گل برای زنبورهای عسل – [Beginners Guide]


بسیاری از صاحبان خانه، باغبان و زنبورداران مایلند گرده افشان های بیشتری را به حیاط خلوت خود دعوت کنند. با برنامه ریزی خوب می توان منظره ای زیبا برای خود و گرده افشان های منطقه ایجاد کرد. یافته گل های مفید برای زنبورهای عسل یکی از ساده ترین بخش های ساخت یک باغ زنبور دوست است. با این حال، تصمیم گیری برای استفاده از کدام یک می تواند به دلیل انتخاب گسترده کمی دشوارتر باشد.

تصویر تخت گل های رنگارنگ زینیا برای زنبورها.

گل زنبور عسل برای باغ شما

من که سال ها باغبان بودم و زنبوردار بودم، ارتباط نزدیک بین گیاهان و گرده افشان ها را درک می کنم.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شعار من این است: “اگر برای کاشت چیزی مجبور به حفر چاله شوم، بهتر است زنبورهایم را تغذیه کنم!” خوشبختانه، بسیاری از افراد دیگر نیز می خواهند به تغذیه گرده افشان ها کمک کنند!

شاید تعجب کنید اگر بدانید که برای ایجاد یک تفاوت بزرگ لازم نیست فضای بزرگی داشته باشید. حتی باغ های کوچک نیز می توانند در تهیه رژیم غذایی متنوع برای حشرات مفید نقش داشته باشند.

چه چیزی یک زنبور گل را دوست دارد؟

زنبورها و سایر گرده افشان ها تلاش می کنند تا غذای مورد نیاز کلنی یا لانه خود را جمع آوری کنند. در مورد زنبورهای عسل، آنها به دنبال شکوفه هایی هستند که شهد، گرده یا هر دو را فراهم کنند.

می دانیم که یک کلنی از زنبورها شهد گیاهی را برای تولید عسل جمع آوری می کنند. عسل ذخیره شده به آنها اجازه می دهد برای بقای زمستانی آماده شوید – زمانی که غذا در دسترس نیست.

اما شهد تنها منبع مورد نیاز نیست. را رژیم زنبور عسل گرده را نیز شامل می شود. گرده گیاهان تنها منبع پروتئین زنبور عسل است. بدون گرده کافی، جدید نیست بچه زنبورها را می توان پرورش داد.

زنبور عسل در حال جمع آوری شهد از گل اکیناسه بنفش.

البته زنبورهای عسل تنها کسانی نیستند که از گلدهی گیاهان سود می برند. زنبورهای بامبل، زنبورها، پروانه ها، پروانه ها، مرغ مگس خوار و بسیاری از زنبورهای بومی از این باغ دیدن می کنند. همه آنها از طراحی باغ دوستدار زنبور عسل شما سود خواهند برد.

چه زمانی انتخاب گل برای زنبورها، سعی کنید ترکیبی از گیاهانی که شهد یا گرده یا هر دو تولید می کنند را شامل کنید!

آیا همه گلها به زنبور عسل نیاز دارند؟

گیاهانی که نیاز دارند گرده افشانی زنبور عسل حشرات را با رنگ، بو و غذا جذب کنید. بدن زنبورهای فازی گرده ها را جمع آوری می کنند و آن را از شکوفه ای به شکوفه دیگر منتقل می کنند. نتیجه گرده افشانی است و گیاه اکنون قادر به تولید دانه یا میوه است.

اما همه گیاهان برای گرده افشانی به حشرات نیاز ندارند. برخی از آنها توسط باد گرده افشانی می شوند. اگر می خواهید به گرده افشان ها کمک کنید، حتماً آن را در نظر بگیرید گل هایی که زنبورها را جذب می کنند در طرح باغ شما

گل های مورد علاقه زنبورها

زنبورهای علوفه در هر مورد گیاهان تولید کننده شهد یا گرده اما بله، آنها ترجیحاتی دارند. مثل تو زیستگاه زنبور عسل خود را بسازید، شامل گیاهانی با برخی از خصوصیات زیر است:

  • گل های آبی، زرد یا بنفش
  • انواع ساده تک گل – گلبرگ های باز
  • گیاهان چند ساله که سال به سال برمی گردند
  • گلهایی که وقتی بومیها گل نمیدهند
زنبور عسل شهد را از پایه تصویر گل های بنفش جمع می کند.

رنگ های گلی که زنبورها ترجیح می دهند

زنبورهای عسل دارای 5 چشم هستند و این ساختارهای تخصصی به آنها کمک می کند کارهایی را که باید انجام دهند – از جمله پیدا کردن غذا. با این حال، زنبورها گلها را متفاوت می بینند نسبت به انسان ها

آنها می توانند نور فرابنفش را ببینند اما قرمز برای زنبور سیاه به نظر می رسد. آن‌ها گل‌های آبی، بنفش و زرد را جذاب‌ترین می‌دانند.

گل های ساده مورد علاقه زنبور عسل هستند

برخی از بهترین گلها برای زنبورهای عسل دارای گلهای تک هستند. این به این دلیل است که گیاه تک گل انرژی بیشتری در تولید شهد و کمتر در تشکیل گلبرگ سرمایه گذاری می کند.

از هیبریدهای جدید با گل های دوتایی و شکوفه های عظیم اجتناب کنید، بسیاری از آنها هیچ غذایی برای گرده افشان ها فراهم نمی کنند. امروزه، بسیاری از گونه‌های گیاهی جدید برای نمایشی جذاب ایجاد شده‌اند. آنها زیبا هستند اما برای تغذیه جمعیت زنبورهای محلی شما خوب نیستند.

گیاهان چند ساله انتخاب خوبی برای باغ زنبور عسل هستند

حتما مقداری بکارید گیاهان چند ساله برای زنبورهای شما. با بازگشت سال بعد از سیستم ریشه یا غده در زمین، آنها می توانند سال ها زندگی کنند.

آنها مقدار زیادی “امف” برای باغ زنبور عسل بسته بندی می کنند زیرا فقط یک بار باید آنها را بکارید. همچنین، آنها یک پس زمینه خوب برای سالانه های خودنمایی می کنند که ممکن است دوست داشته باشید.

یک ساله ها غذای فراوانی برای یک فصل تهیه می کنند و مطمئناً جایی در باغ دارند. با این حال، به محض رسیدن اولین یخبندان – آنها برای همیشه از بین می روند.

برخی از گیاهان نمی توانند زنبورها و انسان ها را تغذیه کنند. گیاهان برای گرده افشان ها بسیار جذاب هستند و ما می توانیم از مزایای گیاهان تازه برای سفره لذت ببریم. آویشن، گل گاوزبان، اکیناسه همه زنبورها را تغذیه می کنند.

گل های مقاوم به خشکی برای گرده افشان ها

همانطور که در حال برنامه ریزی برای انتخاب گل خود هستید، به یاد داشته باشید که کل فصل را در نظر بگیرید. منابع طبیعی کمتری در زمان خشکسالی یا حتی بعد از آن در فصل تابستان در دسترس است.

این از اقلیم به آب و هوا کمی متفاوت است. برخی از انواع گیاهان – بومی یا تجاری – در شرایط خشک بهتر عمل می کنند.

اگر ناحیه مشکل‌داری دارید که در بخش‌هایی از سال بسیار خشک می‌شود، گل‌هایی که در آنجا شکوفا می‌شوند ممکن است شهد یا گرده تولید نکنند. این نقاط کاندیدای عالی هستند گیاهان مقاوم به خشکی.

گل ویتکس بنفش غنی از شهد با تصویر زنبورها.

در مقابل، اگر منطقه ای از باغ یا حیاط خود دارید که اغلب به یک منطقه باتلاقی تبدیل می شود، گیاهان را متناسب با آن انتخاب کنید. در اینجا می توانید یک مینی بسازید باغ باران برای تهیه غذا برای گرده افشان های منطقه.

با گذشت فصل، شرایط باغ تغییر می کند. مرطوب، خشک، گرم یا سرد، سعی کنید چند گیاه زنبور عسل را برای هر شرایط رشد در نظر بگیرید.

باغ شما می تواند منبع غذایی عالی برای گرده افشان هایی باشد که در اواخر فصل به دنبال شهد هستند. شامل برخی از گلهای پاییزی که زنبورها دوست دارند در باغ شما این به مستعمره کمک می کند تا برای زمستان آماده شود.

اگر زنبوردار هستید، با انجمن محلی خود مشورت کنید تا زمان هایی از سال را بدانید که فراهم کردن علوفه اضافی مفیدتر است.

شکوفه های محبوب زرد روی تصویر درخت.

درختان گلدار که زنبورهای عسل را تغذیه می کنند

درختان گلدار می توانند مقادیر زیادی شهد را در یک فصل فراهم کنند. آیا در باغ خود فضایی برای درخت دارید یا شاید درختچه های گلدار? اگر چنین است، حتما شرایط رشد را بررسی کنید و یکی را پیدا کنید که در آب و هوای شما به خوبی رشد کند.

ممکن است از قبل درختان بومی داشته باشید که غذای زنبورها را تامین می کنند. یکی از موارد مورد علاقه من است درخت صنوبر لاله. ما این گونه های وحشی در حال رشد را در امتداد دامنه کوه ها داریم و بالای درختان هر بهار وزوز می کنند.

درخت دیگری که بومی بسیاری از مناطق است درخت است افرا قرمز. افرای سرخ در اوایل سال شکوفا می شود و برای ایجاد کلنی مهم است.

فراموش نکنید که اگر فضا اجازه می دهد، یک درخت به منطقه خود اضافه کنید. آنها به خصوص اگر درختی را اضافه کنید که در زمان متفاوتی نسبت به بومیان محلی شکوفا می شود، مفید هستند.

لیست من از درختان گلدار که زنبورها را تغذیه می کنند به شما ایده های عالی می دهد. بیشتر درختان را می توان در اواخر تابستان یا اوایل بهار کاشت.

گل های برتر برای زنبورداری

البته لازم نیست زنبوردار باشید تا از کاشت زنبورها لذت ببرید، اما ما به گل های زنبور دوست علاقه خاصی داریم.

در حالی که بیشتر زنبورداران منطقه به اندازه کافی بزرگ ندارند که بر تولید عسل تأثیر زیادی بگذارد – من متقاعد شده‌ام که مقادیر کمی اضافه می‌شود و می‌تواند به رژیم غذایی زنبورها کمک کند.

مهم است که فلور بومی را در نظر بگیرید. سعی نکنید با گیاهان بومی که علوفه را برای گرده افشان ها فراهم می کنند رقابت کنید. بهترین ایده این است که این زمان شکوفه را تکمیل کنید و شکاف های تغذیه را پر کنید.

آیا می توانید اجازه دهید آن علف های هرز چند هفته رشد کنند؟ زنبورها علف های هرز را نیز دوست دارند! به خصوص در اوایل بهار، ترک علف های هرز برای مدتی می تواند غذای مهمی برای زنبور عسل فراهم کند.

زنبورداران می توانند به منابع علوفه برای یک کلنی کمک کنند. برخی از آنها را انتخاب کنید گیاهان عسل شناخته شده. حتی یک قطعه کوچک می تواند شهد فراوانی برای چند کلنی ایجاد کند.

هر سال پس از من شامل یک کوچک است کاشت گندم سیاه برای زنبورهای من. من به عسل تولید شده اهمیتی نمی دهم، اما در زمانی که شرایط در منطقه من معمولاً خشک است، غذای خوبی را فراهم می کند.

زمان کاشت گل زنبور عسل

بهترین زمان برای کاشت گل هایی که برای گرده افشان ها مفید هستند به عوامل مختلفی بستگی دارد. آیا از بذر شروع می کنید یا از قبل شروع به خرید گیاهان می کنید؟

انتخاب گونه های بذری گل برای رشد لازم نیست دشوار باشد. شما می توانید یک مخلوط چمنزار ارائه انواع مختلف گل برای رژیم زنبور عسل مفید است.

آب و هوای خود را در نظر بگیرید و گیاهانی را انتخاب کنید که خوب عمل کنند. انواع گل ها را با دوره های طولانی شکوفه انتخاب کنید. نیازی به داشتن فضای بزرگ برای کمک نیست. هر گل شکوفه ای که شهد یا گرده تولید می کند به حساب می آید.

و البته، از هر گونه علف کش یا آفت کش با احتیاط زیاد در باغ گرده افشان خود استفاده کنید. کشنده های طبیعی علف های هرز برای موقعیت هایی که باید از آن استفاده شود، بهترین هستند.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

چه کسی می تواند به رشد گل برای گرده افشان ها کمک کند؟

تقریباً همه می توانند مناطقی از زیستگاه زنبور عسل را فراهم کنند! شما مجبور نیستید در منطقه ای با فضاهای باز زندگی کنید گل های دوستدار زنبور عسل بکارید

باغبانان حومه شهر و شهرداری های شهر اغلب کاشت هایی را برای بهره مندی از گرده افشان ها ایجاد می کنند. این باغ ها به کنترل آب روان کمک می کنند و به زیبایی منطقه نیز می افزایند.

باغ های پشت بام می توانند غذای مورد نیاز زنبور عسل را در محیط شهری فراهم کنند. و چند گلدان روی طاقچه به زنبور گرسنه کمک می کند غذا پیدا کند.

بسیاری از ادارات بزرگراه ایالتی برنامه هایی برای کاشت نوارهایی از گل های وحشی دارند که غذا، سرپناه و زیبایی را به چشم انداز می افزایند.

پروژه های ویژه گل زنبور عسل

اکنون نوبت شماست که مشغول شوید و چند گیاه جدید را برای باغ خود انتخاب کنید. مطمئناً چیزی پیدا خواهید کرد که برای شما جذاب باشد و در منطقه شما به خوبی رشد کند.

تصویر شکوفه آفتابگردان با علوفه زنبور عسل.

اگر به دنبال گیاهی یکساله با پیتزاهای زیاد هستید گل آفتابگردان را فراموش نکنید. برخی از انواع آفتابگردان برای زنبورها مفید است. اما تکالیف خود را انجام دهید – برخی از آفتابگردان ها فاقد گرده هستند.

هر گیاه شکوفه ای دوست گرده افشان ها نیست. مقداری گیاهان برای زنبورها شهد یا گرده سمی تولید می کنند. و برخی دیگر در واقع منابع غذایی خوبی در شرایط آب و هوایی معمولی هستند اما می توانند در طول خشکسالی و غیره خطرناک باشند.

از این همه علف خسته نشدی؟ در صورت امکان، مناطق طبیعی را برای حشرات مفید بگذارید. اگر فضای کافی (یا حتی چند گلدان) دارید، یک باغ زنبور دوست ایجاد کنید. یک روش محبوب برای فضاهای کوچک این است که یک باغ ظروف برای زنبورها درست کنید.

بسیاری از گل های دوستدار زنبور عسل به راحتی از دانه شروع می شوند و بسیار ارزان هستند. یکی از راه های آسان برای افزایش تنوع گل در یک منطقه این است که بمب های بذری را با خاک رس خشک در هوا بسازید. پروژه مشابه دیگری از خاک گلدان و خاک رس قرمز استفاده می کند –توپ های بذر گل وحشی.

تهیه منابع غذایی برای حشرات بسیار آسان است. همه گرده افشان ها در منطقه شما از گل های مفید باغ شما بهره مند خواهند شد.

سفارش فوری عسل ♥