چگونه یک دسته از زنبورها را جذب کنیم


چه کسی زنبور عسل رایگان می خواهد؟ تقریباً هر زنبوردار – همان کسی است. گاهی اوقات خوش شانس می‌شویم و انبوهی از زنبورهای عسل را می‌یابیم که در نزدیکی درخت یا بوته‌ای کم ارتفاع آویزان شده‌اند. اما، راه اندازی جعبه زنبور عسل یا کندو طعمه بهترین راه برای جمع آوری ازدحام زنبورهای وحشی است – حتی زمانی که در خانه نیستید. در اینجا چند نکته برای یادگیری آورده شده است چگونه یک دسته از زنبورها را به کندو خود جذب کنیم.

جذب ازدحام زنبورهای عسل

تصویر ازدحام زنبورهای جذب شده به دام طعمه nuc.

با توجه به اینکه هزینه زنبورهای کافی برای پر کردن کندو بیش از 100 دلار است، ایده اغوا کردن یک زنبور به داخل کندوی خالی ایده وسوسه انگیزی است. اکثر این دسته ها پتانسیل تبدیل شدن به یک کلنی مولد را دارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

ازدحام زنبورها چیست؟

برای شروع به درک چگونه یک دسته زنبور را جذب کنیم، ما باید کمی در مورد این رفتار بدانیم. وقتی یک مستعمره بیش از حد شلوغ می شود، کارگران مستعمره شروع به آماده سازی ازدحام کنید.

در عرض چند هفته، حدود نیمی از اعضای کندو کلنی مادر را ترک کرده و خانه جدیدی در جای دیگر می‌سازند. به این می گویند a ازدحام زنبورها.

این بخشی طبیعی از چرخه زندگی کلنی است. تمام کلنی های زنبور عسل سالم حداقل سالی یک بار به این روش تولید مثل می کنند. برخی از مستعمرات ممکن است در هر فصل چندین دسته جمع کنند.

زنبورهای کارگر در حال جذب بقیه یک زنبور عسل به تصویر کندو.

بهترین روش ها برای جذب زنبورها به کندو

در حالی که طیف گسترده ای از روش های موفق برای در نظر گرفتن وجود دارد، موارد زیر همگی نقش مهمی در آن ایفا می کنند اغوا کردن زنبورها به تله کندو.

  • محل
  • اندازه و مواد تله ازدحام
  • جاذب بو و فریبنده

یک مکان تله زنبور خوب انتخاب کنید

چیست مکان مناسب برای تله ازدحام شما? اکثر منابع موافقند که یک تله ازدحام با اندازه داخلی یک بدن کندوی عمیق انتخاب خوبی است. و بالا بردن کندوی طعمه از زمین خوب است.

برخی افراد بیش از حد نگران ارتفاع تله برای گرفتن دسته جمعی هستند. همانطور که قبلا ذکر کردم، زنبورها تمایل دارند آنچه را که می خواهند انجام دهند. زنبورها می توانند پرواز کنند.

موفقیت بزرگی داشته ام جذب دسته زنبورها به تله های کمتر از 10 فوت از زمین بسیاری از مردم دوست دارند تله های بالاتری داشته باشند – در حدود 15 فوت. ایمن باشید!

شانس بیشتری خواهید داشت جذب دسته های زنبور عسل اگر تله شما در یک مکان سایه قرار دارد. مطمئناً از مکان‌های در معرض بسیار گرم اجتناب کنید – مگر اینکه این همه چیزی باشد که منطقه شما فراهم می‌کند. یک درخت در لبه خط جنگل انتخاب خوبی است. به نظر می رسد تله های من در درختان سرو خوب عمل می کند.

بهترین تله طعمه یا کندو

اما، شما نمی توانید همیشه در خانه باشید وقتی ازدحام اتفاق می افتد. این جایی است که تمرین تلاش برای دسته های زنبور را به تله کندو جذب کنید به یک طرح خوب تبدیل می شود

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

جعبه های طعمه می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند. و ما زنبورداران می‌توانیم تمام روز در مورد اینکه کدام سبک یا اندازه بهترین است بحث کنیم.

در واقع، ایده خوبی است که چندین تله ازدحام ایجاد کنید در مکان های مختلف هر مکانی موفق نخواهد بود. همچنین، متوجه شدم که زنبورهای من اغلب نامحتمل ترین نوع تله را انتخاب می کنند.

یکی از مواردی که ما با آن موافقیم این است که بدن کندوی قدیمی که زنبورها قبلاً در آن زندگی می کردند بسیار است برای ازدحام زنبورهای عسل جذاب است.

بدنه کندوی عمیق حداقل اندازه ای است که بیشتر زنبورداران ترجیح می دهند. اما، من بارها در جعبه های nuc یک دسته را شکار کرده ام. بعد از آن آنها را دور نیندازید نصب nucs در کندوهای خود.

من موافقم که اگر شما می خواهند دسته های بزرگ زنبور را جذب کنند این اندازه ممکن است به اندازه کافی بزرگ نباشد. ممکن است تعدادی از گروه‌های بزرگ‌تر را که فضای بیشتری می‌خواهند از دست بدهید.

پیشاهنگ زنبور عسل جذب تصویر تله ازدحام خمیری شد.

برخی از زنبورداران دوست دارند از تله های کندوی تجاری موجود که از مواد خمیر مانند ساخته شده اند استفاده کنند. این تله زنبورهای خمیر چوب در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد.

این یک راه حل طولانی مدت نیست، اما سبک وزن و آسان برای رسیدگی است. من چند زنبوردار را دیده ام که از یک گلدان خمیر XL یک تله دسته جمعی درست می کنند! اگرچه باید اعتراف کنم که هرگز نتوانسته ام یک دسته زنبور را به گلدان جذب کنم.

ازدحام کوچک زنبور عسل در حال ورود به تصویر کندوی طعمه.

چه زمانی تله های ازدحام را بیرون بیاوریم

فصل ازدحام زمانی از سال است که در آن منطقه شما به احتمال زیاد بیشترین تعداد ازدحام زنبورها را خواهد دید. جریان عسل (یا زمان شهد طبیعی فراوان) نزدیک است و مستعمره شما نیروی کار زیادی می خواهد.

ملکه ها تولید مولدین را افزایش می دهند و در صورت وجود تخمگذار یک الگوی بچه داری خوب، که تعداد زیادی از کارگران جدید است.

فصل تولید مثل در کارولینای جنوبی از مارس تا سپتامبر یا اکتبر است. سعی می کنم تا اول اسفند تله هایم را بگذارم. شما می توانید آن جدول زمانی را برای آب و هوای خود تنظیم کنید.

مناطق جنوب ما می توانند چندین هفته کارها را به جلو ببرند. اگر دورتر از شمال زندگی می کنید – همه چیز یک ماه بعد شروع می شود. البته شرایط آب و هوایی روی زنبورهای ما تأثیر می‌گذارد – اگر بهار امسال زودتر بیاید – ممکن است ازدحام کند.

آیا من تا به حال ازدحام در فوریه یا اواخر اکتبر می بینم؟ شرط می بندی! هرگز سعی نکنید بگویید زنبورها چه کاری انجام می دهند یا نمی کنند، آنها به شما ثابت می کنند که اشتباه می کنید. زنبورهای پاییزی ازدحام می کنند غیر معمول نیز نیستند، اما بسیاری از آنها به دلیل اواخر فصل زنده نمی مانند.

استفاده از مواد جذب کننده بو

یکی از مطمئن ترین روش ها اغوا کردن در دسته ای از زنبورها استفاده از رایحه است زنبورهای عسل به بو بسیار حساس هستند. یکی دیگر از دلایلی که شما نمی خواهید به حیاط زنبور عسل با بوی خرس – یا گل بروید.

  • شانه بچه های قدیمی – موم زنبور عسل
  • فریب های ازدحام تجاری
  • فریب های دسته جمعی خانگی

شانه قدیمی

علاوه بر استفاده از جعبه زنبور قدیمی، مقداری شانه نیز در نظر بگیرید. رایحه شانه بچه های قدیمی باعث می شود زنبورهای پیشاهنگ نگاهی دوباره به خود بیندازند. اگر یک قاب دارید – یا حتی یک قطعه کوچک شانه تیره قدیمی تر از جایگزین – این یک فریب خوب است.

شانه قدیمی حاوی پیله زنبور عسل است، بره موم، بوی گرده و عسل می دهد فرقی نمی کند که شانه قدیمی و سیاه باشد – در واقع زنبورهای پیشاهنگ ممکن است آن را بهتر دوست داشته باشند.

بوها زنبورهای کارگر را در تصویر جعبه طعمه ازدحام جذب می کند.

ازدحام فریب

بسیاری از زنبورداران استفاده از a فریب تجاری ازدحام برای جذب ازدحام زنبورهای عسل. این فریب ها حاوی یک هورمون مصنوعی است که فرومون ناسونوف را شبیه سازی می کند. آنها به سادگی توجه زنبورهای پیشاهنگ را به خود جلب می کنند.

این به ویژه اگر جعبه کندوی قدیمی یا لانه زنبوری استفاده شده ندارید مفید است. راستش من هم از شانه کهنه استفاده می کنم و هم از گیره فرمونی.

مورد علاقه فعلی من یکی به نام است فرمانده ازدحام. من از شکل مایع (اغلب) استفاده می کنم و چند قطره را در ورودی تله می چکانم. (در انجام آن زیاده روی نکنید). هر 2-3 هفته یکبار تکرار کنید. ویال های آماده استفاده به سادگی در داخل تله قرار می گیرند.

فریب های دسته جمعی خانگی

علاوه بر خرید فریب، می توانید خودتان نیز بسازید. یک روش این است که به سادگی از دو یا سه قطره استفاده کنید اسانس علف لیمو در بالای یکی از قاب های داخل تله قرار می گیرد.

مراقب باشید – کمی کافی است. روغن بادرنجبویه ممکن است نیاز به تعویض بیشتر از موارد تجاری داشته باشد، اما این کار را بیش از حد نکنید.

جذب زنبورهای پیشاهنگ پیش از ازدحام

یکی از مهم ترین ملاحظات در هنگام تلاش برای دسته ای از زنبورها را جذب کند پیشاهنگان است این کارگران زن مسئول جستجوی منابع غذایی و خانه های جدید احتمالی هستند.

تله های دسته جمعی باید هفته ها قبل از هوای گرم در مکان های کلیدی قرار داده شوند. زیرا زنبورهای پیشاهنگ قبل از خروج ازدحام از کندو مادر بررسی می شود.

برخی از آنها حتی ممکن است شب را در یک مکان لانه بالقوه بگذرانند. این بیشتر شبیه یک است خواب زنبور عسل!

وقتی تعداد فزاینده ای از زنبورهای پیشاهنگ را در نزدیکی یک تله ازدحام مشاهده می کنید. این ممکن است نشان دهنده ورود ازدحام به زودی باشد. در این زمان سعی نکنید تله را تنظیم کنید. بگذار کارشان را بکنند

به نظارت بر تله خود ادامه دهید و چند روز دیگر دوباره بررسی کنید. ممکن است یک حرکت دسته جمعی را ببینید که در آن بسیار هیجان انگیز است!

اگر می‌بینید که پروازهای معمولی برای جستجوی غذا در حال رفت و آمد هستند، ممکن است نشان دهد که تله شما بوده است موفق در جذب یک گروه

گاهی اوقات، این پیشاهنگان مکان هایی را انتخاب می کنند که ما نمی خواهیم – مانند کناره خانه شما – اوه. یک دلیل خوب برای مهر و موم کردن ترک های خانه.

در غیر این صورت، ممکن است با وظیفه ای مواجه شوید از بین بردن زنبورها. این برای همه استرس زا و پرهزینه است، اگر مجبور باشید برای انجام کار به یک متخصص پول بدهید.

پیشگیری از ازدحام

بسیاری از زنبورداران تلاش می کنند جلوگیری از ازدحام زنبور عسل. چرا؟ یک کلنی زنبور عسل که ازدحام تولید می کند – اغلب در آن فصل عسل کمتری تولید می کند.

حتی یک کلنی هزار نفری نیروی کار محدود و زمان محدودی دارد برای بقای زمستانی آماده شوید. انرژی صرف شده برای ساخت جمعیت می توانست برای تولید و ذخیره عسل بیشتر استفاده شود.

برای زنبوردارانی که می خواهند عسل برداشت کنند، ازدحام زیاد چیز خوبی نیست. ممکن است کهیرهای بیشتری در پایان فصل داشته باشند، اما عسل چندانی برای برداشتن ندارند.

با این حال، زنبورها دستور کار متفاوتی نسبت به ما دارند – و رفتار ازدحام یک گرایش طبیعی است. آماده باشید، مبارزه با غریزه میلیون ها ساله می تواند یک تجربه ناامید کننده باشد.

چرا جذب کننده ها همیشه کار نمی کنند

هر یک از این روش ها می تواند موفقیت آمیز باشد. با این حال، گاهی اوقات آنها کار نمی کنند. شما می توانید تنظیمات “به ظاهر” عالی را که باید باشد داشته باشید برای هر دسته زنبوری جذاب است – با این حال آنها به جای دیگری می روند.

ما همیشه نمی دانیم چرا. شاید، بسیاری از مکان‌های مستعمره جدید در منطقه شما وجود داشته باشد که زنبورها آنها را بیشتر دوست دارند. شاید شما خیلی کم یا زیاد از فریب گروهی استفاده کرده اید – زنبورداران اشتباه می کنند.

هر چند اشکالی ندارد – این اتفاق خواهد افتاد – همه چند اشتباه زنبورداری برای صحبت کردن دارند. در من کلاس آنلاین زنبورداری، من به دانش آموزانم می گویم که مهم است که وقتی اوضاع خراب می شود، خود را کتک نزنند.

ما همیشه نمی‌توانیم جلوی ازدحام را بگیریم. با این حال، ما می‌توانیم برای تلاش برای انجام این کار مقداری زمان سرمایه‌گذاری کنیم زنبورها را بگیر (حتی در درخت) قبل از اینکه ملک را ترک کنند. و اگر از آن نباشند زنبورستان شما – زنبورهای رایگان!

سفارش فوری عسل ♥