گل برای زنبورهای عسل – [Beginners Guide]


بسیاری از صاحبان خانه، باغبان و زنبورداران مایلند گرده افشان های بیشتری را به حیاط خلوت خود دعوت کنند. با برنامه ریزی خوب، می توان منظره ای زیبا برای خود و گرده افشان های منطقه ایجاد کرد. یافته گلهای مفید برای زنبورهای عسل یکی از آسان‌ترین بخش‌های ساخت یک باغ زنبور دوست است. با این حال، تصمیم گیری برای استفاده از آن ها به دلیل انتخاب گسترده، می تواند کمی دشوارتر باشد.

گل زنبور عسل برای باغ شما

من که سال ها باغبان بودم و زنبوردار بودم، ارتباط نزدیک بین گیاهان و گرده افشان ها را درک می کنم.

شعار من این است: “اگر برای کاشت چیزی مجبورم چاله ای حفر کنم، بهتر است زنبورهایم را تغذیه کنم!” خوشبختانه، بسیاری از افراد دیگر نیز می خواهند به تغذیه گرده افشان ها کمک کنند!

شاید تعجب کنید که بدانید برای ایجاد یک تفاوت بزرگ، لازم نیست فضای بزرگی داشته باشید. حتی باغ های کوچک نیز می توانند در تهیه رژیم غذایی متنوع برای حشرات مفید نقش داشته باشند.

چه چیزی یک زنبور گل را دوست دارد؟

زنبورها و سایر گرده افشان ها تلاش می کنند تا غذای مورد نیاز کلنی یا لانه خود را جمع آوری کنند. در مورد زنبورهای عسل، آنها به دنبال شکوفه هایی هستند که شهد، گرده یا هر دو را فراهم کنند.

می دانیم که یک کلنی از زنبورها شهد گیاهی را برای تولید عسل جمع آوری می کنند. عسل ذخیره شده به آنها اجازه می دهد برای بقای زمستانی آماده شوید – زمانی که غذا در دسترس نیست.

اما، شهد تنها منبع مورد نیاز نیست. در رژیم زنبور عسل گرده را نیز شامل می شود. گرده گیاهان تنها منبع پروتئین زنبور عسل است. برخلاف زنبورها، زنبورها گوشت نمی خورند. بدون گرده کافی، جدید نیست بچه زنبورها را می توان پرورش داد.

زنبور عسل در حال جمع آوری شهد از گل اکیناسه بنفش.

البته زنبورهای عسل تنها کسانی نیستند که از گلدهی گیاهان سود می برند. زنبورهای بامبل، زنبورها، پروانه ها، پروانه ها، مرغ مگس خوار و بسیاری از زنبورهای بومی از این باغ دیدن می کنند. همه آنها از طراحی باغ دوستدار زنبور عسل شما سود خواهند برد.

چه زمانی انتخاب گل زنبور عسل، سعی کنید ترکیبی از گیاهانی را بگنجانید که شهد یا گرده یا هر دو تولید می کنند! تنوع منابع غذایی در یک دوره زمانی طولانی هدف نهایی است.

آیا همه گلها به زنبور عسل نیاز دارند؟

گیاهانی که نیاز دارند گرده افشانی زنبور عسل حشرات را با رنگ، بو و غذا جذب کنید. بدن زنبورهای فازی گرده ها را جمع آوری می کنند و آن را از شکوفه ای به شکوفه دیگر منتقل می کنند. نتیجه گرده افشانی است و گیاه اکنون قادر به تولید دانه یا میوه است.

اما همه گیاهان برای گرده افشانی به حشرات نیاز ندارند. برخی از آنها توسط باد گرده افشانی می شوند. گرده افشان ها ممکن است از این گیاهان بازدید کنند اما برای تولید بذر به آنها نیازی نیست. اضافه كردن گل هایی که زنبورها را جذب می کنند به باغ شما یک راه عالی برای افزایش عملکرد در باغ سبزیجات شما است.

گل های مورد علاقه زنبورها

زنبورها در هر کدام علوفه خواهند یافت گیاهان مولد شهد یا گرده اما بله، آنها ترجیحاتی دارند. مثل تو زیستگاه زنبور عسل خود را بسازید، شامل گیاهانی با برخی از ویژگی های زیر است:

  • گل های آبی، زرد یا بنفش
  • انواع ساده تک گل – گلبرگ های باز
  • گیاهان چند ساله که سال به سال برمی گردند
  • گلهایی که وقتی بومی ها شکوفا نمی شوند
زنبور عسل شهد را از پایه تصویر گل های بنفش جمع آوری می کند.

رنگ های گلی که زنبورها ترجیح می دهند

عسل زنبورها 5 چشم دارند و این ساختارهای تخصصی به آنها کمک می کند کارهایی را که باید انجام دهند – از جمله پیدا کردن غذا. سه چشم کوچک حسگر نور هستند اما دو چشم بزرگ برای بینایی هستند.

با این حال، زنبورها گلها را متفاوت می بینند نسبت به انسان ها آنها می توانند نور فرابنفش را ببینند اما قرمز برای زنبور سیاه به نظر می رسد. آن‌ها گل‌های آبی، بنفش و زرد را جذاب‌ترین می‌دانند.

گل های ساده مورد علاقه زنبورها هستند

برخی از بهترین گلها برای زنبورهای عسل دارای گلهای تک هستند. این به این دلیل است که گیاه تک گل انرژی بیشتری در تولید شهد و کمتر در تشکیل گلبرگ سرمایه گذاری می کند. استفاده از برخی از گل های ساده قدیمی را در نظر بگیرید.

از هیبریدهای جدید با گل های دوتایی و شکوفه های عظیم اجتناب کنید، بسیاری از آنها هیچ غذایی برای گرده افشان ها فراهم نمی کنند. امروزه اکثر گونه های گیاهی جدید برای نمایشی جذاب تولید می شوند. آنها زیبا هستند اما برای تغذیه جمعیت زنبورهای محلی شما خوب نیستند.

گیاهان چند ساله انتخاب خوبی برای باغ زنبور عسل هستند

حتما مقداری بکارید گیاهان چند ساله برای زنبورهای شما. با بازگشت سال بعد از سیستم ریشه یا غده در زمین، آنها می توانند سال ها زندگی کنند.

آنها مقدار زیادی “آمف” برای باغ زنبور عسل بسته بندی می کنند زیرا فقط یک بار باید آنها را بکارید. همچنین، آنها یک پس زمینه خوب برای سالانه های خودنمایی می کنند که ممکن است دوست داشته باشید.

یک ساله ها غذای فراوانی برای یک فصل تهیه می کنند و مطمئناً جایی در باغ دارند. با این حال، به محض رسیدن اولین یخبندان – آنها برای همیشه از بین می روند.

اجازه ندهید زنبورها تمام لذت ببرند. برخی از گیاهان می توانند زنبورها را تغذیه کنند و در آشپزخانه نیز به شما کمک کنند. گیاهان برای گرده افشان ها بسیار جذاب هستند و ما می توانیم از مزایای گیاهان تازه برای سفره لذت ببریم. آویشن، گل گاوزبان، اکیناسه همه توسط زنبورهای عسل بازدید می شود.

گلهای مقاوم به خشکی

همانطور که در حال برنامه ریزی برای انتخاب گل خود هستید، به یاد داشته باشید که کل فصل را در نظر بگیرید. منابع طبیعی کمتری در زمان خشکسالی که میزان بارندگی به حداقل می رسد در دسترس است.

اگر ناحیه مشکل‌داری دارید که در بخش‌هایی از سال بسیار خشک می‌شود، گل‌هایی که در آنجا شکوفا می‌شوند ممکن است شهد یا گرده تولید نکنند. این نقاط کاندیدای عالی هستند گیاهان مقاوم به خشکی.

برخی از انواع گیاهان – بومی یا تجاری – در شرایط خشک بهتر عمل می کنند. آنها نه تنها می توانند زنده بمانند بلکه در زمانی که باران کمیاب است رشد کنند.

گل ویتکس بنفش غنی از شهد با تصویر زنبورها.

در مقابل، اگر منطقه ای از باغ یا حیاط خود دارید که اغلب به یک منطقه باتلاقی تبدیل می شود، گیاهان را متناسب با آن انتخاب کنید. در اینجا می توانید یک مینی بسازید باغ باران برای تهیه غذا برای گرده افشان های منطقه.

با گذشت فصول، شرایط باغ تغییر می کند. مرطوب، خشک، گرم یا سرد، سعی کنید برخی از گیاهان زنبور عسل را برای هر شرایط رشد در نظر بگیرید.

باغ شما می تواند منبع غذایی خوبی برای گرده افشان هایی باشد که در اواخر فصل به دنبال شهد هستند. شامل برخی از گل های پاییزی که زنبورها دوست دارند در باغ شما این به مستعمره کمک می کند تا برای زمستان آماده شود.

اگر زنبوردار هستید، با انجمن محلی خود مشورت کنید تا زمان هایی از سال را بدانید که فراهم کردن علوفه اضافی مفیدتر است.

شکوفه های محبوب زرد روی تصویر درخت.

درختان گلدار که زنبورهای عسل را تغذیه می کنند

درختان گلدار می توانند مقادیر زیادی شهد را در یک فصل فراهم کنند. آیا فضایی برای یک درخت در باغ خود دارید یا شاید اتاقی برای آن بوته های گلدار? اگر چنین است، حتما شرایط رشد را بررسی کنید و یکی را پیدا کنید که در آب و هوای شما به خوبی رشد کند.

ممکن است از قبل درختان بومی داشته باشید که غذای زنبورها را تامین می کنند. یکی از موارد مورد علاقه من است درخت صنوبر لاله.ما این گیاهان وحشی در حال رشد را در امتداد دامنه‌های کوه داریم و بالای درختان هر بهار وزوز می‌کنند.

درخت دیگری که بومی بسیاری از مناطق است، افرای سرخ است. افرای سرخ خیلی زود در سال شکوفا می شود و برای ایجاد کلنی مهم است.

فراموش نکنید که اگر فضا اجازه می دهد، یک درخت به منطقه خود اضافه کنید. اگر درختی را اضافه کنید که در زمان متفاوتی نسبت به بومیان محلی شکوفا می شود، آنها بسیار مفید هستند.

لیست من از درختان گلدار که زنبورها را تغذیه می کنند چند ایده عالی به شما خواهد داد بیشتر درختان را می توان در اواخر تابستان یا اوایل بهار کاشت.

زمان کاشت گل زنبور عسل

بهترین زمان برای کاشت گل هایی که برای گرده افشان ها مفید هستند به عوامل مختلفی بستگی دارد. آیا از بذر شروع می کنید یا از قبل شروع به خرید گیاهان می کنید؟

انتخاب گونه های بذری گل برای رشد لازم نیست دشوار باشد. شما می توانید یک مخلوط چمنزار ارائه انواع مختلف گل و در نظر گرفتن آب و هوای خود به انتخاب خود.

برای ایجاد چرخه های طولانی شکوفه، گل های متنوع را هدف قرار دهید. وقتی یک گیاه پژمرده می شود، گیاه دیگری در تمام ماه های گرم شکوفا می شود. هر گل شکوفه ای که شهد یا گرده تولید می کند به حساب می آید.

و البته، از هر گونه علف کش یا آفت کش با احتیاط زیاد در باغ گرده افشان خود استفاده کنید. کشنده های طبیعی علف های هرز برای موقعیت هایی که باید از آن استفاده شود، بهترین هستند. همیشه دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

نکات کاشت برای زنبورداران

البته لازم نیست زنبوردار باشید تا از کاشت زنبورها لذت ببرید، اما ما به گل های زنبور دوست علاقه خاصی داریم.

مهم است که فلور بومی را در نظر بگیرید. سعی نکنید با گیاهان بومی که علوفه را برای گرده افشان ها فراهم می کنند رقابت کنید. بهترین ایده این است که این زمان شکوفه را تکمیل کنید و شکاف های تغذیه را پر کنید.

آیا می توانید اجازه دهید آن علف های هرز چند هفته رشد کنند؟ زنبورها علف های هرز را نیز دوست دارند! به خصوص در اوایل بهار، ترک علف های هرز برای مدتی می تواند غذای مهم زنبور عسل را فراهم کند. مثلا، قاصدک ها یک رژیم غذایی کامل برای زنبور عسل نیست، اما آنها به عنوان یک منبع غذایی اولیه کمک می کنند.

بیشتر زنبورداران دارای مساحت کافی برای تأثیرگذاری بر تولید عسل نیستند. اما، آنها می توانند به منابع علوفه برای یک مستعمره کمک کنند.

برخی از آنها را انتخاب کنید گیاهان عسل شناخته شده. حتی یک قطعه کوچک می تواند شهد فراوانی برای چند کلنی ایجاد کند. هر سال پس از من شامل یک کوچک است کاشت گندم سیاه برای زنبورهای من. من برای عسل تولید شده اهمیتی نمی‌دهم، اما در زمانی که شرایط به طور معمول در منطقه من خشک است، غذای خوبی فراهم می‌کند.

تصویر شکوفه آفتابگردان با علوفه زنبور عسل.

پروژه های ویژه گل زنبور عسل

اکنون نوبت شماست که مشغول شوید و چند گیاه جدید را برای باغ خود انتخاب کنید. مطمئناً چیزی پیدا خواهید کرد که برای شما جذاب باشد و در منطقه شما به خوبی رشد کند.

اگر به دنبال گیاهی یکساله با پیتزاهای زیاد هستید گل آفتابگردان را فراموش نکنید. برخی از انواع آفتابگردان برای زنبورها مفید است. اما تکالیف خود را انجام دهید – برخی از آفتابگردان ها فاقد گرده هستند.

هر گیاه شکوفه ای دوست گرده افشان ها نیست. چند گیاه گیاهان برای زنبورها شهد یا گرده سمی تولید می کنند. اینها به ندرت باعث مرگ زنبورها می شوند، اما خوب است بدانید که از کدام یک از آنها اجتناب کنید. برخی از آنها در واقع منابع غذایی خوبی در شرایط آب و هوایی معمولی هستند اما می توانند در طول خشکسالی و غیره خطرناک باشند.

از این همه علف خسته نشدی؟ در صورت امکان، مناطق طبیعی را برای حشرات مفید بگذارید. اگر فضای کافی (یا حتی چند گلدان) دارید، یک باغ دوستدار زنبور عسل ایجاد کنید.

یک روش محبوب برای فضاهای کوچک این است که با در نظر گرفتن زنبورهای عسل یک باغ ظروف بسازید. گیاهان، گل های مخروطی، مومیایی زنبور عسل و اسطوخودوس در ظروف به خوبی عمل می کنند. بسیاری از گیاهان یکساله در گلدان نیز به خوبی شکوفا می شوند.

اگر می خواهید یک تجربه واقعا منحصر به فرد داشته باشید، به سراغ چیزهای غیرعادی بروید. اگر فصل رشد طولانی دارید، مقداری اسفنج بکارید. لذت بردن رشد لوفا اسفنج ها و دیدن زنبورها از شکوفه های زرد بزرگ.

یکی از راه های آسان برای افزایش تنوع گل در یک منطقه این است که بمب های بذری را با خاک رس خشک در هوا بسازید. پروژه مشابه دیگری از خاک گلدان و خاک رس قرمز استفاده می کند –توپ های بذر گل وحشی. هر دوی این پروژه ها راهی عالی برای معرفی باغبانی به بچه ها هستند.

باغبانان حومه شهر و شهرداری های شهر اغلب کاشت هایی ایجاد می کنند تا از گرده افشان ها سود ببرند. این باغ ها به کنترل آب روان کمک می کنند و به زیبایی منطقه نیز می افزایند. باغ های پشت بام می توانند غذای مورد نیاز زنبور عسل را در محیط شهری فراهم کنند.

بسیاری از ادارات بزرگراه ایالتی برنامه هایی برای کاشت نوارها دارند گل های وحشی که غذای زنبور عسل را اضافه می کنند، سرپناه و زیبایی به چشم انداز. تهیه منابع غذایی برای حشرات بسیار آسان است. همه گرده افشان ها در منطقه شما از گل های مفید زنبور عسل در باغ شما بهره مند می شوند.

سوالات متداول در مورد گل زنبور عسل

چه کسی می تواند به رشد گل برای گرده افشان کمک کند؟

تقریباً همه می توانند مناطقی از زیستگاه زنبور عسل را فراهم کنند! شما مجبور نیستید در منطقه ای با فضاهای باز زندگی کنید گل های دوستدار زنبور عسل بکارید

زنبورهای عسل چه گلهایی می خورند؟

زنبورهای عسل گل یا بافت گیاهی را نمی خورند. آنها شهد شیرین و گرده های غنی از پروتئین را از میلیون ها گیاه شکوفه جمع آوری می کنند.

کدام گل ها بهترین عسل را می سازند؟

برخی از محبوب ترین ها انواع عسل از شاه توت یا گیاهان مرکبات می آیند. اینها محصولات درجه یک هستند و قیمت بالاتری را به ارمغان می آورند.

گل مورد علاقه زنبور عسل چیست؟

یکی از جذاب ترین گل ها برای زنبور عسل، مومیایی زنبور عسل نام دارد. این گیاه چند ساله بومی آمریکای شمالی است.

پست گل برای زنبورهای عسل – [Beginners Guide] اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥