گفتن به زنبورها: فولکلور زنبورداری


زنبورها یکی از محبوب ترین حشرات روی کره زمین هستند. با وجود اینکه آنها توانایی نیش زدن را دارند، ما هنوز آنها را تحسین می کنیم. زنبورداران اغلب زنبورهای عسل خود را دوست دارند و آنها را به عنوان یک خانواده (یا حداقل بخش عمده ای از زندگی ما) در نظر می گیرند. این چیز جدیدی نیست، زیرا معاشرت با زنبورها به قرن ها قبل برمی گردد. یکی از دوست داشتنی ترین رسوم این است کهبه زنبورها گفتنوقتی کسی مرده است.

خاستگاه عرف

عکس سیاه و سفید کندوهای عسل در برف با نوارهای عزاداری مشکی.

مدت ها قبل، دایانا گابالدون این عبارت را به عنوان عنوان یکی از کتاب های معروف خود در Outlander انتخاب کرد – زنبورداران در سراسر جهان با این کتاب آشنا بودند. فرآیند گفتن به زنبورها از یک باخت

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

قدمت این آیین به قرن ها پیش برمی گردد که به طور قطع نمی دانیم از کجا شروع شده است. اعتقاد بر این است که ریشه در اساطیر سلتیک دارد.

اساطیر سلتیک فولکلور فرهنگ های مختلف سلتی مانند ایرلندی ها، ولزی ها و گول ها است. داستان ها و سنت های آنها به دنبال توضیح جهان طبیعی بودند.

زنبور عسل طلایی در زمین سیاه.

زنبورها به عنوان رابطی بین دنیای انسان و معنوی در نظر گرفته می شدند. وجود زنبور عسل پس از مرگ به معنای خروج روح (یا روح) انسان از بدن است.

و از آنجایی که زنبورها می‌توانستند با آنهایی که قبلاً منتقل شده‌اند ارتباط برقرار کنند، این نشان دادن احترام به فرد عزیز اجازه می‌دهد بفهمد که دلتنگ آنها شده است.

این رسم به دنیای جدید آمد (همراه با زنبورهای عسل) و یک عمل رایج در نیوانگلند بود. همانطور که در شعری از شاعر آمریکایی جان گرین لیف ویتیر جاودانه شده است.

ایالات متحده و بخش هایی از اروپای غربی جایی هستند که این عمل رایج ترین است. با توجه به وسعت، این تعجبی ندارد انواع نقل قول های زنبور عسل و گفته هایی که از آنها لذت می بریم. ما دوست داریم آنها را بخشی از زندگی خود کنیم.

چرا به زنبورها گفته شد

تعدادی وجود دارد تغییرات در مراحل واقعی گفتن زنبورها از یک رویداد مهم معمولاً مربوط به خبر مرگ در خانواده زنبوردار بود. اما، سایر رویدادهای مهم در زندگی زنبوردار ممکن است شایسته اطلاع رسانی کندو باشد.

زوج جوانی که با کندوی عسل در منطقه علفزار ازدواج خود را به زنبورها می گویند.

عروسی و تولد

به زنبورها در مورد مناسبت های شادی گفته شد مانند عروسی یا تولد. زوج تازه ازدواج کرده به زنبورها معرفی می‌شوند تا از برکت یک ازدواج شاد و موفق باشند. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است به این معنی باشد که نزاع و ناراحتی زیادی در رابطه وجود خواهد داشت.

مرگ در خانواده

در حالی که هر گونه مرگ در خانواده یک تراژدی بود، مرگ زنبوردار بود که بیشتر منجر به باید به زنبورها گفت. کندوها باید بدانند که اربابشان مرده است و به آنها اجازه داده شود که به عزاداری بروند.

اگر به زنبورها از مرگ یا فاجعه خانوادگی گفته نمی شد، آنها به عزاداری نمی رفتند. این می تواند منجر به بیمار شدن کلنی شود یا ناسالم و بمیر. زنبورها حتی ممکن است فرار کنید یا کندو را ترک کنید!

بعضی ها آن را خرافه می دانند اما ناتوانی در اعلام مرگ زنبورها اعتقاد بر این بود که باعث بدشانسی می شود. حتی خانواده انسانی (یا ارباب جدید (صاحب) کندو) ممکن است از آسیب یا بدبختی رنج ببرند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بیوه در زنبورستان تا به زنبورها مرگ را بگوید.

قرار دادن کندوها در سوگ

واقعی مراحل مربوط به گفتن زنبورها کمی متفاوت است از یک مکان (فرهنگ) به مکان دیگر. در کتابش” کتابی در مورد زنبورهاچارلز فیتزجرالد گامبیر جنینز، زنبوردار و پیشوای ویکتوریایی بریتانیایی، می گوید: پیام باید در نیمه شب تحویل داده شود. سایر مناطق هیچ شرطی در مورد زمان عمل قید نمی کنند.

پس از مرگ زنبوردار (معمولاً یک مرد)، بیوه (یا خدمتکار) از حیاط زنبور عسل دیدن می کرد یا زنبورستان. اخبار باید به صورت جداگانه به هر کندو تحویل داده شود.

او برای جلب توجه زنبورها به آرامی 3 ضربه به کندو می زد. (امیدوارم پشت کندو بایستد. سیاه پوش بودن و زدن کندو امن ترین راه برای اجتناب از نیش زنبور.)

در برخی موارد از آهنگ های ساده برای اطلاع مستعمرات از این فاجعه استفاده می شد. گاهی اوقات فقط کلماتی برای اعلام نام مرحوم گفته می شد.

پس یک تکه پارچه سیاه روی بالای کندو کشیده شده است زنبورها را به عزا درآورد. کرپ سیاه (یا پارچه سیاه) اغلب به مدت یک ماه به کندوها متصل می شود. این همچنین به مردم محلی نشان می دهد که خانواده در سوگ هستند.

باغ زنبورهای کاخ باکینگهام.

نشان احترام

اکثر مفسران قرن 19 معتقد بودند که سنت گفتن اینکه زنبورها از بین خواهند رفت. اما، آنها اشتباه می کردند. این عمل هنوز هم در بریتانیا، ایالات متحده و سایر نقاط جهان رایج است.

به جای ترس خرافاتی از بدشانسی، امروز این روند است به عنوان نشانه احترام استفاده می شود. این موضوع اخیراً در یک روزنامه انگلیسی مستند شده است.

هنگامی که ملکه الیزابت دوم در سپتامبر 2022 درگذشت، زنبوردار سلطنتی این وظیفه را به عهده گرفت تا درگذشت خود را به زنبورها بگوید.

پس از قرار دادن نوارهای سیاه که به صورت کمان بسته شده بود روی کندو، به آنها اطلاع داد که شاه چارلز سوم استاد جدید آنهاست.

به همین ترتیب، اینجا در ایالات متحده رایج است انجمن های زنبورداری محلی برای اطلاع اعضا در مورد از دست دادن زنبوردار. این اتفاق اخیراً برای من رخ داد که یکی از آقایان گرانقدر “جو” از دنیا رفت.

او فردی فوق العاده و زنبوردار خوبی بود. همیشه برای هرکسی که ملاقات می کند لبخند می زند و با آنها مهربان است زنبورداران مبتدی. بنابراین، من به زنبورهایم خبر درگذشت او را دادم. چه کسی می داند، آنها ممکن است بتوانند قدردانی من را حتی الان به او منتقل کنند.

سفارش فوری عسل ♥