چگونه یک زنبور سیگاری را روشن کنیم


ابزارهای زیادی وجود دارد که زنبوردار در سفر زنبورداری خود از آنها استفاده می کند. با این حال، 2 مورد علاقه غیر قابل انکار وجود دارد. ابزار کندو و زنبور سیگاری. هر دوی اینها برای زنبورداران “باید” در نظر گرفته می شوند. استفاده از ابزار کندو برای اکثر ما طبیعی است. با این حال، یادگیری چگونه یک زنبور سیگاری را روشن کنیم شامل کمی تمرین بیشتر است

روشن کردن سیگار زنبوردار

تصویر زنبوردار در حال روشن کردن سیگاری با سوزن کاج.

این فرمون ها پیام رسان های شیمیایی هستند که به ارتباط کندو کمک می کنند. فرومون های هشدار دهنده به کلنی سیگنال می دهند که به کندو حمله کند یا از آن دفاع کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

استفاده از دود این روش ارتباطی را (حداقل به طور موقت) از بین می برد. زنبوردار اکنون می تواند مدیریت کندو با هیاهوی کمتر

سوخت سیگاری زنبور عسل

آتش به سوخت و اکسیژن فراوان نیاز دارد. چی نوعی سوخت سیگاری باید استفاده کنی؟ گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد.

البته می توانید خرید کنید بسته های تجاری سوخت سیگاری. این ایده خوبی است که برخی از آنها را برای مواقع اضطراری در دسترس داشته باشید. گلوله های سیگاری یکی دیگر از گزینه های خریداری شده است.

اما بیشتر زنبورداران مبتدی خود را با استفاده از چیزهایی که به راحتی در دسترس دارند پیدا می کنند. تراشه‌های چوب خشک، ضایعات کرفس درمان نشده، برگ‌های خشک، تکه‌های پنبه، تراشه‌های چوب و چوب «پیتی» از موارد مورد علاقه هستند.

اما اینجا در منطقه من، سوزن های خشک کاج سوخت کادیلاک برای سیگاری های ما هستند. بهترین سوزن‌های کاج سوزنی‌هایی هستند که از کف جنگل جمع‌آوری می‌کنم.

محوطه سازی عدل های سوزن کاج کار می کند، اما من متوجه شده ام که آنها نیز نمی سوزند. آنها تمایل دارند رطوبت بیشتری نسبت به آنهایی که به طور طبیعی یافت می شوند داشته باشند – اما می توانید از آنها استفاده کنید.

سیگاری زنبوردار با دود سفید پس از روشنایی برای استفاده از تصویر.

نگهداری

یک فرد سیگاری – دود می کند – به طور تمیز نمی سوزد. با گذشت زمان، افراد سیگاری کثیف و لثه می‌شوند – مانند هر ابزار دیگری که استفاده می‌کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

در حالی که این چیزی نیست که روی آن وسواس داشته باشید، تمرین خوبی است زنبور سیگاری خود را تمیز کنید حداقل یک بار در فصل در غیر این صورت، باقی مانده روی لبه، بستن درب شما را سخت می کند. در واقع، کل دهانه شما ممکن است مسدود شود.

اگر تازه در حال یادگیری هستید چگونه سیگاری خود را شروع کنیم، پیشنهاد می کنم با خالی بودن آن شروع کنید. زنبورداران باتجربه اغلب سوخت نیمه سوخته را برای دفعه بعد در اتاقک نگه می دارند.

با این حال، اگر ندانید چه کار می کنید، می تواند جریان هوا را مسدود کند. شروع بدون هیچ ماده ای در محفظه آتش برای اکثر افراد آسان تر است.

انتخاب یک آتش‌نشانی

بسیاری از زنبورداران سیگاری را با کبریت شروع کرده اند. و در حالی که برخی هنوز از کبریت استفاده می کنند – بیشتر آنها استفاده از فندک دسته بلند یا حتی مشعل بوتان را انتخاب می کنند.

هدف ایجاد جرقه ای است که مواد اولیه شما را بسوزاند. شعله بزرگ لازم نیست مگر اینکه مواد شما خیلی مرطوب باشد.

مواد اولیه ممکن است با سوخت معمولی شما تفاوتی نداشته باشد. این به سادگی به معنای “چیزی است که سوزاندن آن بسیار آسان است”. این مقدار کم باید ابتدا شروع شود و سپس در انتهای محفظه سیگاری به پایین فشار داده شود.

اگر از سوزن‌های خشک کاج (کاه کاج) استفاده می‌کنید، مقدار کمی بسته‌بندی آن خوب است. گزینه های دیگر برای شروع اولین جرقه عبارتند از: کمی کارتن تخم مرغ خمیری، مقوا (نوار یا رول)، تراشه کاج درمان نشده، کمی کاغذ، تکه های کوچک روزنامه مچاله شده و غیره.

از هیچ نوع شتاب دهنده شیمیایی استفاده نکنید. بدون گاز، نفت سفید و غیره. این بخارات سمی تولید می کند که ممکن است زنبورهای شما یا شما را به خطر بیندازد.

فرآیند شروع

ما باید یک لحظه وقت بگذاریم تا ایمنی را در نظر بگیریم. شعله باز خطرناک است – سوختگی صدمه می زند. (دلیل خوبی برای نگه داشتن برخی از آنها مرهم سوختگی عسل روی دست.)

و بیش از یک زنبوردار به طور ناخواسته با یک سیگاری که فکر می‌کردند خاموش است آتش زده‌اند. دست ها و صورت را تا حد امکان از شعله های آتش دور نگه دارید.

برخی از زنبورداران فکر می کنند این ایده خوبی است که منتظر بمانند تا خود را بگذارند حجاب زنبوردار تا زمانی که سیگاری روشن شود. با این حال، در هر صورت واقعاً نباید آنقدر شعله داشته باشید.

 • مواد استارتر مشتعل – داخل سیگارکش قرار دهید
 • کیندلینگ (تکه های کمی بزرگتر از مواد) را اضافه کنید
 • آتش را در پایین محفظه آتش قرار دهید – ممکن است مقداری شعله از بالای آن خارج شود
 • از ابزار کندو خود برای فشار دادن تایدر به داخل محفظه استفاده کنید
 • به آرامی دم را در سراسر آن پمپ کنید
 • سوخت بیشتری اضافه کنید و به آرامی بسته بندی کنید تا حدود 3/4 پر شود
 • درب را ببندید و پمپ کنید تا دود سفید و خنک شود

چند پف دود سفید در ورودی کندو و شما آماده ادامه کار هستید.

سیگاری خود را ادامه دهید

به همان اندازه که هیجان انگیز است روشن کردن زنبور سیگاری خود ممکن است، ادامه آن می تواند چالش دیگری باشد که باید با آن روبرو شوید. گاهی اوقات، به نظر می رسد که من در حالی که در آن هستم مبارزه می کنم حیاط زنبور عسل و هنگامی که کارم تمام شد و به سوله تجهیزات برمی گردم – سیگاری ناگهان آماده رفتن است!

بعد از این همه سال، من هنوز در تکنیک سیگاری بهترین نیستم – اما کار را انجام می دهم و شما می توانید.

این ایده خوبی است که گهگاه در حین کار چند پمپ به دمک بدهید بازرسی کندو – حتی اگر در این لحظه نیازی به دود ندارید. این تزریق اکسیژن آتش را روشن نگه می دارد.

این ایده عاقلانه ای است که با خود سوخت اضافی و راهی برای مشتعل کردن مواد به حیاط زنبور عسل ببرید. افزودن این اقلام به جعبه ابزار زنبوردار شما تضمین می کند که در صورت نیاز آنها را دارید.

شما می توانید اندازه های بزرگتر بخرید اما سیگاری های متوسط برای زنبورداران با کمتر از 6 کندو خوب کار می کند. استفاده از دود خنک و سفید کمک مهمی در بازرسی کندوها.

زنبوردار با آرام کردن و پرت کردن حواس زنبورها، زمان لازم را برای بررسی سریع ملکه یا انجام سایر کارهای نگهداری کندو دارد.

داشتن مواد سوزاننده مناسب و به خاطر سپردن پمپاژ گاه به گاه به دم، کمک زیادی به این امر خواهد کرد. سوزاندن سیگاری شما.

با تمرین، مهارت بیشتری خواهید داشت روشن کردن زنبور سیگاری خود و آن را تا زمانی که تمام کنید ادامه دهید.

زنبوردار با استفاده از کاه کاج برای شروع یک تصویر سیگاری.

روشن کردن زنبور عسل خود سیگاری

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

از نوع سوخت مناسب و چند تکنیک خوب برای روشن کردن زنبور عسل خود استفاده کنید. یک سیگاری با سوزاندن مناسب برای بررسی کندو نیز مفید است.

 • 1 pkg سوزن کاج خشک
 • 4 قطعات مقوا (اختیاری)
 • سوخت استارت را جرقه بزنیدمقدار کمی از مواد اولیه (سوزن های کاج خشک یا تکه های مقوای کارتن تخم مرغ و غیره) بردارید و یک سر آن را با منبع آتش روشن کنید.پس از تنظیم شعله، مواد در حال سوختن را به سرعت داخل محفظه آتش سیگاری خود بریزید. به آرامی دم را چند بار پمپ کنید – این شعله را با اکسیژن هوا می دهد.
 • سوخت بیشتری اضافه کنید و دم پمپچند تکه دیگر از مواد شل اضافه کنید و به آرامی به پمپ کردن دم ادامه دهید. صبور باشید، اگر عجله دارید ممکن است مجبور شوید از نو شروع کنید.آتش باید بزرگتر شود و در پایین محفظه به خوبی بسوزد. کمی سوخت بیشتر اضافه کنید و از ابزار کندو خود برای فشار دادن آن به سمت پایین استفاده کنید. قبل از ایجاد آتش آن را خیلی محکم بسته بندی نکنید.
 • بسته بندی سوخت بیشترهنگامی که یک آتش (شعله های آتش) خوب در ته می رود، وقت آن است که سوخت بیشتری اضافه کنید. هدف ما این است که یک آتش در پایین با مواد دودنده در بالا باشد.این ماده در نهایت آتش زیر را تغذیه می کند و همچنین زنبورها را از دود داغ محافظت می کند.یک مشت کوچک سوزن کاج (یا مواد دیگر) اضافه کنید – از ابزار کندو خود برای بسته بندی محکم سوخت استفاده کنید. اگر آن را خیلی سخت ببندید، آتش شما خاموش می شود و باید از نو شروع کنید. اما، سوخت بسته بندی شده نزدیک به هم دود سفید دود را ایجاد می کند که ما می خواهیم. من معمولا سیگارم را حدود 3/4 پر می کنم.
 • بالا را ببندید و پمپ کنیدقسمت بالایی را ببندید و دم را پمپ کنید. باید دود خنک و سفیدی از نازل خارج شود.اگر چندین کندو دارید، ممکن است پس از مدتی نیاز به افزودن سوخت بیشتری به محفظه آتش داشته باشید.
 • جایی که دود هست آتش هم هست. مراقب باشید که از سوختگی یا ایجاد آتش سوزی ناخواسته با سیگاری خود جلوگیری کنید.
 • در سیگاری خود از مواد شیمیایی استفاده نکنید.
سفارش فوری عسل ♥