چگونه یک زنبور سیگاری را تمیز کنیم


ابزار و تجهیزات زنبورداری هزینه قابل توجهی را برای هر زنبورداری به همراه دارد. خوشبختانه، بیشتر این اقلام با مراقبت مناسب سال ها دوام می آورند. یکی از ابزارهای مهم برای زنبوردار زنبور دودی است. حداقل یک بار در سال، دانستن چگونه زنبور سیگاری خود را تمیز کنیم مهارتی است که می تواند بسیار مفید باشد.

پایه سیگاری زنبور عسل برای تمیز کردن تصویر جدا شده است.

به زنبور سیگاری خود یک نظافت سالانه بدهید

از آنجا که ما مواد قابل احتراق را در داخل می سوزانیم، این ابزار زنبورداری می تواند به یک آشغال چسبنده، بدبو و دوده تبدیل شود. با گذشت زمان، بقایای دوده و قطران در داخل سیگاری و در قسمت بالا و فواره جمع می شود. این جای تعجب نیست، جایی که آتش وجود دارد – دود و پسماند وجود دارد.

چگونه یک زنبور سیگاری زنبورها را نجات می دهد

اگرچه ممکن است رفتاری ظالمانه به نظر برسد، اما سیگاری در واقع ابزاری است که به نجات جان زنبورها کمک می کند – در صورتی که به درستی از آن استفاده شود. مقدار کمی دود سفید خنک به منحرف کردن زنبورها از کارهای دستکاری کندو در طول بازرسی کمک می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

این برای زنبوردار و زنبورها خوب است. وقتی از زنبورها خواسته نمی شود که حمله کنند، کمتر در اثر نیش می میرند.

عدم پرش زنبورهای خشمگین از حجاب به زنبوردار اجازه می دهد تا این کار را کامل کند بازرسی کندو سریع تر. بازرسی های مختصر استرس کمتری برای کلنی دارد.

مقدار کمی دود خنک و سفید به کلنی زنبور عسل آسیبی نمی رساند. با این حال، برخی از تعمیر و نگهداری لازم است تا سیگاری کار کند خوب.

زنبور دودی باز پر از دوده که نیاز به تصویر تمیز دارد.

زنبور سیگاری هر چند وقت یک بار نیاز به تمیز کردن دارد؟

سرعت ایجاد مشکل به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر اغلب از سیگار خود استفاده می کنید، نیاز به تمیز کردن مکرر دارد. شما انتخاب سوخت زنبور عسل به موضوع نیز کمک می کند.

در منطقه من، بسیاری از زنبورداران از سوزن خشک کاج برای سوخت استفاده می کنند. آنها به راحتی در دسترس هستند و یک دود سفید خوب برای آرام کردن زنبورها تولید می کنند، اما رزین های بیشتری را پشت سر می گذارند.

اگر شما زنبور سیگاری خود را تمیز نکنید، ممکن است آنقدر مسدود شود که هیچ دودی خارج نشود! این اتفاق برای من و در ناخوشایندترین زمان ها افتاده است.

روش هایی برای پاک کردن زنبور سیگاری

وجود دارد 2 روش متداول برای تمیز کردن زنبور سیگاری یکی آتش و دیگری با آب. مانند بسیاری از چیزهایی که امروز می‌خرید، سیگاری‌ها به اندازه سابق وظیفه سنگینی ندارند.

**من هیچ مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از استفاده از شیوه های این مقاله نمی پذیرم. آنچه را که برای من و سایر زنبوردارانی که می شناسم مفید است را با شما به اشتراک می گذارم.

من به شما پیشنهاد می‌کنم ابتدا سیگار خود را با آب تمیز کنید و سپس می‌توانید قضاوت کنید که آیا نیاز به دورتر رفتن دارید یا خیر.

محتویات شل را پاک کنید

صرف نظر از روشی که استفاده می کنید، اولین گام این است که باقی مانده سوخت سیگار یا خاکستر را از محفظه آتش خارج کنید. معمولی است که مقداری مواد را در محفظه بگذارید زیرا سیگاری شما ممکن است پس از اتمام کار با آن هنوز هم حاوی جرقه باشد.

برخی از زنبورداران یک چوب پنبه را در دهانه دهانه قرار می دهند تا پس از اتمام کار آتش را صاف کنند. من قبلاً این کار را انجام می‌دادم، اما بیشتر افراد من برای انجام این کار بیش از حد خسته شده‌اند. حتی یک سیگاری خوب فقط می تواند چندین بار سقوط از ATV را بدون نشان دادن سایش تحمل کند.

پس از برداشتن مواد سست، همچنان بقایای سوخته چسبناکی برای مقابله خواهید داشت. خودت را بگیر ابزار کندو و تمام مواد گیر کرده روی مواد خام را که می توانید بخراشید. به لبه ای که درب شما بر روی پایه دودکش قرار می گیرد توجه ویژه ای داشته باشید.

اگر زنبور سیگاری شما خیلی تازه کار است، این تنها کاری است که باید انجام دهید. با این حال، اکثر سیگاری هایی که برای چند سال استفاده شده اند، می توانند از تمیز کردن جدی بهاره بهره مند شوند.

استفاده از مشعل پروپان برای حذف دوده از زنبور سیگاری

زنبوردارانی که کار سنگین دارند یا سیگاری مسن‌تری دارند که چندین فصل استفاده از آن را تجربه کرده‌اند، ممکن است یک قدم جلوتر بروند.

سالها پخت روی خامه ممکن است به آب و سرکه پاسخ ندهد. برای این پروژه، برخی از زنبورداران مشعل پروپان را می شکنند.

اگر خیلی مراقب نباشید، این نیز راه خوبی برای سوختگی است. برای جلوگیری از آتش سوزی یا سوختگی خود باید در خارج از منزل انجام شود. یک مشعل روشن برای اعمال شعله برای چسباندن روی مواد خام در داخل محفظه آتش و در درب استفاده می شود.

استفاده از مشعل پروپان برای تمیز کردن تصویر پخته شده روی دوده.

اگر عاشق آتش هستید، ممکن است این را بسیار زیبا بیابید. مراقب باشید قسمت دم سیگاری خود را از شعله محافظت کنید – در غیر این صورت خراب می شود.

مواد دوده داخل اغلب به خودی خود شروع به سوختن می کنند. اشکالی ندارد، اما در نزدیکی خود بمانید تا مطمئن شوید که همه چیز امن است. پس از خاموش شدن شعله، دودی را بگذارید تا خنک شود.

استفاده از ابزار کندو برای خراشیدن محل سوخته و خاکستر در تصویر درب سیگاری.

هنگامی که سیگاری کاملاً خنک شد، از ابزار کندو خود برای خراش دادن باقی مانده های باقی مانده استفاده کنید. با سوختن رزین های گیاهی، بیشتر مواد به راحتی خارج می شوند.

از این ابزار زنبورداری مراقبت کنید

زنبور عسل یکی از ابزارهای مهم برای زنبوردار است. از سیگاری خود مراقبت کنید و عملکرد صحیح آن را حفظ کنید و سالها خدمت شما را به همراه خواهد داشت. اگر قسمت دم هوا فرسوده شد، می توانید فقط آن قسمت را تعویض کنید.

تمیز کردن سالانه سیگاری تضمین می کند که ابزار شما در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید به خوبی کار می کند. زوج روشن کردن زنبورداران سیگاری شما وقتی چسبناک نباشد راحت تر است. زنبورداری زمانی لذت بخش تر می شود که ابزار و تجهیزات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشید.

آه و فراموش نکن، آیا شما نیاز دارید لباس زنبورداری خود را بشویید? بوی خرس بدبو به حیاط زنبور عسل نروید – زنبورها تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت!

سفارش فوری عسل ♥