یک نفر چند کندوی عسل را می تواند مدیریت کند؟


زنبورداران زنبورهای خود را دوست دارند و در ابتدا به نظر می رسد که ما به اندازه کافی نمی توانیم داشته باشیم. ایده گسترش زنبورستان ما ایده ای اصیل و پر از هیجان است. با این حال، برای اکثر زنبورداران، این سوال در نهایت مطرح می شود – یک نفر چند کندوی عسل را می تواند مدیریت کند – خوب!

تعداد کندو در یک زنبورستان.

آیا می توانید کندوهای زیادی داشته باشید؟

کلید معضل ما برای تصمیم گیری در مورد تعداد کندو در حیاط خلوت خود یادآوری هدف اولیه است. زنبورداران زنبورها را در آرزوی بهره مندی از مزایای داشتن کندو نگه می دارند. با این حال، ما همچنین نیاز به داشتن کندوهای مولد سالم را درک می کنیم.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

حفظ بیشترین تعداد کندو در زنبورستان شما نباید هدف باشد در عوض، بیشتر ما خواهان کلنی های زنبورهای قوی و سالم هستیم. این که آیا برنامه شما این است برداشت عسلگرده افشانی انجام دهید یا فقط “نوع زنبور عسل” را تبلیغ کنید – زنبورهای بیمار تحت استرس آن چیزی نیستند که ما می خواهیم.

نگهداری زنبورهای عسل بسیار متفاوت از مدیریت سایر اشکال حیات وحش است. اگر 5 خانه پرنده را بیرون بیاورید، ممکن است 5 خانواده پرنده ساکن شوند. و در مورد دام، اگر فقط برای 10 گاو جا دارید، به سادگی از تولید مثل بیشتر اجتناب می کنید.

با این حال، مدیریت کلنی های زنبور عسل کاملا متفاوت است برخلاف خانواده‌های پرندگانی که بچه‌ها را بزرگ می‌کنند و می‌روند، کلنی زنبور عسل یک خانه در طول سال در یک نقطه نگه می‌دارد. همچنین، کلنی های زنبور عسل مدرن نیاز به بازرسی های دوره ای دارند.

از دست دادن ملکه یا مشکلات آفات دو نگرانی عمده زنبورداران امروزی است. اگر نتوانید به شیوه ای معقول از زنبورهای خود مراقبت کنید، بیشتر کندوها ظرف یک یا دو سال از بین می روند.

تعداد زیادی کندو در تصویر زنبورستان.

Swarming به رشد زنبور عسل کمک می کند

جمعیت یک کلنی زنبور عسل چرخه ای است. با فصل کم و زیاد می شود. تبدیل شدن از جمعیت کمتر در اواخر زمستان به کندوی خشمگین 50000 یا بیشتر در اوج تابستان.

زنبورها چگونه این وضعیت ازدحام را کنترل می کنند؟ آنها اغلب ازدحام می اندازند. ازدحام زنبور عسل تولید مثل طبیعی در سطح کلنی است.

این گونه است که زنبورها کلنی ها را در یک منطقه پخش می کنند. حدود نیمی از جمعیت کندو را ترک می کنند تا در جای دیگر خانه جدیدی تشکیل دهند.

در حالی که زنبورداران اغلب تلاش می کنند جلوگیری از ازدحام زنبور عسل، این یک مبارزه واقعی با طبیعت است. کلنی که ازدحام می کند ممکن است در آن سال کمتر یا اصلا عسل تولید کند – بسته به شرایط محلی. بسیاری از زنبورداران فقط برای تولید عسل زنبورهای عسل دارند، بنابراین ازدحام چندان مطلوب نیست.

علیرغم بهترین تلاش ما، مستعمره اغلب ازدحام می کند. و اینکه زنبوردار هستیم، باید سعی کنیم آن را بگیریم درست است؟ هر ازدحام بازیابی نمی شود، اما بسیاری از آنها بازیابی می شوند و می تواند بسیار سرگرم کننده باشد از یک درخت دسته جمعی را درو کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورداران نیز تله های دسته جمعی را خاموش کنید یا طعمه کندوها را برای گرفتن دسته های سرکش. و آیا وقتی یک دسته وحشی را می گیریم که از کندوهای ما بیرون نیامده است خوشحال نمی شویم؟ بله، ما یک کندوی دیگر از زنبورها داریم.

همه اینها بسیار هیجان انگیز و شگفت انگیز است تا زمانی که به بیرون نگاه کنید و فکر کنید – هوم آیا در حیاط خلوتم کندوهای زیادی دارم؟

یک زنبوردار در حال سیگار کشیدن زنبور عسل در کندو.

یک زنبوردار چند کلونی باید داشته باشد?

در اکثر کلاس های مبتدی زنبورداری (مطمئناً در کلاس من) مبتدی را تشویق می کنیم زنبورداران با 2 کندو شروع کنند. با وجود هزینه های اضافی، دلایل زیادی برای داشتن بیش از یک کلنی وجود دارد.

بزرگترین مزیت این است که اجازه می دهد منابع بین دو کندو تقسیم شود و اگر یکی بمیرد، زنبوردار جدید بدون زنبور باقی نمی ماند.

با این حال، برای زنبورداری که فقط می‌خواست 2 کندو به 12 کندو برسد، می‌تواند به همان اندازه مشکل بزرگی باشد.

اما، برای اکثر زنبورداران در برخی موارد اتفاق می افتد. ما می‌توانیم به سرعت از آنجا برویم.

پس چیست تعداد کندوی عسل عالی برای نگهداری در ملک خود? این عدد برای هر زنبوردار متفاوت است. بیشتر با استفاده از تخصیص زمان و پول شما برای مراقبت از زنبورها محاسبه می شود. و همچنین، اهداف زنبورداری شما.

اگر می خواهید شروع کنید یک مزرعه زنبور عسل یا کسب و کار زنبورداری با امید به فروش کمی عسل و محصولات زنبور عسل، برای مدیریت کندوهای بیشتر به برنامه ای نیاز دارید. زنبوردار حیاط خلوت که بخواهد برای خانواده عسل تولید کند یا به گرده افشانی کمک کند، فقط به یک زوج نیاز دارد. در آن یکی دو سال اول کار را راحت کنید تا زمانی که درک بهتری از نیازهای مستعمره داشته باشید.

چند کندوی زنبور عسل در یک فضای حیاط خلوت هنگام بازرسی تصویر.

تعداد زیادی کندو در یک مکان

زنبورداران باتجربه پویایی زندگی زنبور عسل را درک می کنند. زنبورداران بزرگتر کارکنانی برای کمک به نگهداری کندوها دارند. با این حال، کار تنها نگرانی نیست. آنها هنوز باید مقدار علوفه موجود را در نظر بگیرند.

اگر زنبورها برای جمع‌آوری غذا مجبور به پرواز در مسافت‌های طولانی باشند، این کار برای کلنی هزینه زیادی در انرژی مصرف شده دارد. وقتی هدف از داشتن زنبورها فقط گرده افشانی باشد، زنبورداران مهاجر به طور موقت جعبه های زیادی را در یک منطقه قرار دهید. اما، این فقط برای کوتاه مدت است – همانطور که توسط نیازهای محصول تعیین می شود.

چند کندوی عسل در هر هکتار? خوب، بستگی به این دارد که آن هکتار در کجا واقع شده باشد. در میان صدها هکتار شبدر شیرین در حال شکوفه – این منطقه تعداد زیادی زنبور را پشتیبانی می کند.

از آنجایی که منابع شهد هر منطقه بسیار متنوع است، باید با یک تعمیم پیش برویم. برای زنبورداران غیرتجاری، عددی که بیشتر می‌شنوم این است 2-3 کندو در هکتار.

یادآوری به زنبورداران در مقیاس کوچک، این اشاره به منطقه جستجوی علوفه برای کلنی ها است – نه فضایی که کندوها واقعاً در آن نشسته اند.

تعداد زیادی کندوی کوچک در حیاط زنبورداران.

مشکلات زمانی که یک زنبوردار کهیر بیش از حد دارد

اگرچه ممکن است به نظر برسد که بیشتر همیشه بهتر است – مطمئناً در مورد زنبورها اینطور نیست. اگر شما شماره کندو از کنترل خارج می شود ممکن است مشکلات بی شماری را تجربه کنید.

  • افزایش تغذیه به دلیل رقابت علوفه
  • نقض مقررات محلی
  • شکایت از همسایه ها
  • بدون بودجه برای تجهیزات مورد نیاز
  • به دلیل زمان یا هزینه نمی تواند به زنبورها خدمات بهداشتی بدهد
  • کندوهای ضعیف با زنبورهای بیمار

منطقه اطراف حیاط زنبور عسل شما دارای سطح مشخصی از گرده و شهد موجود است. امیدوارم بسیاری از گیاهان در یک دوره طولانی از فصل شکوفا شوند. هر چه تعداد کندوها در یک نقطه بیشتر باشد، رقابت بیشتری برای کندوها خواهد بود کارگران در حال جمع آوری منابع مورد نیاز مستعمره

داشتن یک زنبورستان بزرگ با کندوهای بسیار زیاد که توسط گیاهان محلی پشتیبانی نمی شود، به این معنی است که زنبوردار به دفعات بیشتر نیاز به تغذیه دارد.

برخی از زنبورداران در مناطقی زندگی می کنند که فقط مجاز به داشتن یک حداکثر تعداد کندو در حیاط خلوت خود. اگر مقررات محلی شما بیش از 2 مورد را درخواست نمی کند و شما 10 نفر دارید، این می تواند منجر به مشکل و احتمال درخواست از شما شود. تمام کندوهای خود را حرکت دهید.

هر چه تعداد کلنی های بیشتری داشته باشید، زنبورهای بیشتری در مجاورت محلی خواهند بود، این به معنای بیشتر است زنبورها به دنبال آب هستند، مدفوع زنبور در مورد وسایل نقلیه، مسائل ازدحام و غیره

تجهیزات زنبورداری ارزان نیستند – به خصوص زمانی که برای کندوهای بیشتر نیاز به خرید وسایل اضافی دارید. این موردی است که باید بودجه بندی شود. علاوه بر پیکربندی اولیه کندو، شما به جعبه های فوق العاده عسل برای برداشت و غیره نیاز دارید.

اغلب اوقات، زنبوردار بیشتر از زنبورها جعبه دارد. مگر اینکه شما باشید پرورش ملکه، احتمالاً به تعداد زیادی کلنی کوچک نیاز ندارید.

کمبود زمان برای توجه به هر کلنی ممکن است منجر به کهیرهایی شود که مولد و در حال رشد نیستند. این سندرم داشتن 10 کندوی زنبور عسل با جمعیت زنبور عسل کافی برای تشکیل 5 کندوی خوب است. این اتلاف وقت و منابع شماست.

همچنین اگر زنبوردار داشته باشد بیش از یک نفر کهیر را به درستی مدیریت کند، بیماری و سلامت ضعیف مطمئناً یک عامل است. کلنی های آلوده به کنه های بیمار می تواند باعث عفونت کندوهای سالم در محوطه زنبور عسل شود. این منجر به سلامت کلی زنبورستان ضعیف می شود. برای هیچکس خوب نیست

زنبوردار در حال بازرسی تمام کندوهای زنبورستان با تصویر زنبور سیگاری.

جلوگیری از اضافه بار کلنی زنبور عسل

گاهی اوقات، بیشتر زنبورداران در نهایت به این مشکل می پردازند تعداد زیادی مستعمره نسبت به فضا، زمان یا بودجه آنها. در این مورد، بهتر است موارد اضافی را بفروشید.

یا اگر پاییز نزدیک است، بهترین مستعمره های خود را تحت رهبری بهترین ملکه ها نگه دارید و کوچکترهای سالم را با هم ترکیب کنید. تعداد کندوهای خود را کاهش دهید

از آنجایی که جمعیت کلنی به صورت فصلی افزایش و کاهش می یابد، برخی از تکنیک های پیشگیری از ازدحام را امتحان کنید تا حداقل ازدحام در حیاط زنبور عسل خود را کاهش دهید. هنگامی که کلنی ها ازدحام می کنند، شما 2 گزینه دارید.

ازدحام را رها کنید (برای زنبورداران بسیار سخت است – می دانم) یا با زنبوردار دیگری تماس بگیرید تا آن را جمع کند. سپس، کندو مادر را تماشا کنید تا مطمئن شوید که آنها می توانند با موفقیت خود را ملکه کنند.

یا گزینه دوم، اگر می توانید با خیال راحت، ازدحام را بگیرید. آن را در یک قرار دهید جعبه nuc کوچک (اگر خیلی بزرگ نباشد) و به مدت 3 هفته یا بیشتر از آن مراقبت کنید. ازدحام را تغذیه کنید و به کلنی زمان بدهید تا شروع کند نسل جدید در حال ظهور

اکنون، این کلنی استارتر کوچک را بفروشید. قیمتی را که در منطقه خود منصفانه است برای یک گروه شروع شده با چند قاب شانه، نوزاد و یک ملکه تخمگذار تعیین کنید. مطمئن شوید که هزینه‌های قاب‌ها، فونداسیون، خوراک و غیره را پوشش می‌دهید – اما قیمت آن را خیلی بالا نگذارید، اگر ازدحام دور می‌شد، هیچ کاری نمی‌کردید.

علاوه بر فضا، منطقه جستجوی غذا، موارد قانونی و غیره، برنامه شخصی خود را در نظر بگیرید. اگر یک شغل تمام وقت دارید، ممکن است چند کندو در حیاط خلوت تمام چیزی باشد که نیاز دارید.

یک فرد بازنشسته یا فردی با کمک زیاد خانواده یا دوستان می تواند از کهیرهای من مراقبت کند. خودتان را بیش از حد شلوغ نکنید و این تجربه فوق‌العاده را به یک کار ترسناک تبدیل کنید.

حالا می دانم که می خواهید بگویید، هرگز نمی توانید تعداد زیادی داشته باشید. همه ما تا حدی این احساس را داریم. با این حال، مسئله این است – یک نفر چند کندوی عسل را می تواند مدیریت کند – “خوب”. ارائه مدیریت صحیح مستلزم تلاش فیزیکی و زمان است.

و، داشتن کندوهای بیش از حد در یک مکان برای زنبوردار کار بیشتری می کند. در دنیای زنبورداری، هدف اصلی ما همیشه باید این باشد که یک نگهبان خوب زنبورها

سفارش فوری عسل ♥