چگونه یک سطل تغذیه زنبورها بسازیم


بسیاری از زنبورداران زمانی را تجربه می کنند که می خواهند برای کلنی های خود مواد غذایی تهیه کنند. خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد. استفاده از a تغذیه سطلی برای زنبورها یکی از ساده ترین است. اگرچه همیشه مقرون به صرفه ترین روش تغذیه نیست، اما در برخی شرایط مفید است. و بهترین چیز این است که انجام آن بسیار آسان است خودت بساز تغذیه زنبور سطلی خانگی.

ساخت سطل تغذیه برای زنبورهای عسل شما

چرا هر زنبوردار بخواهد زنبورها را به روشی تغذیه کند که مقرون به صرفه ترین نباشد؟ مدیریت زنبورهای عسل یک تلاش ارزان نیست. بسیاری وجود دارد هزینه های مرتبط با مدیریت کهیر.

خوب، مانند بسیاری از چیزها در زنبورداری استفاده از فیدر سطلی مزایا و معایبی دارد. و ممکن است تکنیکی باشد که فقط در شرایط خاصی از آن استفاده می کنید.

برای رفع هرگونه سردرگمی، استفاده از فیدر سطلی با استفاده از a متفاوت است فیدر سطل. با تغذیه سطلی، آن را معمولا در داخل یا بالای کندو قرار می دهند. زنبورهای داخل از طریق یک توری صفحه (یا سوراخ های کوچک) در درب به شربت دسترسی پیدا می کنند.

با تغذیه سطل معکوس روی کندو، شما هستید فقط برای آن کندو آب قند تهیه کنید. شما زنبورهای چند کندو ندارید که مانند یک سطل باز تغذیه از آن بنوشند.

زنبورهای من در حال نوشیدن از تصویر تغذیه کننده سطل.

تغذیه باز کندوها

تغذیه سطلی تنها یک نمونه از “تغذیه باز” است. این اصطلاح به هر ایستگاه تغذیه ای اطلاق می شود که خارج از کندو باشد. زنبورهای زیادی از کندوهای مختلف در یک زمان به آن دسترسی دارند.

علوفه یابی زنبورها به سمت تغذیه کننده پرواز می کنند. با شربت شکر پر می‌کنند و آن را به کندو برمی‌گردانند – دقیقاً همان جمع آوری شهد گیاهی.

به آن تغذیه کننده سطل می گویند زیرا … اوم … خوب یک سطل است. البته راه های دیگری نیز برای ساخت فیدرهای باز وجود دارد. برخی از زنبورداران تجاری بزرگ یک بشکه 55 گالنی را با آب قند پر می کنند. آنها سوزن های کاج را به طبل اضافه می کنند تا تعداد زنبورهای غرق شده را کاهش دهند.

استفاده از دانخوری باز (سطل یا غیره) روش مورد علاقه من برای تغذیه زنبورها نیست. اما، مزیت نگهداری مقدار زیادی شربت قند را فراهم می کند.

این یک مزیت برای زنبورداری است که بیش از حد مشغول است و نمی‌تواند روزانه دانخوری‌ها را بررسی کند یا دور از حیاط زنبور عسل زندگی می‌کند. همچنین برای تهیه غذای زنبور عسل نیازی به باز کردن کندو ندارید.

خطرات با سطل های تغذیه باز

با وجود راحتی، وجود دارد چند خطر در هنگام استفاده از تغذیه سطل زنبور عسل وجود دارد. نگرانی های اصلی عبارتند از:

 • هدر دادن پول برای شکر
 • ضعیف ترین مستعمرات بیشترین غذا را دریافت نمی کنند
 • شروع دزدی زنبور عسل در زنبورستان شما

زنبورها، مورچه ها و هورنت ها نیز به سمت تغذیه کننده کشیده می شوند. و برخی از آن زنبورها و هورنت ها می توانند یک شکارچی کندوهای زنبور عسل.

ممکن است در نهایت به هر حشره دوستدار شکر در فاصله پروازی غذا بدهید. به همین دلیل است که برای اطمینان از بهره مندی مستعمرات از مزایای آن، به آب قند بیشتری نیاز دارید.

واضح است که این اقتصادی ترین راه برای تامین آب قند برای مستعمرات با منابع غذایی کم نیست. فیدرهای داخل کندو حتی کوزه دان خانگی بسیار بهتر خواهد بود این به کلنی کوچک اجازه می دهد تا بدون رقابت غذا جمع آوری کند.

در تغذیه باز، کلنی‌های بزرگ‌تر شما نسبت به کندوهای ضعیف‌تر (که ممکن است بدتر به آن نیاز داشته باشند، غذای بیشتری جمع‌آوری می‌کنند). خرید شکر بسیار بیشتر ضروری است زیرا شما کل جامعه حشرات را تغذیه می کنید.

نکات بسیار مهم –تغذیه سطل باز را نزدیک کندوهای خود قرار ندهید! شما نمی خواهید زنبورهای کندوهای دیگر یا آفات زنبور در نزدیکی کندوهای شما تغذیه کنند.

این ممکن است منجر به قربانی شدن کهیرهای ضعیف تر شود زنبورهای دزد. دانخوری سطل خود را بیرون در مکانی خوب دورتر (100 فوت یا بیشتر) از کندوهای خود قرار دهید. زنبورها در صورت نیاز آن را پیدا خواهند کرد.

استفاده از فیدر سطل به عنوان نشانگر شهد

آ تغذیه سطل را می توان به عنوان شاخص در دسترس بودن شهد استفاده کرد. زنبورهای عسل معمولاً شهد طبیعی را که از گل ها جمع آوری می کنند ترجیح می دهند. اما گلها همیشه شهد ندارند.

در زمان هوای خشک، فیدر سطل خود را با آب قند 1:1 بیرون می‌آورم. اگر ببینم چند زنبور علاقه مند هستند، اشکالی ندارد. آنها باید شهد واقعی گل ها را نیز جمع آوری کنند.

اگر زنبورها روی سطل تغذیه وحشی می روند، من این را می دانم شهد طبیعی باید بسیار محدود باشد. در این صورت، فیدر سطل را متوقف می کنم تا درگیری در فیدر متوقف شود.

در این صورت باید تغذیه را در دانخوری های معمولی کندو در داخل کندو یا با دانخوری سطلی روی کندوهای تکی اجرا کنید.

در عمل ممکن است از روش های مختلف تغذیه در فصول مختلف سال استفاده کنید. اگر فکر می کنید این روش در زنبورستان شما جایی دارد، اجازه دهید نحوه انجام آن را بررسی کنیم تغذیه سطلی خود را برای زنبورهای خود بسازید.

مواد مورد نیاز شما

 • سطل درب دار
 • مته
 • مته کوچک
 • سطح (اختیاری)

سطل این پروژه باید دارای درب ضد آب و تمیز باشد. بدون بوی بد یا مواد خطرناک. شما می خواهید یکی با دنده تقویت کننده همانطور که در ویدیوی این پست نشان داده شده است.

زنبور کارگر در حال نوشیدن آب قند در تغذیه سطل.

چاپ

سطل تغذیه زنبورهای عسل

#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-full svg * { fill: #343434; }#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-33 svg * {fill: url(#wprm-recipe-user-rating-0-33); }#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-50 svg * {fill: url(#wprm-recipe-user-rating-0-50); }#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-66 svg * {fill: url(#wprm-recipe-user-rating-0-66); }linearGradient#wprm-recipe-user-rating-0-33 stop { stop-color: #343434; }linearGradient#wprm-recipe-user-rating-0-50 stop { stop-color: #343434; }linearGradient#wprm-recipe-user-rating-0-66 stop { stop-color: #343434; }

یاد بگیرید که چگونه با استفاده از یک سطل و درب 3 یا 5 گالن، یک سطل دانخوری برای کندوهای خود درست کنید.
زمان آماده سازی 5 دقایق
زمان پخت 15 دقایق
زمان کل 20 دقایق
خدمات 1
نویسنده شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC
هزینه 5 دلار

تجهیزات

 • مته
 • مته کوچک

عناصر

 • 1 قطعه سطل 5 گالن یا 3 گالن

دستورالعمل ها

 • یک سطل پلاستیکی با درب محکم انتخاب کنید. سطل 5 گالن رایج است اما نسخه 3 گالن نیز این کار را می کند. سطل باید یک لبه یا یقه نزدیک بالا داشته باشد.
  سطل پنج گالن برای تغذیه زنبور عسل با فلش قرمز که به یقه اشاره دارد.
 • برای ایجاد سوراخ هایی از دیواره داخلی سطل به سمت بیرون از یک مته با مته کوچک استفاده کنید. یک سوراخ در هر بخش از یقه. دیواره بیرونی یقه را سوراخ نکنید.
  با استفاده از مته سوراخ هایی را از داخل به بیرون در اطراف یقه سطل ایجاد کنید.
 • تناسب درب خود را بررسی کنید. باید به خوبی جا بیفتد و نشتی نداشته باشد. برای اطمینان آن را با مقداری آب امتحان کنید.
  سطل تغذیه زنبور عسل DIY با درب.
 • با سطل وارونه (درب محکم روی آن) فلش قرمز نشان می دهد که زنبورها کجا آب قند می نوشند.
  پورت های تغذیه زنبور عسل در لبه یک سطل.
 • سطل را با آب شکر پر کنید و درب آن را محکم بگذارید. بیرون در مکانی به دور از کندوها، سطل را سریع برگردانید. مقداری آب قند تمام می شود تا زمانی که خلاء ایجاد شود.

  قبل از پر کردن سطل فیدر خود با آب قند، مطمئن شوید که مکانی صاف برای نشستن سطل تغذیه دارید.

  سطل تغذیه زنبور عسل با یک سطح برای اطمینان از نشستن صحیح آن.

یادداشت

سطل هر اندازه ای با درب محکم مناسب کار خواهد کرد. اندازه سه گالن برای برخی بهترین است – حتی اگر 5 گالن شربت بیشتری را در خود جای دهد. آیا می توانید به سرعت یک سطل 5 گالنی پر از آب قند را بچرخانید؟

انتظار دارید مقداری ریزش داشته باشید. هرچه شربت بیشتری در سطل داشته باشید، ضایعات کمتری دارد زیرا خلاء سریعتر اتفاق می افتد.

نحوه استفاده

هنگام استفاده از روش تغذیه سطلی، من معمولاً از جیره شربت شکر 1:1 استفاده می کنم. این 1 قسمت شکر نیشکر خالص است که با 1 قسمت آب گرم مخلوط شده است. می توانید با حجم یا وزن اندازه گیری کنید. 5 پوند شکر به 5 پوند آب یا 5 لیوان شکر به 5 لیوان آب.

من دوست دارم از یک محرک تغذیه اسانس استفاده کنم. البته که میتوانید مکمل تغذیه خود را بسازید برای زنبورها اما من واقعا دوست دارم استفاده کنم عسل ب سالم.

بطری 16 اونس مدت زیادی دوام می آورد. من کمی به شربت شکر معمولی خود اضافه می کنم – فقط یک قاشق غذاخوری در هر گالن و طراوت مخلوط را طولانی تر می کند. هنگام استفاده در یک فیدر باز مانند این سطل، من کمتر اضافه می کنم. شاید فقط یک قاشق چای خوری در هر گالن.

به تعداد زنبورداران انواع دانخوری وجود دارد. همه فیدرها مزایا و معایبی دارند. تغذیه باز روش مورد علاقه من برای تامین غذای تکمیلی برای کلنی های زنبور عسل من نیست. با این حال، مواقعی وجود دارد که به کارتان می آید.

اگر یک دیوانگی واقعی در تغذیه کننده خود دارید، زنبورهای گرسنه دارید. باید شلوغ باشد اما شلوغ با دعوا نباشد. اگر این اتفاق افتاد – یا ایستگاه های سطل فیدر بیشتری ایجاد کنید یا به فیدر داخلی بروید.

تلاش كردن ساخت سطل تغذیه برای زنبورهای خود، آن را به خوبی دور از کندوها قرار دهید و ببینید آیا بازدید کننده ای دارید.

پست چگونه یک فیدر سطلی برای زنبورها بسازیم اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson پدیدار شد.

سفارش فوری عسل ♥