گرده افشانی کل منو: بادام عسل…


Bee on Flower Shutterstock 190425893

روز جهانی زنبور عسل 20 ماه مه است، و این بهترین زمان برای قدردانی از دوستان گرده افشان کوچک مورد علاقه مان به خاطر تمام کارهایی است که برای حفظ اکوسیستم و دنیای غذایی ما انجام می دهند. زنبورهای عسل که مسئول حدود یک سوم مواد غذایی در رژیم غذایی ما هستند، واقعاً مراقبان حیاتی برای عرضه جهانی غذای ما هستند و جای تعجب نیست که دنیا روزی را به آنها اختصاص داده است. هفته گذشته نگاهی کوتاه به تاریخچه این تعطیلات و نحوه جشن گرفتن NHB در تمام طول سال به اشتراک گذاشتیم، و اگر می‌پرسید زنبورداری چگونه بر جوامع در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد، پستی نیز در مورد آن داریم.

امسال روز جهانی زنبور عسل را در تمام هفته در کانال های رسانه های اجتماعی خود با به اشتراک گذاشتن حقایق سرگرم کننده، کلمات حکمت آمیز، راه هایی برای کمک به زنبورها، و دستور العمل های خوشمزه مانند این گرانولای زغال اخته بادام عسل جشن می گیریم! این دستور غذا با همکاری متخصص تغذیه و تناسب اندام Mitzi Dulan، RD، CSSD، متخصص تغذیه آمریکا تهیه شده است، این دستور غذای فوق العاده ای برای ماست صبحگاهی شما یا به عنوان یک میان وعده غذایی است که اکنون بیشتر از ما در حال حرکت هستیم. مانند بقیه دستور العمل های گرده افشانی منوی شما، این گرانولا مواد گرده افشانی زنبور عسل، به ویژه بادام و کرن بری را برجسته می کند. اوایل امسال درباره اینکه چگونه بادام 100% برای گرده افشانی به زنبورهای عسل وابسته است به اشتراک گذاشتیم (شما می توانید همه چیز را در مورد رابطه مفید متقابل آنها در اینجا بیاموزید)، بنابراین این هفته فکر کردیم که حقایق جالبی را در مورد زغال اخته کوچک اما قدرتمند به اشتراک بگذاریم.

کرن بری که توسط دوستان ما در US Cranberries به عنوان Superfruit اصلی آمریکا ابداع شد، تاریخچه طولانی در اینجا در ایالات متحده دارد. زغال اخته که یک گیاه بومی ایالات متحده است، از سال 1550 به عنوان غذای اصلی در نظر گرفته شده است، زمانی که بومیان آمریکا کاربردهای مختلفی از این میوه پیدا کردند و حتی توت ها را با عسل یا شکر افرا شیرین کردند (شما می توانید در مورد تاریخچه و کاربردهای جالب آن بیشتر بدانید. زغال اخته در uscranberries.com). امروزه بیش از 100 نوع زغال اخته – گرده افشانی شده توسط زنبورهای عسل – در شمال ایالات متحده رشد می کنند که ویسکانسین، ماساچوست، اورگان، نیوجرسی، و واشنگتن اولین ایالت های رشد هستند. واقعیت جالب: ویسکانسین مسئول حدود 61 درصد از زغال اخته های کشت شده در ایالات متحده است، و ماساچوست با حدود 26 درصد در رتبه دوم قرار دارد (به همین دلیل است که توت، رنگ و حتی نوشیدنی رسمی ایالت ماساچوست، آب زغال اخته و کرن بری است). قره قاط نیز مانند عسل منبع طبیعی ویتامین ها و مواد معدنی است که آن را به یک افزودنی خوشمزه و مفید برای ما تبدیل می کند. گرانولای زغال اخته بادام عسلی!

عناصر:

  • 3 فنجان – جو دوسر
  • 1 فنجان – خلال بادام
  • 1/4 قاشق چایخوری – نمک
  • 1/3 فنجان – عسل
  • 1/4 فنجان – روغن نارگیل
  • 2 قاشق چایخوری – وانیل
  • 1/2 فنجان – زغال اخته خشک شده

جهت ها:
فر را با دمای 300 درجه فارنهایت گرم کنید.

ورق پخت را با فویل بپوشانید.

در یک کاسه، جو، بادام، کرن بری خشک و نمک را با هم مخلوط کنید.

در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو، روغن نارگیل را اضافه کنید و به مدت 30 تا 60 ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا کاملا ذوب شود. عسل را به روغن نارگیل اضافه کنید و 30 تا 45 ثانیه دیگر در مایکروویو قرار دهید تا گرم شود. وانیل را اضافه کنید و با همزن بزنید.

مواد مرطوب را روی مواد خشک بریزید. هم بزنید تا همه مواد خشک پوشانده شود.

20-30 دقیقه بپزید. اجازه دهید گرانولا کاملا خنک شود.

ما می دانیم که این دستور پخت در کندو ما تکرار می شود و امیدواریم شما نیز آن را دوست داشته باشید. مطمئن باشید ماه آینده برای یک دستور العمل خوشمزه دیگر با گرده افشانی زنبور عسل به ما بپیوندید!

سفارش فوری عسل ♥