کاوش در ویژگی های زنبور عسل – زنبورهای عسل کارولینا


تصویر پنهان پینترست

زنبورهای عسل نقش حیاتی در اکوسیستم ما دارند. این به دلیل چشمگیر است ویژگی های زنبور عسل که طی میلیون ها سال توسعه یافته اند. آنها ساختار اجتماعی پیچیده ای دارند و سازگاری های ویژه ای دارند که به عملکرد آنها کمک می کند. آنها از طریق گرده افشانی به گیاهان کمک می کنند تا میوه و دانه بسازند و بسیاری از محصولاتی را که ما برای غذا استفاده می کنیم گرده افشانی می کنند. و همه می دانند که زنبورها عسل خوشمزه درست می کنند. بنابراین، بیایید واقعاً با زنبور عسل آشنا شویم. چه چیزی آنها را می سازد – آنها چه هستند؟

ویژگی های منحصر به فرد زنبورهای عسل

گروهی از زنبورهای عسل کارگر روی شانه.

زنبورهای عسل یکی از شناخته شده ترین حشرات در جهان هستند. در واقع، گونه های مختلف زنبور عسل را می توان یافت.

کسی که بیشتر آشنا هستیم(Apis mellifera) از بخش هایی از اروپا آمده و توسط مستعمرات اولیه به آمریکای شمالی آورده شده است.

آنها دارای 3 قسمت اصلی بدن (سر، سینه، شکم) هستند. شش پا و 2 جفت بال سرگرمی های زیادی وجود دارد حقایق زنبور عسل برای یادگیری. اما، زنبورهای عسل دارای چندین ویژگی هستند که از بقیه جمعیت وزوز متمایز می شود.

رفتار اجتماعی

زنبورهای عسل در کلنی‌های بزرگ و بسیار سازمان‌یافته با ساختار اجتماعی پیچیده زندگی می‌کنند. این با اکثر زنبورهایی که منفرد هستند متفاوت است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

خانواده بزرگ متشکل از سه نوع زنبور در کندو: ملکه، کارگران و هواپیماهای بدون سرنشین. هر یک از اعضا یک نقش تعیین شده برای ایفا کردن دارد.

دو تصویر ملکه زنبور عسل و زنبور کارگر در کنار هم.

ملکه

ملکه شخصیت مرکزی کندو است. به طور معمول، یک کلنی در هر زمان تنها 1 ملکه تخمگذار دارد. اگر او شروع به شکست کند، کارگران ملکه را خواهند کشت و جایگزینی ایجاد کنید.

چرا او اینقدر مهم است؟ اولیه نقش ملکه تخم گذاری است. در شرایط خوب، او می تواند هزاران تخم در روز بگذارد. این برای حفظ نیروی کار مستعمره حیاتی است زیرا کارگران عمر زیادی ندارند.

مهم دیگر ویژگی ملکه زنبور عسل تولید فرمون است. این هورمون های خارجی به کلنی اطمینان می دهند که یک ملکه حضور دارد و کار خود را انجام می دهد.

کارگران

بیشتر زنبورهای کندو ماده هستند. بله، مانند ملکه – کارگران نیز دختر هستند و پرجمعیت ترین اعضای کلنی هستند. غیرمعمول نیست که یک کندو در طول تابستان بیش از 60000 عضو داشته باشد.

این زنبورها نیروی کار مسئول تمام وظایف کندو هستند. زنبورهای کارگر وظیفه جمع آوری شهد و گرده و ذخیره آن را بر عهده دارند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

آنها شانه موم می سازند و کندو را از شکارچیان محافظت می کنند. این ماده های غیر باروری نیز نقش دارند پرستاران برای جوانان. آنها با ژل رویال و غذای نوزادان به بچه زنبورهایی که فرزندان خودشان نیستند، تغذیه می کنند.

آ ویژگی خاص زنبورهای عسل توانایی کارگران برای تغییر از یک کار به کار دیگر است. آنها در طول زندگی خود فقط یک وظیفه را انجام نمی دهند.

وظایف به طور طبیعی با افزایش سن زنبور عسل تغییر می کند. اما، همچنین کار انجام شده بسته به نیاز کلنی متفاوت است. اگر همه از زنبورهای جستجوگر توسط آفت کش ها کشته می شوند، کارگرانی که کارهای دیگر را انجام می دهند علوفه جو می شوند.

زنبور عسل بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین

پهپادها زنبورهای نر در یک کلنی هستند. تنها عملکرد آنها این است که برای جفت گیری با ملکه های باکره جدید در دسترس باشند.

معمولاً فقط در طول تابستان در کندو وجود دارد – پهپادها عمر کوتاهی دارند. با نزدیک شدن به زمستان، آنها را از کندو بیرون می کنند.

زیرا نقش آنها محدود به تولید مثل زنبور عسل، پهپادها نیش ندارند. آنها درگیر دفاع مستعمره نیستند و نیازی به آن ندارند.

ارتباطات و ناوبری

با وجود هزاران عضو خانواده، جای تعجب نیست که ارتباط مهم است. خوشبختانه زنبورهای عسل چند راه برای به اشتراک گذاشتن پیام ها با سایر اعضای کندو و رسیدن به جایی که باید باشند دارند.

رقص زنبورها

وقتی یک زنبور علوفه‌گر منبع غذایی غنی پیدا می‌کند، به کندو برمی‌گردد تا به خواهرانش بگوید. او چگونه این کار را انجام می دهد؟ او روی شانه می رقصد.

در واقع، چندین وجود دارد رقص زنبورهای مختلف (رقص گرد و غیره) برای برقراری ارتباط با منابع کندو استفاده می شود – اما شناخته شده ترین آنها رقص واگل است.

این حرکات وزوز به سایر علوفه جویان تخمینی از فاصله و جهت منبع غذا می دهد.

فرمون ها

ما قبلاً با اشاره به فرمون ها را ذکر کردیم ملکه زنبور عسل. اما، انواع زیادی وجود دارد فرمون زنبور عسل در یک کندو

کارگران می توانند فرومون های هشدار دهنده ای منتشر کنند که دیگران را فرا می خواند تا بیایند و در هنگام حمله به دفاع از کندو کمک کنند.

حتی رشد نوزادان – لارو زنبور عسل فرمون ها را آزاد می کند این پیام رسان های شیمیایی به هر یک از اعضای کلنی کمک می کنند تا در یک لحظه از شرایط کندو مطلع شوند.

جهت یابی

یک ویژگی های جالب زنبورهای عسل نحوه حرکت آنها است. آنها از موقعیت خورشید (به عنوان قطب نما) برای یافتن مسیر خود به کندو و بازگشت استفاده می کنند.

بله، حتی در یک روز ابری – آنها می توانند پرواز – چندین مایل سفر کنید و آن را به کندو برگردانید.

زنبور عسل کارگر با سبد گرده تخصصی.

اقتباس های منحصر به فرد از کلونی های زنبور عسل

اگرچه زنبورهای عسل بسیاری از ویژگی‌های مشابه سایر حشرات را دارند، اما زنبورهای عسل تفاوت‌های خاصی دارند که به زنده ماندن آنها کمک می‌کند. البته، آناتومی زنبور عسل طراحی شده است تا توانایی های مورد نیاز را به آنها بدهد.

کارگران گرده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند تا سبدهای گرده مخصوصی روی پاهای عقب خود داشته باشند. ملکه زنبور عسل تنها یک بار در زندگی خود جفت گیری می کند – بنابراین او ساختار خاصی در شکم خود برای ذخیره اسپرم دارد.

اما فراتر از آن، مستعمره رفتارهایی دارد که با همکاری یکدیگر به موفقیت این واحد اجتماعی بزرگ کمک می کنند.

مکانیسم های دفاعی

اگر تا به حال روی زنبوری در شبدر قدم گذاشته اید یا به کندو نزدیک شده اید – می دانید که زنبورها نیش می زنند. نه معمولاً تهاجمی – زنبورهای عسل برای دفاع از خود نیش می زنند یا کندوی آنها

به دلیل نیش خاردار آنها، نیش معمولا منجر به مرگ آنها می شود. خار در پوست شما گیر کرده و (همراه با کیسه سم) از بدن زنبور عسل کنده می شود.

در حالی که این برای زنبور عسل بد است، مطمئن می شود که یک بار کامل از سم به مهاجم پمپ می شود (به هر حال این شما هستید.) در مورد دفاع از کلنی صحبت کنید!

تولید عسل

شیک دیگه ویژگی زنبور عسل تولید عسل است. در حالی که آنها تنها حشره ای نیستند که عسل تولید می کنند، آنها تنها کسانی هستند که مقدار زیادی عسل تولید می کنند.

کارگران شهد گیاهی را از میلیون ها گل جمع آوری می کنند. آنها از این شهد برای تهیه عسل استفاده کنید که در داخل کندو ذخیره می شود. به همین دلیل است که آنها می توانند در ماه های سرد زمستان در آب و هوای معتدل زنده بمانند.

سایر حشرات این کار را انجام نمی دهند. زیرا در گروه های بزرگ زمستان گذرانی نمی کنند. آنها نیازی به تهیه غذای انبار ندارند.

تنظیم دما

داخل کندو در اکثر روزها مکان بسیار شلوغی است. حتی در شب، فرآیندهای کندو ادامه می یابد – اگرچه زنبورها می خوابند بنابراین برخی ممکن است چرت بزنند.

از آنجا که آنها بیشتر در حفره های بسته زندگی می کنند، کلنی باید راهی برای تنظیم گرما داشته باشد. اگر دما خیلی زیاد شود، لانه زنبوری مومی ذوب خواهد شد.

به همین ترتیب، اگر دمای داخلی کندو خیلی بالا یا خیلی پایین باشد، در حال توسعه است نسل زنبور عسل خواهد مرد. با استفاده از ترکیبی از مصرف عسل و ارتعاش ماهیچه های بال، کارگران می توانند بخشی از لانه بچه را گرم کنند.

در هوای گرم، زنبورها از آب استفاده می کنند و بال فن برای ایجاد نوعی سیستم “تهویه مطبوع”. هوای گرم از کندو خارج می شود و هوای خنک به داخل آن وارد می شود. هر چه روز گرم تر باشد – زنبورها باید سخت تر کار کنند.

نتیجه

همانطور که آنها را با حشرات مشابه مقایسه می کنیم، به راحتی می توان جذابیت آنها را درک کرد. همانطور که آنها با تهدیدات ناشی از آفات، بیماری ها و فشارهای محیطی روبرو هستند – ما به ارزش آنها پی می بریم.

ترکیب اینها و موارد دیگر ویژگی های زنبور عسل یک گونه بسیار تخصصی و مهم در خانواده زنبور عسل، با نقش منحصر به فرد.

سفارش فوری عسل ♥