گل های چند ساله برای زنبورها-انتخاب بهترین ها


کاشت گل برای زنبورها و سایر گرده افشان ها سرگرمی مورد علاقه بسیاری از باغبانان است. به یاد داشته باشید، این تنها زنبورهای عسل نیستند که به آنها کمک می کنید. طراحی یک باغ دوستدار زنبور عسل به بسیاری از گونه های زنبور عسل در یافتن غذا و سرپناه کمک می کند. انتخاب کردن بهترین گل های چند ساله برای زنبورها زیبایی را به چشم انداز شما می افزاید و غذا و سرپناهی برای بسیاری از حشرات مفید فراهم می کند.

تصویر زمینه گل مخروطی بنفش چند ساله کاشته شده برای زنبورها.

گیاهان چند ساله دوستدار زنبور عسل

بهترین زیستگاه های زنبور عسل دارای ترکیبی از انواع مختلف گیاهان خواهد بود. گل های یک ساله، چند ساله، درختان، درختچه هایی که زنبورها دوست دارند – همه اینها می توانند غذای ارزشمندی را برای گرده افشان های گرسنه فراهم کنند.

برخلاف گل‌های یکساله که در یک فصل شکوفا می‌شوند و به دانه می‌روند، گل‌های چند ساله سال به سال بازمی‌گردند. این گیاه تمام انرژی خود را برای تولید بذر در یک فصل کوتاه صرف نمی کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در عوض، انرژی گیاه باعث رشد و چرخه شکوفه می شود، اما مقداری انرژی ذخیره می کند تا سال آینده دوباره این کار را انجام دهد. این اغلب باعث می شود که برخی از گل های چند ساله شهد کمی کمتر از یک گیاه یک ساله داشته باشند. با این حال، گیاهان چند ساله اغلب در مدت زمان طولانی تری شکوفا می شوند. این کاهش غذای زنبور عسل را جبران می کند.

زنبور بامبل در جستجوی علوفه روی تصویر شکوفه دستکش روباهی چند ساله.

سیشلنگ زدن گل هایی که به زنبورها کمک می کنند

برای به دست آوردن گرده افشانی خوب، گل ها گرده یا شهد را برای جذب گرده افشان ها فراهم می کنند. با این حال، این یک تصور غلط رایج است که همه گیاهان شکوفه‌دار غذای زنبورها را تامین می‌کنند. آنها نمی کنند.

برخی از گیاهان برای گرده افشانی به حشرات وابسته نیستند. بنابراین، آنها ممکن است شهد طراحی شده برای جذب گرده افشان ها را تهیه کنند یا ندهند. در واقع برخی از گیاهان حتی زنبورها را دفع می کنند – اینها انتخاب خوبی برای مسیرهای باغ هستند.

همانطور که گیاهان را برای فضاهای بیرونی خود انتخاب کردید، چند گیاه چند ساله دوستدار زنبور عسل نیز بگنجانید گل هایی که زنبورها را جذب می کنند. این یک طرح عالی برای ایجاد ترکیبی از انواع مختلف گیاهان است.

گیاهان چند ساله بلند پس زمینه های زیبایی را با گل های یکساله کوتاه در جلو ایجاد می کنند. علاوه بر بازگشت هر سال، اکثر آنها فقط به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند.

مانند هر پروژه باغبانی، شما باید نیازهای رشد گیاهان را در نظر بگیرید. اگر آنها را در محیطی نامناسب قرار دهید، بعید است که رشد خوبی داشته باشند یا شهد فراوان تولید کنند.

باغبان زنبور عسل در هر بخش از کشور انتخاب های زیادی دارند. همه باید بتوانند گیاهان مناسب منطقه خود را پیدا کنند. بسیاری از گیاهان چند ساله دارای منطقه رشد بزرگی هستند و می توانند در آب و هوای مختلف عملکرد خوبی داشته باشند.

اسطوخودوس نمونه خوبی از یک گیاه همه کاره است. هر نوع در هر منطقه به خوبی رشد نمی کند – اما بیشتر مکان ها می توانند تنوعی را پیدا کنند که رشد کند. اگر ایده داشتن اسطوخودوس تازه برای شما جذاب است، مقاله کریس را در مورد نحوه پرورش اسطوخودوس بررسی کنید.

گیاهان سالم و در حال رشد، بیشترین گل های غنی از شهد را تولید می کنند. و گرده نیز – این را فراموش نکنیم زنبورها به گرده نیاز دارند.

از گرده گل برای تهیه عسل استفاده نمی شود. این تنها منبع پروتئین برای کلنی زنبور عسل است. آنها برای پرورش بچه زنبور عسل به گرده نیاز دارند.

موارد دلخواه برای باغ زنبور عسل

در حالی که تعداد زیادی وجود دارد گیاهان چند ساله مختلف که زنبورها را جذب می کنند، برخی از آنها مورد علاقه باغبانان زنبور عسل شده اند. اینها آنقدر سازگار هستند که می توانند تقریباً در هر جایی رشد کنند.

برخی هم شهد و هم گرده را برای زنبور عسل فراهم می کنند. سعی کنید حداقل چند مورد از این 5 مورد برتر را در باغ زنبور عسل خود بگنجانید.

پنج گل دلخواه برای باغبان زنبور عسل گل مخروطی، مومیایی زنبور عسل، بوته پروانه، زوفا انیسون و آجوگا در شکوفه.
 1. گل مخروطی بنفش
 2. مرهم زنبور عسل
 3. بوته های پروانه ای
 4. زوفا انیسون
 5. آجوگا

گل مخروطی بنفش

در گل مخروطی بنفش (Echinacea Purpurea) ستون فقرات بسیاری از باغ های گرده افشان است. گیاهان من سالهاست که گل می دهند.

آنها برای زنبورهای من شهد فراهم کنید در ماه های خشک تابستان سپس هنگامی که گیاهان به دانه می روند، پرندگان مهاجر پاییزی جشن می گیرند.

بهترین عملکرد را در آفتاب کامل دارند، پس از استقرار در شرایط خشک می توانند مقاومت کنند. یک گیاه بلندتر با ارتفاع تا 30 اینچ، گل های مخروطی پس زمینه ای چشمگیر ایجاد می کنند.

گل مخروطی بنفش به راحتی قابل استقرار و رشد هستند. آنها اغلب به عنوان گیاه در نهالستان های محلی در دسترس هستند. یا می توانید بذرها را بکارید – حتی از آنها استفاده کنید بمب های دانه ای خود را بسازید.

گل های مخروطی به صورت دسته ای رشد می کنند اما به آرامی گسترش می یابند. کنترل آنها دشوار نیست. شما می توانید با حذف توده های اضافی در بهار، توده را تحت کنترل نگه دارید.

در حالی که به اندازه برخی از هیبریدهای جذاب تر خودنمایی نمی کند، گل مخروطی بنفش در هر باغی برای زنبورها جایگاهی را به دست آورده است. آنها یکی از ساده ترین گیاهان برای رشد باغ هستند.

مرهم زنبور عسل

هر بحثی از گیاهان چند ساله دوستدار زنبور عسل باید شامل رشد موناردا یا “مومیایی زنبور عسل” باشد. وقتی نام رایج شامل کلمه “زنبور” می شود، می دانیم که باید انتخاب خوبی برای تغذیه گرده افشان ها باشد.

ترنج وحشی گلدار اسطوخودوس (موناردا فیستولوزا) (خرید بذر) و انواع گلدار قرمز رایج ترین گونه هایی هستند که در ایالات متحده رشد می کنند. در مناطق شنی خشک، مومیایی زنبور عسل خالدار می تواند به یک گیاه عسل تبدیل شود.

اگرچه در بسیاری از ارقام توسعه یافته موجود است، مومیایی زنبور عسل یک گیاه بومی است. در احیای مراتع و چمنزارها استفاده می شود.

این گیاه چند ساله را می توان به راحتی از بذر رشد داد. در واقع، من تعدادی بذر دارم که در گلخانه من شروع شده است. همچنین یک گیاه با ارزش است که در طب هومیوپاتی استفاده می شود.

هنگامی که در گروه های انبوه کاشته می شوند، جزیره های رنگی زیبایی را در سراسر چشم انداز باغ شما ایجاد می کنند. آنها همچنین به تعداد زیادی گرده افشان – نه فقط زنبور عسل – تغذیه می کنند.

بوته های پروانه ای

همه طرفدار آن نیستند بوته های پروانه ای (buddleia). در حالی که شاخه های بلندی از شکوفه های زیبا را فراهم می کند، هر گونه ای غذای زیادی به گرده افشان ها ارائه نمی دهد.

با این حال، از آنجایی که آنها یک گیاه محبوب نزد صاحبان خانه هستند، فکر می کنم باید به آنها اشاره کرد. برخی از ارقام برای زنبورها جذاب تر از بقیه هستند. برای یافتن بهترین مهد کودک برای منطقه خود با مهد کودک محلی خود مشورت کنید.

همچنین، توجه داشته باشید که برخی از گونه ها تهاجمی در نظر گرفته می شوند. بااینکه گیاهان مهاجم می توانند زنبورها را تغذیه کنند – معایب معمولاً در دراز مدت بیشتر از هر مزیتی است.

حتی یک حیاط خلوت کوچک ممکن است فضایی برای چند بوته پروانه داشته باشد. حتی اگر آنها منبع غذایی اصلی برای زنبورها نباشند، تنوع را به آنها اضافه می کنند رژیم زنبور عسل.

بوته های پروانه ای می توانند نسبتاً بزرگ شوند. آنها ممکن است به ارتفاع 5 دقیقه بیشتر برسند، اما در مناطق سردسیر، در طول زمستان دوباره روی زمین خواهند مرد. اینجا در کارولینای جنوبی، هر بهار مال خود را به زمین برمی‌گردانم.

زوفا انیسون

آنیس زوفا (Agastache) یک گیاه فوق العاده برای باغ زنبور عسل شماست. دوره گلدهی طولانی دارد و بلند می شود اما نیازی به چنگ زدن ندارد.

بنفش رایج ترین رنگ گل است اما هیبریدهای جدیدی در حال توسعه هستند. آیا آنها به اندازه غذا برای زنبورها فراهم می کنند؟ این مسئله بعدا بررسی خواهد شد.

آگاستاش را می توان از بذرهای داخل خانه شروع کرد و پس از سپری شدن یخبندان در بیرون کاشت. همچنین می توانید مستقیماً بذر را در پاییز بکارید. پس از سپری شدن زمستان، بذر خفته جوانه می زند و رشد می کند. گیاهان خود بذر می شوند، اما کنترل آن دشوار نیست.

آجوگا

همچنین به نام “Bugleweed”، Ajuga یک افزودنی عالی برای باغ یا منطقه محوطه سازی شده شما است. این گیاه چند ساله همیشه سبز رشد کمی دارد و پوشش زمینی عالی ایجاد می کند.

مال من در نیمه سایه تا سایه کامل بهترین عملکرد را دارد و حتی در کنترل فرسایش پس از ایجاد موثر است.

تصویری از اسطوخودوس در حال شکوفه آجوآ در باغ زنبور عسل

گیاهی است که به کندی گسترش می یابد، مقاوم در برابر آهو است. و برای چند هفته هر تابستان، شکوفه های لذت بخش بسیاری از زنبورها و سایر حشرات را به خود جذب می کند.

بسیاری از انواع مختلف در دسترس هستند، من آجوگا چیپ شکلاتی را برای زنبورهایم به صورت محلی خریداری کرده ام.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

گلهای چند ساله زنبورها عاشق

علاوه بر 5 مورد از محبوب ترین گیاهان چند ساله برای زنبورها، شما باید بسیاری از گیاهان دیگر را نیز در نظر بگیرید. این لیست را بررسی کنید و مطمئناً مواردی را خواهید یافت که در آب و هوای شما به خوبی رشد می کنند.

 1. گل مخروطی بنفش/ گونه های رودبکیا
 2. مومیایی زنبور عسل/موناردا
 3. بوته های پروانه ای (برخی از ارقام)
 4. زوفا انیسون
 5. آجوگا
 6. Astilbe، /Astilbe spp.
 7. Bellflower/Campanula spp.
 8. بتونی/استاکیس منیری
 9. سوزان چشم سیاه، گل مخروطی/Rudbeckia spp.
 10. گل پتویی/Gaillardia
 11. ستاره فروزان/Liatris spicata
 12. علف هرز پروانه ای/Asclepias tuberosa
 13. Catmint/Nepeta spp
 14. گل داودی (انواع باز)
 15. Clematis/Clematis spp.
 16. خشخاش معمولی
 17. بومادران معمولی/بومادران
 18. ناقوس های مرجانی / گونه های Heuchera.
 19. گل ذرت/Centaurea spp.
 20. رازیانه/Foeniculum vulgare
 21. دستکش روباهی یا زبان ریش/ گونه های Penstemon.
 22. باغ اسپیدول/Veronica longifolia
 23. گلوب خار / اکینپس ریترو
 24. Hosta/Hosta spp.
 25. اسطوخودوس
 26. بادرنجبویه/Melissa officinalis
 27. لوپین/لوپینوس spp.
 28. نعنا / منتا گونه.
 29. Sedum/Sedum spp.
 30. Stokes aster/Stokesia laevis
 31. آفتابگردان/ هلیانتوس
 32. علف شیر مرداب/Asclepias incarnata
 33. آلیسوم شیرین/لوبولاریا ماریتیما
زنبور کارگر روی گل چشم آبی کودک در تصویر باغ.

در باغ گرده افشان خود تنوع ایجاد کنید

پیدا کردن گیاهانی که زنبورها دوست دارند اصلاً مشکلی نیست. مشکل این است که تصمیم بگیرید کدام یک را به باغ خود اضافه کنید. و همیشه آب و هوا و شرایط رشد خود را در نظر بگیرید.

این کتاب از فدراسیون ملی حیات وحش ایده های خوبی در مورد جذب زنبورها دارد. طیف گسترده ای از انواع گل، رنگ و زمان شکوفه را انتخاب کنید. این نوع کاشت فصل گلدهی طولانی را با منابع غذایی مختلف فراهم می کند.

آیا فضای کافی برای یک درخت دارید؟ انتخاب یکی از چندین مورد را در نظر بگیرید درختان گلدار برای زنبورها. برخی از آنها بزرگ هستند اما درختان کوچک تری نیز برای انتخاب وجود دارد.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که در تمام فصل بسیار گرم و خشک است، شاید گیاهان مقاوم به خشکی برای زنبورها مناسب تر خواهد بود این گل ها حتی زمانی که شرایط آب و هوایی خشک است مقداری شهد تولید می کنند.

اضافه کردن چند گیاهان چند ساله که زنبورها را جذب می کنند به فضای زندگی در فضای باز شما یک راه عالی برای کمک به زنبورها و سایر گرده افشان ها است. برای ایجاد تفاوت لازم نیست فضای بزرگی داشته باشید.

با افزودن این گل های غنی از شهد به باغ خود، زنبورهای شما از رژیم غذایی متنوعی برخوردار می شوند و این باعث سلامتی بهتر می شود.

سفارش فوری عسل ♥