شنی را ترجیح نمی دهند. بدون ترس، می توانید آن را به راحتی به حالت مایع برگردانید. اگر به نسخه کریستالیزه اهمیت نمی دهید، حتماً این کار را انجام دهید عسل خود را به درستی ذخیره کنید کند کردن این روند طبیعی

در واقع، زمانی که به درستی ذخیره شود – عزیزم بد نمیشه. آیا می دانستی که می توانی حتی عسل را فریز کنید برای ذخیره سازی طولانی مدت!

وای-این اطلاعات زیادی در مورد تعداد زیادی است استفاده از عسل و این تازه اولشه. این هدیه زنبورها را می توان به طرق مختلف در آشپزخانه و فراتر از آن استفاده کرد.

آن شیشه شیرینی را فقط به دستور غذاها محدود نکنید، چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. این محصول زنبور عسل داستانی برای گفتن دارد و چیزی برای به اشتراک گذاشتن با همه.

سوالات متداول

چرا به جای شکر از عسل استفاده کنیم؟

عسل یک قند است اما سطح قند خون را به سرعت قند معمولی افزایش نمی دهد. شاخص GI آن کمتر است و برای برخی افراد انتخاب بهتری است.

چرا از عسل برای پوست خشک استفاده کنیم؟

عسل یک مرطوب کننده است که به حفظ رطوبت طبیعی کمک می کند. همچنین یک لایه بردار است و به صاف شدن سطح پوست کمک می کند.

آیا می توانید از عسل برای شیرین کردن قهوه استفاده کنید؟

مطمئناً، عسل یک شیرین کننده خوشمزه برای استفاده در قهوه است.

آیا عسل اگر سریع استفاده نکنم خراب می شود؟

عزیزم بد نمیشه تا زمانی که آن را در شیشه ای با درب محکم نگهداری کنید تا از رطوبت محافظت کند.

آیا مصرف عسل عوارض منفی دارد؟

عسل یک قند طبیعی است. کربوهیدرات و کالری دارد، بنابراین زیاده روی نکنید. تعداد کمی از افراد ممکن است به عسل (یا گرده زنبور عسل موجود در آن) حساسیت داشته باشند، اما این شایع نیست.

سفارش فوری عسل ♥