چگونه یک دسته از زنبورها را جذب کنیم


چه کسی زنبور عسل رایگان می خواهد؟ تقریباً همه و به خصوص اگر زنبوردار هستید. صید ازدحام زنبور عسل یک امر هیجان انگیز است و می تواند برای یک زنبوردار سودآور باشد. برخی از زنبورداران خوش شانس می شوند و یک دسته ازدحام را در دسترس خود بر روی درخت یا بوته ای کم ارتفاع می بینند. اما، راه اندازی جعبه کندوی زنبور عسل یا کندوی طعمه بهترین راه برای جمع آوری ازدحام زنبورهای وحشی است – حتی زمانی که در خانه نیستید. در اینجا چند نکته برای یادگیری آورده شده است چگونه یک دسته از زنبورها را به کندو خود جذب کنیم.

تصویر ازدحام زنبورهای جذب شده به دام طعمه nuc.

جذب ازدحام زنبورهای عسل

با توجه به اینکه هزینه زنبورها برای پر کردن کندو بیش از 100 دلار است، ایده اغوا کردن یک زنبور به داخل کندوی خالی ایده وسوسه انگیزی است. بسیاری از این دسته‌ها پتانسیل تبدیل شدن به یک کلنی مولد را دارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

ازدحام زنبورها چیست؟

برای شروع به درک چگونه در یک ازدحام زنبور عسل فریب دهیم، ما باید کمی در مورد این رفتار بدانیم. هنگامی که یک مستعمره بیش از حد شلوغ می شود، کارگران شروع به آماده سازی ازدحام می کنند.

در عرض چند هفته، حدود نیمی از اعضای کندو کلنی مادر را ترک خواهند کرد و خانه جدیدی در جای دیگری می سازند. به این می گویند a ازدحام زنبورها.

این بخشی طبیعی از چرخه زندگی کلنی است. تمام کلنی های زنبور عسل سالم حداقل سالی یک بار به این روش تولید مثل می کنند. برخی از مستعمرات ممکن است در هر فصل چندین دسته جمع کنند.

زنبورهای کارگر در حال جذب بقیه یک زنبور عسل به تصویر کندو.

ازدحام کردن یکی از هیجان انگیزترین جنبه های زنبورداری است. زنبورداران عاشق دیدن زنبورهایی هستند که به صورت توده های بزرگ در هوا پرواز می کنند – به خصوص اگر از جعبه زنبورهای خودمان نیامده باشند.

اولین بار مخصوصاً برای زنبورداران جدید هیجان انگیز است. و اگر اولین تجربه شما باشد، یک ازدحام می تواند ترسناک به نظر برسد.

زنبورداران پیشگیری از ازدحام را تمرین می کنند

بسیاری از زنبورداران (از جمله خود من) سعی در محدود کردن یا جلوگیری از ازدحام زنبور عسل در زنبورستان آنها چرا؟ کلنی های بیشتر ایده خوبی به نظر می رسد! دلیل آن این است که یک کلنی زنبور عسل که ازدحام تولید می کند – اغلب در آن فصل عسل کمتری تولید می کند.

حتی یک مستعمره هزار نفری نیروی کار محدود و زمان محدودی دارد برای بقای زمستانی آماده شوید. انرژی صرف شده برای ساخت جمعیت می توانست برای تولید و ذخیره عسل بیشتر استفاده شود.

با این حال، زنبورها دستور کار متفاوتی نسبت به ما دارند – و رفتار ازدحام یک گرایش طبیعی است. ما به عنوان زنبوردار باید با ویژگی های طبیعی این حشرات جذاب کار کنیم. مبارزه با غریزه میلیون ها ساله می تواند یک تجربه ناامید کننده باشد.

تله ازدحام زنبورها

ما همیشه نمی‌توانیم جلوی این ازدحام را بگیریم. با این حال، می‌توانیم برای جستجوی آن‌ها و تلاش برای انجام آن‌ها زمان بگذاریم زنبورها را بگیر (حتی در درخت) قبل از اینکه ملک را ترک کنند. و اگر آنها از زنبورستان شما نیستند – زنبورهای آزاد!

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اما، شما نمی توانید همیشه در خانه باشید وقتی ازدحام اتفاق می افتد. این جایی است که تمرین تلاش برای ازدحام زنبورها را به تله جذب کنید به طرح خوبی تبدیل می شود

ازدحام کوچک زنبور عسل در حال ورود به تصویر کندوی طعمه.

در واقع، ایده خوبی است که چندین تله ازدحام راه اندازی کنید در مکان های مختلف هر مکانی موفق نخواهد بود. همچنین، من متوجه شدم که زنبورهای من اغلب نامحتمل ترین نوع تله را انتخاب می کنند.

مواد کندو یا تله طعمه

در مقاله من در راه اندازی یک تله ازدحام، من در مورد برخی از مواردی که باید هنگام انتخاب جعبه طعمه خود در نظر بگیرید صحبت می کنم. زنبورداران نظرات زیادی در مورد اینکه چه چیزی بهتر عمل می کند، دارند. اما حقیقت این است که تا زمانی که تلاش نکنید هرگز نمی‌دانید.

جعبه های طعمه می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند. و ما زنبورداران می‌توانیم تمام روز در مورد اینکه کدام سبک یا اندازه بهترین است بحث کنیم. یکی از مواردی که ما با آن موافق هستیم این است که یک کندوی قدیمی که زنبورها قبلاً در آن زندگی می کردند بسیار جذاب است.

بدنه عمیق کندو حداقل اندازه ای است که بیشتر زنبورداران ترجیح می دهند. اما، من بارها در جعبه های nuc یک دسته را شکار کرده ام. من موافقم که اگر شما می خواهید دسته های بزرگ زنبور را جذب کنید این اندازه ممکن است به اندازه کافی بزرگ نباشد. ممکن است تعدادی از گروه‌های بزرگ‌تر را که فضای بیشتری می‌خواهند از دست بدهید.

پیشاهنگ زنبور عسل جذب تصویر تله ازدحام پالپ شد.

برخی از زنبورداران دوست دارند از تله های کندوی تجاری موجود که از مواد خمیر مانند ساخته شده اند استفاده کنند. این تله زنبورهای خمیر چوب در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد.

این یک راه حل طولانی مدت نیست، اما سبک وزن و آسان برای رسیدگی است. من چند زنبوردار را دیده ام که از یک گلدان خمیر XL یک تله دسته جمعی درست می کنند! اگرچه باید اعتراف کنم که هرگز نتوانسته ام یک دسته زنبور را به گلدان جذب کنم.

چه زمانی تله های دسته جمعی را بیرون بیاوریم

فصل تولید مثل در کارولینای جنوبی از مارس تا سپتامبر یا اکتبر است. سعی می کنم تا اول اسفند تله هایم را بگذارم. شما می توانید آن جدول زمانی را برای آب و هوای خود تنظیم کنید. مناطق جنوب ما می توانند چندین هفته کارها را به جلو ببرند. اگر دورتر از شمال زندگی می کنید – همه چیز یک ماه بعد شروع می شود.

فصل ازدحام زمانی از سال است که در آن منطقه شما به احتمال زیاد بیشترین تعداد ازدحام زنبورها را خواهد دید. چرا بهار؟ تعداد زیادی از مستعمرات در اوایل بهار منفجر می شوند. جریان عسل (یا زمان شهد طبیعی فراوان) در راه است و کلنی شما نیروی کار زیادی می خواهد.

همچنین پهپادها یا زنبورهای نر در حال پرورش هستند. این بدان معنی است که آنها برای جفت گیری با جدید در دسترس هستند ملکه ها

آیا من تا به حال ازدحام در فوریه یا اواخر اکتبر می بینم؟ شرط می بندی! هرگز سعی نکنید بگویید زنبورها چه کاری انجام می دهند یا نمی کنند، آنها به شما ثابت می کنند که اشتباه می کنید. زنبورهای پاییزی ازدحام می کنند غیر معمول نیز نیستند، اما بسیاری از آنها به دلیل اواخر فصل زنده نمی مانند.

جذب زنبورهای پیشاهنگ پیش از ازدحام

یکی از مهم ترین ملاحظات در هنگام تلاش برای جذب یک دسته از زنبورها پیشاهنگان است. این کارگران زن مسئول جستجوی منابع غذایی و خانه های جدید احتمالی هستند. تله های دسته جمعی باید هفته ها قبل از هوای گرم در مکان های کلیدی قرار داده شوند.

زنبورهای پیشاهنگ به خوبی قبل از خروج ازدحام بررسی می شود. برخی از آنها حتی ممکن است شب را در یک مکان لانه بالقوه بگذرانند. این بیشتر شبیه یک خواب بیش از حد است!

وقتی تعداد فزاینده ای از زنبورهای پیشاهنگ را در نزدیکی یک تله ازدحام مشاهده می کنید. این ممکن است نشان دهنده ورود ازدحام به زودی باشد. در این زمان سعی نکنید تله را تنظیم کنید. بگذار کارشان را بکنند

به نظارت بر تله خود ادامه دهید و چند روز دیگر دوباره بررسی کنید. ممکن است یک حرکت دسته جمعی را ببینید که در آن بسیار هیجان انگیز است!

اگر می‌بینید که پروازهای معمولی برای جستجوی غذا در حال رفت و آمد هستند، ممکن است نشان دهد که تله شما بوده است موفق در جذب یک گروه

گاهی اوقات، این پیشاهنگان مکان هایی را انتخاب می کنند که ما نمی خواهیم – مانند کناره خانه شما – اوه. یک دلیل خوب برای مهر و موم کردن ترک های خانه. در غیر این صورت، ممکن است با وظیفه ای مواجه شوید از بین بردن زنبورها. این برای همه استرس زا است.

بهترین روش ها برای جذب یک گروه

در حالی که طیف گسترده ای از روش های موفق برای در نظر گرفتن وجود دارد، موارد زیر همگی نقش مهمی در جذب زنبورها به تله کندو دارند.

یک مکان تله زنبور خوب انتخاب کنید

چیست مکان مناسب برای تله ازدحام شما? خوب، این موضوع قابل بحث است و ایده های مختلفی وجود دارد.

اکثر منابع موافقند که یک تله ازدحام با اندازه داخلی یک بدن کندوی عمیق انتخاب خوبی است. و بالا بردن کندو طعمه از زمین خوب است.

برخی افراد بیش از حد نگران ارتفاع تله برای گرفتن دسته جمعی هستند. همانطور که قبلا ذکر کردم، زنبورها تمایل دارند آنچه را که می خواهند انجام دهند. زنبورها می توانند پرواز کنند.

موفقیت بزرگی داشته ام جذب دسته زنبورها به تله های کمتر از 10 فوت از زمین بسیاری از مردم دوست دارند تله های بالاتری داشته باشند – در حدود 15 فوت. ایمن باشید!

شانس بیشتری خواهید داشت جذب ازدحام زنبورهای عسل اگر تله شما در یک مکان سایه قرار دارد. مطمئناً از مکان‌های در معرض بسیار گرم اجتناب کنید – مگر اینکه این همه چیزی باشد که منطقه شما فراهم می‌کند. یک درخت در لبه خط جنگل انتخاب خوبی است. به نظر می رسد تله های من در درختان سرو خوب عمل می کنند.

رایحه ها به شکار ازدحام کمک می کنند

یکی از مطمئن ترین روش های اغوا کردن در دسته ای از زنبورها استفاده از رایحه است زنبورهای عسل به بو بسیار حساس هستند. یکی دیگر از دلایلی که شما نمی خواهید به حیاط زنبور عسل با بوی خرس – یا گل بروید.

3 گزینه برای جذب دسته ای از زنبورها با استفاده از بو

  • شانه بچه های قدیمی – موم زنبور عسل
  • فریب های ازدحام تجاری
  • فریب های دسته ای خانگی

بوهای کلنی

علاوه بر استفاده از جعبه زنبور عسل، مقداری شانه نیز در نظر بگیرید. عطر شانه مولدهای قدیمی باعث می شود زنبورهای پیشاهنگ نگاهی دوباره به خود بیندازند. اگر یک قاب دارید – یا حتی یک قطعه کوچک شانه قدیمی – این یک فریب خوب است.

شانه قدیمی حاوی پیله زنبور عسل است، بره موم، بوی گرده و عسل می دهد فرقی نمی کند که شانه قدیمی و سیاه باشد – در واقع زنبورهای پیشاهنگ آن را بهتر می کنند.

بوها زنبورهای کارگر را در تصویر جعبه طعمه ازدحام جذب می کند.

ازدحام فریب

بسیاری از زنبورداران استفاده از a ازدحام تجاری برای جذب زنبورهای عسل. این فریب ها حاوی یک هورمون مصنوعی است که فرومون ناسونوف را شبیه سازی می کند. آنها به سادگی توجه زنبورهای پیشاهنگ را به خود جلب می کنند.

این به ویژه اگر جعبه کندوی قدیمی یا لانه زنبوری استفاده شده ندارید مفید است. راستش من هم از شانه کهنه استفاده می کنم و هم از گیره فرمونی.

مورد علاقه فعلی من یکی به نام است فرمانده ازدحام. من از شکل مایع (اغلب) استفاده می کنم و چند قطره را در ورودی تله می ریزم. (در انجام آن زیاده روی نکنید). هر 2-3 هفته یکبار تکرار کنید. ویال های آماده استفاده به سادگی در داخل تله قرار می گیرند.

فریب های دسته جمعی خانگی

علاوه بر خرید فریب، می توانید خودتان نیز بسازید. یک روش این است که به سادگی از دو یا سه قطره استفاده کنید اسانس علف لیمو در بالای یکی از قاب های داخل تله قرار می گیرد.

مراقب باشید – کمی کافی است. روغن بادرنجبویه ممکن است نیاز به تعویض بیشتر از موارد تجاری داشته باشد، اما در انجام آن زیاده روی نکنید.

چرا تله های ازدحامی کار نمی کنند

هر یک از این روش ها می تواند موفقیت آمیز باشد و ممکن است کلنی جدیدی از زنبورهای عسل ساکن شود. با این حال، گاهی اوقات آنها کار نمی کنند. شما می توانید تنظیمات “به ظاهر” عالی را که باید باشد داشته باشید برای هر دسته زنبوری جذاب است – با این حال آنها به جای دیگری می روند.

ما همیشه نمی دانیم چرا. شاید، بسیاری از مکان‌های مستعمره جدید در منطقه شما وجود داشته باشد که زنبورها آنها را بیشتر دوست دارند. شاید شما خیلی کم یا زیاد از فریب گروهی استفاده کرده اید – زنبورداران اشتباه می کنند.

هر چند اشکالی ندارد – این اتفاق خواهد افتاد – همه چند اشتباه زنبورداری برای صحبت کردن دارند. در من کلاس آنلاین زنبورداری، من به دانش آموزانم می گویم که مهم است که وقتی اوضاع خراب می شود، خود را کتک نزنند. طبیعی است که برخی شکست ها داشته باشیم.

پیدا کردن یک دسته در جعبه طعمه یکی از بهترین هیجانات زنبورداری است. وقتی یاد میگیری چگونه یک دسته زنبور را جذب کنیم و آنها در واقع در یک کندوی خالی حرکت می کنند – شما مانند یک قهرمان زنبورداری احساس می کنید!

سفارش فوری عسل ♥