چگونه یک زنبور خسته را نجات دهیم


برای کسانی از شما که عاشق طبیعت هستید، ممکن است زمانی فرا برسد که احساس کنید مجبور هستید تلاش کنید نجات یک زنبور. هر کدام درست است؟ دیدن این گرده افشان های بالدار در حال پرواز از گلی به گل دیگر امری عادی است. وقتی یکی را پیدا می کنیم که بی حرکت است – واضح است که مشکلی وجود دارد. چه کاری می توانید انجام دهید – آیا می توان یک زنبور عسل در حال مبارزه را نجات داد؟

احیای زنبورهای عسل سرد خسته

زنبوردار با استفاده از کیسه گرم برای نجات زنبوری که تصویر سرد است.

منابعی پیدا خواهید کرد که می گویند نباید تلاش کنید یک زنبور را با آب قند نجات دهید. من باور نمی کنم که.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

من به عنوان یک زنبوردار صدها زنبور را نجات داده ام مستعمرات گرسنه با آب قند در زمان مناسب تغذیه شود. این برای یک زنبور نیز کار می کند. با این حال، دلیل وضعیت حشره نیز مهم است.

اگر زنبوری را در مضیقه آشکار یافتید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. زنبورهای عسل حشرات خونسرد هستند و برای حفظ پرواز به دمای بدن خاصی نیاز دارند.

او ممکن است بیمار باشد یا شاید این فقط پایان آن باشد چرخه زندگی زنبور عسل. آنها برای همیشه زندگی نمی کنند. فرسودگی نیز یک احتمال است. زنبور ممکن است انرژی نداشته باشد – چیزی در مخزن باقی نمانده تا او را به لانه برگرداند.

یا شاید گرسنه نیست بلکه سرد است! این امر در برخی فصول رایج است. فقط گرم کردن او ممکن است کافی باشد تا بتواند به کندو برگردد.

با این حال، اگر او برای حفظ پرواز تلاش کرده است، احتمالاً ذخایر انرژی خود را نیز مصرف کرده است.

برای من غیر معمول نیست که در اوایل بهار زنبورهای سرد را در باغ آبی خود پیدا کنم. از آن می نوشند منبع آب سرد و سپس قادر به پرواز نیست.

با غروب آفتاب عصر و کاهش دمای روزانه، آنها نمی توانند به کندو برگردند. اگر به موقع متوجه آنها شوم، می توانم برخی از آنها را نجات دهم.

زنبور خسته را با آب قند زنده کنید

  • زنبور را از آب خارج کنید (اگر در آب باشد)
  • روی یک سطح گرم قرار دهید
  • بعد از اینکه او شروع به حرکت کرد – طعم آب قند (یا عسل از منبع شناخته شده را بچشید)

1. به آرامی زنبور عسل بی حرکت را با یک تکه مقوا، روزنامه و غیره بردارید. زنبورهای خسته اغلب ممکن است نیش بزنند. من بوده ام توسط زنبور نیش زده شده در طول تلاش های نجات من آنها نمی دانند که شما سعی می کنید کمک کنید.

2. اگر دما سرد است، او را روی یک سطح گرم قرار دهید. این می تواند سنگی باشد که در اوایل روز توسط خورشید گرم شده است یا مورد علاقه من – یک کیسه ساندویچی پر از آب گرم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

چقدر طول می کشد تا زنبور عسل احیا شود؟ چند دقیقه طول می کشد، حداقل 5-10. اگر او خیلی دور نباشد، به زودی متوجه فعالیت خواهید شد.

او شروع به تمیز کردن آنتن خود می کند – آماده شدن برای پرواز. همچنین متوجه پمپاژ شکم او خواهید شد – این برای گرم کردن است عضلات برای پرواز.

3. هنگامی که او فعال شد و خود را تمیز کرد، یک قطره کوچک آب قند روی نوک یک خلال دندان یا چیز مشابه به او بدهید. یک قاشق کوچک نیز به خوبی کار خواهد کرد.

۲ قاشق غذاخوری نیشکر (شکر سفید معمولی) را با ۱ قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید (گرم). این محلول قند از محتوای قند شهد طبیعی تقلید می کند.

زنبور عسل غذای شیرین را بو می کند و پروبوسیس (زبان) خود را دراز می کند تا آن را بنوشد. این افزایش انرژی به سرعت تأثیر می گذارد – بسیار شبیه یک نوشیدنی انرژی زا برای انسان.

از شکر قهوه ای یا ملاس استفاده نکنید. روده زنبورها برای آنها طراحی نشده است و ممکن است ضرر بیشتری نسبت به سود داشته باشید.

چرا به زنبور عسل ندهیم

به زنبور عسل غذا ندهید مگر اینکه از منبع مطمئن باشید. بیماری زنبور عسل معروف به آمریکایی فول برود از طریق عسل قابل انتقال است. برای انسان بی ضرر است اما برای کلونی زنبورها کشنده است.

تغذیه عسل از هر کهیر دیگری غیر از کندوی خود توصیه نمی شود. در برخی کشورها به همین دلیل، تغذیه زنبورها با عسل خام در واقع غیرقانونی است.

نجات یک زنبور عسل سرد در زنبورستان من

اگرچه ممکن است سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای برای زمان من نباشد، اما تلاش می‌کنم تا هر زنبوری را که در حال تلاش هستم، احیا کنم. اخیراً یک جوینده گرده را پیدا کردم که هنگام کار در یک روز گرم زمستانی سرد و خسته شده بود.

او به غذا نیاز نداشت، بلکه فقط به مدتی در کیسه آب گرم نیاز داشت. وقتی گرم شد، به سمت کندوهای زنبور عسل پرواز کرد. امیدوارم حداقل چند روز دیگر به او زندگی بدهم. به هر حال احساس خوبی به من داد و هیچ ضرری ندارد.

زنبور کارگر در جستجوی علوفه روی تصویر گل بنفش.

مقدار کمی آب قند خوب است

در حالی که می تواند یک نجات دهنده زندگی باشد، مصرف مداوم آب قند برای زنبورها خوب نیست. این رژیم غذایی زنبور عسل باید به طور گسترده ای با کربوهیدرات ها و پروتئین های بسیاری از گیاهان مختلف متنوع باشد.

زنبورداران به اهمیت تغذیه مناسب برای کلنی های سالم پی می برند. آنها اغلب در مواقعی به مستعمرات غذا می دهند خشکسالی یا کمبود شهد. اما، این نباید تنها رژیم غذایی زنبورهای عسل آنها باشد.

برای عموم زنبورها، کنار گذاشتن مداوم یک کاسه آب قند بهترین ایده نیست. در عوض، زنبورداران و دیگر علاقه مندان به گرده افشان، گل هایی را می کارند که شهد و گرده را فراهم می کند.

گل های دوستدار زنبور عسل که در یک فصل طولانی شکوفا می شوند، افزودنی فوق العاده برای شما هستند باغ گرده افشان. به پروانه ها هم غذا می دهند!

همچنین، اجازه دهید برخی از علف های هرزی که زنبورها را تغذیه می کنند در اواخر بهار، حداقل برای کمی رشد کنید. این ساده ترین راه برای کمک به گرده افشان ها به طور کلی است. همچنین برای بسیاری از گونه های مختلف زنبور عسل مفید است.

داشتن بوته ها و گیاهان مفید همچنین لانه و زیستگاه زنبورهای منفرد و لانه آنها را فراهم می کند. زنبورهای عسل نیز از آنها سود می برند. از دست دادن زیستگاه همه حشرات را تحت تاثیر قرار داده است.

نجات زنبور عسل

شما همیشه نمی توانید یک زنبور در حال مرگ را نجات دهید. اگر زنبور سرد یا مرطوب است، فقط گرم کردن او ممکن است کافی باشد. اگر او سرد و خسته است، ممکن است کمی آب قند تمام چیزی باشد که او نیاز دارد. همچنین، زنبورها می خوابند – او ممکن است چرت بزند!

با این حال، طول عمر زنبور عسل نسبت به ما کوتاه است طبیعی است که اعضای مسن کلنی در پایان چرخه زندگی خود بمیرند.

شاید فقط زمان رفتن او فرا رسیده باشد. آیا با چند ساعت افزایش عمر زنبور عسل به او لطف می کنید؟

یکی دیگر از علل شایع مرگ زنبورها آفت کش ها هستند. اگر جوینده با مواد شیمیایی که او را بیمار کرده است تماس داشته باشد، هیچ تلاش نجاتی نمی تواند او را نجات دهد.

این بیشتر در تابستان اتفاق می‌افتد، زمانی که باغبان‌ها تلاش می‌کنند از باغ‌های سبزیجات در برابر حشرات محافظت کنند.

تغذیه زنبورهای خسته از تصویر خلال دندان.

گاهی اوقات، ما کارهایی انجام می دهیم که احساس خوبی به ما می دهد و ممکن است واقعاً برای گیرنده مزیتی نباشد. در حالی که عمل نجات زنبور خسته ممکن است اغلب تمرینی برای بیهودگی باشد، این بدان معنا نیست که ایده بدی است.

فقط به خاطر داشته باشید که بهترین غذا برای هر حشره، رژیم غذایی طبیعی است که در نظر گرفته شده است. اقداماتی مانند تغذیه آب قند تنها اقدامات اضطراری است و به این ترتیب نباید تأثیر مضری بر کلنی داشته باشد.

منابع نوشیدنی ایمن برای زنبورها

اگر آب نماها را به باغ خود اضافه می کنید، حتماً از آن مطمئن شوید مناطق آشامیدنی برای زنبورهای تشنه. زنبورهای عسل من به برخی از منابع آب دسترسی دارند – حتی در زمستان، اگر روز گرم باشد.

برای سلامت گرده افشان، ما منابع آب تمیز می خواهیم. اما، من به شما هشدار می دهم، آنها هنوز هم ممکن است از یک حوضچه آب بنوشند.

به جز فصول گرم سال، حتی زنبور آبیاری های کوچک یا حمام زنبور عسل می تواند مفید باشد. با گرم شدن فصل، ایستگاه های آبی بزرگتر حشرات بیشتری را تغذیه می کنند با نگهداری کمتر البته، اگر یک زنبوردار با کندوهای زیاد هستید، ممکن است به یک باغ آبی کوچک نیاز داشته باشید.

سفارش فوری عسل ♥