گیاهانی که زنبورها را دفع می کنند و به راحتی رشد می کنند


ممکن است شنیدن اینکه برخی از مردم می خواهند زنبورها را دور نگه دارند، برای دوستداران زنبور عسل سخت باشد. با این حال، دلایل خوبی برای میل به گل وجود دارد که لزوماً حشرات را جذب نمی کنند. گیاهانی که زنبورها را دفع می کنند اغلب مورد علاقه باغبانان جدید است. شاید یکی از اعضای خانواده شما به نیش حساسیت داشته باشد. یا ممکن است فرزندان خردسالی داشته باشید که از حشرات بسیار می ترسند. حتی یک باغ دوستدار زنبور عسل ممکن است فضاهایی در نزدیکی مسیرهای پیاده روی و غیره داشته باشد که در آن چند نفر از آنها استفاده می کنند گیاهان دافع زنبور عسل به خوبی جا می شد

شمعدانی کاشته شده در نزدیکی پیاده رو برای دفع تصویر زنبورها.

گل هایی که زنبورها را جذب نمی کنند

تعداد زیادی گیاه وجود ندارد که زنبورها و زنبورها را از بین ببرد، زیرا رابطه مفیدی بین این دو شکل زندگی در طی میلیون‌ها سال ایجاد شده است. برخی از گیاهان برای تولید بذر به بازدیدکنندگان حشرات وابسته هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

با این حال، گیاهان می توانند با استفاده از رایحه یا بو، حشرات را دفع کنند. حشرات نسبت به بوها بسیار حساس هستند و به برخی از گل ها نسبت به سایرین ترجیح می دهند.

گلهایی را که زنبورها دوست دارند نکارید

ممکن است این توصیه بدیهی به نظر برسد، اما از استفاده از گیاهان یا گیاهان خودداری کنید گل هایی که زنبورها را جذب می کنند نزدیک مناطقی از باغ که می خواهید عاری از حشرات باشد.

زنبورها جذب رنگ های روشن و گل های خوشبو می شوند. آنها در حال کار برای جمع آوری هستند برای تهیه عسل شهد بکارید و گرده برای تغذیه بچه هایشان جمع آوری کنند. کاشتن گل هایی که دوست دارند و انتظار دارند از آنها دور بمانند کمی غیر منطقی است.

برای خواندن الف وقت بگذارید کتاب مقدس باغبانان گل یا راهنمای مشابه و قبل از خرید گیاه از خصوصیات آن مطلع شوید.

اگر گیاهان خاصی که دوست دارید نیز مورد علاقه حشرات گرده افشان هستند، شاید بتوانید بخش دوستدار زنبورهای حیاط را در یک سمت دورتر از انسان داشته باشید.

گل همیشه بهار گلدانی روی ایوان.

آیا گیاهانی وجود دارند که زنبورها را دفع کنند اما زنبورها را ندارند؟

زنبورها از گل ها دیدن می کنند و گاهی اوقات شهد شیرین می نوشند، حتی اگر رژیم غذایی اصلی آنها نباشد. شما گیاهان زیادی را پیدا نمی کنید که زنبورها را دفع کنند. زیرا زنبورهای گوشتخوار در واقع برای گیاهان مفید هستند.

زنبورها ساير حشرات را مي‌خورند كه به گياهان آسيب مي‌رسانند، بنابراين اگر بخواهد زنبورها را دور نگه دارد، براي گياه مضر است.

شنیده ام که زنبور عطر گیاهان نعناع را دوست ندارد. اما نعناع می تواند وحشی شود، بنابراین هنگام تصمیم گیری برای اضافه کردن آن به باغ مراقب باشید.

همچنین، هنگامی که برخی از انواع نعناع در حال شکوفه هستند، احتمالاً زنبورهای عسل را ملاقات خواهید کرد که عاشق کار کردن با گل ها هستند.

در کتاب من، انتخاب بهترین گل ها برای باغ زنبور عسل، من در مورد اهمیت در نظر گرفتن عادت شکوفایی هر نوع گیاه صحبت می کنم. اگر زنبور نمی خواهید، از اینها اجتناب کنید.

کنترل آفات طبیعی

اگر هدف شما این است که گل های کمتری برای جذب حشرات در اطراف داشته باشید، چند انتخاب دارید. این اولین انتخاب این است که گیاهانی را در نظر بگیرید که شکوفا نمی شوند.

اگر گلی نباشد که غذا بدهد، زنبورهای گرسنه وقت خود را در جای دیگری می گذرانند. بسیاری از درختچه ها و درختان بدون شکوفه های غنی از شهد، سایه و حاشیه ایجاد می کنند.

برای آن نقاطی از باغ که واقعاً می خواهید رنگ را ببینید، سعی کنید گیاهانی را انتخاب کنید که برای دوستان حشرات پرنده ما چندان جذاب نباشند. در اینجا چند ایده وجود دارد.

شمعدانی ها مورد علاقه نیستند

شمعدانی ها هستند برای زنبورها خیلی جذاب نیست آنها رایحه ای قوی دارند که برای بسیاری از حشرات ناخوشایند است. آنها همچنین تقریباً هیچ گرده ای ندارند که علوفه جویان را جذب کند.

اگر شمعدانی قرمز را انتخاب کنید، بهتر است زیرا زنبورها رنگ قرمز را سیاه می بینند. این رنگ تیره دعوت کننده نیست کارگر جستجوگر.

شمعدانی قرمز در یک گلدان بزرگ برای زنبورها جذاب نیست.

شمعدانی ها در اکثر مکان ها یک ساله نرم هستند اما می توان آنها را به خوبی در گلدان پرورش داد. اگر به گل یا شاخ و برگ علاقه خاصی دارید، آنها را در منظره دوستدار زنبور عسل خود بگنجانید. آنها انتخاب خوبی برای نشستن در مسیرهای پیاده روی هستند.

افسنطین حشرات را دفع می کند

افسنطین (Artemisia) یکی از معدود گیاهانی است که به طور قابل توجهی اکثر حشرات را دفع می کند. بوی تند برای انسان آزاردهنده نیست، اما بد است به هیچ وجه مورد علاقه زنبورها نیست.

این گیاه در واقع گیاهی است که برای درمان های عامیانه مختلف استفاده می شود. بومی اروپا است اما در بسیاری از نقاط دیگر جهان به خوبی رشد می کند.

تصویر گیاه افسنطین با برگ های سبز نقره ای.

این گیاه چندساله علفی را می توان در حال رشد وحشی یافت زیرا به طور گسترده در سراسر مناظر طبیعی شده است. با رسیدن به ارتفاع تا 3 فوت، برگ های سبز نقره ای بسیار جذاب هستند.

افسنطین را می توان به عنوان یک گیاه زینتی پرورش داد. از آنجا که توسط باد گرده افشانی می شود، چیزی برای ارائه به حشرات گرسنه ندارد.

آیا گل همیشه بهار زنبورها را جذب می کند؟

گل همیشه بهار اغلب به عنوان یک گیاه همراه در باغ استفاده می شود، زیرا توانایی آنها در جلوگیری از برخی حشرات که به سبزیجات ما آسیب می زند.

آنها می توانند برخی از حشرات گزنده را به دلیل بوی تندشان از آویزان شدن در اطراف منصرف کنند. گل همیشه بهار عطر دلپذیر و گرده کمی دارد.

گل همیشه بهار نارنجی تیره در مزرعه می تواند تصویر برخی از زنبورها و حشرات را دفع کند.

فقط داشتن مقداری گل همیشه بهار لزوماً زنبورهای عسل گرسنه را از بازدید از باغ شما منصرف نمی کند. با این حال، من آنها را به خصوص برای زنبورهایم جذاب ندیدم.

در طول سال که گل همیشه بهار در حال شکوفه دادن است، زنبورها اغلب منابع شهد دیگری دارند که ترجیح می دهند. اگر می‌خواهید کمتر علوفه‌جویان را دعوت کنید، رنگ‌های پررنگ‌تر و قرمز تیره‌تر ممکن است بهترین ترکیب رنگ برای استفاده باشند.

گل رز برای زنبورها خیلی جذاب نیست

گل رز یک گیاه منظره محبوب است که در انواع مختلفی وجود دارد. شما می توانید گل رز را در هر رنگ، شکل و اندازه بوته ای پیدا کنید. حتی می توانید گل رزهایی را پیدا کنید که برای شکوفه های زیبا و بزرگ و خارهای کمتر ساخته شده اند.

بوته های رز قرمز برای زنبورها و زنبورها جذاب نیست.

گل رز برای زنبورهای عسل چندان جذاب نیست. برای افزایش شانس خود برای دیدن تعداد کمتری از آنها در اطراف بوته های رز خود، قرمز یا سایر رنگ های تیره را انتخاب کنید.

همچنین از گل رزهایی که بسیار معطر هستند خودداری کنید. حشرات به بو بسیار حساس هستند. رایحه معطر برای زنبورهای کارگر بسیار فریبنده است.

زنبورها را به طور طبیعی از گل های مورد علاقه دور نگه دارید

اگر چند گیاه خاص دارید که احساس می کنید نمی توانید بدون آنها زندگی کنید و می خواهید زنبورها را دور نگه دارید، چند چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

لطفا آنها را نکشید، آنها فقط گرسنه هستند و به دنبال غذا هستند. سعی کنید برخی از این موارد را در نزدیکی گیاهانی که می‌خواهید عاری از زنبور عسل باقی بمانند بپاشید و بسیاری از حشرات را دلسرد می‌کند.

سعی کنید فضایی در حیاط خلوت یا باغ خود پیدا کنید تا تعدادی گل دوستدار زنبور عسل داشته باشید. گرده افشانان سخت کوش ما از آن بسیار قدردانی خواهند کرد.

برای موقعیت هایی که واقعاً می خواهید زنبورها و زنبورها را دور نگه دارید به دلیل ترس کسی، سعی کنید انتخاب کنید گل هایی که برای حشرات جذابیت زیادی ندارند.

از رنگ های روشن مانند آبی، زرد و بنفش خودداری کنید زیرا این رنگ ها مورد علاقه زنبورها هستند. و از برخی از گیاهانی که ممکن است به دفع برخی از تردد زنبورها در حیاط شما کمک کنند، استفاده کنید.

برعکس، برخی نیز وجود دارد گیاهانی که ممکن است برای زنبورها سمی یا مضر باشند. اگر گرده افشان های زیادی در منطقه خود دارید، سعی کنید در صورت امکان از آنها دوری کنید.

اگر یک کلونی زنبور عسل ناخواسته را در نزدیکی خانه خود پیدا کردید، از یک متخصص برای کمک بخواهید خلاص شدن از شر زنبورها.

سفارش فوری عسل ♥