گیاهان زمستانی برای زنبورها: راه های آسان برای کمک


ایده از گلدار گیاهان زمستانی برای زنبورها ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد آیا زنبورها در ماه های سرد از بین نمی روند؟ بله، برخی از زنبورها می میرند، برخی به خواب زمستانی می روند و کلنی های زنبور عسل برای گرم ماندن در کندو جمع می شوند. اما برخی از زنبورها در روزهای خنک زمستانی علوفه می‌کنند. تهیه کمی شهد یا گرده تازه کاری قابل تامل است.

علوفه زنبورهای زمستانی

زنبور عسل روی کروکوس شکوفه‌دار گیاه زمستانی غذا می‌جوید.

برای کسانی که با کلنی های زنبور عسل آشنا نیستند، ممکن است فکر کنید زنبورها عسل درست می کنند تمام طول سال. مگر اینکه آنها در آب و هوای گرمسیری واقع شوند، این دور از واقعیت است. در واقع تولید عسل به ماه های گرم محدود می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

هر منطقه دارای زمان هایی است که شهد زیادی در دسترس است، این زمانی است که مستعمره در واقع عسل اضافی تولید می کند تا با ما به اشتراک بگذارد. زنبورداران به این زمان شکوفه می گویند – جریان عسل. مدت زمان جریان و تعداد آنها از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است.

در بیشتر مناطق، زمستان زمان تولید عسل نیست. اما، این به این معنی نیست زنبورهای جستجوگر و زنبورهای بامبل از یک میان وعده تازه لذت نمی برند.

ورود گرده و شهد تازه به کلنی زنبور عسل نشانه نزدیک شدن بهار است. این امر باعث می شود که کندو شروع به افزایش کند تولید نوزادان.

زنبورهای بامبل در هوای سردتر علوفه می‌کنند

به طور کلی، زنبورهای بامبل در دماهای سردتر علوفه می گیرند از زنبورهای عسل ممکن است آنها را در برخی از گیاهان زود شکوفه مشاهده کنید. در مستعمره آنها فقط ملکه زمستان می گذراند.

او از شهد و گرده گیاهان گلدار زمستانی استفاده خواهد کرد. آنها انرژی لازم برای زنده ماندن را به او می دهند و شروع به ساختن لانه می کنند. بعداً، او کارگرانی خواهد داشت تا در کارهای لانه کمک کنند.

زمستان کی است؟

برای کسانی از شما در مناطقی که زمستان را تجربه می کنند، بازه زمانی کاملاً متفاوت است. برخی از شما سرمای شدید همراه با برف را تجربه خواهید کرد. برخی دیگر ممکن است فقط دمای سردی داشته باشند و چندین شب یخبندان را بکشند.

در هر صورت، ما زنبورهای عسل زنده می مانند با ماندن در کندو در آن روزهای سرد و مصرف عسل ذخیره شده. اینها حشرات خونسرد در روزهای گرمتر بیرون خواهد آمد

اگر زنبوردار باشید متوجه خواهید شد پروازهای جهت یابی و پاکسازی در یک بعد از ظهر گرم برخی از کارگران ماجراجو برای جستجوی منابع غذایی موجود بیرون خواهند رفت.

بهترین گیاهان زمستانی گلدار برای زنبورها

به منظور انتخاب خوب گیاهان زمستانی برای زنبورها، من روی آنهایی تمرکز می کنم که میانگین زمان گلدهی از نوامبر تا فوریه دارند. آنها ممکن است در زمان های دیگر سال نیز حضور داشته باشند. اما، این ماه هایی است که علوفه زنبورهای زمستانی به حداقل می رسد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

کروکوس زمستانی برای باغ زنبور عسل.

کروکوس (Crocus sativus)

کروکوس ها منادی معروف یا بهار هستند. گل های رنگارنگ آنها از بنه هایی که در پاییز قبلی کاشته شده بودند بیرون می آیند. چندین رقم مختلف از کروکوس وجود دارد که می توانید آنها را بکارید. من زنبورهایم را دیده ام که در باغ هایم از انواع مختلف بازدید می کنند.

یکی از سودمندترین چیزها در مورد آنها این است که سال آینده برمی گردند. همچنین، مقاوم بودن به سرما، کمی برف یا هوای یخبندان شکوفه را خراب نمی کند. یک منبع غذایی اولیه خوب که چشم انداز تیره زمستان را روشن می کند.

شکوفه قرمز گیاه کاملیا.

کاملیا (Camelia spp.)

کاملیا در انواع مختلفی موجود است که ممکن است گیج کننده باشد. با بیش از 250 گونه و هزاران رقم، انتخاب یکی برای باغ زنبور عسل آسان نیست.

دو مورد از شناخته شده ترین گیاهان زینتی در ایالات متحده هستند کاملیا ژاپونیکا و کاملیا ساسانکوا – و تمام انواعی که از آنها ایجاد شده است.

هر دو درختچه های همیشه سبز هستند که ممکن است نسبتاً بلند شوند. شکوفه ها و برگ های Camellia japonica بزرگتر و کمتر از sasanqua معطر هستند. زمان گلدهی بسته به رقم کمی متفاوت است.

کاملیا می تواند منبع مهمی از شهد و غذا برای گرده افشان ها در طول زمستان باشد. حتما رقمی را انتخاب کنید که در آب و هوای شما خوب عمل کند.

شکوفه خامه ای گیاه کلمانتیس شکوفه در زمستان در باغ زنبور عسل.

کلمانتیس شکوفه در زمستان (کلمانتیس سیروز)

به طور معمول در مورد یک گیاه شکوفه بهار تصور می شود، چندین کلمانتیس شکوفه در زمستان وجود دارد. با حفظ فرم کلاسیک دوقلویی، برخی همیشه سبز و برخی دیگر نیمه همیشه سبز هستند.

چندین رقم موجود است که زمان گلدهی آنها از اواخر دسامبر شروع می شود. Cleamatis cirrhosa var. balearica دارای گلهای سفید کرمی است که شهد و گرده را برای زنبورهای گرسنه فراهم می کند.

بوته کاغذی غنی از شهد با شکوفه زمستانی.

بوش کاغذی (Edgeworthia chrysantha)

این درختچه بومی چین و هیمالیا است و زیبایی زیادی به باغ پاییز و زمستان می دهد. جوانه های بزرگ در پاییز ظاهر می شوند و به دنبال آن یک شکوفه خوشه مانند در دسامبر رخ می دهد.

مقاوم در مناطق 7-10، در منطقه 6 با مقداری حفاظت زمستانی رشد کرد. Edgeworthia می تواند به ارتفاع 7 فوت برسد، اما می توانید آن را تا اندازه کوچکتر هرس کنید. این یک پس زمینه یا قطعه نمونه عالی برای باغ می سازد.

گل های زمستانی هلیبور بنفش.

هلبورس (Helleborus spp.)

گاهی اوقات از هلبورها به عنوان گل رز کریسمس یاد می شود. برگ های براق سبز تیره آنها کمی به باغ سایه زمستانی جذابیت می بخشد. شکوفه ها در زمستان زمانی ظاهر می شوند که بسیاری از منابع غذایی طبیعی دیگر برای زنبورها در دسترس نیستند.

هنگام انتخاب hellebores برای غذای زنبورهای زمستانی، به دنبال ارقامی باشید که دارای شکوفه های ساده هستند. گل های روباز با دسترسی آسان به مراکز گل غنی از شهد بهترین است. هلبورها تنها یکی از این تعداد هستند گیاهان چند ساله مناسب برای باغ گرده افشان.

زنبور عسل در فصل زمستان از ماهی ماهونیای شکوفه می دهد.

ماهونیا (ماهونیا آکیفولیوم)

ماهونیا، همچنین به عنوان اورگان گریپ شناخته می شود، دست به پایین است گیاه زمستانی مورد علاقه من برای زنبورها. این درختچه همیشه سبز می تواند همیشه برای غذای زنبورها به آن وابسته باشد. هنگامی که گهگاه برای چند روز (5 درجه فارنهایت) سرمای شدید داریم، شکوفه ماهونیا آسیب می بیند اما از بین نمی رود.

این درختچه دارای برگ های نوک تیز است، بنابراین مکانی را در لبه های باغ به دور از مناطق بازی انتخاب کنید. پس از استقرار، تعمیر و نگهداری بسیار کمی مورد نیاز است.

گل های قرمز افرای قرمز در شکوفه.

افرا قرمز (Acer rubrum)

درختان افرا قرمز یکی از اولین منابع شهد و گرده برای زنبورها هستند. آنها مقدار زیادی غذا برای بسیاری از گرده افشان ها فراهم می کنند.

زنبورهای عسل تنها کسانی نیستند که از شکوفه های مایل به قرمز سود می برند. زنبورهای بومی نیز جذب آنها می شوند.

شکوفه ها خیلی قبل از اینکه برگ ها ظاهر شوند ظاهر می شوند. در اواخر زمستان به دنبال نوک درختان قرمز در منطقه خود باشید و ممکن است ببینید زنبور عسل در شکوفه های افرا قرمز. با این حال، گاهی اوقات دما خیلی سرد است که به زنبورها اجازه پرواز نمی دهد.

این بومی جنگل های برگریز شرقی، افراهای قرمز در تمام طول سال زیبا هستند. آنها سریع رشد می کنند و نسبتاً بلند می شوند. در پاییز، رنگ پاییزی نفس گیر را تجربه خواهید کرد.

گروهی از برف های سفید در حال شکوفه در باغ زمستانی.

قطرات برفی (Galanthus)

Snowdrops اعضای خانواده آماریلیس هستند. آنها در اواخر زمستان ظاهر می شوند و ممکن است از یک پوشش برفی خفیف بیرون بیایند. آنها گرده های غنی را برای زنبورهای عسل فراهم می کنند که قادر به علوفه در یک روز گرم هستند.

گروه آکونیت زمستانی شکوفه زرد.

آکونیت های زمستانی (Eranthis hyemalis)

زمستان آکونیت عضوی از Ranunculaceae خانواده (جنگی). بومی اروپا و بخش‌هایی از آسیا، این گیاه گل‌های زرد روشن (که به شکل فنجان هستند) در اواخر زمستان تولید می‌کند. آنها توسط گرده و شهد به گرده افشانان علوفه جوی می دهند.

پیازهایی که به صورت گروهی کاشته می شوند بهترین تاثیر را در باغ دارند. آنها سمی هستند – بنابراین در مناطقی که حیوانات خانگی یا کودکان دارند کاشت نکنید.

گرده افشان ها از گل های زمستانی سود می برند

همانطور که محوطه باغ خود را طراحی می کنید، نیاز به غذای گرده افشان در طول سال – گیاهان دوستدار زنبور عسل را در نظر داشته باشید. البته مقدار شهد مورد نیاز در ماه های سرد در مقایسه با تابستان چیزی نیست.

با این حال، برای گرده افشان های گرسنه که نیاز به تغذیه دارند، تعداد کمی گیاهان کانتینری می تواند مانند یک بوفه بزرگ به نظر برسد. این امر به ویژه در روزهای گرم زمستانی صادق است.

این فقط یک لیست آغازین است – گیاهان بیشتری را برای اضافه کردن به باغ زمستانی و اوایل بهار خود خواهید یافت. درختچه های دوستدار زنبور عسل مانند بیدهای بومی در مناطق مرطوب خوب عمل می کند و منبع مهمی از گرده را فراهم می کند.

فندق ساحره بومی (Hamamelis virginiana) در نوامبر شروع به شکوفه دادن می کند و تعدادی گل در ماه دسامبر آویزان می شوند.

یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به زنبور عسل و دیگر گرده افشان ها، ارائه منابع غذایی متنوع است. این امر باعث تقویت زنبورهای سالم می شود.

سفارش فوری عسل ♥