کمبود شهد در زنبورداری – {به زنبورهای خود کمک کنید}


زنبورهای عسل کارگر حشرات کوچک کوشا هستند که دائماً به دنبال غذا هستند. بیشتر این فعالیت ها در گرم ترین ماه های سال انجام می شود. اما، همه گل ها به زنبورها غذا نمی دهند و آنهایی که این کار را می کنند همیشه مولد نیستند. وقتی زنبورهای ما نتوانند در زمان‌های معمولی فراوانی غذا پیدا کنند، به این حالت a می‌گوییم کمبود شهد و کهیرها ممکن است به کمک نیاز داشته باشند.

علوفه‌جویان کمتری در طول دوره کمبود شهد وارد کندوی عسل می‌شوند.

کمبود شهد برای زنبورها چه معنایی دارد؟

حتی گلهایی که به طور معمول شهد تولید می کنند ممکن است در مواقع استرس – مانند خشکسالی – این کار را انجام ندهند. زنبورهای عسل چندین چیز را برای کلنی جمع آوری می کنند. آنها به شهد گیاهی نیاز دارند تا عسل و گرده را به عنوان منبع پروتئینی برای رشد جوان بسازند.

واژه کمبود به فقدان چیزی اشاره دارد. بنابراین، کمبود شهد به معنای کاهش شهد گیاهی موجود است و شاید اصلاً شهد وجود نداشته باشد!

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

علوفه گیر زنبورها به پرواز ادامه می دهند به دنبال غذا علاوه بر نیاز روزانه باید عسل درست کنند و برای غذای زمستانی نگهداری کنند. اما این زمان فراوانی برای زنبورها ممکن است ناگهان به پایان برسد.

زیاد کلنی های زنبور عسل هر ساله تحت تأثیر کمبود شهد قرار می گیرند. اغلب، به سادگی رشد و تولید کلنی را کند می کند. اما، اگر در زمان بدی اتفاق بیفتد یا خیلی طولانی شود، می‌تواند برای مستعمره فاجعه باشد.

ردیف کندوهای رنگارنگ در هنگام کمبود شهد یا کمبود تصویر علوفه.

کمبود فصلی غذای زنبور عسل

کمبود شهد (یا گرده) ممکن است در هر زمانی در طول فصل رشد اتفاق بیفتد، اما در اواسط تا اواخر تابستان شایع‌تر است. این امر به ویژه در مناطقی که ماه های تابستان گرم و خشک است صادق است.

این جایی است که محلی ها جزء زنبورداری وارد بازی می شود. یک زنبوردار با تجربه می داند که کدام گیاهان در منطقه خود شهد تولید می کنند. به یاد داشته باشید، ممکن است شکوفه‌ها را ببینید، اما این تضمین نمی‌کند که شهد داخل آن باشد.

علاوه بر الف کمبود شهد فصلی که هر سال اتفاق می افتد در عین حال، شرایط آب و هوایی می تواند اوضاع را بدتر کند. اگر منطقه شما دچار خشکسالی است، تامین غذای زنبور عسل ممکن است با مشکل جدی مواجه شود.

کمبودهای موقعیتی کوتاه مدت هم می تواند اتفاق بیفتد روزهای طوفانی که گل‌ها را از گیاهان جدا می‌کنند یا یخبندان‌های اواخر فصل نمونه‌های خوبی هستند.

اگر زنبورهای شما به درستی آماده نشده باشند، ممکن است در نهایت به یک زنبور عسل برسید تغذیه اضطراری وضعیت در اواخر پاییز در حالی که آنها به سمت زمستان می روند. فروشگاه های مواد غذایی آنها را به طور دوره ای در طول فصل بررسی کنید.

تصویر لینک رایگان اسرار زنبورداری.

کمبود بر پرورش نوزادان تأثیر می گذارد

مقدار شهد و گرده های ورودی میزان تخم گذاری را تنظیم می کند از ملکه زنبور عسل. او حتی ممکن است از دراز کشیدن همگی دست بکشد.

وقتی غذای فراوان برگردد، اگر فصل خیلی دیر نشده باشد، دوباره شروع به تخمگذاری می کند. زنبوردار در حال دیدن سرپوش است نوزادان-اما هیچ تخم یا لارو در طول بازرسی کندو ممکن است نگران نباشد.

آیا کلنی بدون ملکه است؟ شاید نه. ملکه ممکن است حضور داشته باشد اما برای مدتی تخمگذاری را متوقف کرده است. این روش طبیعی برای کاهش دهان گرسنه برای تغذیه در زمان کم غذا است.

در کندوی سالم و قوی که مقداری عسل ذخیره شده در ذخایر دارد، این مشکلی ندارد. تا زمانی که وضعیت برای مدت طولانی ادامه پیدا نکند. کاهش تولید مولد می تواند به یک وضعیت خطرناک با کمبود طولانی مدت شهد تبدیل شود.

اواخر تابستان زمانی است که کلنی زنبور عسل باید زنبورهای جوان سالم را پرورش دهد زنده ماندن در زمستان آنها نمی توانند این کار را بدون شهد تازه وارد انجام دهند. کمبودی که تمام تابستان طول بکشد ممکن است شانس بقای کلنی در زمستان را کاهش دهد.

و بله، یک کلنی زنبور عسل بزرگ می تواند در تابستان گرسنگی بکشد – اگرچه ضعیف شدن کلنی به دلیل کمبود بچه بیشتر رایج است. در آن مرحله، سرقت یا آفات ممکن است آن را به پایان برساند.

زنبور عسل شهد را از شکوفه شبدر کم رشد در طول دوره کمبود شهد جمع آوری می کند.

نشانه های کمبود شهد

چگونه می دانید که کلنی های زنبور عسل شما در تنگنا قرار دارند؟ چندین نشانه وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید و برخی شامل تغییرات در رفتار زنبور عسل است.

آیا زنبورها در جستجوی گلهایی هستند که معمولاً آنها را نادیده می گیرند؟ این ممکن است نشان دهنده کمبود شهد در گل های مورد علاقه آنها باشد. بنابراین، آنها در حال جمع آوری آنچه می توانند هستند.

یکی دیگر از نشانه های مشکل دیدن زنبورها برای مدت کوتاهی از یک گل و سپس بازگشت دوباره به آن ظرف چند دقیقه است. آنها به دنبال هر قطره شهد هستند.

در طول یک جریان عادی شهد، زنبورها به سرعت کندو را ترک می کنند. آنها در مأموریت جستجوی علوفه خود با قاطعیت وزوز می کنند.

در طول کمبود شهد، زنبورهای عسل جست‌وجو ممکن است در ارتفاع پایین به زمین پرواز کنند. به نظر می رسد زنبورها در حال بررسی هر فرصت کوچکی هستند.

تغذیه کننده مرغ مگس خوار و سطل های زباله نیز در این مدت جذاب تر می شوند. اگر می بینید که زنبورهای خود به شیوه ای متفاوت رفتار می کنند، باید تعجب کنید که چرا؟

زنبورهای گرسنه احتمال بیشتری برای جمع آوری ترشحات حشرات مانند عسلک و عسل درست کن با آن.

نگرش کل کلنی می تواند تغییر کند. صدای زنبورها ممکن است بلندتر از حد معمول باشد. وزوز خشمگین با زنبورهای بادکش بیشتر می تواند نشان دهنده مشکل ملکه یا کندو گرسنه باشد.

در زمان کمبود شهد، زنبورهای بیشتری را خواهید دید که در جلوی کندو دراز کشیده اند. و فعالیت معروف به “تخته شویی” رایج تر است.

تعداد زیادی از زنبورهایی که در تصویر بیرونی کندو رفتار شستشو از خود نشان می دهند.

این یک فعالیت عجیب است که در آن به نظر می رسد ردیف های زنبورها با پاهای جلویی خود ورودی کندو را تاب می دهند و صیقل می دهند. این حرکت رقص مانند متفاوت از ریش زنبور عسل که ما در هوای گرم می بینیم – اگرچه هر دو می توانند همزمان رخ دهند.

دزدی کندو زنبور عسل در مواقعی که مستعمره ها گرسنه هستند، احتمال بیشتری دارد. هر مستعمره برای بقا می جنگد. مستعمرات بزرگ تلاش خواهند کرد تا مستعمرات ضعیف تر را غارت کنند.

زمان خطرناکی است که یک مستعمره با جمعیت کم باشد. درست مانند ما انسان ها، کمبود غذا می تواند بر نگرش زنبور عسل تأثیر منفی بگذارد.

انتظار داشته باشید که یک کلنی زنبور عسل حالت دفاعی بیشتری داشته باشد در زمان مرگ شما هستند کندوی زنبور عسل تهاجمی تر است نسبت به حالت عادی در بازرسی ها؟

کمی تدافعی در اواخر فصل رایج است، اما مطمئن شوید که فروشگاه های مواد غذایی و وضعیت ملکه آنها را بررسی کنید. هنگام انجام این کار، آماده باشید که اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید بازرسی کندو

همچنین در کندو روی برخی از قاب ها نگاه کنید. آیا در برخی از سلول ها شهد آبکی می بینید یا خالی و خشک هستند؟ آ عدم وجود شهد تازه این نشانه خوبی نیست زیرا زنبورها دائماً در طول فصل گرم به دنبال علوفه هستند.

مدیریت دوره کمبود

در حالی که زنبوردار نمی تواند باعث شود گل ها غذای زنبور عسل تولید کنند، کارهایی وجود دارد که ما می توانیم برای کمک به کلنی هایمان برای عبور از آن انجام دهیم. برخی از این موارد عبارتند از:

  • کاهش ورودی کندو برای جلوگیری از سرقت
  • کلنی هایی را که غذای کمی دارند یا در مسیر زمستانی قرار ندارند تغذیه کنید
  • گیاهان دوستدار زنبور عسل را به منطقه اضافه کنید – یا حتی قطعات غذایی را که می توانید آبیاری کنید

در زمان کمبود شهد، به ورودی کندو خود بسیار توجه کنید. اگر کاهنده ورودی را برداشته اید، ممکن است زمان مناسبی برای نصب مجدد آنها باشد.

این امر به ویژه برای مستعمرات کوچک یا مستعمرات جدید که هنوز در حال تغذیه هستند صادق است. ژاکت زرد و زنبورهای دیگر سعی می کنند وارد کندوها شده و غذا را بدزدند. همه گرسنه اند.

زنبور عسل در حال جمع آوری شربت قند از تصویر تغذیه کننده.

آیا همیشه باید به زنبورها در زمان مرگ غذا داد؟

چه نیاز داشته باشید یا نه به زنبورهای خود غذا دهید به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت. مستعمرات مستقر ممکن است بتوانند کمبود فصلی را با مشکلات کمی پشت سر بگذارند.

با این حال، یک وضعیت خشکسالی طولانی مدت می تواند منجر به نیاز همه کهیرهای شما به کمک شود.

بسته جدید زنبور عسل که در ماه آوریل آغاز شده است می تواند شروعی عالی داشته باشد. اما کمبود طولانی شهد تابستانی بدون دخالت زنبوردار (تغذیه) ممکن است منجر به عدم آمادگی کلنی برای زمستان شود.

به ویژه مراقب کندوهای جدیدی باشید که امسال شروع شده اند. برنامه ریزی در تغذیه زنبورهای بسته بندی شده در صورت نیاز در اواسط تابستان اکتبر برای شروع خیلی دیر است – نمی توانید به عقب برگردید.

راه دیگری برای کمک به زنبورها برای غلبه بر زمان های فصلی کمبود شهد، کاشت است گیاهان دوستدار زنبور عسل که برای تغذیه زنبورها شناخته شده است. این ممکن است یک راه حل کامل در طول یک خشکسالی واقعی نباشد، اما هر ذره آن مهم است.

گندم سیاه یک گیاه عسل با رشد سریع است که در 30 روز گل تولید می کند. این می تواند علوفه اضافی برای زنبورهای شما فراهم کند.

با گذشت زمان، زنبوردار جدی یاد می گیرد که چه زمانی باید انجام شود انتظار شهد فصلی را داشته باشیدr کمبودها. این اطلاعات ارزشمندی است زیرا می توانید در صورت نیاز برای کمک به زنبورها آماده باشید.

دوره های کمبود در زنبورداری با هر مکان متفاوت است زنبورها همیشه به کمک شما نیاز نخواهند داشت. اما، عاقلانه است که پیشرفت کندو خود را در طول فصل گرم نظارت کنید.

سفارش فوری عسل ♥