گیاهان دوستدار زنبور عسل برای گلدان یا ظروف


تصویر پنهان پینترست

یک باغ زیبا از گل های غنی از شهد، غذای بسیاری از انواع گرده افشان ها را فراهم می کند. البته زنبورها سود می برند اما نه فقط زنبورهای عسل. گرده افشان های دیگری مانند: زنبورهای منفرد، پروانه ها، پروانه ها و غیره از بهشت ​​شکوفه شما دیدن خواهند کرد. هر کسی خاک خوبی برای باغچه بیرونی ندارد. جای نگرانی نیست. هنوز هم می توانید به تغذیه زنبورهای گرسنه کمک کنید. فرا گرفتن نحوه انتخاب گیاهان دوستدار زنبور عسل برای گلدان و ظروف

گیاهان کانتینری برای گرده افشان ها (از جمله زنبورها)

تصویر ردیفی از گل های زنبور عسل در ظروف و گلدان.

مزایای زیادی وجود دارد ایجاد یک باغ ظروف دوستدار گرده افشان علاوه بر فرصت های جستجو برای این حشرات مفید، می توانید مکانی با زیبایی ساده برای لذت بردن در بیرون داشته باشید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

و ممکن است از انتخاب زیاد آن شگفت زده شوید گل های گلدانی برای زنبورها و پروانه ها. آنها به دنبال غذایی هستند که به حفظ آنها در طول زندگی کوتاه حشره کمک کند.

هنگام باغبانی با ظروف، باید در نظر داشته باشیم که ممکن است با فضای محدود کار کنید. بسیاری از گیاهان گلدار فشرده برای ظروف مناسب هستند.

چه می شود اگر شما یا کسی که دوستش دارید یک ترس بزرگ از زنبورها? آیا می توانید این فضا را با حشرات گزنده به اشتراک بگذارید؟ مطمئناً می توانید. مشغول زنبورهای عسل کار به ندرت نیش می زنند اگر بی دلیل

به آنها فضای کافی بدهید و مزاحم فعالیت آنها نشوید. مگر اینکه الف لانه زنبور عسل نزدیک است، آنها برای شرکت شما مهم نیستند.

یک فضای باغ دوست داشتنی انواع دیگری از طبیعت را نیز برای نگاه دقیق تر به داخل دعوت می کند. تغذیه مرغ مگس خوار یک افزودنی خوب و در موارد عادی است مرغ مگس خوار با زنبورها در تضاد نیست.

انتخاب گلدان

احساس نکنید که برای ایجاد تفاوت باید فضای بزرگی پر از گل داشته باشید. البته، هر چه بیشتر داشته باشید، فرصت شکوفایی بیشتری برای تزئین فضای خود دارید.

گلدان های بزرگتر گران تر هستند. اما، آنها به قدری تنوع ارائه می دهند که اگر بودجه شما اجازه دهد، ارزش قیمت آن را دارند. در واقع، به نظر می رسد که ما اغلب با یک گلدان کوچک شروع می کنیم و سپس آرزو می کنیم که یک گلدان بزرگتر داشته باشیم.

اگر گلدان های انتخابی شما سوراخ زهکشی ندارند، مقداری به آن اضافه کنید. مگر اینکه در حال پرورش گیاهان باتلاقی هستید، خاک باید به خوبی زهکشی کند وگرنه در خطر بیماری یا مرگ گیاه هستید.

در یک ظرف بزرگ می توانید یک باغ کوچک دوستدار زنبور عسل ایجاد کنید با چندین گل غنی از شهد در هر یک. هنگام انتخاب گل های زنبور عسل که در ظروف به خوبی عمل می کنند، این فضا به شما امکان انتخاب بیشتری می دهد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تصویر باغ رنگارنگ گل برای زنبورها در ظروف.

کاشت ظروف

خاک گلدان مرغوب را برای باغچه کانتینری خود انتخاب کنید. انجام این کار همیشه آسان نیست زیرا برخی از محصولات با عنوان “خاک” در مراکز باغ محلی یک شوخی هستند.

به دنبال یک ترکیب خوب با کیفیت متوسط ​​باشید. ارزان ترین مخلوط های خاک اغلب برای استفاده به عنوان بستر رشد به تنهایی مناسب نیستند.

برای جلوگیری از هدر رفتن خاک از طریق سوراخ های زهکشی می توان از روزنامه برای پوشاندن کف گلدان استفاده کرد. افزودن چند لایه شن یا مواد مشابه در کف به زهکشی کمک می کند.

این از خیس شدن خاک و گیاهان بیمار جلوگیری می کند. در ظروف تکی، تا 6 اینچ از قسمت بالایی آن را با خاک گلدان پر کنید.

کاشت انباشته علاقه اضافه می کند

اگر فضای کافی دارید، بشکه های ویسکی روی هم (یا قابلمه های مشابه) می توانند نمایش بسیار جالبی ایجاد کنند. شما به 2 بشکه نیمی نیاز دارید – یکی بزرگ و دیگری کوچکتر.

یک قابلمه ( وارونه ) را در بشکه بزرگتر قرار دهید. کف قابلمه باید حدود 12 اینچ کوتاهتر از قسمت بالای ظرف بزرگ باشد.

در بشکه بزرگ اطراف قابلمه معکوس مقداری از مواد را اضافه کنید. برای کمک به زهکشی و کاهش خاک مورد نیاز، این می تواند شن یا رشته فرنگی استخر بریده شود.

بشکه کوچکتر ویسکی را روی قابلمه معکوس قرار دهید. حالا شما یک باغ گرده افشان 2 طبقه دارید تا هر طور که می خواهید بکارید. شما حتی می توانید ست 3 تایی بخر برای باغ 3 طبقه

تصویر گل برای زنبورها در یک ظرف بشکه ای ویسکی.

گل های گلدانی برای زنبورها

چگونه انتخاب می کنید بهترین گیاهان گلدار برای باغ عسل کانتینری شما? مطمئناً ترجیح شخصی شما باید نقش داشته باشد. آیا ظاهر گل خاصی را دوست دارید؟

این می تواند نقطه شروع خوبی باشد. اما، هر گیاهی برای رشد در ظروف مناسب نیست. به طور کلی، ما آنهایی را می خواهیم که تا حدودی جمع و جور هستند و خیلی بلند نمی شوند.

نگران نباشید، هزاران گل شکوفا وجود دارد که باید در نظر بگیرید. سعی کنید از انواع گل های غنی از شهد و گرده استفاده کنید. همه گیاهان گلدار شهد یا گرده تولید نمی کنند!

انتخاب کنید گلهایی که زنبورها را جذب می کنند با تهیه غذای مورد نیاز آنها. اگر از یک فروشگاه محلی خرید کنید، ممکن است زنبوری را روی برچسب گیاه ببینید.

گیاهان ظروف فشرده

فراموش نکنید که اندازه گیاه بالغ را در نظر بگیرید. یک بزرگ بوش ممکن است برای زنبورها عالی باشد اما آیا گلدان به اندازه کافی بزرگ دارید که به درختچه اجازه رشد دهد؟

گیاهان تحت تنش به پتانسیل خود در رشد یا تولید شهد نمی رسند. آن‌ها تمایل دارند که به نظر ناهموار به نظر برسند و ممکن است در موقعیت‌های بادی برگردند.

شرایط رشد

شرایط رشد نقش زیادی در سلامت و زیبایی باغ شما دارد. مزیت اصلی باغ های کانتینری قابلیت حمل و نقل آنهاست.

و همانطور که مخلوط خاک را تهیه می کنید – در شرایط رشد کمی نرمی بیشتری خواهید داشت.

زنبورها عاشق خورشید هستند در صورت امکان گیاهان گلدان خود را برای زنبورها در آفتاب کامل قرار دهید و از گل های مناسب برای آن محیط استفاده کنید. حداقل نصف روز آفتاب با مقداری سایه در بعدازظهر در بیشتر موقعیت ها خوب عمل می کند.

با این حال، آیا انتخاب گل سالانه برای زنبورها یا گیاهان چند ساله، در نظر بگیرید که کدام یک در منطقه شما بهترین عملکرد را دارند.

اگر در حال طراحی یک نمایشگر در حیاط هستید، چند گیاه زیرزمینی را برای پس زمینه در نظر بگیرید. درختچه های بومی به راحتی رشد می کنند و غذای فراوانی را برای بسیاری از حشرات فراهم می کنند.

گیاهان یکساله از برخی جهات به راحتی در گلدان رشد می کنند زیرا فقط برای یک فصل زندگی می کنند. این به شما اجازه می دهد تا به راحتی با استفاده از موارد مختلف برای فضای باغ خود بچرخانید.

اما، گیاهان چند ساله مزیت بازگشت در سال آینده را دارند – بنابراین باید به بهترین آنها برای منطقه سختی شما فکر کنید.

رنگ های گل

زنبورهای عسل زبان کوتاهی دارند. شکل گل هایی که ساده هستند جذاب ترین هستند جمع آوری شهد از آنها راحت تر است.

گلهای گلدانی بلند برای پروانه ها و مرغ مگس خوار مفید هستند. اگرچه همه انواع زنبورها را خواهید دید که از این گیاهان بازدید می کنند.

حتی زنبورهای عسل به دلیل وجود گلهای اضافی در اطراف پایه گل، مقداری غذا را از گلهای بلندتر جمع آوری می کنند.

حشره علوفه جویان غذا را جمع آوری می کنند از هر منبع در دسترس، اما آنها ترجیحات دارند. زنبورها معمولاً گلهایی به رنگ آبی، بنفش، زرد و سفید را دوست دارند. در حالی که پروانه ها بیشتر جذب شکوفه های قرمز، زرد، نارنجی و صورتی می شوند.

اگر عاشق تماشای گرده افشان ها در شب هستید. شکوفه های سفید که بوی شیرینی دارند مورد علاقه گرده افشان های شبانه مانند خفاش ها و پروانه ها هستند. این عطر مورد علاقه همه بازدیدکنندگان است.

گیاهان ظرف مناسب زنبور عسل

در اینجا لیستی از برخی از محبوب ترین ها آورده شده است گیاهان گلدانی برای زنبورها که در گلدان یا ظروف به خوبی عمل می کنند.

 • آگاستاش
 • مرهم زنبور عسل
 • گل پتویی
 • گل گاوزبان
 • Cosmos (واریات کم رشد)
 • گل مخروطی
 • اکیناسه
 • ژربرا
 • گیاهان – (رزماری، پونه کوهی، ریحان، نعناع)
 • زوفا
 • شاه پسند
 • اسطوخودوس
 • موناردا
 • پنستمون
 • فلوکس
 • پوکر قرمز داغ
 • حکیم
 • مریم گلی
 • Sedum
 • آفتابگردان (برخی انواع)
 • آویشن
 • وربنا
 • بومادران
 • زینیاها

در این لیست انواع مختلفی از اشکال، طرح ها و رنگ ها گنجانده شده است. شما باید بتوانید چندین مورد را انتخاب کنید که در یک باغ کانتینری در بالکن یا پاسیو شما به خوبی عمل کنند – صرف نظر از منطقه.

باغ زنبور عسل گلدانی خود را تکمیل کنید

همانطور که در حال طراحی منطقه باغ زنبور عسل خود هستید. ایده عالی دیگر این است که در مورد ایجاد یک فکر کنید منبع آب برای زنبورها حشرات به آب و همچنین غذا نیاز دارند.

این امر به ویژه در طول گرمای تابستان صادق است. حیاط خلوت من چندین باغ آبی کوچک دارد که زنبورها برای نوشیدن به آنجا می روند. در واقع من چندتا دارم ظروف با گل نیلوفر آبی – خارج از محوطه حوضچه

برای یک فضای کوچک، یک زنبورآب کوچولو یک پروژه زیبا برای بچه ها است. اگر اتاق دارید، کمی ایستگاه آب بزرگتر می تواند افزودنی خوبی برای تم باغ شما باشد.

غذا و آب همه در یک منطقه قرار دارند. زنبورها آن را دوست خواهند داشت.

سفارش فوری عسل ♥