کشف کندوی بدون ملکه – زنبورهای عسل کارولینا


یک کلنی زنبور عسل باید یک ملکه زنبور خوب در سکونت داشته باشد وگرنه با مشکل جدی مواجه می شود. وقتی ملکه رفت، گفته می شود که مستعمره «بی ملکه است“. زنبورها باید به سرعت غیبت ملکه را تشخیص دهند. برای زنبوردار خوب است که بتواند برخی از این سیگنال ها را نیز تشخیص دهد. سپس در صورت نیاز می توان برای این کار کمک کرد کندو بدون ملکه

کلنی زنبور عسل بدون ملکه

زنبورهای کارگر روی قاب در تصویر کندوی بدون ملکه.

اهمیت ملکه زنبور عسل را نمی توان نادیده گرفت. اگرچه او نمی تواند کندو را به تنهایی نگهداری کند، یک کلنی باید یک ملکه زنبور عسل فعال داشته باشد. بدون او، جمعیت مستعمرات به آرامی کاهش می یابد تا زمانی که نیروی کار کافی برای ادامه وجود نداشته باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

خوشبختانه، اکثر مستعمرات با توجه به منابع مناسب، می توانند جایگزین ملکه مرده یا شکست خورده شوند. اما، حتی این سیستم قابل توجه گاهی اوقات ممکن است شکست بخورد.

به همین دلیل زنبوردار باید هر 3-4 هفته یک بار بازرسی سریع انجام دهد. هدف اصلی تأیید یک ملکه تخمگذار با یک است الگوی بچه داری خوب.

در برخی موارد، پس از پیدا کردن مشکل ملکه – زنبوردار ممکن است تصمیم بگیرد که کلنی را جایگزین او نکند. بسته به وضعیت کلنی در آن زمان و اهداف زنبوردار – ممکن است یک ملکه جفت شده خریداری و استفاده شود.

در مرحله حساس تعویض ملکه، زمان به نفع زنبورهای عسل نیست. یک تلاش ناموفق ممکن است منجر به کندوی بدون ملکه و بدون هیچ منبعی برای تلاش مجدد شود.

یک کندو بدون ملکه چقدر زنده می ماند؟?

مدت زمانی که یک کلنی می تواند بدون ملکه زنبور عسل زنده بماند به عوامل مختلفی بستگی دارد. سلامتی و وضعیت کلنی در زمان از دست دادن نقش اصلی را ایفا می کند.

کندوی ضعیف بدون جمعیت قوی با کاهش جمعیت به شدت آسیب می بیند. زنبورهای کمتری برای انجام تمام کارهای کندو وجود دارند. با این حال، حتی یک مستعمره قوی بدون ملکه بیش از چند ماه زنده نخواهد ماند.

بزرگسالان در کندو چرخه زندگی خود را کامل می کنند. نوزادان رشد و ظهور خواهند کرد. کارگرانی که به طور متوسط ​​6 تا 8 هفته زندگی می کنند شروع به مرگ خواهد کرد و بدون جایگزینی – جمعیت مستعمرات به شدت کاهش می یابد.

سلول ملکه بزرگ در تصویر کندوی بدون ملکه.

ساخت ملکه جدید

تا حدی به دلیل فقدان ملکه فرمون ها، زنبورهای کارگر داخل کندو به سرعت غیبت او را تشخیص می دهند. در عرض 15 دقیقه تا 2 ساعت هر عضو مستعمره متوجه خواهد شد که ملکه زنبور عسل رفته است.

این زمان برای زنبورها سخت است. آنها نه تنها نیاز به پرورش یک ملکه جدید دارند، بلکه او همچنین باید جفت گیری کند و برای تخم گذاری به کندو برگردد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

سپس، 21 روز دیگر تا ظهور کارگران جدید می گذرد. برای یک مستعمره مولد، منبع ثابتی از تخم زنبور جدید مورد نیاز است.

در طبیعت، این سیستم تعویض ملکه میلیون ها سال خوب کار کرده است. اما البته همیشه موفق نیست. اگر زنبوردار در فرآیند جایگزینی متوجه کندو شد، عاقلانه است که پس از چند هفته (2-3) دوباره بررسی شود تا مطمئن شوید که موفق بوده اند.

بررسی وضعیت ملکه کندو شما

زنبورداران جدیدتر اغلب با مشکل مواجه می شوند تلاش برای یافتن زنبور ملکه خود. و صادقانه بگویم، حتی زنبورداران باتجربه همیشه در یک کلنی بزرگ با هزاران زنبور موفق نیستند.

به همین دلیل است که من اغلب به دانش آموزان می گویم کلاس آنلاین زنبورداری من – همیشه لازم نیست او را پیدا کنید. به دنبال علائم حضور ملکه باشید.

در ناحیه زاد و ولد، اگر تخم‌هایی را مشاهده کردید – در هر سلول، یک عدد به پایین سلول چسبیده است – یک ملکه در 3 روز گذشته حضور داشته است.

تخم‌گذاری زنبور توسط ملکه در سلول‌های مومی تصویر کلونی.

امیدوارم مراحل دیگری از تولید مثل را نیز مشاهده کنید لارو زنبور عسل و نسل کارگر درپوش. اگر چنین است، به احتمال زیاد ملکه شما حضور دارد.

اما، برخی موقعیت‌ها وجود دارد که هیچ بچه‌ای ممکن است بازتابی از وضعیت ملکه نباشد. در زمان خشکسالی یا کمبود شهد، تخمگذاری اغلب برای مدتی کاهش می یابد.

ملکه شما ممکن است حضور داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد – اگرچه هیچ تخمی قابل مشاهده نیست. وقتی برای اولین بار مشکلی را دیدید، خیلی سریع ملکه را سرزنش نکنید.

رفتار کندو بدون ملکه

هر مستعمره دارای ویژگی های فردی است. به طور کلی تلاش برای اعمال رفتارهای خاص برای زنبورها دشوار است.

با این حال، برخی از ویژگی هایی وجود دارد که زنبورداران اغلب متوجه آن می شوند کندو بدون ملکه زنبور عسل با تجربه می توانید یاد بگیرید که آنها را بشناسید.

  • غرش بی ملکه
  • لرزش روی شانه
  • دفاعی تر

غرش بی ملکه

وقتی زمان بیشتری را با زنبورهای خود می گذرانید، با بسیاری از صداهای تولید شده توسط یک کلنی آشنا می شوید. در کندوی بدون ملکه ممکن است چیزی را بشنوید که به آن معروف شده است غرش بی ملکه

این یک وزوز شدید یا ناله با صدای بلند است. صدایی متفاوت از وزوز معمولی کلنی است. وقتی یاد گرفتید صدا را تشخیص دهید، تشخیص آن در آینده آسان تر می شود. ولی، هر کندویی بدون ملکه غرش بی ملکه را انجام نمی دهد.

زنبورها روی شانه عصبانی هستند

من فکر می کنم یکی از جذاب ترین چیزها در مورد کار با زنبورهای عسل، روشی است که آنها به کار روی شانه ادامه می دهند.

حتی زمانی که زنبوردار در حال دستکاری قاب است، زنبورها به کار خود ادامه می دهند. اگر آن را با لانه ژاکت زرد امتحان کنید، به سرعت متوجه خواهید شد تفاوت زنبورها و زنبورها – روده بر شدن از خنده.

آ مستعمره بدون ملکه اغلب روی شانه شلوغ یا پریشان است. کارگران تمایل بیشتری به دویدن روی شانه دارند. همچنین ممکن است متوجه فعالیت بادکش بسیار بیشتر از حالت عادی شوید.

تدافعی در کندوهای بدون ملکه

زیاد کندوهای بدون ملکه دفاعی تر می شوند. زنبورها متوجه می شوند که این زمان خطرناکی برای آینده کلنی است. آنها از مداخله بیشتر استقبال نمی کنند زیرا تلاش می کنند دوباره ملکه شوند.

اما این برای هر کندوی زنبور عسل صادق نیست. در برخی از مستعمرات، رفتار مطیعانه حتی بدون ملکه نیز ادامه دارد.

علائم مشکلات ملکه در کندو

گاهی اوقات ممکن است ملکه آنجا باشد اما هنوز مشکل دم کردن وجود دارد. بررسی‌های کندو که نشان می‌دهد بچه‌دار نیست یا بچه‌های تازه خیلی کم است، ممکن است نشان‌دهنده مشکل ملکه باشد. در طول بازرسی خود مراقب سایر شرایط کلنی باشید.

جمعیت کم – تعداد زیادی پهپاد

آیا از آخرین بازرسی متوجه کاهش جمعیت کلنی شده اید؟ مشاهده افزایش تعداد زنبورهای بدون سرنشین در کندو ممکن است دلیلی برای نگرانی باشد.

دیدن پهپادهای بیشتر در کندو در اواخر بهار/تابستان رایج است. اما، مطمئن شوید که لانه بچه هر کلنی با درصد بالایی از پهپادها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بچه‌های کارگر تولید می‌شوند. اگر نه، ملکه شما ممکن است شکست بخورد.

عسل محدود

اگر جریان عسل روشن باشد، ممکن است متوجه شوید که زنبورها عسل بیشتری را در ناحیه لانه مولدین ذخیره می کنند. آیا این کار را به این دلیل انجام می دهند که اتاق دیگری برای نگهداری عسل وجود ندارد؟ آیا زمان آن رسیده است یک سوپر عسل دیگر اضافه کنید?

یا اینکه آیا زنبورها عسل را در لانه زاد و ولد نگهداری می کنند، زیرا فرزندی برای مراقبت از آن وجود ندارد. هر یک از این شرایط باعث نگرانی است.

مدارک کارگران تخمگذار

یافتن سلول‌هایی با چندین تخمک در هر یک از آنها اغلب یک است نشانه کارگران تخمگذار. (اگرچه یک ملکه جدید نیز ممکن است در ابتدا این کار را انجام دهد. او ظرف چند روز همه چیز را درست خواهد کرد.)

وقتی کندو برای چند هفته بدون ملکه باشد، زنبورهای کارگر اغلب شروع به تخمگذاری می کنند. یک مکان رایج، دیدن تکه‌های پراکنده از بچه‌های بدون سرنشین بدون بچه‌های کارگر است.

از آنجایی که زنبورهای کارگر قادر به جفت گیری نیستند، فقط می توانند تخم های بارور نشده ای بگذارند که به پهپاد تبدیل می شوند. این مستعمره در نهایت به دلیل شکست است.

زنبورهای بدون سرنشین در حال ظهور و نوزادان بدون سرنشین در کندوی بدون تصویر ملکه.

با کلنی بدون ملکه خود چه کار کنید

اگر زنبوردار در مراحل اولیه مشکل را پیدا کند، این مشکل است امکان کمک به کندو بدون ملکه وجود دارد. در واقع، زنبورها اولین کسانی هستند که در مورد ملکه مرده می دانند.

اگر تخم‌های تازه (یا لارو ماده بسیار جوان) داشته باشند، از قبل فرآیند تخم‌گذاری را شروع کرده‌اند ساخت سلول های ملکه. زنبوردار فقط باید ظرف چند هفته دوباره بررسی کند تا مطمئن شود تلاش‌های زنبورها موفق بوده است.

درخواست با یک ملکه جدید (خرید شده از یک تامین کننده زنبور عسل) یک راه سریع برای بازگشت زنبورها به مسیر است. اگر کندوهای دیگری در این نزدیکی هستند، به کندوی بدون ملکه یک یا دو قاب بچه بدهید (حتی نوزادان درپوش دار) هنگام نصب ملکه جدید. این به آرام کردن کلنی کمک می کند.

و یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به کندوهای بدون ملکه این است که آنها را با کندوی سمت راست ملکه ترکیب کنید. شما همیشه می توانید کندوها را شکافت در تاریخ بعدی یا زمانی که یک ملکه خوب برای خرید در دسترس قرار گیرد، از هم جدا شوید.

کلنی زنبور عسل دارای سیستم باشکوهی برای نگهداری یک ملکه خوب در کندو است. اما در طبیعت همه چیز همیشه کار نمی کند. نگه داشتن کندو بدون ملکه در مسیر پایدار شدن دوباره راهی عالی برای تضمین کندوهای سالم و مولد است.

سفارش فوری عسل ♥