چگونه یک زنبور را نجات دهیم


برای کسانی از شما که عاشق طبیعت هستید، ممکن است زمانی فرا برسد که احساس کنید مجبور هستید تلاش کنید نجات یک زنبور. هر کدام درست است؟ دیدن این گرده افشان های بالدار که از گلی به گل دیگر پرواز می کنند امری عادی است. وقتی یکی را پیدا می کنیم که بی حرکت است – واضح است که مشکلی وجود دارد. برای کمک به شما چه کاری می توانید انجام دهید – آیا می توان یک زنبور عسل در حال مبارزه را نجات داد؟

زنبوردار با استفاده از کیسه گرم برای نجات زنبوری که تصویر سرد است.

نجات زنبورهای سرد خسته

منابعی پیدا خواهید کرد که می گویند نباید تلاش کنید یک زنبور را با آب قند نجات دهید. من باور نمی کنم که. من به عنوان یک زنبوردار، صدها کلنی گرسنه را با آب قندی که در زمان مناسب تغذیه شده اند، نجات داده ام. این برای یک زنبور نیز کار خواهد کرد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اگر زنبوری را در مضیقه آشکار یافتید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. زنبورهای عسل حشرات خونسرد هستند و برای حفظ پرواز به دمای بدن خاصی نیاز دارند.

شاید گرسنه نیست بلکه سرد است! فقط گرم کردن او ممکن است کافی باشد تا بتواند به کندو برگردد. با این حال، اگر او برای حفظ پرواز تلاش کرده است، احتمالاً ذخایر انرژی خود را مصرف کرده است.

برای من غیر معمول نیست که در اوایل بهار زنبورهای سرد را در باغ آبی خود پیدا کنم. آنها را می نوشند منبع آب سرد و سپس قادر به پرواز نیست. با غروب آفتاب عصر و کاهش دمای روزانه، آنها نمی توانند به کندو برگردند. اگر به موقع متوجه آنها شوم، می توانم برخی از آنها را نجات دهم.

زنبور خسته را با آب قند زنده کنید

به آرامی زنبور عسل بی حرکت را با یک تکه مقوا، روزنامه و غیره بردارید. زنبورهای خسته اغلب ممکن است نیش بزنند. من بوده ام نیش زنبور در طول تلاش های نجات من

او را روی یک سطح گرم قرار دهید. این می تواند سنگی باشد که در اوایل روز توسط خورشید گرم شده است یا مورد علاقه من – یک کیسه ساندویچی پر از آب گرم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

چه مدت طول می کشد تا زنبور عسل احیا شود؟ چند دقیقه طول می کشد، حداقل 5-10. اگر او خیلی دور نباشد، به زودی متوجه فعالیت خواهید شد. او شروع به تمیز کردن آنتن خود می کند – آماده شدن برای پرواز. همچنین متوجه پمپاژ شکم او خواهید شد – این برای گرم کردن است عضلات برای پرواز.

هنگامی که او فعال شد و خود را تمیز کرد، یک قطره کوچک آب قند در نوک یک خلال دندان یا چیز مشابه به او بدهید. یک قاشق کوچک نیز به خوبی کار خواهد کرد.

2 قاشق غذاخوری نیشکر را با 1 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید (گرم). این محلول قند از محتوای قند شهد طبیعی تقلید می کند. زنبور غذای شیرین را بو می کند و پروبوسیس (زبان) خود را دراز می کند تا آن را بنوشد. این افزایش انرژی به سرعت تأثیر می گذارد.

به زنبور عسل غذا ندهید مگر اینکه از منبع مطمئن باشید بیماری زنبور عسل معروف به آمریکایی فول برود از طریق عسل قابل انتقال است. برای انسان بی ضرر است اما برای کلونی زنبورها کشنده است.

تغذیه عسل از هر کهیر دیگری غیر از خود شما توصیه نمی شود. در برخی از کشورها به همین دلیل تغذیه زنبورها با عسل غیرقانونی است.

زنبور کارگر در جستجوی علوفه روی تصویر گل بنفش.

زنبورداران در صورت لزوم به زنبورها غذا می دهند

در حالی که می تواند یک نجات دهنده زندگی باشد، مصرف مداوم آب قند برای زنبورها خوب نیست. در رژیم زنبور عسل باید به طور گسترده ای با کربوهیدرات ها و پروتئین های بسیاری از گیاهان مختلف متنوع باشد.

زنبورداران به اهمیت تغذیه مناسب برای کلنی های سالم پی می برند. آنها اغلب در مواقعی به مستعمرات غذا می دهند خشکسالی یا کمبود شهد. اما، این نباید تنها رژیم غذایی زنبورهای عسل آنها باشد.

برای عموم زنبورها، کنار گذاشتن مداوم یک کاسه آب قند بهترین ایده نیست. زنبورداران و سایر علاقه مندان گل هایی می کارند که شهد و گرده را فراهم می کند. گیاهان دوستدار زنبور عسل که در یک فصل طولانی شکوفا می شوند، افزودنی فوق العاده برای شما هستند باغ گرده افشان.

اجازه دهید برخی از علف های هرزی که زنبورها را تغذیه می کنند در اواخر بهار، حداقل برای کمی رشد کنید. شبدر، نعناع و سایر گلهای یکساله و دوساله را برای گرده افشانهای منطقه بکارید.

نجات زنبور عسل

شما همیشه نمی توانید یک زنبور در حال مرگ را نجات دهید. اگر زنبور سرد یا مرطوب است، فقط گرم کردن او ممکن است کافی باشد. اگر او سرد و خسته است، ممکن است کمی آب قند تمام چیزی باشد که او نیاز دارد. همچنین، زنبورها می خوابند – او ممکن است چرت بزند!

با این حال، طول عمر زنبور عسل نسبت به ما کوتاه است طبیعی است که اعضای مسن کلنی در پایان چرخه زندگی خود بمیرند. شاید فقط زمان رفتن او فرا رسیده باشد. آیا با چند ساعت افزایش عمر زنبور عسل به او لطف می کنید؟

یکی دیگر از علل شایع مرگ زنبورها آفت کش ها هستند. اگر جوینده با مواد شیمیایی که او را بیمار کرده است تماس داشته باشد، هیچ تلاش نجاتی نمی تواند او را نجات دهد. این بیشتر در تابستان اتفاق می‌افتد، زمانی که باغبان‌ها تلاش می‌کنند از باغ‌های سبزیجات در برابر حشرات محافظت کنند.

تغذیه زنبورهای خسته از تصویر خلال دندان.

احیای یک زنبور خسته در زنبورستان من

اگرچه ممکن است این سرمایه گذاری عاقلانه ای برای زمان من نباشد، من سعی می کنم هر زنبوری را که در حال مبارزه هستم را احیا کنم. اخیراً یک جوینده گرده را پیدا کردم که هنگام کار در یک روز گرم زمستانی سرد و خسته شده بود.

او به غذا نیاز نداشت، بلکه فقط به مدتی در کیسه آب گرم نیاز داشت. وقتی گرم شد، به سمت زنبورستان پرواز کرد. امیدوارم حداقل چند روز دیگر به او زندگی بدهم. به هر حال احساس خوبی به من داد و هیچ ضرری ندارد.

گاهی اوقات، ما کارهایی را انجام می دهیم که احساس خوبی در ما ایجاد می کند و ممکن است واقعاً برای گیرنده مزیت نباشد. در حالی که عمل نجات یک زنبور خسته اغلب ممکن است تمرینی بیهوده باشد، این بدان معنا نیست که ایده بدی است.

فقط به خاطر داشته باشید که بهترین غذا برای هر حشره، رژیم غذایی طبیعی است که در نظر گرفته شده است. اقداماتی مانند تغذیه آب قند تنها اقدامات اضطراری است و به این ترتیب نباید اثر مضری بر کلنی داشته باشد.

سفارش فوری عسل ♥