گلهایی که زنبورها را جذب می کنند {چگونه انتخاب کنیم}


در نظر گرفتن چند گیاه جدید برای باغ؟ در اکثر مکان ها، اضافه کردن چند مورد بسیار آسان است گل هایی که زنبورها را جذب می کنند. این یک راه آسان برای کمک به همه گرده افشان ها است. شکوفه های شما خواهد شد پروانه ها، پروانه ها، مرغ مگس خوار و صدها حشره دیگر را تغذیه کنید. بخشی از لذت باغبانی دوستدار زنبورها این است که تصمیم بگیرید چه چیزی بکارید.

زنبورهای عسل برای تصویر گرده جذب گلهای یاسی رنگی شدند.

کاری که گل ها برای زنبورها انجام می دهند

یک باغ گل زیبا، دیدنی است. می تواند در تمام طول سال به حیاط و منظره شما زیبایی بیافزاید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اما، اگرچه زنبورهای عسل (و سایر حشرات) می توانند برخی رنگ ها را ببینند، اما به خاطر زیبایی آن به باغ شما سر نمی زنند.

زنبورها برای غذا جذب گل هایی به شکل شهد یا گرده می شوند. تماشای آن لذت بخش است زنبورهای عسل منابع را جمع آوری می کنند مورد نیاز برای کندو

اگر باغ سبزی یا باغچه خانگی دارید، جذب گرده افشان ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. گرده افشانی زنبور عسل فراوان می تواند عملکرد محصول را تا حد زیادی افزایش دهد.

گلهای وحشی نیز به تغذیه زنبورها کمک می کنند

ممکن است تعجب کنید که چرا باید برای زنبورها چیزی بکارید. نکن گلهای وحشی و گیاهان بومی زنبورها را جذب می کنند تهیه غذا و پوشش؟

بله، آنها انجام می دهند. مگر اینکه در شهر زندگی کنید، احتمالاً می توانید به اطراف نگاه کنید و گیاهان شکوفه زیادی را در اندازه های مختلف ببینید.

گل شوری که زنبورهای عسل را به تصویر شهد جذب کرده است.

با این حال، همه گل ها گرده یا شهد تولید نمی کنند. و بسیاری از گیاهان وحشی زمان گلدهی کوتاهی دارند. این وضعیت در منطقه من است.

در ماه آوریل، من گیاهان شکوفه زیادی دارم که زنبورها نمی توانند آن را حفظ کنند. اما وقتی ژوئیه گرم و خشک فرا می رسد، من در یک بیابان شهد هستم.

فصلی فکر کنید، یک پنجره بلند شکوفه ایجاد کنید که تمام فصل دوام داشته باشد. شامل برخی از گیاهان شکوفه دهنده پاییزی برای زنبورها هم! کلنی های زنبور عسل و سایر زنبورها در تمام تابستان برای جمع آوری غذا کار می کنند.

گلدنرود و سایر گیاهان شکوفه دهنده پاییزی تصویر گرده افشان را به خود جلب می کنند.

گرده افشان ها را با منابع غذایی متنوع بکشید

زنبورهای عسل، زنبورهای بامبل و سایر گرده افشان ها از الف بهره مند می شوند انواع شهد و گرده منابع هر نوع گیاه گلدار که شهد تولید می کند یا گرده حاوی ویتامین ها، مواد معدنی مختلف و غیره است.

زنبورهای سالم نیاز به تنوع در منابع غذایی دارند. به همین دلیل است که کندوهای تجاری که برای گرده افشانی استفاده می شوند گاهی اوقات از سلامت ضعیفی رنج می برند.

ممکن است مقدار زیادی غذا در دسترس باشد اما همه چیز یکسان است. سیستم تک کشاورزی ما زمین های بزرگی از یک چیز می کارد. آن را با هم مخلوط کنید و گل های دوستدار زنبور عسل را از انواع مختلف انتخاب کنید.

خارج از چارچوب – یا ظرف – فکر کنید و کارهایی را انجام دهید طراحی خلاقانه باغ زنبور عسل. آیا منطقه ای دارید که در بیشتر فصول مرطوب و مرطوب بماند؟ یک باغ بارانی کوچک ایجاد کنید در مناطق شستشوی زیاد

اگر منطقه ای دارید که به سختی چمن زنی می شود، آیا این مکان عالی برای یک چمنزار کوچک از گل های وحشی است؟ گلوله های دانه گل خود را بسازید با بچه ها و از قرار دادن آنها در اطراف منطقه لذت ببرید.

زنبورها هم به آب نیاز دارند! آیا فضایی برای یک حوض کوچک از باغ آبی دارید؟ علاوه بر آب آشامیدنی تمیز، برخی گیاهان آب دوست زنبورها را تغذیه می کنند.

اندازه و شکل گل زنبورها ترجیح می دهند

انتخاب گل هایی که زنبورهای عسل را به باغ خود جذب می کنند یک انتخاب عاقلانه برای هر صاحب خانه است. بسیاری از شکوفه ها برای تعداد زیادی از حشرات جذاب هستند.

با این حال، زنبورهای عسل و برخی از حشرات کوچکتر بیشتر جذب انواع خاصی از گل ها می شوند. اشکال گل ساده با مراکزی که به راحتی در دسترس هستند مطلوب است.

زنبورهای عسل گلها را می بینند و گیاهان متفاوت از انسان است. توانایی های ویژه بینایی و نشانه های بویایی آنها به آنها کمک می کند تا گیاهان مفیدی را پیدا کنند.

با این حال، هنگامی که آنها غذا را پیدا کردند – آیا می توانند آن را دریافت کنند؟ گیاهانی با شکوفه های لوله ای بلند مانند پیچ ​​امین الدوله یا کلمبین برای زنبورهای با زبان دراز جذاب ترند. زنبورها، پروانه ها و مرغ مگس خوار بیشتر از آنها قدردانی می کنند.

خوشبختانه زنبورهای ما کاملاً کنار گذاشته نشده اند. برخی از گیاهان دارای شهد گلی اضافی هستند، زیرا زنبورها می توانند بدون رفتن به گل، جرعه جرعه شهد بخورند.

تصویر گل بنفش جذب زنبور عسل.

همه چیز را با گل های هر شکل و اندازه مخلوط کنید. گل های ساده برای زنبورهای عسل جذاب هستند. مقداری را بریزید زنبورهای چند ساله عاشق گیاهانی داشته باشید که سال به سال برمی گردند.

درختان گلدار می تواند علوفه با ارزش زنبور عسل باشد. البته، همه جا برای درخت ندارند، اما اگر دارید، کاشت یک زوج را در نظر بگیرید.

زنبورها را به باغ سبزیجات خود دعوت کنید

آیا باغ زنبور عسل بزرگ یا حیاط پشتی ندارید؟ مشکلی نیست هر قطره شهد مهم است – از فضایی که در دسترس دارید استفاده کنید.

باغ سبزیجات می تواند برای زنبورها مفید باشد. و، آن بازدیدکنندگان زنبور عسل نیز می توانند برای شما مفید باشند. زنبورهای بومی و زنبورهای عسل به گرده افشانی بسیاری از سبزیجات کمک می کنند.

اگر تعداد کمی زنبور در باغ خود می بینید و عملکرد آن ضعیف است، برای سال آینده برنامه ریزی کنید. گیاهانی بکارید که زنبورها دوست دارند در و در میان سبزیجات شما. با بازدیدکنندگان بیشتر گرده افشان، مطمئناً گیاهان شما محصول بهتری خواهند داشت.

گیاهان دوستدار زنبور عسل برای فضاهای کوچک

اگر فضای محدودی دارید ناامید نشوید. باغبانی در گلدان یک راه عالی برای استفاده است گل های دوستدار زنبور عسل.

باغبانی کانتینری برای گرده افشان ها کار می کند هم. این یک راه آسان برای ساکنان شهر برای تامین غذای مورد نیاز زنبورهای عسل شهری است. زنبورها پرواز می کنند، بنابراین باغ های روی پشت بام باید بهترین بوفه تاریخ به نظر برسند! در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • مومیایی زنبور عسل
 • اسطوخودوس
 • گل های مخروطی
 • آفتابگردان انواع کوچک
 • زغال اخته ظرف
 • ضرابخانه ها
 • echinancea

به دنبال گیاهانی باشید که در آب و هوای شما خوب عمل کنند. گیاهان بیمار غذا تولید نمی کنند و برای زنبورها جذاب نیستند.

زنبورها را با منابع گرده به باغ خود بکشید

این فقط در مورد شهد نیست. زنبورها نیز به منابع گرده مختلفی نیاز دارند. گرده یک منبع پروتئین ضروری است که مورد نیاز است زنبورهای جوان پرورش دهید.

از گیاهانی که به شدت هیبرید شده اند خودداری کنید. اینها نمونه های فانتزی اضافی هستند که اغلب در مراکز باغ می بینیم. این گیاهان به گونه ای توسعه یافته اند که زیبا به نظر برسند و دانه تولید نکنند. (برخی از صاحبان خانه از غلاف های نامرتب بذر خوششان نمی آید).

در حالی که این ممکن است در باغ شما عالی به نظر برسد، اما این گیاهان بسیار کمتر گرده تولید می کنند. زنبورها به شهد نیاز دارند، اما مطمئن شوید که برخی از گیاهان تولید کننده گرده را نیز شامل می شود.

 • توت سیاه
 • شبدر
 • خرچنگ
 • کروکوس
 • قاصدک
 • هنبیت
 • ماهونیا
 • بید بیدمشک
 • تمشک
 • دانه های برف
 • زینیا

را فراموش نکن علف های هرزی که زنبورها را جذب می کنند. اینها به ویژه در اوایل فصل می توانند مفید باشند. اگر می توانید آن کارهای باغ را چند هفته به تاخیر بیندازید!

چند کلمه در مورد نرگس: نرگس ها واقعاً گیاهان عالی برای جذب زنبورها نیستند – اگرچه شما زنبورها را روی آنها خواهید دید. با وجود اینکه منادی زیبای بهار هستند – شهد و گرده زیادی تولید نمی کنند.

زنبورها تحت تأثیر چرخه شکوفه طبیعی و فشارهای محیطی قرار دارند. در این مواقع، حتی چند گل که زنبورها را به باغ شما جذب می کند می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

گل های نیلوفر، زنبورها را به تصویر شکوفه ها جذب می کنند.

البته، اگر زنبورداری هستید که امیدوار است کهیرهای خود را به میزان زیادی تکمیل کند، به دنبال برخی از آنها باشید گیاهان عسل رایج مناسب برای منطقه شما

کجا از گیاهانی که زنبورها را جذب نمی کنند استفاده کنیم

مهم نیست که چقدر زنبور دوست هستید، موقعیت هایی در باغ وجود دارد که از بازدیدکنندگان زنبور عسل چندان استقبال نمی شود.

گل هایی بکارید که زنبورها را جذب می کنند به خوبی دور از پیاده روهای باریک و مناطق بازی. به زنبورها فضای زیادی برای کار بدهید.

زنبورهایی که جذب گل‌ها می‌شوند ممکن است با عبور مداوم از عبور و مرور پیاده احساس خطر کنند. از لیست من انتخاب کنید گلهایی که زنبورها را دفع می کنند یا برای این مناطق برای حشرات جذابیت کمتری دارند.

بعید است که الف را تجربه کنید نیش زنبور عسل اگر آرام بمانید زنبورهای عسل دور از کندو تهاجمی نیستند. اما، آنها از خود دفاع خواهند کرد. از دور تماشا کنید و از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

گل های شادی پاییزی که زنبورهای عسل را با تصویر شهد جذب می کنند.

گیاهان دوستدار زنبور عسل را از کجا بخریم

برای پرورش گل هایی که زنبورها را به حیاط شما می کشند، لازم نیست یک باغبان استاد باشید. اضافه کردن تعداد کمی به باغچه، چمن یا خمیده خود، برخی از زنبورها را بسیار خوشحال می کند.

مرکز باغ محلی شما مکانی عالی برای شروع جستجوی شما است. حتی اگر انتخاب کوچک باشد، آنها با شرایط رشد در منطقه شما آشنا خواهند شد.

یکی دیگر از منابع عالی، سفارش آنلاین با تنوع زیاد آن است. چه زمانی سفارش آنلاین بذر یا گیاهان گل – همیشه نظرات فروشنده را بررسی کنید.

اگر شما می خواهید زنبورهای بیشتری از باغ شما بازدید کنند: گل های ساده ای را انتخاب کنید که شهد، گرده یا هر دو را فراهم می کند. یک پنجره بلند شکوفه طراحی کنید تا زنبورها در تمام فصول برگردند. و، استفاده از علف کش های دوستدار زنبور عسل (در صورت لزوم) برای جلوگیری از آسیب رساندن به زنبورهای خود.

همه می توانند در کمک به زنبورها و سایر گرده افشان ها نقش داشته باشند. لازم نیست زنبوردار باشید یا زمین بزرگی برای کمک داشته باشید زنبورها را نجات دهید.

سفارش فوری عسل ♥