کندوهای افقی: راهنمای مفید


خانه دست ساز یک کلنی زنبور عسل کندو نامیده می شود. در داخل این ساختار، هر مستعمره زندگی روزمره خود را انجام می دهد و برای ماه های سرد زمستانی پیش رو آماده می شود. زنبورها متولد می شوند، زنبورها می میرند و امیدواریم که کلنی رونق یابد. در ایالات متحده، جعبه های مربعی که به صورت عمودی روی هم چیده شده اند، رایج ترین سبک کندو هستند. با این حال، کندوهای افقی مورد علاقه برخی زنبورداران نیز می باشد. چرا برخی از زنبورداران احساس می کنند که اینها بهترین انتخاب برای کلنی های خود هستند؟

زنبورهای عسل در کندوهای عمودی یا افقی

زنبورها بدون توجه به جهت لانه خود همین کار را انجام می دهند. برای درک نیاز زنبورها، باید سبک زندگی آنها را در نظر بگیریم. مستعمرات وحشی در درختان توخالی و حفره‌های دیگر زندگی می‌کنند – اگرچه برخی افراد هنوز هم چنین می‌دانند یک کندوی عسل. زنبورها بدون دخالت انسان فقط کار خودشان را انجام می دهند.

ورقه‌های شانه‌ای که در داخل کلنی زنبور عسل یافت می‌شود، حاوی هزاران است سلول های موم زنبور عسل شش ضلعی. این ساختار لانه زنبورها را تشکیل می دهد و برای ذخیره تمام منابع مورد نیاز کلنی ضروری است.

زنبورها کارگران سختی هستند و در ساخت عسل از شهد گیاه کار بسیار خوبی انجام می دهند. در بیشتر موارد، زنبورداران قادر به برداشت عسل اضافی بدون آسیب رساندن به شانس بقای کلنی هستند.

یک کلنی می تواند در داخل هر حفره ای با اندازه مناسب خانه بسازد. اگر از ترتیبات راضی نباشند، راضی خواهند بود کندو را ترک کن و به دنبال اقامتگاه های بهتر باشید.

کندوی عسل استاندارد لنزگروت در زمین چمنزار.

کندو استاندارد لانگستروت

پرمصرف ترین نوع کندوی عسل در ایالات متحده کندو لانگستروت است. در اواسط دهه 1800 توسط Rev L Langstroth ساخته شد و از چندین جعبه مربع با ارتفاع های مختلف تشکیل شده است.

با رشد کلنی و نیاز به فضای بیشتر، زنبورداران جعبه های بیشتری را اضافه می کنند. کندو لانگستروت می تواند تا پایان فصل بسیار سنگین و بلند شود.

در داخل هر یک از جعبه ها، قاب های چوبی ورقه هایی از پایه موم زنبور عسل را نگه می دارند. اینها به عنوان راهنمایی برای تشویق عمل می کنند زنبورها برای ساختن شانه داخل قاب ها هنگامی که به درستی انجام شود، زنبوردار می تواند قاب ها را جدا کند و کلنی را برای بیماری یا سایر مشکلات بررسی کند.

این کندوها قادر به نگهداری کلنی های بزرگ هستند و به راحتی روی هم چیده و حمل می شوند. این باعث می شود آنها مورد علاقه تولید کنندگان عسل و زنبورداران مهاجر.

انواع کندوهای افقی

در برخی از نقاط جهان، سبک های دیگر کندو رایج است. یک مثال استفاده از کندوهای افقی است. برخلاف لنگستروت عمودی، یک کندوی افقی به گونه ای طراحی شده است که به کلنی اجازه می دهد به جای بالا رفتن، به صورت افقی گسترش یابد.

چند وجود دارد انواع کندوهای افقی در حال استفاده امروز این سه مورد رایج ترین هستند.

  • نوار بالا
  • لانگ لانگستروت
  • لایه ها
کندو نوار بالایی، کندوی باز و قاب موم ساختمان زنبورها.

نوار بالا

همچنین که به کندو نوار کنیان تاپ معروف است، قرن ها در کشورهای توسعه نیافته استفاده می شود. امروزه نیز از آنها استفاده می شود. در مکانی که ممکن است ابزار و مهارت نجاری دقیق وجود نداشته باشد، ساخت آنها آسان است. کندو نوار بالایی را می توان با استفاده از مواد موجود در محل کنار هم قرار داد.

به جای قاب های چوبی مستطیلی، این کندو فقط از میله های بالایی استفاده می کند. زنبورهای عسل شانه را از نوار بالا به پایین می سازند. یک زنبوردار هنوز هم می‌تواند قاب‌ها را برای بررسی جدا کند، اما شانه آن‌قدر محکم نیست. برای جلوگیری از شکستگی باید مراقب بود لانه زنبوری.

کندوهای لانگستروت افقی (طولانی).

“Longs Langs” به زنبوردار کمی از بهترین های هر دو جهان را می دهد. به جای جعبه های مربعی در یک پشته، یک جعبه طولانی کلنی را نگه می دارد. یکی از بهترین ویژگی های کندو بلند لانگستروت این است که از قاب های کندوی عمیق تنظیمی استفاده می کند. آنها همچنین در جعبه های استاندارد کندو قرار می گیرند.

این عالی است زیرا به راحتی اجازه می دهد دستکاری لانه مولدین در طول بازرسی کندو همچنین به راحتی می توان قاب ها را بین کندوهای دیگر به اشتراک گذاشت زیرا اندازه همه چیز یکنواخت است.

Layens Hive

Georges de Layens یکی از مقامات برجسته زنبورداری در اروپا است. او زنبورداری را از یک ایده‌آل پایدار که بر استفاده از زنبورهای محلی و سبک کندوی خاصی تمرکز دارد، نزدیک می‌کند. کندو او دارای 20 قاب لاینز بزرگ (13 در 16 اینچ) است. روش او در کتابش مشخص شده است – نگهداری زنبورها در کندوهای افقی.

این یک رویکرد مینیمالیستی برای مدیریت کندو دارد و بسیار جالب است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید – او از ذخایر محلی زنبور عسل استفاده می کند – نه زنبورهایی که به صورت عمده از تامین کنندگان خریداری می شوند.

کندوهای افقی سبک لاین در برف در اروپا.

مزایای

به راحتی می توان فهمید که مزایای مشخصی دارد استفاده از کندوهای افقی در زنبورستان. برخی از زنبورداران احساس می کنند که این یک رویکرد طبیعی تر برای مدیریت زنبور عسل است. مزایای دیگر عبارتند از:

  • جعبه های سنگین برای بلند کردن وجود ندارد
  • پایه اختیاری است
  • تجهیزات کمتری برای نگهداری

جعبه های عسل (همچنین به آنها “سوپر” نیز گفته می شود، می توانند بسیار سنگین شوند. یک جعبه کامل می تواند به راحتی بین 50 تا 100 پوند وزن داشته باشد. این کار سنگین برای برخی از زنبورداران سخت است. عدم نیاز به جابجایی جعبه های سنگین برای بازرسی کندو یک امتیاز بزرگ است

برخی از کندوها از این نوع به زنبورها این امکان را می دهند که از میله های پشتیبان شانه بسازند. هیچ پایه ای نیستنصب شده است به عنوان یک راهنما خدمت کند. این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه زنبوردار می شود.

با کندوی استاندارد، جعبه های اضافی (عسل سوپر) در زمان برداشت از کندو خارج می شوند. اینها باید در جایی ذخیره شود تا فصل بعد کندوی بلند معمولاً دارای عسل فوق العاده نیست.

معایب

هیچ کندوی مدرنی کامل نیست و حتی کندوهای بلند دارای معایب و معایبی هستند.

  • افزایش دفعات بازرسی
  • برداشت عسل به این راحتی نیست
  • نیازی به حذف کننده ملکه نیست
  • حرکت دادن کل کندو دشوارتر است – سنگین

به دلیل چیدمان لانه مولدین، کندوهای افقی معمولاً نیاز به بازرسی های مکرر دارند. این عمدتاً برای اطمینان از این است که ملکه فضایی برای دراز کشیدن دارد و از تکانه ازدحام جلوگیری می کند.

اگر مستعمره احساس شلوغی می کند، حرکت از کنار قاب های بزرگ عسل دشوارتر است. زنبورداران با کندوهای افقی با نظارت بر شرایط شلوغ به زنبورها کمک می کنند.

در بسیاری از زنبورستان ها، عسل در قاب های کوچک برداشت می شود. وزن کمتری دارند و به راحتی قابل حمل هستند. بعد از استخراج عسل، شانه موم خالی اغلب برای استفاده مجدد کلنی ذخیره می شود.

در کندوهای افقی که فقط از میله های بالایی استفاده می کنند امکان استخراج وجود ندارد. زنبوردار باید از روش برش و کرنش و مستعمره باید هر فصل تمام لانه زنبوری را بازسازی کند. هیچ حذف کننده ملکه استفاده نشده است که ممکن است چیز خوبی باشد، اما این بدان معناست که ممکن است شما بیشتر داشته باشید نسل زنبور عسل در عسل تو

کارهای روزمره در حیاط زنبور عسل برای زنبوردار کندوی افقی آسان تر است. هیچ جعبه سنگین متحرکی برای نگاه کردن به جعبه زیر وجود ندارد. با این حال، اگر مجبور باشید کل کندو را جابجا کنید – نمی توان آن را به چند قطعه تقسیم کرد. کندو در کل سنگین است!

افقی در مقابل کندوهای عمودی

همه فقط بهترین کندوها را برای زنبورهای خود می خواهند. در استدلال برای کندوی عسل افقی در مقابل عمودی، کدام یک بهترین است؟

مانند بسیاری از موارد مربوط به نگهداری زنبورهای عسل، فکر نمی کنم پاسخ روشنی وجود داشته باشد. تا حدودی به اهداف زنبورداری شما بستگی دارد. اگر هدف اصلی شما از نگهداری از زنبور عسل تولید عسل است با کندوهای سنتی لانگستروت همراه باشید. کنترل تولید عسل در تنظیم استاندارد بسیار ساده تر است.

برای کسانی که علاقه مند به داشتن زنبورها برای تفریح ​​یا گرده افشانی باغ هستند، هر کدام از این نوع کندوها به خوبی کار می کنند. زنبوردارانی هستند که به شدت احساس می کنند کندو افقی طبیعی تر است. من مطمئن نیستم که کاملاً موافق باشم، زیرا زنبورها در درختان بالا و پایین می سازند – نه بیرون و عقب.

با این حال، من می توانم مزایای قوی برای این روش زنبورداری ببینم. اگر زنبوردار به چالش مدیریت عملی تر برسد.

برای زنبورداران جدید، توصیه می کنم با استانداردهای صنعت بمانند کندو لانگستروت برای یکی دو فصل سپس ممکن است تصمیم بگیرید که انواع دیگر مدیریت کندو را آزمایش کنید. مگر اینکه یک مربی محلی (آشنا با کندوهای طولانی) داشته باشید، سفر به تنهایی دشوارتر است.

The post کندوهای افقی: راهنمای مفید اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥