گلهای مقاوم به خشکی برای زنبورها


یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به گرده افشان ها، انتخاب گیاهانی است که غذا را تامین می کنند. با این حال، ما باید گیاهان خود را با شرایط رشد خود مطابقت دهیم. اگر منطقه‌ای دارید که خشک یا کم رطوبت است، این می‌تواند چالش برانگیز باشد. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید یک باغ زنبور دوست داشته باشید. اینها را بررسی کنید گل های مقاوم به خشکی برای باغ های زنبور عسل. این به شما ایده های خوبی برای طرح باغ شما می دهد.

گیاهان مقاوم به خشکی برای گرده افشان ها

باغ های بزرگ و کوچک برای لذت بردن ما و زیباسازی فضاهای بیرونی ما طراحی شده اند. اما، این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند از حیات وحش نیز سود ببرند. وقتی بتوانیم لذت خود را با تهیه غذا برای زنبورهای گرسنه ترکیب کنیم – این برای همه یک برد-برد است.

من که زنبوردار هستم، همیشه تمرکزم روی زنبورهای عسل است. با این حال، آنها تنها کسانی نیستند که می توانند از یک منبع غذایی پایدار در زمان هوای خشک بهره مند شوند. در این فصل چند گیاه گرده افشان را به چشم انداز خود اضافه کنید.

نکات طراحی باغ دوستدار زنبور عسل

چه زمانی کاشت برای زنبورها، ایجاد گروه هایی از پوشش گیاهی مشابه خوب است. به جای داشتن 1 بوته از 20 نوع مختلف، کاشت بلوک ایجاد کنید. از چندتایی مانند داشتن 4 بوته از هر نوع و شاید 5 رقم مختلف در یک بستر استفاده کنید.

این امر به ویژه برای زنبورهای عسل جذاب است – تا حدی به دلیل وفاداری گل. زنبورهای عسل از جمع‌آوری غذا از همان نوع گیاه در طول دوره جستجوی معین لذت می‌برند.

همچنین وقتی در بلوک هایی با رنگ یا نوع مشابه کاشته می شوند، یافتن منبع غذایی برای زنبورها آسان تر است. زنبورها گلها را می بینند به روشی متفاوت از انسان و مناطقی که چندین گیاه از یک نوع دارند راحت تر مکان یابی می شوند.

با این حال، زنبورها آنقدرها حساس نیستند و از هر منبع غذایی موجود خوشحال خواهند شد. این فقط در مورد شهد نیست، برخی از گیاهان دوستدار زنبور عسل فراهم می کنند گرده هایی که زنبورها استفاده می کنند برای تغذیه و پرورش بچه زنبورها.

گل های دیگر شهد تولید می کنند. شهد جمع آوری و استفاده می شود زنبورهای عسل برای ساختن عسل! و برخی از شکوفه ها هم شهد و هم گرده را برای گرده افشان های بازدیدکننده فراهم می کنند. هر دو نوع غذا برای خانواده زنبورهای سالم و تغذیه مناسب مورد نیاز است.

زنبور عسل روی گل sedum جمع آوری شهد.

بهترین گل های مقاوم به خشکی برای زنبورها

قبل از سفارش گیاهان جدید، نقشه مناطق کاشت را بررسی کنید. این اطلاعات مهمی است که قبل از سرمایه گذاری پول باید بدانید. علاوه بر انتخاب گیاهانی که مناسب شرایط رشد شما هستند، خوب است تعدادی نیز داشته باشید که در برابر سختی ها نیز مقاومت کنند. هر منطقه ای ممکن است زمانی را با کمبود بارندگی تجربه کند حتی در یک سال عادی.

اقلام موجود در این لیست دارای گلهایی مقاوم به شرایط خشکی خشک هستند. آنها برای گرده افشان ها خوب هستند و به خوبی در هر باغ زنبور عسل قرار می گیرند. آنها را از راهروهای شلوغ دور نگه دارید و زنبورهای عسل با خوشحالی باغ را با بازدیدکنندگان محترم به اشتراک خواهند گذاشت.

 • آلیوم
 • ستاره ها
 • مرهم زنبور عسل
 • گل پتویی
 • علف هرز پروانه
 • نعناع گربه ای
 • گل مخروطی
 • آویشن خزنده
 • گلدن راد
 • اسطوخودوس
 • خزه رز
 • پنستمون
 • خرفه
 • رودبکیا
 • حکیم روسی
 • مریم گلی
 • Sedum

زنبورها و گرده افشان های ما در زمان نگهداری غذا واقعاً رنج می برند. به همین دلیل است که بهتر است چند گل را انتخاب کنید که در شرایط خشک مقاومت کند و همچنان شهد تولید کند.

سه گل مقاوم به خشکی آلیوم، آستر و مومیایی زنبور عسل.

آلیوم (پیاز زینتی)

آلیوم یکی از اعضای خانواده پیاز است. شکوفه‌های توپی شکل روی ساقه‌های بلند ظاهری کاملاً در باغ دارد. در شرایط خشک به خوبی عمل می کند و مورد علاقه زنبورها و پروانه ها است. این گیاه چند ساله آهو نیز مقاوم است تا برای خرگوش ها جذاب نباشد!

ستاره ها (Aster spp.)

استرها در انواع و رنگ های مختلف وجود دارند. اگرچه اکثر آنها کوچک هستند، اما در اواخر فصل که بسیاری از گیاهان دیگر برای کاشت کاشته شده اند، غذای زنبورها را فراهم می کنند.

این گل های کوچک قابل اعتماد مقاوم هستند و به راحتی رشد می کنند. آنها در مکان های آفتابی رشد می کنند. ممکن است انواع وحشی زیادی را مشاهده کنید که در کنار جاده ها و در مزارع رشد می کنند.

مرهم زنبور عسل (مونداردا دیدیما)

مرهم زنبور عسل گیاه جالبی است. ما می دانیم که باید برای زنبورها جذاب باشد – حتی کلمه “زنبور” را در نام رایج خود دارد.

مومیایی زنبور عسل دارای شکوفه های غیر معمولی است و در چندین رنگ وجود دارد. برای مکان های آفتابی تا نیمه سایه مناسب است.

گل پتویی (Gaillardia spp.)

گل پتویی که در خاک فقیر رشد می کند، شناخته شده است که زمین را در یک توده رنگ می پوشاند. آنها پس از ایجاد نیاز به مراقبت کمی دارند. آنها منبع غذایی برای کاترپیلارها و بسیاری از انواع مختلف زنبورها هستند.

علف هرز پروانه (Asclepias tuberosas)

پروانه ای گیاهی بسیار مقاوم به خشکی است. پس از استقرار، نیازی به نگهداری از باغبان ندارد.

شادترین در یک نقطه آفتابی، پروانه هرز همچنین یک گیاه میزبان برای پروانه های سلطنتی است. این گیاهان در زمستان به زمین می میرند و در بهار دوباره رشد می کنند.

نعناع گربه ای (Nepeta spp.)

نعناع گربه ای به دلیل زمان طولانی شکوفه دادن، افزودنی عالی به باغ زنبور عسل است. این نعناع می تواند در طول چند ماه غذای گرده افشان ها را فراهم کند.

در چندین نوع مختلف و در اندازه ها و اسپردهای متنوع موجود است. برخی از انواع عادت به رشد قائم دارند – برخی دیگر رشد کمتری دارند. خوشحال در آفتاب کامل، این گیاه نعناع است پس به آن فضا بدهید. و، ممکن است تعدادی بازدیدکننده گربه جلف داشته باشید – پس این را در نظر داشته باشید.

تصویر گلدن میله، مومیایی زنبور عسل و علف هرز پروانه ای گیاهان زنبور عسل مقاوم به خشکی.

گل مخروطی ( گونه های اکیناسه )

گل مخروطی یکی از شناخته شده ترین گیاهان زنبور دوست است. اگر تازه در مورد باغبانی یاد می گیرید، گل مخروطی بنفش معمولی (اکیناسه پورپوره) را انتخاب کنید. کشتن آنها بسیار سخت است.

این گل های قابل اعتماد در اوایل فصل غذای زنبورها را فراهم می کنند. آنها همچنین منبع بذر برای پرندگان در اواخر پاییز و زمستان هستند. در حالی که برخی از پرندگان زنبورها را می خورند، به طور کلی این مشکلی نیست و این دو می توانند در یک منطقه با هم وجود داشته باشند.

در منطقه من، گل مخروطی بنفش در زمستان به راحتی قابل مشاهده است و اغلب پس از چندین سال باید نازک شود. ارقام مدرن تر نیز مقاوم هستند اما تولیدمثل آنها کندتر است.

آویشن خزنده (آویشن پراکاکس)

آویشن خزنده اغلب به عنوان پوشش زمین استفاده می شود. این گیاه چند ساله با رشد کم، زنبورها و پروانه ها را هنگام شکوفه دادن جذب می کند. پس از ایجاد نیاز به نگهداری کمی دارد. زنبورهای عسل نیز گرده این گیاه را جمع آوری می کنند.

گلدن راد (Solidago spp.)

گلدن راد یک گل بومی است که اغلب در طبیعت مشاهده می شود. در پاییز، گیاهان بلند با شکوفه های زرد درخشان زنده می شوند. با دقت نگاه کنید، زنبورهای مختلف را خواهید دید که روی شکوفه ها کار می کنند.

از آنجایی که گلدن راد همزمان با گل وحشی شکوفا می شود، گلدن راد اغلب به دلیل آلرژی سرزنش می شود. با این حال، گرده گلدنرود سنگین است و از باد منتقل نمی شود. باعث خارش چشم یا گرفتگی بینی شما نمی شود.

بسیاری از انواع موجود است. این گیاه یک نمونه پس زمینه زیبا برای باغچه حیاط خلوت می سازد.

اسطوخودوس (Lavandula spp.)

برخی از گونه های اسطوخودوس در شرایط خشک عملکرد خوبی دارند. خوشه های زیبای گل های بنفش برای یک دوره شکوفه طولانی ظاهر می شوند. برخی از گیاهان اسطوخودوس کوتاه هستند اما ارتفاع برخی دیگر به چندین فوت می رسد. زنبورها، پروانه ها و مرغ های مگس خوار از آن بازدید می کنند – پس از استقرار در خشکسالی به خوبی زنده می ماند.

رنگ گلهایی که به خشکی خرفه اسطوخودوس و خزه سنگی مقاوم هستند.

پنستمون (زبان ریش)

زبان ریش گیاهی عالی برای حاشیه ها و/یا گل های بریده است. آن را در آفتاب کامل با خاکی با زهکشی خوب بکارید. به عنوان یک گیاه طبیعی عمل می کند و زنبورها آن را دوست دارند – مخصوصا زنبورها.

خرفه (خرفه)

انواع مختلفی از خرفه وجود دارد – ساکولنت برگ ضخیم. برخی از آنها می توانند کاملاً تهاجمی باشند اما به طور کلی گیاهان خوبی برای مناطق طبیعی در آفتاب کامل هستند. یک سالانه سخت آنها هر منطقه را با شکوفه های رنگارنگ خود درخشان می کنند و زنبورها و پروانه ها را به خود جذب می کنند. خزه رز نام دیگر خرفه است.

رودبکیا – سوزان چشم سیاه (Rudbeckia hirta)

رودبکیا به سوزان سیاه چشم نیز معروف است. این گل دیزی مانند از نظر ظاهری بسیار شبیه به گل مخروطی است.

رشد گیاهان به شکل توده مانند به سرعت دو برابر می شود. برای تهیه غذا برای بسیاری از گرده افشان ها، آنها بهترین عملکرد را در یک مکان آفتابی دارند.

مریم گلی روسی (Perovskia atriplicifolia)

مریم گلی روسی به گرما مقاوم است اما در برخی شرایط سرد نیز زنده می ماند. شاید یکی از بهترین گیاهان برای گرده افشان ها، گل های آبی به صورت انبوه در اواسط اواخر تابستان ظاهر می شوند. تهیه شهد برای زنبورهای گرسنه در زمانی که برخی منابع خشک هستند.

مریم گلی (Salvia spp.)

مریم گلی، همچنین به عنوان Sages شناخته می شود، در انواع مختلف موجود است و افزودنی عالی برای هر باغ گرده افشان است.

این گیاه غنی از شهد به راحتی در آفتاب کامل رشد می کند اما می تواند سایه جزئی داشته باشد. این شهد را در مدت طولانی برای بسیاری از زنبورهای گرسنه فراهم می کند.

گونه های قدیمی برای زنبورهای عسل مناسب تر از ارقام مدرن تر هستند. با این حال، مرغ مگس خوار از همه گونه ها لذت خواهند برد.

بیشتر مریم گلی ها به آب بسیار کمی نیاز دارند اما در خاک هایی با زهکشی خوب رشد می کنند. برخی از گونه ها در ظروف بزرگ نیز به خوبی عمل می کنند.

تصویر زنبور عسل روی گل سدوم مقاوم به خشکی.

Sedum (Sedum spp.)

Sedum عضوی از خانواده ساکولنت است. بسیار مقاوم به خشکی و دارای برگهای گوشتی ضخیم است. پس از مرگ دوباره به زمین در طول زمستان، رشد جدید در اواخر بهار ظاهر می شود. این گیاه کپه‌زنی است که در هر مکانی مناسب است و در ظروف به خوبی عمل می‌کند.

اگر در پرورش اشیا مشکل دارید، Sedum گیاهی برای شماست. به نظر می رسد که با غفلت رشد می کند، Sedum با شکوفه های اواخر تابستان زنده می شود.

شکوفه های فشرده رنگارنگ برای زنبورها، زنبورها و سایر حشرات گرده افشان بسیار جذاب هستند. یکی از محبوب ترین گونه ها “شادی پاییز” است.

با این حال، انواع مختلفی برای انتخاب دارید که از نظر رنگ برگ و رنگ شکوفه متفاوت است. Sedum یکی دیگر از گیاهان ارزشمند است که غذای بسیار مورد نیاز اواخر فصل را فراهم می کند.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

درختچه های مقاوم به خشکی

انواع زیادی وجود دارد درختچه هایی که زنبورها را جذب می کنند و برخی از آنها به خشکی مقاوم هستند. یک کلمه احتیاط – برخی از گیاهان مفید هستند گرده افشان ها نیز مهاجم هستند. اگر شک دارید حتما با آژانس کشاورزی محلی خود مشورت کنید.

وایتکس درختچه ها (Vitex agnus-castus)

وایتکس یک درختچه زینتی است که می تواند به صورت درخت کوچکی رشد کند. آفتاب کامل را دوست دارد و پس از استقرار به خشکی بسیار مقاوم است.

درختچه ای خزان کننده، ویتکس در اواخر تابستان با گل های بنفش و سفید پوشیده می شود. این زمانی در بسیاری از مناطق است که گیاهان کمی در حال شکوفه دادن هستند ویتکس برای زنبورها بسیار جذاب است.

درختچه ویتکس بنفش در حال شکوفه در تصویر باغ زنبور عسل.

بایبری – وکس میرتل (Myrica penslvanica)

بایبری که به آن واکس میرتل نیز گفته می شود، گیاهی بسیار مقاوم به خشکی است. بومی بخش های شرقی ایالات متحده است، و در شرایط مختلف خاک از جمله در امتداد ساحل به خوبی رشد می کند.

این گیاه را با زرشک (یک درختچه مهاجم که خار دارد) اشتباه نگیرید. Bayberry برای زنبورها جذاب است و توت های خاکستری تولید می کند که می تواند در صنایع دستی و تغذیه حیات وحش نیز استفاده شود!

یکساله و چند ساله

گیاهان یکساله در یک فصل رشد می کنند و بذر می دهند. آنها اغلب تا یخبندان شکوفا می شوند. گیاهان چند ساله در سال آینده از همان ریشه برنمی گردند – اگرچه ممکن است دانه ای را تولید کنند که برمی گردد.

گیاهان چند ساله سرمایه گذاری خوبی برای باغ شما هستند زیرا سال به سال برمی گردند. اکثر آنها تعمیر و نگهداری پایینی دارند. اما، همه آنها در هوای خشک عملکرد خوبی ندارند. با این حال، شما می توانید برخی از آنها را پیدا کنید گیاهان چند ساله که برای زنبورها بسیار جذاب هستند.

گیاهان گلدار مقاوم به خشکی برای زنبورها می تواند بخش مهمی از هر طراحی باغ باشد. در زمان بارندگی معمولی، این گیاهان غذای فراوان زنبور عسل تولید می کنند. اگر فضای زیادی دارید، تعدادی نیز وجود دارد درختان زنبور دوست را نیز در نظر بگیرید.

صرف نظر از آب و هوای شما، داشتن چند گل مقاوم به خشکی برای تهیه غذا در تمام فصول یک مزیت است. یک باغ دوستدار زنبور عسل که به خوبی طراحی شده است، انواع مختلفی از گیاهان را شامل می شود که برخی از آنها برای همه شرایط رشد می باشد.

The post گل های مقاوم به خشکی برای زنبورها اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥