چگونه یک زنبورآب کوچک بسازیم


تصویر پنهان پینترست

به دنبال راهی آسان برای کمک به زنبورها و ترویج اهمیت همه گرده افشان ها هستید؟ این پروژه صنایع دستی آبدار زنبور عسل همین کار را انجام خواهد داد. علاوه بر کاشت گل هایی که زنبورها دوست دارند، یک منبع کوچک آب می تواند بسیار مفید باشد. بسیاری از گرده افشان ها می توانند از داشتن منبع آب تمیز سود ببرند. یک پروژه ساده صنایع دستی زنبور عسل مناسب برای هر گروه سنی – جوان یا پیر و همچنین فرصت های آموزشی را نیز ارائه می دهد.

در کلنی زنبور عسل از آب برای رقیق کردن غذا و کمک به خنک کردن کندو در روزهای گرم استفاده می شود. یکی از مهمترین آنهاست منابع جمع آوری شده توسط زنبورها.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

اما، آنها تنها کسانی نیستند که به آب نیاز دارند. پروانه ها، زنبورها و سایر حشرات و حیوانات کوچک به منبع آب نیاز دارند.

در باغ خود برای زنبورها آب فراهم کنید

آیا زنبورها از منابع آب طبیعی استفاده نمی کنند؟ بله، آنها در جستجوی منابع آب طبیعی بسیار خوب هستند.

با این حال، این منابع طبیعی ممکن است بسیار دور از کندو باشند. علاوه بر این، در برخی نقاط بسیاری از نهرها و نهرها آلوده هستند.

تامین آب تمیز در باغچه تضمین می کند که حشرات مفید آب آشامیدنی خوبی دارند. این به سلامت کلی زنبور عسل کمک می کند.

خبر خوب این است که یک منبع آب در خود تهیه کنید باغ دوستدار زنبور عسل یا حیاط خلوت کار سختی نیست. آ آب زنبور عسل می تواند به همان اندازه کوچک باشد و ساده مانند یک سطل چکاننده یا به اندازه یک باغ آبی بزرگ یا حوض.

تصویر زنبور عسل در حال نوشیدن آب از شیر آب.

زنبورداران به منابع آب بزرگتر نیاز دارند

برای یک باغ یا حیاط خلوت، یک سازه کوچکتر مانند این کاردستی زنبورآب به خوبی کار می کند. شما فقط به آن نیاز دارید تا آب کافی در خود نگه دارد تا زمانی که آن را هر روز چک کنید.

با این حال، اگر شما یک زنبوردار با کندو هستید، به یک منبع آب زنبور عسل بزرگتر.
برخی از ایده ها عبارتند از:

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

 • یک سطل بزرگ (با درب) که آب را به آرامی از یک شیر آب می چکد
 • حمام پرندگان بزرگ با سنگریزه برای ایجاد یک منطقه کم عمق
 • یک گلدان پلاستیکی “بشکه ویسکی” با یک فواره کوچک
 • یک باغ آبی کوچک و متوسط ​​با گیاهان و ماهی ها

خودتان آب‌پاش زنبوری ظرف سفالی بسازید

انجام این پروژه کوچک سرگرم کننده است. زمان خوبی برای مشارکت فرزندان و نوه ها است. فراتر از فرصت هنری طراحی، می توانید اهمیت آن را آموزش دهید زنبورها و سایر گرده افشان ها.

یک پروژه عالی برای یک بازدید آخر هفته یا یک روز تابستانی. شما فقط به چند مورد نیاز دارید.

 • بشقاب سفالی بزرگ
 • نگین های شیشه ای رنگی یا سنگ های واقعی
 • سرنخ یا چسب

یک نعلبکی سفالی بزرگ انتخاب کنید، پلاستیک نیز به اندازه کافی کار می کند، اما خاک رس بهتر است. حتی یک ظرف بزرگ نیز آب فراوانی را در خود جای نمی دهد، بنابراین با بزرگترین ظرف موجود همراه شوید. برای رنگ و پایه می توانید از سنگ ها یا نگین های ارزان قیمت از فروشگاه دلار استفاده کنید.

من اغلب از چسب قابل شستشو Elmer استفاده می کنم (مانند تصویر) و کار می کند (زمان خشک شدن طولانی تر) – اما چسب گوریل یا چسب مشابه قوی تر و سریع تر است – مگر اینکه با کودکان کوچک کار کنید.

زنبور عسل به راحتی غرق می شود. آنها به مکانی امن برای نشستن و جمع آوری آب نیاز دارند. یا سنگ های بزرگتر را در اطراف لبه قرار دهید یا یک ردیف دوتایی از سنگ های کوچک را روی هم قرار دهید.

نحوه استفاده از آب زنبور عسل

در ظرف خود فقط از آب استفاده کنید. آب شکر یا عسل اضافه نکنید. این امر مورچه ها را جذب می کند و باعث جنون دزدی می شود که منجر به مرگ زنبورها می شود.

برنامه ریزی کنید تا مرتباً آن را چک کنید و در صورت نیاز دوباره پر کنید. در یک روز گرم، یک منبع کوچک آب می تواند به سرعت خشک شود.

از تفریح ​​و تجربه نترسید. یکی از نسخه های محبوب اضافه کردن سنگ های طبیعی در اطراف لبه و قرار دادن جواهرات رنگارنگ در مرکز است. سنگ های بزرگتر چسبانده می شوند و سنگ های وسطی برای تمیز کردن آسان شل می شوند

تصویر سنگ رودخانه ای طبیعی و سنگ های شیشه ای در ظرف سفالی برای آب زنبور عسل.

این پروژه‌های زیبای کاردستی زنبور عسل یک راه ساده برای ارائه یک جرعه جرعه برای زنبورها و پروانه‌های تشنه است. بنابراین حشرات بیشتری را برای بازدید از واحه زیبایی شما دعوت می کند.

یکی دیگر از ایده های جالب برای تزئین باغ خود با تم زنبور عسل این است: زنبور گلدان سفالی تزیین.

اگر می خواهید یک منبع دوم و کمی بزرگتر ایجاد کنید، این را بسازید ایستگاه آب گلدان و نعلبکی سفالی هم!

برای نگهداری آب بیشتر طراحی شده است و می تواند به عنوان ایستگاه آب گرده افشان برای حشرات بیشتر عمل کند.

اینها یک افزودنی زیبا به باغ یا حیاط خلوت شما هستند. چند تا بسازید، آنها ایده های خوبی برای هدیه دادن به بچه های کوچک برای روز مادر، هدایای معلم یا هر مناسبتی هستند.

حتی می توانید از سنگ های رنگی برای هجی حروف اول کودک در ظرف استفاده کنید.

برای بازی حسی، بچه های بزرگتر عاشق ساختن اسلایم عسل. ممکن است کمی نامرتب باشد زیرا فرصت های یادگیری فوق العاده ای در اینجا وجود دارد.

با نزدیک شدن به پایان فصل، این پروژه آسان را در نظر بگیرید حفظ برگ های پاییزی با موم زنبور عسل شیب بچه ها از کمک کردن لذت خواهند برد و این یک کاردستی فوق العاده در طبیعت است.

ظرف سفالی، سنگریزه و چسب برای ایجاد تصویر زنبور آب.

کاردستی DIY آبدار زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

این پروژه صنایع دستی زنبور عسل، یک زنبورآب کوچک برای تزئین باغ زنبور عسل شما و تهیه نوشیدنی برای حشرات تشنه می سازد. شما فقط به 3 نوع مواد نیاز دارید. فرصتی عالی برای آموزش زنبورها به بچه ها.

 • یک ظرف سفالی انتخاب کنید: بدیهی است که هرچه ظرف بزرگتر باشد، از نظر اینکه آب بیشتری در خود نگه دارد بهتر است. با این حال، اگر با افرادی با دست های کوچک کار می کنید، یک ظرف بزرگ ممکن است طاقت فرسا باشد و به سنگ های بیشتری نیز نیاز داشته باشد!باید از هرگونه گرد و غبار یا کثیفی تمیز باشد. برای ماندگاری بیشتر، می توانید آن را با درزگیر اکریلیک اسپری کنید تا ضد آب شود – اما این اختیاری است.از کاغذ پوستی یا مشابه آن می توان برای محافظت از فضای کاری خود استفاده کرد.
 • افزودن چسب: یک کلمه کوتاه در مورد چسب. چسب شفاف به طور کلی بهترین است زیرا لازم نیست نگران ظاهر شدن آن باشید.با این حال، اگر از چسب قابل شستشو Elmers استفاده می کنید (باز هم انتخاب خوبی برای کار با کودکان) – باید قبل از اضافه کردن آب اجازه دهید یک روز یا بیشتر خشک شود. در غیر این صورت سنگ های شما آزاد می شوند. مقداری چسب در کف ظرف بچکانید. زیاد قرار نده برای نگه داشتن سنگ ها فقط به چسب نیاز دارید.
 • سنگ ها را اضافه کنید – شیشه یا سنگ: سنگ های شیشه ای (یا واقعی) خود را در ظرف قرار دهید. آنها را در هر طرحی بچینید. ممکن است فقط به یک لایه نیاز داشته باشید. لازم نیست آنها را لمس کنند، فقط به اندازه کافی به هم نزدیک باشند تا از غرق شدن زنبورها جلوگیری شود.ما می خواهیم برخی از سنگ ها پس از اتمام از آب خارج شوند. این به زنبورها مکانی برای ایستادن و نوشیدن می دهد. زنبورهای عسل خیلی راحت غرق می شوند. در صورت نیاز سنگ خود را در عمق 2 قرار دهید.
 • بگذارید چسب خشک شود و خشک شود: اگر از چسب قابل شستشو استفاده می کنید، ممکن است 2 تا 3 روز طول بکشد تا خشک و خشک شود. بازه زمانی به رطوبت محل زندگی شما نیز بستگی دارد.هنگامی که چسب کاملاً خشک شد – ظرف زنبورآب شما آماده استفاده است. مقداری آب اضافه کنید و آن را در باغچه خود قرار دهید. (اگر می خواهید بیشتر محتاط باشید، چند چوب کوچک شناور و غیره اضافه کنید تا مکان های نوشیدنی بیشتری را به زنبورها ارائه دهید.)
اگر از سنگ های کوچک استفاده می کنید، یک حلقه دوتایی در اطراف لبه ایجاد کنید تا به زنبورها محل فرود امنی بدهید.
من هنگام کار با بچه ها از چسب قابل شستشو استفاده می کنم اما مدت زیادی طول می کشد تا خشک شود. برای بچه های بزرگتر و بزرگسالان، چسب شفاف قوی تری را در نظر بگیرید.
سفارش فوری عسل ♥