گیاهانی که زنبورها را دفع می کنند و به راحتی رشد می کنند


شاید شنیدن اینکه برخی از مردم می خواهند زنبورها را دور نگه دارند، برای هموطنان عاشق زنبور عسل سخت باشد. با این حال، دلایل خوبی برای تمایل به گل هایی وجود دارد که حشرات را جذب نمی کنند. گیاهانی که زنبورها را دفع می کنند اغلب باغبانان جدید مورد نظر هستند. شاید یکی از اعضای خانواده شما به نیش حساسیت داشته باشد. یا ممکن است فرزندان خردسالی داشته باشید که از حشرات بسیار می ترسند. حتی یک باغ دوستدار زنبور عسل ممکن است فضاهایی در نزدیکی گذرگاه‌ها و غیره داشته باشد، جایی که چند نفر از آنها گیاهان دافع زنبور عسل به خوبی جا می شد

گل هایی که زنبورها را جذب نمی کنند

شمعدانی کاشته شده در نزدیکی پیاده رو برای دفع تصویر زنبورها.

وجود دارد تعداد زیادی از گیاهان که زنبورها و زنبورها را بازدارند، وجود ندارد به دلیل رابطه مفید بین این دو شکل زندگی در طی میلیون ها سال ایجاد شده است. برخی از گیاهان برای تولید بذر به بازدیدکنندگان حشرات وابسته هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

با این حال، گیاهان می توانند با استفاده از رایحه یا بو، حشرات را دفع کنند. حشرات نسبت به بو بسیار حساس هستند و به برخی از گل ها نسبت به برخی دیگر ارجحیت دارند.

گلهایی را که زنبورها دوست دارند نکارید

ممکن است این توصیه واضح به نظر برسد اما از استفاده خودداری کنید گیاهان زنبور عسل یا گل هایی که زنبورها را جذب می کنند نزدیک مناطقی از باغ که می خواهید باشید عاری از حشرات.

زنبورها جذب رنگ های روشن و گل های خوشبو می شوند. آنها در حال کار برای جمع آوری هستند برای تهیه عسل شهد بکارید و گرده ها را برای تغذیه بچه های خود جمع آوری کنند. کاشتن گل هایی که دوست دارند و انتظار دارند از آنها دور بمانند کمی غیر منطقی است.

برای خواندن الف وقت بگذارید کتاب مقدس باغبانان گل یا راهنمای مشابه و قبل از خرید گیاه از خصوصیات آن مطلع شوید.

اگر گیاهان خاصی که دوست دارید نیز مورد علاقه حشرات گرده افشان هستند، شاید می توانید داشته باشید بخش دوستدار زنبور عسل از حیاط به یک طرف دور از انسان

گل همیشه بهار گلدانی روی ایوان.

آیا گیاهانی وجود دارند که زنبورها را دفع کنند اما زنبورها را ندارند؟

زنبورها و زنبورها برخی از ویژگی های مشترک را به اشتراک می گذارند – اما آنها بسیار متفاوت هستند. زنبورها از گلها دیدن می کنند و گاهی اوقات شهد شیرین می نوشند، حتی اگر رژیم غذایی اصلی آنها نباشد.

صادقانه، شما گیاهان زیادی را پیدا نمی کنید که زنبورها را دفع کنند. زیرا زنبورهای گوشتخوار در واقع برای گیاهان مفید هستند.

زنبورها ساير حشرات را مي‌خورند كه به گياهان آسيب مي‌رسانند، بنابراين اگر گياه بخواهد زنبورها را دور نگه دارد، مضر است.

شنیده ام که زنبور عطر گیاهان نعناع را دوست ندارد. اما نعناع می تواند وحشی شود، بنابراین هنگام تصمیم گیری برای اضافه کردن آن به باغ مراقب باشید. ظروف به شدت توصیه می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

همچنین، هنگامی که برخی از انواع نعناع در حال شکوفه هستند، احتمالاً زنبورهای عسل را ملاقات خواهید کرد که عاشق کار کردن با گل ها هستند.

در کتاب من، انتخاب بهترین گل ها برای باغ زنبور عسل خود، من در مورد اهمیت در نظر گرفتن عادت شکوفایی هر نوع گیاه صحبت می کنم. اگر زنبور نمی خواهید، از اینها اجتناب کنید.

کنترل آفات طبیعی

اگر هدف شما این است که گل های کمتری برای جذب حشرات در اطراف داشته باشید، چند انتخاب دارید. این اولین انتخاب این است که گیاهانی را در نظر بگیرید که شکوفا نمی شوند.

اگر وجود دارد هیچ گلی که غذا فراهم نمی کند، زنبورهای گرسنه وقت خود را در جای دیگری می گذرانند. بسیاری از درختچه ها و درختان بدون شکوفه های غنی از شهد سایه و حاشیه ایجاد می کنند.

برای نقاطی از باغ که واقعاً می خواهید رنگ را ببینید، سعی کنید گیاهانی را انتخاب کنید که برای دوستان حشره پرنده ما چندان جذاب نیستند. در اینجا چند ایده وجود دارد:

  • شمعدانی ها
  • افسنطین
  • گل همیشه بهار
  • بیشتر گل رز

شمعدانی ها مورد علاقه نیستند

شمعدانی ها هستند برای زنبورها خیلی جذاب نیست آنها رایحه ای قوی دارند که برای بسیاری از حشرات ناخوشایند است. آنها همچنین تقریباً هیچ گرده ای ندارند علوفه جویان را اغوا کند.

اگر شمعدانی قرمز را انتخاب کنید، بهتر است زیرا زنبورها قرمز را سیاه می بینند. این رنگ تیره برای یک کارگر جستجوگر دعوت کننده نیست.

شمعدانی قرمز در یک گلدان بزرگ برای زنبورها جذاب نیست.

شمعدانی ها در بیشتر مکان ها یک ساله نرم هستند، اما می توان آنها را به خوبی در گلدان پرورش داد. اگر به گل یا شاخ و برگ علاقه خاصی دارید، آنها را در منظره زنبور دوست خود بگنجانید. آنها انتخاب خوبی برای مکان های نشیمن یا پیاده رو هستند.

افسنطین حشرات را دفع می کند

افسنطین (Artemisia) یکی از معدود گیاهانی است که به طور قابل توجهی اکثر حشرات را دفع می کند. بوی تند برای انسان آزاردهنده نیست اما بد است به هیچ وجه مورد علاقه زنبورها نیست.

این گیاه در واقع گیاهی است که برای درمان های عامیانه مختلف استفاده می شود. این گیاه بومی اروپاست اما در بسیاری از نقاط دیگر جهان به خوبی رشد می کند. اگر چه بسیاری از گیاهان گلدار برای زنبورها جذاب هستند، این مورد مورد علاقه نیست.

تصویر گیاه افسنطین با برگ های سبز نقره ای.

این گیاه چند ساله را می توان در حال رشد وحشی یافت زیرا به طور گسترده در سراسر چشم انداز طبیعی شده است. با رسیدن به ارتفاع تا 3 فوت، برگ های سبز نقره ای بسیار جذاب هستند.

افسنطین را می توان به عنوان یک گیاه زینتی پرورش داد. چون توسط باد گرده افشانی می شود، چیزی برای ارائه به حشرات گرسنه ندارد.

این گیاه زیبایی است، اما اگر توسط شاخ و برگ های دیگر پشتیبانی نمی شود، ممکن است لازم باشد که آن را بکارید. مال من تمایل دارد در اواخر تابستان پراکنده شود و سقوط کند.

آیا گل همیشه بهار زنبورها را جذب می کند؟

گل همیشه بهار به دلیل داشتن آنها اغلب به عنوان یک گیاه همراه در باغ استفاده می شود توانایی جلوگیری از برخی حشرات که به سبزیجات ما آسیب می رساند.

آنها می توانند برخی از حشرات گزنده را به دلیل بوی تندشان از آویزان شدن در اطراف منصرف کنند. گل همیشه بهار عطر دلپذیر و گرده کمی دارد.

گل همیشه بهار نارنجی تیره در مزرعه می تواند تصویر برخی از زنبورها و حشرات را دفع کند.

فقط داشتن چند گل همیشه بهار لزوما زنبورهای عسل گرسنه را از بازدید منصرف نمی کند هر چند منطقه باغ شما با این حال، من آنها را به خصوص برای زنبورهایم جذاب ندیدم.

در طول سال که گل همیشه بهار در حال شکوفه دادن است، زنبورها اغلب منابع شهد دیگری دارند که ترجیح می دهند. اگر می خواهید کمتر علوفه جویان را دعوت کنید، رنگ های پررنگ نارنجی و قرمز تیره ممکن است بهترین ترکیب رنگی برای استفاده باشند.

گل رز برای زنبورها خیلی جذاب نیست

گل رز یک گیاه منظره محبوب است که در انواع مختلف وجود دارد. شما می توانید گل رز را در هر رنگ، شکل و اندازه بوته ای پیدا کنید. شما حتی می توانید گل رزهایی را پیدا کنید که برای شکوفه های زیبای بزرگ و خارهای کمتر ساخته شده اند.

بوته های رز قرمز برای زنبورها و زنبورها جذاب نیست.

گل رز برای زنبورهای عسل چندان جذاب نیست. برای افزایش شانس خود برای دیدن تعداد کمتری از آنها در اطراف بوته های رز خود، قرمز یا سایر رنگ های تیره را انتخاب کنید.

همچنین از گل رزهایی که بسیار معطر هستند خودداری کنید. حشرات بسیار حساس به بو هستند. رایحه معطر برای زنبورهای کارگر بسیار فریبنده است.

زنبورها را به طور طبیعی از گل های مورد علاقه دور نگه دارید

اگر چند گیاه خاص دارید که احساس می کنید نمی توانید بدون آنها زندگی کنید می خواهند زنبورها را دور نگه دارند، چند چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

لطفا آنها را نکشید، آنها فقط گرسنه هستند و به دنبال غذا هستند. سعی کنید برخی از این موارد را در نزدیکی گیاهانی که می‌خواهید بدون زنبور باقی بمانند بپاشید ممکن است حشرات را دلسرد کند.

برای موقعیت هایی که واقعاً می خواهید زنبورها و زنبورها را دور نگه دارید به خاطر ترس کسی، سعی کنید انتخاب کنید گل هایی که برای حشرات جذابیت زیادی ندارند.

از رنگ های روشن مانند آبی، زرد و بنفش خودداری کنید زیرا این رنگ ها مورد علاقه زنبورها هستند. و از برخی از آنها استفاده کنید گیاهانی که ممکن است به دفع برخی از ترافیک زنبورها کمک کنند در حیاط شما

برعکس، برخی نیز وجود دارد گیاهانی که ممکن است برای زنبورها سمی یا مضر باشند. اگر گرده افشان های زیادی در منطقه خود دارید، سعی کنید در صورت امکان از آنها دوری کنید. گرده افشان های سخت کوش ما از آن بسیار قدردانی خواهند کرد.

اگر یک کلنی زنبور عسل ناخواسته را در نزدیکی خانه خود پیدا کردید، از یک متخصص برای کمک بخواهید خلاص شدن از شر زنبورها.

سفارش فوری عسل ♥