گرده افشان ها را در باغ خود جشن بگیرید…


زنبور عسل و ساقه گل شاتراستاک 299928002 کپی

شنبه گذشته (20 ژوئن) شروع رسمی تابستان بود، و چه راهی بهتر از هفته ملی گرده افشان برای استقبال از فصل جدید؟ این زمانی از سال است که ما واقعاً می‌توانیم از نعمت‌های محصولات تازه و گل‌های زیبا لذت ببریم و یادآوری می‌کنیم که گرده‌افشان‌ها چقدر برای سیاره ما ضروری هستند.

به گفته دوستان ما در Pollinator Partnership، تقریباً 75٪ از گیاهان گلدار به کمک گرده افشانی از حیوانات (و بله، گفتیم حیوانات) نیاز دارند. در حالی که ما معمولاً حشرات مفید (زنبورها، زنبورها، سوسک‌ها، پروانه‌ها و پروانه‌ها) را گرده‌افشان می‌دانیم، حدود 1000 نفر از همه گرده‌افشان‌ها در واقع مهره‌دار هستند، از جمله پرندگان، خفاش‌ها و سایر پستانداران کوچک مانند لمورها. مجموع تلاش های این گرده افشان ها سالانه نزدیک به 20 میلیارد دلار محصول برای ایالات متحده تولید می کند – باور نکردنی!

در سال‌های گذشته، نقش زنبورهای عسل در گرده افشانی را برجسته کرده‌ایم (و می‌توانید برای روش‌های شیرین جشن گرفتن، آن پست وبلاگ را بررسی کنید)، امسال می‌خواستیم کمی وقت بگذاریم تا برخی از گرده‌افشان‌های مهم دیگری را که باعث می‌شوند، روشن کنیم. جهان ما می چرخد

پروانه ها: پروانه ها که احتمالاً یکی از گرده افشان های مورد علاقه مردم هستند، به همان اندازه که زیبا هستند، مهم هستند. به گفته سرویس جنگل‌های ملی، پروانه‌ها با پاهای بلندشان به اندازه زنبورهای پرموتر خود گرده جمع‌آوری نمی‌کنند، اما همچنان برای گرده افشانی بسیاری از سبزیجات، گیاهان و حبوبات مانند کرفس، کنگر فرنگی، کاهو، نخود ضروری هستند. ، اسطوخودوس، گشنیز، و بابونه فقط به نام چند.

خفاش ها: گفته می شود که این قهرمانان شب بیش از 500 گونه گیاهی از جمله بسیاری از گونه های شب شکوفه و میوه های گرمسیری مانند موز، گواوا، بادام هندی و هلو را گرده افشانی می کنند. و ما عینک خود را به سمت این گرده افشان بالا می بریم، زیرا خفاش ها نیز به گرده افشانی آگاو کمک می کنند.

سوسک ها: هنگامی که به گرده افشان ها فکر می کنیم، سوسک ها همیشه در صدر فهرست قرار نمی گیرند، اما گفته می شود که سوسک ها میلیون ها سال است که گیاهان را گرده افشانی می کنند. این موجودات توانا گرده افشان ضروری آجیل ماکادمیا، پنجه پا و سایر محصولات هستند.

پرنده ها: در هنگام صبح صدایی بهتر از صدای جیر جیر خوشایند پرندگان محله وجود دارد، و همانطور که آنها پرواز می کنند، آنها نیز در کار گرده افشانی شرکت می کنند و از موز، پاپایا و جوز هندی سود می برند.

سایر حشرات: آیا می دانستید که حشرات غیر زنبوری مسئول تقریباً 38 درصد گرده افشانی 17 محصول اصلی هستند؟ در اینجا فقط چند مورد است:

  • مگس شناور: باغات
  • پروانه ها: محصولات گرمسیری مانند بادام هندی و پاپایا (آنها همچنین با خفاش ها برای شکوفه های شبانه دوست داشتنی رقابت می کنند)
  • زنبورها: انجیر (آیا می دانستید گونه ای از زنبور وجود دارد که به طور خاص به نام زنبور انجیر شناخته می شود؟)
  • میدل: شکلاتی

می توانید در این مقاله در Modern Farmer درباره این گرده افشان ها بیشتر بدانید و نکاتی را در مورد نحوه کشیدن آنها به باغ خود دریافت کنید.

با تمام کارهایی که آنها برای زیبا، تازه و متنوع نگه داشتن جهان و بشقاب های ما انجام می دهند، جای تعجب نیست که گرده افشان ها هفته خاص خود را دارند. چیزی که بیش از 13 سال پیش به عنوان راهی برای جلب توجه به کاهش گرده افشان های ما آغاز شد، به یک جنبش ملی تبدیل شده است که رویدادهایی در سراسر کشور جشن گرفته می شود. در حالی که امسال اوضاع کمی متفاوت به نظر می رسد، ما همچنان شما را تشویق می کنیم تا برای راهنمایی در مورد نحوه جشن گرفتن، دوستان ما را در Pollinator Partnership بررسی کنید.

ما می خواهیم از تو بشنویم! این هفته گرده افشان ها را چگونه جشن می گیرید؟ در مورد آن در نظرات زیر به ما بگویید.

سفارش فوری عسل ♥