گیاهان مقاوم به خشکی برای زنبورها [Easy to Grow]


یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به گرده افشان ها، انتخاب گیاهانی است که غذا را تامین می کنند. با این حال، ما باید گیاهان خود را با شرایط رشد خود مطابقت دهیم. اگر منطقه ای دارید که به خصوص خشک است، این می تواند چالش برانگیز باشد. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید یک باغ زنبور دوست داشته باشید. اینها را بررسی کنید گیاهان مقاوم به خشکی برای زنبورها. این به شما ایده های عالی برای طرح باغ شما می دهد.

زنبور عسل در تصویر گل مخروطی بنفش مقاوم به خشکی.

گیاهان گرده افشان مقاوم به خشکی

باغ های بزرگ و کوچک برای لذت بردن ما و زیباسازی فضاهای بیرونی ما طراحی شده اند. اما، این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند از حیات وحش نیز سود ببرند. وقتی بتوانیم لذت خود را با تهیه غذا برای زنبورهای گرسنه ترکیب کنیم – این برای همه یک برد-برد است.

من که زنبوردار هستم، همیشه تمرکزم روی زنبورهای عسل است. با این حال، آنها تنها کسانی نیستند که می توانند از یک منبع غذایی پایدار در زمان هوای خشک بهره مند شوند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

نکات طراحی باغ دوستدار زنبور عسل

چه زمانی کاشت برای زنبورها، ایجاد گروه بندی گیاهان خوب است. به جای داشتن 1 بوته از 20 نوع مختلف، کاشت بلوک ایجاد کنید. از چندتایی مانند داشتن 4 گیاه از هر نوع و شاید 5 گونه مختلف در یک بستر استفاده کنید.

این امر به ویژه برای زنبورهای عسل جذاب است – تا حدی به دلیل وفاداری گل. زنبورهای عسل از جمع‌آوری غذا از همان نوع گیاه در طول دوره جستجوی معین لذت می‌برند.

همچنین وقتی در بلوک هایی با رنگ یا نوع مشابه کاشته می شوند، یافتن منبع غذایی برای زنبورها آسان تر است. زنبورها گلها را می بینند به روشی متفاوت از انسان و مناطقی که چندین گیاه از یک نوع دارند راحت تر مکان یابی می شوند.

با این حال، زنبورها آنقدرها حساس نیستند و از هر منبع غذایی موجود خوشحال خواهند شد. این فقط در مورد شهد نیست، برخی از گیاهان دوستدار زنبور عسل فراهم می کنند گرده هایی که زنبورها استفاده می کنند برای تغذیه و پرورش بچه زنبورها

گل های دیگر شهد تولید می کنند. شهد جمع آوری و استفاده می شود زنبورهای عسل برای ساختن عسل! و برخی از شکوفه ها هم شهد و هم گرده را برای گرده افشان های بازدیدکننده فراهم می کنند. هر دو نوع غذا برای خانواده زنبورهای سالم و تغذیه مناسب مورد نیاز است.

تصویر زنبور عسل روی گل sedum.

بهترین گل های مقاوم به خشکی برای زنبورها

موارد موجود در این لیست از گیاهان مقاوم به خشکی برای گرده افشان ها به خوبی در هر باغی که برای جذب زنبورها طراحی شده است، قرار می گیرد. آنها را از راهروهای شلوغ دور نگه دارید و زنبورهای عسل با خوشحالی باغ را با بازدیدکنندگان محترم به اشتراک خواهند گذاشت.

  • ستاره ها
  • مرهم زنبور عسل
  • علف هرز پروانه
  • نعناع گربه ای
  • گل مخروطی
  • گلدن راد
  • رودبکیا
  • مریم گلی
  • Sedum

علاوه بر انتخاب گیاهانی که مناسب شرایط رشد شما هستند، خوب است تعدادی نیز داشته باشید که در برابر سختی ها نیز مقاومت کنند. هر منطقه ای ممکن است زمانی را با کمبود بارندگی تجربه کند حتی در یک سال عادی.

زنبورها و گرده افشان های ما در زمان نگهداری غذا واقعاً رنج می برند. به همین دلیل است که ایده خوبی است چند گل را انتخاب کنید که در شرایط خشک مقاومت کند و هنوز هم غذای زنبور عسل تولید می کند.

ستاره ها

ستاره ها (Aster spp.) در انواع و رنگ های مختلف وجود دارد. اگرچه بیشتر آنها کوچک هستند، آنها غذای زنبورها را فراهم می کنند در اواخر فصل که بسیاری از گیاهان دیگر به کاشت می روند.

این گل های کوچک قابل اعتماد مقاوم هستند و به راحتی رشد می کنند. آنها در مکان های آفتابی رشد می کنند. ممکن است انواع وحشی زیادی را مشاهده کنید که در کنار جاده ها و در مزارع رشد می کنند.

مرهم زنبور عسل

مرهم زنبور عسل (Monarda didyma) گیاه جالبی است. ما می دانیم که باید باشد برای زنبورها جذاب است – حتی کلمه “زنبور” را در نام رایج خود دارد.

مومیایی زنبور عسل دارای شکوفه های غیر معمولی است و در چندین رنگ وجود دارد. برای مکان های آفتابی تا نیمه سایه مناسب است.

علف هرز پروانه

علف هرز پروانه (Asclepias tuberosa) گیاهی بسیار مقاوم به خشکی است. پس از استقرار، نیازی به نگهداری از باغبان نیست.

شادترین در یک نقطه آفتابی، پروانه هرز همچنین یک گیاه میزبان برای پروانه های سلطنتی است. این گیاهان در زمستان به زمین می میرند و در بهار دوباره رشد می کنند.

نعناع گربه ای

نعناع گربه ای (Nepeta spp.) به دلیل زمان گلدهی طولانی آن یک افزودنی عالی به باغ زنبور عسل است. این نعناع می تواند در طول چند ماه غذای گرده افشان ها را فراهم کند.

در چندین نوع مختلف و در اندازه ها و اسپردهای متنوع موجود است. برخی از انواع عادت به رشد قائم دارند – برخی دیگر رشد کمتری دارند.

خوشحال در آفتاب کامل، این گیاه نعناع است پس به آن فضا بدهید. و، ممکن است تعدادی بازدیدکننده گربه جلف داشته باشید.

تصویر گلدن میله، مومیایی زنبور عسل و علف هرز پروانه ای گیاهان زنبور عسل مقاوم به خشکی.

گل مخروطی

گل مخروطی (Echinacea spp.) یکی از بیشترین است گیاهان شناخته شده دوستدار زنبور عسل اگر تازه در مورد باغبانی یاد می گیرید، گل های مخروطی بنفش معمولی را انتخاب کنید.

این گل های قابل اعتماد در اوایل فصل غذای زنبورها را فراهم می کنند. آنها همچنین منبع بذر برای پرندگان در اواخر پاییز و زمستان هستند.

در منطقه من، گل مخروطی بنفش در زمستان به راحتی قابل مشاهده است و اغلب پس از چندین سال باید نازک شود. ارقام مدرن تر نیز مقاوم هستند اما تولیدمثل آنها کندتر است.

گلدن راد

گلدن راد (Solidago spp.) یک گل بومی است که اغلب در طبیعت مشاهده می شود. در پاییز، گیاهان بلند با شکوفه های زرد درخشان زنده می شوند. با دقت نگاه کن خواهی دید زنبورها از انواع مختلف شکوفه ها را انجام می دهند.

از آنجایی که گلدن راد همزمان با گل وحشی شکوفا می شود، گلدن راد اغلب به دلیل آلرژی سرزنش می شود.

با این حال، گرده گلدنرود سنگین است و از باد منتقل نمی شود. باعث خارش چشم یا گرفتگی بینی شما نمی شود.

بسیاری از انواع موجود است. این گیاه یک نمونه پس زمینه زیبا برای باغچه حیاط خلوت می سازد.

رودبکیا – سوزان چشم سیاه

رودبکیا (Rudbeckia hirta) به سوزان سیاه چشم نیز معروف است. این گل دیزی مانند از نظر ظاهری بسیار شبیه به گل مخروطی است.

رشد گیاهان به شکل توده مانند به سرعت دو برابر می شود. برای تهیه غذا برای بسیاری از گرده افشان ها، آنها بهترین عملکرد را در یک مکان آفتابی دارند.

مریم گلی

مریم گلی (Salvia spp.) که با نام Sages نیز شناخته می شود، در انواع مختلفی موجود است و افزودنی عالی برای هر باغ گرده افشان است.

این گیاه غنی از شهد به راحتی در آفتاب کامل رشد می کند اما می تواند سایه جزئی داشته باشد. این شهد را در مدت طولانی برای بسیاری از زنبورهای گرسنه فراهم می کند.

گونه های قدیمی برای زنبورهای عسل مناسب تر از ارقام مدرن تر هستند. با این حال، مرغ مگس خوار از همه گونه ها لذت خواهند برد.

بیشتر مریم گلی ها به آب بسیار کمی نیاز دارند اما در خاک هایی با زهکشی خوب رشد می کنند. برخی از گونه ها در ظروف بزرگ نیز به خوبی عمل می کنند.

تصویر زنبور عسل روی گل سدوم مقاوم به خشکی.

Sedum

Sedum (Sedum spp.) یکی از اعضای خانواده ساکولنت است. بسیار مقاوم به خشکی و دارای برگهای گوشتی ضخیم است.

پس از مردن دوباره به زمین در طول زمستان، هر بهار شاهد ظهور رشد جدید است. این گیاه کپه‌زنی است که در هر مکانی مناسب است و در ظروف به خوبی عمل می‌کند.

اگر در پرورش اشیا مشکل دارید، Sedum گیاهی برای شماست. به نظر می رسد که با غفلت رشد می کند، Sedum با شکوفه های اواخر تابستان زنده می شود.

شکوفه های فشرده رنگارنگ برای زنبورها، زنبورها و سایر حشرات گرده افشان بسیار جذاب هستند. یکی از محبوب ترین گونه ها “شادی پاییز” است.

با این حال، انواع مختلفی برای انتخاب دارید که از نظر رنگ برگ و رنگ شکوفه متفاوت است. Sedum یکی دیگر از گیاهان ارزشمند است که غذای بسیار مورد نیاز اواخر فصل را فراهم می کند.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

درختچه های مقاوم به خشکی که زنبورها را جذب می کنند

انواع زیادی وجود دارد درختچه هایی که زنبورها را جذب می کنند و برخی از آنها به خشکی مقاوم هستند. یک کلمه احتیاط – برخی از درختچه ها مفید هستند گرده افشان ها نیز مهاجم هستند.

قبل از یک درختچه زنبور دوست برای باغ خود انتخاب کنید، شرایط رشد و مناسب بودن گیاه را در نظر بگیرید.

وایتکس درختچه ها

وایتکس (Vitex agnus-castus) درختچه ای زینتی است که می تواند به صورت درخت کوچکی رشد کند. آفتاب کامل را دوست دارد و پس از استقرار به خشکی بسیار مقاوم است.

درختچه ای خزان کننده، ویتکس در اواخر تابستان با گل های بنفش و سفید پوشیده می شود. این زمانی در بسیاری از مناطق است که گیاهان کمی در حال شکوفه دادن هستند ویتکس برای زنبورها بسیار جذاب است.

درختچه ویتکس بنفش در حال شکوفه در تصویر باغ زنبور عسل.

بایبری – وکس میرتل

بایبری ((Myrica pensylvanica) که به آن واکس میرتل نیز گفته می شود، گیاهی است که به خشکی مقاوم است. بومی بخش های شرقی ایالات متحده است و در شرایط مختلف خاک از جمله در امتداد ساحل به خوبی رشد می کند.

این گیاه را با زرشک (یک درختچه مهاجم که خار دارد) اشتباه نگیرید. Bayberry برای زنبورها جذاب است و توت های خاکستری تولید می کند که می تواند در صنایع دستی و تغذیه حیات وحش نیز استفاده شود!

گیاهان گلدار مقاوم به خشکی برای زنبورها می تواند بخش مهمی از طراحی هر باغ باشد. در زمان بارندگی معمولی، این گیاهان غذای فراوان زنبور عسل تولید می کنند. اگر فضای زیادی دارید، مقداری وجود دارد درختان زنبور دوست را نیز در نظر بگیرید.

صرف نظر از آب و هوای شما، داشتن چند گیاه که همچنان مقداری غذا در تمام فصول فراهم می کنند، یک مزیت است.

یک باغ دوستدار زنبور عسل که به خوبی طراحی شده است، انواع مختلفی از گیاهان را شامل می شود که برخی از آنها برای همه شرایط رشد هستند. چند تا اضافه کنید گیاهان گل مقاوم به خشکی برای زنبورهای گرسنه در منطقه شما.

سفارش فوری عسل ♥