چگونه یک زنبور سیگاری را روشن کنیم


ابزارهای زیادی وجود دارد که زنبوردار در سفر زنبورداری خود از آنها استفاده می کند. با این حال، 2 مورد علاقه غیرقابل انکار وجود دارد. ابزار کندو و زنبور سیگاری هر دوی اینها برای زنبورداران “باید” در نظر گرفته می شوند. استفاده از ابزار کندو برای اکثر ما طبیعی است. با این حال، یادگیری چگونه یک زنبور سیگاری را روشن کنیم کمی تمرین بیشتری را شامل می شود

تصویر زنبوردار در حال روشن کردن سیگاری با سوزن کاج.

روشن کردن سیگار زنبوردار

اگرچه برخی افراد ممکن است استفاده از سیگاری بر روی زنبورها را بد یا ظالمانه بدانند، اما لزومی ندارد که اینطور باشد. در حقیقت، استفاده صحیح از زنبور سیگاری زندگی زنبورها را نجات می دهد

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

برخلاف تصور رایج، دود زنبورها را نمی خواباند. درعوض، برخی از فرومون های هشدار ساطع شده توسط زنبورهای نگهبان را می پوشاند. فرمون ها به کلنی سیگنال می دهند که به کندو حمله کند یا از آن دفاع کند.

استفاده از دود این روش ارتباطی را (حداقل به طور موقت) از بین می برد. زنبوردار اکنون می تواند کندو را با زحمت کمتری مدیریت کند.

در زنبور سیگاری چه چیزی بسوزانیم

آتش سوزی نیاز به سوخت دارد. چی نوعی سوخت سیگاری باید استفاده کنی؟ گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد. البته می توانید خرید کنید بسته های تجاری سوخت سیگاری. این ایده خوبی است که برای مواقع اضطراری کمی آماده باشید.

اما بیشتر زنبورداران از آنچه به راحتی در دسترس هستند استفاده می کنند. تراشه های چوب خشک، ضایعات کرفس فرآوری نشده و چوب “پیتی” برخی از موارد مورد علاقه هستند.

اما اینجا در منطقه من، سوزن های خشک کاج سوخت کادیلاک برای سیگاری های ما هستند. بهترین سوزن های کاج سوزنی آنهایی هستند که از کف جنگل جمع می کنم. محوطه سازی عدل های سوزن کاج کار خواهد کرد، اما من متوجه شده ام که آنها نیز نمی سوزند.

سیگاری زنبوردار با دود سفید پس از روشنایی برای استفاده از تصویر.

با یک سیگاری پاک شروع کنید

با گذشت زمان، سیگاری ها کثیف و لثه می شوند – مانند هر ابزار دیگری که استفاده می کنید. در حالی که این چیزی نیست که روی آن وسواس داشته باشید، تمرین خوبی است زنبور سیگاری خود را تمیز کنید حداقل یک بار در فصل

اگر تازه در حال یادگیری نحوه شروع سیگار کشیدن خود هستید، پیشنهاد می کنم با خالی بودن سیگار شروع کنید. زنبورداران باتجربه اغلب سوخت نیمه سوخته را برای دفعه بعد در اتاقک نگه می دارند.

با این حال، اگر ندانید چه کار می کنید، می تواند جریان هوا را مسدود کند. شروع بدون مواد در محفظه آتش برای اکثر افراد آسان تر است.

انتخاب یک آتش‌نشانی & مواد

بسیاری از زنبورداران بزرگ سیگاری را با کبریت شروع کرده اند. و در حالی که برخی هنوز از کبریت استفاده می کنند – بیشتر آنها استفاده از فندک دسته بلند یا مشعل بوتان را انتخاب می کنند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

هدف ایجاد جرقه ای است که مواد اولیه شما را بسوزاند. شعله بزرگ لازم نیست مگر اینکه مواد شما مرطوب باشد.

با مقدار کمی مواد اولیه شروع کنید. اگر از سوزن کاج استفاده می کنید، یک توده کوچک بسته بندی شده خوب است. گزینه های دیگر عبارتند از: کمی کارتن تخم مرغ، مقوا (نوار یا رول)، براده کاج درمان نشده، کمی کاغذ و غیره.

از هیچ نوع شتاب دهنده شیمیایی استفاده نکنید. بدون گاز، نفت سفید و غیره. این بخارات سمی تولید می کند که ممکن است زنبورهای شما را به خطر بیندازد.

 • مواد اولیه را مشتعل کنید
 • آتش در پایین اتاق آتش نشانی
 • به آرامی دم را در سراسر آن پمپ کنید
 • سوخت بیشتری اضافه کنید و به آرامی بسته بندی کنید
 • درب را ببندید و پمپ کنید تا دود سفید و خنک شود
زنبوردار با استفاده از کاه کاج برای شروع یک تصویر سیگاری.

روشن کردن زنبور عسل خود سیگاری

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

استفاده از مواد برای روشن کردن زنبور عسل برای زنبوردار برای استفاده در بازرسی کندو.

 • 1 pkg سوزن خشک کاج
 • 4 قطعات مقوا (اختیاری)
 • سوخت استارت را جرقه بزنیدمقدار کمی از مواد اولیه (سوزن های کاج خشک یا تکه های مقوای کارتن تخم مرغ و غیره) را بردارید و یک انتهای آن را روشن کنید. به سرعت مواد در حال سوختن را به داخل محفظه آتش سیگاری خود بریزید. به آرامی دم را چند بار پمپ کنید – این شعله را با اکسیژن هوا می دهد.
 • سوخت بیشتر و دم پمپ اضافه کنیدچند تکه دیگر از مواد شل اضافه کنید و به آرامی به پمپ کردن دم ادامه دهید. صبور باشید، اگر عجله دارید ممکن است مجبور شوید از نو شروع کنید.آتش باید بزرگتر شود – در صورت نیاز از ابزار کندو خود برای فشار دادن سوخت به سمت پایین استفاده کنید، اما قبل از ایجاد آتش آن را خیلی سفت نکنید.
 • بسته بندی سوخت بیشترهنگامی که یک آتش (شعله های آتش) خوب به پایین می رود، وقت آن است که سوخت بیشتری اضافه کنید. هدف ما این است که در قسمت پایین آتش داشته باشیم و مواد در حال دود شدن در بالا باشد.این ماده در نهایت آتش زیر را تغذیه می کند و همچنین زنبورها را از دود داغ محافظت می کند.یک مشت کوچک سوزن کاج (یا مواد دیگر) اضافه کنید – از ابزار کندو خود برای بسته بندی محکم سوخت استفاده کنید. اگر آن را خیلی سخت ببندید، آتش شما خاموش می شود و باید از نو شروع کنید. اما، سوخت بسته بندی شده نزدیک به هم، دود سفیدی را ایجاد می کند که ما می خواهیم.
 • بالا را ببندید و پمپ کنیدقسمت بالایی را ببندید و دم را پمپ کنید. شما باید دود خنک و سفیدی از نازل بیرون بیاورید.اگر چندین کندو دارید، ممکن است پس از مدتی نیاز به افزودن سوخت بیشتری به محفظه آتش داشته باشید.
 • جایی که دود هست آتش هم هست. مراقب باشید که از سوختگی یا ایجاد آتش سوزی ناخواسته با سیگاری خود جلوگیری کنید.

این ایده خوبی است که گهگاه در حین بازرسی کندو چند پمپ به دمک بدهید – این کار باعث می شود آتش شعله ور شود. شما می توانید اندازه های بزرگتر بخرید اما سیگاری های متوسط برای زنبورداران با کمتر از 4 کندو خوب کار می کند.

روشن نگه داشتن سیگار زنبور عسل

همانطور که روشن کردن زنبور سیگاری شما می تواند هیجان انگیز باشد، ادامه آن می تواند چالش دیگری باشد. گاهی اوقات، به نظر می رسد که من در حیاط زنبور عسل تقلا می کنم و وقتی کارم تمام شد و به سوله تجهیزات برمی گردم – سیگاری ناگهان آماده رفتن است!

داشتن مواد سوزاننده مناسب و به یاد داشته باشید که گاه به گاه یک پمپ به دم می زنید، تا حد زیادی به سوزاندن سیگاری شما کمک می کند.

این ایده عاقلانه ای است که با خود سوخت اضافی و روشی برای احتراق مواد به حیاط زنبور عسل ببرید. افزودن این اقلام به جعبه ابزار زنبوردار شما اطمینان حاصل می کند که در صورت نیاز آنها را دارید.

استفاده از دود خنک و سفید کمک مهمی در بازرسی کندو است. زنبوردار با آرام کردن و پرت کردن حواس زنبورها وقت دارد تا ملکه را بررسی کند یا سایر کارهای نگهداری کندو را انجام دهد. با تمرین، در روشن کردن زنبور عسل خود و حفظ آن تا زمانی که کارتان تمام شود، ماهرتر می شوید.

سفارش فوری عسل ♥