چگونه یک فیدر زنبور عسل میسون بسازیم


زنبورداران جدید اغلب برای یافتن بهترین راه برای تغذیه زنبورها تلاش می کنند. تغذیه با شیشه در همه شرایط بهترین نیست، اما یک روش سریع قابل اطمینان برای تهیه غذا برای کلنی های جدید یا کوچک است. شاید تعجب کنید که بدانید چقدر این کار آسان است غذا خوری زنبور عسل را خودتان بسازید. این ساده ترین و اساسی ترین روش برای تغذیه زنبورهای عسل است.

مواد لازم برای ساخت غذاساز زنبور عسل با تصویر شیشه.

تغذیه زنبورهای DIY با استفاده از یک شیشه

بیشتر زنبورداران در بخشی از فصل، تغذیه اضافی برای کلنی ها را ضروری می دانند. با این حال، تغذیه زنبورها نباید یک فعالیت در طول سال باشد.

کلنی های سالم در مناطق علوفه خوب باید بتوانند در این زمینه از خود مراقبت کنند. اگر در مواقع آب و هوای خوب و علوفه به طور مداوم غذا می دهید – مشکل دیگری دارید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شاید کندوهای شما قربانی دزدی شده باشند. امکان دیگری، به خصوص برای زنبورداران جدیدتر، ممکن است داشته باشید تعداد زیادی کندو در یک مکان

در نهایت، همیشه کندوهای جدید یا دسته های کوچکی وجود خواهند داشت که می توانند از برخی سود ببرند تغذیه آب قند اضافی

ساختن خودت تغذیه زنبور عسل خانگی یک پروژه آسان و یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه است. هنگام طراحی یا استفاده از فیدر باید به 2 نکته اصلی توجه داشت.

فیدر نباید نشتی داشته باشد. نشت آب قند باعث می شود که کندو دچار مشکل شود ورود مورچه ها به کندو.

فیدرهای نشتی نیز می توانند تشویق شوند دزدی زنبور عسل رفتار – اخلاق. وقتی دزدی شروع می شود گاهی اوقات متوقف کردن آن دشوار است.

دوم، شما تغذیه کننده نباید اجازه دهد که بسیاری از زنبورها غرق شوندn زنبورها می توانند به راحتی غرق شوند و اگر به حوضچه ای از آب قند شیرین دسترسی داشته باشند غرق خواهند شد.

یکی از ساده ترین و آسان ترین فیدرها استفاده از جار مزون است. تقریباً همه می توانند یک ظرف شیشه ای یا اندازه و یک درب پیدا کنند. این خوب است که بتوانید از چیزهایی که قبلاً در دسترس دارید استفاده کنید. زنبورداری به اندازه کافی گران است.

این فیدر موثر و بسیار محبوب است. با این حال، همیشه از آن به بهترین شکل استفاده نمی شود. استفاده نادرست از فیدر می تواند مشکلات جدی برای کلنی ایجاد کند.

پر کردن فیدر زنبور عسل

ساخت این نوع تغذیه زنبور عسل تا حد ممکن آسان است. شما فقط به یک لیوان (معمولاً یک کوارت) و درپوشی نیاز دارید که آب محکمی داشته باشد.

ظروف شیشه ای شفاف محبوب هستند زیرا می توانید از طریق آنها ببینید که چه زمانی خالی هستند. من دوست دارم از شیشه ها و درب های قدیمی اسپاگتی استفاده مجدد کنم – فقط مطمئن شوید که تمیز هستند.

این پروژه به سختی به هم می ریزد. با این حال، استفاده از آن به بهترین شکل می تواند چالش هایی را ایجاد کند. عدم توجه به استفاده صحیح ممکن است زنبورهای شما را در معرض خطر حمله سایر کلنی ها قرار دهد.

چگونه یک جار فیدر کار می کندس

هنگامی که یک ظرف شیشه ای با مایع پر می شود، مقدار کمی هوا در نزدیکی قسمت بالایی آن باقی می ماند. یک درب محکم اضافه کنید و شیشه را برعکس کنید.

مقدار کمی مایع از سوراخ های کوچک درب به بیرون نشت می کند. سپس خلاء ایجاد می شود و باقی مانده مایع در شیشه می ماند. مگر اینکه آن را تکان دهید یا زنبوری در حال مکیدن غذا از یکی از آن سوراخ ها باشد.

این روش واقعاً خوب کار می کند و داشتن چندین سوراخ در درب به بیش از 1 زنبور اجازه می دهد تا در یک زمان بنوشد. با این حال، شما باید کمی تعمیر و نگهداری انجام دهید.

با گذشت زمان، درب های فلزی ممکن است زنگ زده، گرفتگی و نسبتاً خراشیده شوند. فقط آنها را جایگزین کنید. یا اگر می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید – اینها درب پلاستیکی نوار زنبور عسل نقدهای تحسین آمیز زیادی دریافت کرده اند.

مشکلات فیدرهای جلوی کندو

به نظر من، بدترین روش استفاده از دانخوری زنبور عسل مزون، تبلیغاتی ترین روش است. همه ما تصاویری را دیده‌ایم که در آن یک فیدر شیشه‌ای در ورودی کندو قرار داده شده است.

آویزان کردن a دانخوری کوزه در جلوی کندو ایده خوبی نیست. بله راحت است و برای زنبوردار آسان است که ببیند چقدر آب قند باقی مانده است.

فیدر بردمن در جلوی تصویر کندو نصب شده است.

با این حال، در بسیاری از موقعیت ها – آن تغذیه کننده های جلویی باعث ایجاد مشکلاتی برای زنبورها می شود. زنبورهای دزد جذب بوی آب قند می شوند. داشتن آن “تبلیغات” غذاهای شیرین در ایوان جلوی کندوها بهترین موقعیت نیست.

در یک حیاط زنبور عسل با کندوهای متعدد، یک تغذیه کننده نشتی یا شربت شکاف می تواند به سرعت باعث ایجاد جنون دزدی شود. این می تواند منجر به از دست دادن کندو شما شود. اگر از فیدر خود در جلو استفاده می کنید – مراقب هرگونه نشانه دزدی باشید.

راه بهتری برای استفاده از فیدر جلویی که با کیت زنبورداری شما ارائه شده است وجود دارد. به جای شربت، از یک ظرف دان برای دادن آب به زنبورهای خود استفاده کنید.

این امر به ویژه در زمینه‌ای که کمبود خوبی دارد بسیار مهم است منابع آب برای زنبورها. تامین آب هیچ مشکلی در مورد حمله کندوهای دیگر به کلنی های ضعیف شما ایجاد نمی کند.

نصب تغذیه زنبور شیشه ای در کندو

راه های مختلفی برای نصب فیدر زنبور عسل وجود دارد. هر زنبوردار ایده خود را در مورد بهترین چیز دارد.

بیایید برخی از رایج ترین موقعیت ها را بررسی کنیم حیاط زنبور عسل – سپس می توانید انتخاب کنید که چه چیزی برای کندوهای شما بهتر است.

نحوه استفاده از فیدر Boardman

فیدر بوردمن که به آن فیدر ورودی نیز می گویند، برای قرار گرفتن در جلوی کندو طراحی شده است. این واحد از یک پایه (معمولا چوب) و شیشه و درب تشکیل شده است.

قسمت جلویی به ورودی کندو می لغزد. یک گذرگاه ورودی در پایین به زنبورها اجازه می دهد تا به سوراخ های درپوش دسترسی پیدا کنند.

فیدر ورودی با پایه - زنبورها در اینجا وارد می شوند - فلش تصویر باز را نشان می دهد.

من قبلاً احساس خود را از داشتن آب قند در ایوان جلوی زنبورها بیان کرده ام. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید یک فیدر boardman مفید پیدا کنید.

از فیدر boardman برای آب استفاده کنید – به سادگی شیشه تمیز خود را با آب پر کنید. شیشه را برعکس کنید تا مقداری آب از سوراخ های درب خارج شود. شیشه را در دانخوری قرار دهید و آن را در ورودی کندو بلغزانید.

استفاده از فیدر خانگی زنبور عسل در داخل کندو

تغذیه زنبورها در داخل کندو همیشه مقرون به صرفه ترین گزینه است. شما غذا را در جایی قرار می دهید که زنبورها بتوانند 24 ساعته بدون توجه به باد یا باران به آن دسترسی داشته باشند.

اینها روش های تغذیه زنبورها با آب قند در هر ترکیبی استفاده شده است. همه آنها کار خواهند کرد.

  • شیشه های خوراک را مستقیماً روی میله های بالایی قرار دهید
  • از فیدرهای بردمن در بالای پوشش داخلی استفاده کنید
  • از یک سکو برای نگه داشتن 1 یا چند شیشه در بالای پوشش داخلی استفاده کنید

زنبورهای عسل از تمام آب قند موجود در فیدر بهره مند خواهند شد. همچنین، هر کدام را تغذیه نخواهید کرد زنبور در همسایگی.

فقط مطمئن شوید که هنگام تغذیه زنبورهای خود، ورودی کندو را به یک دهانه کوچکتر کاهش دهید زنبورستان. کندوهای ضعیف ممکن است نتوانند از خود در برابر مزاحمینی که خواهان میان وعده هستند دفاع کنند.

برای هر روشی باید یک بدنه خالی کندوی اضافی یا “عمیق” برای محصور کردن شیشه ها داشته باشید. درب بیرونی روی آن قرار می گیرد تا کندو را ببندد و محافظت کند.

کوزه ها روی میله های بالا

این روش شامل قرار دادن شیشه به طور مستقیم بر روی میله های بالای قاب است. معمولاً زمانی که مستعمره بسیار ضعیف است و هوا سرد است استفاده می شود.

من از آن استفاده کرده ام زمانی نصب بسته جدید زنبور عسل و دما در چند شب اول سرد خواهد بود.

معایب آن شامل این واقعیت است که شیشه ها گاهی اوقات به دلیل نوسانات دما کمی نشت می کنند. ما نمی‌خواهیم آب قند روی زنبورها نشت کند – به خصوص قفس ملکه.

درب فیدر شیشه با سوراخ هایی که روی تصویر میله های بالایی قرار دارند.

اگر از این روش برای یک کلنی کوچک در هوای سرد استفاده می کنید، کوزه ها را در دسترس لبه خوشه قرار دهید، اما نه مستقیماً روی قفس ملکه یا نوزادان.

همچنین، از آنجایی که برخی از سوراخ‌های درب توسط قاب‌ها مسدود می‌شوند – هر سوراخ نوشیدنی قابل دسترسی نیست. به همین دلیل است که قرار دادن چندین سوراخ کوچک ایده خوبی است.

فیدر بردمن در داخل کندو

یکی دیگر از روش های محبوب برای تغذیه این است – استفاده از دانخوری هیئت مدیره در داخل کندو. در این شرایط، شیشه آماده می شود – در فیدر قرار می گیرد و کل چیز در بالای درپوش داخلی قرار می گیرد – نزدیک دهانه وسط.

درب شیشه فیدر از پایین بالا رفته است تا تمام سوراخ های دسترسی در دسترس باشد. اگر شیشه فقط کمی نشت کند، احتمال اینکه روی زنبورها چکه کند کمتر است.

میدونی…. در حالی که در آن هستید – اگر آن زنبورها واقعاً نیاز به تغذیه دارند – چرا فقط از شیشه 1 لیتری استفاده می کنید؟ 2 یا 3 چطور؟

2 Jar Feeder or Slats Method

اگر فیدر تخته‌من ندارید، یک روش معمول این است که از 2 چوب کوچک چوب برای بلند کردن شیشه‌ها از سطح استفاده کنید. این کار را می توان مستقیماً روی قاب ها یا بالای پوشش داخلی انجام داد.

2 عدد فیدر شیشه ای شیشه زنبور عسل که روی تخته داخل کندو نشسته اند.

مزیت وجود فیدرها در بالای پوشش داخلی این است که وقتی نیاز به پر کردن مجدد آنها دارید، کمتر باعث اختلال در کلنی می شود.

برخی از زنبورداران مبتکر 2 عدد نگهدارنده مخصوص کوزه (یا 4) را می سازند. این سکوها را می توان با میخ یا چسب به هم چسباند و جابجایی چندین شیشه غذا را در یک زمان بسیار آسان می کند.

ظرف خوری دست ساز که تصویر کوزه های 2 لیتری را نگه می دارد

راه های زیادی برای تغذیه زنبور عسل وجود دارد و هیچ کدام بدون مزایا و معایب نیستند. هر زنبوردار باید نیازهای کلنی را در یک زمان معین در نظر بگیرد.

درست کردن دانخوری زنبور عسل یک روش سریع و آسان برای تغذیه در هوای گرم است. داشتن چندین روش مختلف تغذیه خوب است زیرا هر یک کمی متفاوت عمل می کند.

سفارش فوری عسل ♥