کندوی عسل: چقدر از خانه شما دور است؟


برای بسیاری از ما، داشتن اجازه اشتراک در دنیای زنبور عسل یک هدیه عالی است. میل به دانستن تمام اسرار کندو شدید است. با این حال، گاهی اوقات ما نمی توانیم درک کنیم که زندگی زنبورها قوانینی دارد. زنبورها ممکن است تمایلی به داشتن یک رابطه نزدیک به آن اندازه که شما می خواهید نداشته باشند. این هنگام در نظر گرفتن آشکارتر می شود کندوهای عسل چقدر باید از خانه فاصله داشته باشند؟

فاصله ایمن از خانه شما برای کندوی عسل

کندوها به اندازه کافی دور از تصویر خانه قرار ندارند.

زنبورهای عسل حیوان خانگی اهلی نیستند. داشتن کندو در حیاط با لانه سگ یا حتی مرغداری بسیار متفاوت است!

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

آنها موجودات وحشی هستند با ایده های خاص خود برای چگونگی زندگی. برای من شگفت‌انگیز است که می‌توانیم زنبورها را مدیریت کنیم و از آنها بخواهیم از راه‌های زیادی به ما کمک کنند.

اما زمانی که با تمایلات طبیعی زنبورها کار می کنیم موفق تریم. زنبوردار با درک این موضوع که “زنبورها زنبور خواهند بود” می توانند از مزایای داشتن کندوهای خود بهره ببرند.

یکی از اولین چالش ها برای هر زنبورداری این است پیدا کردن بهترین مکان برای کندو. برخی از الزامات برای قرارگیری صحیح کندو به کلنی ها کمک می کند تا سلامت خود را حفظ کنند. دیگران، زندگی زنبوردار را کمی آسان تر می کنند.

آ گروهی از کندوها (یا زنبورستان) همیشه باید a فاصله ایمن از خانه شما. بله، مطمئناً می توانید کندوی عسل را حرکت دهید بعدا – اما این یک فرآیند نسبتاً درگیر است و کندوها سنگین هستند.

انتخاب یک مکان عالی برای هر دو کلنی زنبور عسل و زنبوردار به نفع آن است حیاط زنبور شما در آغاز.

دو کندوی زنبور عسل در مزرعه در فاصله ای دور از تصویر خانه قرار گرفته اند.

نگهداری کندو در حیاط خلوت شما

آیا داشتن کندوی عسل در حیاط خانه امن است؟ بله، می تواند باشد. بسیاری از زنبورداران با موفقیت چند کندو را در حیاط خلوت نگهداری می کنند.

ملاحظات اصلی این است که حیاط خلوت شما چقدر بزرگ است و چه مقدار از منطقه مورد استفاده انسان است. مناطق بازی و مناطق پر رفت و آمد بهترین مکان برای کندو نیستند.

اینکه حیاط خلوت شما برای زنبورها مناسب است یا نه، بیشتر به نوع فضایی که در اختیار دارید تا اندازه آن بستگی دارد.

آیا منطقه ای دارید که کندو در آن مزاحمتی نداشته باشد؟ آنها در صورت احساس تهدید از مستعمره خود دفاع خواهند کرد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

گذرگاه‌های شلوغ یا مکان‌های بازی کودکان نباید به کندو نزدیک باشد. این امر به ویژه در مورد جلوی کندو صادق است. مسیر پرواز زنبورها در فصل گرم سال بسیار شلوغ خواهد بود. و از سمت با ورودی بیشتر محافظت می کنند.

زنبورهای عسل در ورودی کندو با فضای خالی کندو برای تصویر مسیر پرواز.

چقدر باید از کندوی عسل دور بمانید؟

a چیست فاصله ایمن از کندو (برای شما)؟ این یک سوال رایج در مورد استقرار ایمن کندو است. پاسخ دوباره این است که آماده باش قدیمی در زنبورداری – بستگی دارد.

اکثر وقتی آرام پشت کندو می ایستید، کلنی ها تهدید نمی شوند. حتی مشاهده از کناره ها در اکثر موقعیت ها تا زمانی که ساکن هستید قابل قبول است.

با این حال، قرار گرفتن در مقابل کندو و ایستادن در مسیر پرواز زنبورهای کارگر در راه است و رفتن دردسر خواستن

زنبورهای نگهبان قدیمی در ورودی کندو ممکن است شما را معادل یک خرس بزرگ بدانند. اگر چنین است، آزاد می کنند فرمون های هشدار دهنده برای درخواست کمک و تصمیم به اعزام شما به راه.

اندازه گیری فاصله کندو

اندازه گیری دقیق فواصل ایمن با توجه به کندوها واقعاً دشوار است. هر موقعیت متفاوت است و هر مستعمره متفاوت است. آنچه در محیط و ژنتیک اتفاق می افتد نژادهای مختلف زنبورها همه وارد بازی می شوند

اما، می‌توانیم از برخی تخمین‌های کلی از فاصله ایمن از کندو استفاده کنیم. برای یک کلنی با دمای آرام، حداقل 4 فوت در پشت کندو و در صورت امکان از هر طرف فاصله بگیرید.

در ورودی کندو، مساحتی از 25 فوت بهترین حداقل است. اگر شما انتخاب می کنید که یک نژاد زنبور عسل با خلق و خوی وحشیانه نگه دارید – من از هر طرف 100 فوت می روم.

اگر در منطقه ای با خرس زندگی می کنید، معمولاً به برخی از انواع حصار نیاز است. چه زمانی ساختن حصار خرس یا سایر موانع ایمنی، لازم نیست فضای زیادی را رزرو کنید.

تا زمانی که فضای کافی برای کار کردن در مستعمرات و حرکت در اطراف آنها دارید، خوب خواهید بود. اما، شما نمی خواهید با یک خم شوید جعبه عسل سنگین در دستان شما و پشت به حصار!

به نفع ایمنی انسان – گذرگاه ها، مناطق بازی و غیره – فضای بیشتر بین ورودی کندو و انسان..بهتر.

تغییرات خلق و خوی کلنی

وضعیتی که اغلب اتفاق می افتد زنبورداری است که کندو را درست نزدیک در پشتی قرار می دهد. این کار برای اینکه زنبوردار بتواند از دیدن زنبورها لذت ببرد انجام می شود. هیچ ضرری در آن وجود ندارد.

با این حال، تغییر خلق و خوی کلونی زنبورها در طول فصل و برخی از مستعمرات به طور روزانه دفاعی تر از دیگران هستند.

اما، حتی آرام ترین زنبورها می توانند تهاجمی شوند در شرایط خاص. مستعمرات با جمعیت زیاد تمایل به دفاع بیشتر دارند و به فضای بیشتری نیاز دارند.

هوای گرم یا الف کمبود شهد می تواند منجر به کهیر بیضه شود. و البته اگر مستعمره بیمار یا مبتلا باشد هجوم آفات که می تواند به آنها نگرش بدی نیز بدهد.

زنبورهای نگهبان به شکارچیان هشدار می دهند که از تصویر کندو دور بمانند.

نگهداری زنبورها در مناطق مسکونی

بودن یک زنبوردار در یک محله یا منطقه مسکونی می تواند کمی چالش برانگیز باشد. اولین قدم شما این است که با قوانین محلی بررسی کنید تا مطمئن شوید که داشتن زنبور قانونی برای شما قانونی است.

حتی در مکان هایی که زنبورداری مجاز است، ممکن است محدودیتی در تعداد کندوهایی که می توانید داشته باشید وجود داشته باشد. شاید بر اساس مقدار زمینی که دارید، یا ممکن است حداکثر تعداد مجاز وجود داشته باشد.

این لزوماً چیز بدی نیست – یک چیز خوب زنبوردار فقط می تواند تعداد معینی کندو را مدیریت کند به هر حال در یک زمان

باز هم، مسیر پرواز یا مسیر پرواز در ورودی کندو اغلب بزرگترین مانع است. این مشکل در بسیاری از موارد با ساختن حل می شود مانع پرواز در چند فوتی جلوی کندو.

دیوار بلند (6′) از چوب یا پوشش گیاهی ضخیم کمک بزرگی برای زنبورداران با فضای محدود است. شما حتی می توانید خرید پرچین مصنوعی اگر نیاز دارید

زنبورهای علوفه‌گر کندو را ترک می‌کنند و به بالا و بالای دیوار پرواز می‌کنند. این باعث می‌شود مسیر پرواز بالاتر از ارتفاع بیشتر انسان‌ها باشد.

کندوی عسل در محله با حصار محرمانه محکم در تصویر.

زنبورها و همسایگان شما

در مناطقی که کندوهای حیاط خلوت مجاز هستند، معمولاً بهترین رویکرد صداقت است. به نزدیک ترین همسایگان خود اطلاع دهید که چه کار می کنید. شاید بتوانید آنها را در کمک به زنبورها مشارکت دهید.

به آنها اطمینان دهید که در حال یادگیری نحوه صحیح این کار هستید کندوهای خود را مدیریت کنید و احتمالاً حتی نمی دانند که آنجا هستند.

برای زنبورداران یک محله بسیار مهم است که یک منبع آب برای زنبورهایشان. این منبع آب باید قبل از رسیدن کلنی های شما در محل باشد. باید آنقدر بزرگ باشد که چندین روز بدون پر کردن مجدد دوام بیاورد. هرگز اجازه ندهید خشک شود.

استخرها می توانند چالش برانگیز باشند، اگرچه بسیاری از زنبورداران زنبورهای عسل و استخر دارند. مطمئن شوید که منبع آب زنبور عسل شما بین کندوها و استخر قرار دارد.

وقتی همه چیز شکست خورد، برخی را به اشتراک بگذارید نکاتی برای دور نگه داشتن زنبورها از استخرهای شنا با همسایه ات چه کسی می داند، ممکن است حتی حاضر باشد فضای کمی استخر را با زنبورها به اشتراک بگذارد با استفاده از محافظ موجودات.

همه نسبت به تلاش زنبورداری شما احساس مثبتی نخواهند داشت. اما، اگر شما زنبورها را به شیوه ای مسئولانه مدیریت کنید، امیدوارم همه بتوانند محله را به اشتراک بگذارید در آرامش نسبی به عنوان آخرین تلاش، یک شیشه عسل رایگان نیز می تواند راه درازی را انجام دهد.

انتخاب یک فاصله ایمن از خانه شما برای کندو حیاط خلوت شما خیلی مهم است. تجربه زنبورداری شما را بسیار لذت بخش تر خواهد کرد. و برخی برنامه‌ریزی‌های خوب از قبل باعث می‌شود از مشکلات دورتر در مسیر جلوگیری کنید.

سفارش فوری عسل ♥