چگونه یک جعبه لحاف برای کندوی خود بسازیم


کلنی های زنبور عسل ما سخت کار می کنند تا برای ماه های سرد زمستان آماده شوند. آیا زنبورهای عسل را در مناطقی با زمستان های مرطوب و سرد نگهداری می کنید؟ اگر چنین است، کلنی های شما ممکن است از کمک های اضافی برای کنترل رطوبت در کندو بهره مند شوند. یادگیری چگونه یک جعبه لحاف برای کندوی خود بسازیم یک راه عالی برای جلوگیری از رطوبت اضافی و ارائه مقداری عایق نیز می باشد.

ظروف چوبی پر شده با تراش برای ساخت جعبه لحاف برای تصویر کندو.

چرا رطوبت در کندو مشکل ساز است؟

در طول فصل گرم سال، هزاران زنبور کارگر با پشتکار تلاش می کنند تا دما و رطوبت داخل کندو را در حد مطلوب نگه دارند.

این امر به ویژه برای پرورش نسل زنبور عسل بسیار مهم است. رشد زنبورها برای رشد مناسب به سطوح خاصی از هر دو نیاز دارد.

وقتی هوای سرد فرا می رسد، زندگی درون کندو تغییر می کند. جوجه های کمتری در حال پرورش است و زنبورها در مرکز آنها در کنار هم قرار گرفته اند. آنها مانند تابستان قادر به تنظیم رطوبت کندو نیستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هوای گرم داخل کندو از خوشه به سمت بالای کندو بالا می رود. با سرد شدن هوا، قادر به نگه داشتن رطوبت اضافی نیست. رطوبت روی سطوح خنک داخل کندو جمع می شود. این ممکن است قسمت زیرین پوشش داخلی یا پوشش خارجی باشد.

سپس باران سرد روی زنبورهای خوشه‌ای می‌چکد. در حالی که زنبورهای عسل دارای یک سیستم خوبی برای زنده ماندن در سرما دما، زنبورهای مرطوب سرد زنبورهای مرده هستند.

جعبه های لحاف و تخته های رطوبت

برخی از زنبورداران به طور معمول یک جعبه لحاف به کندو خود اضافه کنید. این یک ویژگی استاندارد در است کندوهای سبک وار اما می توانند در کندوهای لانگستروت نیز مفید باشند.

جعبه لحاف کندو سازه ای چوبی است که با مواد جاذب پر شده است. این ماده رطوبتی را که از سطوح سرد می چکد جذب می کند. بنابراین، زنبورها را از سرد شدن نجات می دهد.

تخته های رطوبت کمی با جعبه های لحاف متفاوت هستند. به جای یک جعبه پر از مواد، از مواد تخته جاذب (Homasote) استفاده می شود – اغلب به جای پوشش داخلی. خرید آن فقط برای چند کندو موثر است اما نسبتاً گران است.

زیبایی از جعبه های لحاف برای زنبورها این است که آنها را می توان با هزینه های ارزان با بسیاری از موادی که ممکن است در خانه داشته باشید درست کرد.

جعبه لحاف چوبی جدید کندوی عسل با تصویر تراشه.

یک جعبه لحاف زمستانی برای زنبورهای خود بسازید

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

در اینجا چند دستورالعمل اساسی در مورد نحوه ساخت جعبه لحاف آورده شده است. و چند ایده برای جایگزینی نیز.

 • سیم بر، دم باریک

 • منگنه و منگنه

 • چکش

 • ناخن های کوچک

 • 4 قطعات چوب برای ساخت جعبه به ارتفاع 2.5-4 اینچ – همان ابعاد کندو شما (یا جعبه فوق العاده عسل را قطع کنید)
 • 1 قطعه پارچه سخت افزاری (مش 1/8 اینچی) (برش متناسب با قاب چوبی شما)
 • 1 کیسه براده های کاج (یا مواد جاذب دیگر)
 • 1 می توان رنگ بیرونی (اختیاری)
 • یک جعبه چوبی کم عمق بسازید – شبیه به شیمی که به راحتی در بالای جعبه های کندوی معمولی شما قرار می گیرد. یک جعبه استاندارد Langstroth دارای ابعاد بیرونی 16 اینچ در 19 7/8 اینچ است. جعبه باید حدود 3-4 اینچ عمق داشته باشد. همچنین می‌توانید در صورت تمایل، یک سوپر کم عمق را به اندازه مناسب برش دهید.
 • در صورت تمایل سوراخ های تهویه را دریل کنید. برخی از زنبورداران سوراخ های تهویه را در کناره های جعبه چوبی سوراخ می کنند. سوراخ‌های 1/2 اینچی زاویه‌دار هستند تا از ورود باران جلوگیری کنند. داخل سوراخ ها برای جلوگیری از ورود زنبورها غربال می شود.این اختیاری است – اگر توانایی اضافه کردن سوراخ را ندارید، از چند چوب بستنی استفاده کنید تا پوشش بیرونی را کمی بالا بیاورید و به جریان هوا کمک کنید.
 • پارچه سخت افزاری (سیم) را برش دهید. یک تکه پارچه سخت افزاری (سیم) 1/8 اینچی را 1 اینچ پهن تر و بلندتر از جعبه چوبی خود ببرید. این به شما این امکان را می دهد که دو طرف سیم را به سمت بالا تا کنید و یک ته سیم در داخل جعبه چوبی تشکیل دهید. این ماده جاذب شما را نگه می دارد. نباید زیر چوب آویزان شود. در صورت نیاز می توانید یک نوار اضافی برای پشتیبانی به داخل آن اضافه کنید.
 • مواد جاذب را اضافه کنید. براده های کاج (که در هر مزرعه ای یافت می شود) یک ماده عالی برای داخل جعبه لحاف شما است. آنقدر داخل جعبه بریزید تا تقریباً تا بالای آن پر شود – وقتی به آرامی بسته شد. گزینه دیگر، یک کیسه پارچه پنیر ایجاد کنید و آن را با براده های کاج یا سرو پر کنید. این کمک می کند تا اوضاع کمتر به هم ریخته شود. و اگر مشکلی پیش بیاید و باید براده ها را بردارید مفید است.
*به جای سیم پارچه ای سخت افزاری، اگر آن را در دست دارید، می توانید از بوم استفاده کنید. *برای جلوگیری از ورود زنبورها به داخل و نگه داشتن تراشه ها به اندازه مش 1/8 اینچ نیاز دارید – هنگام سفارش اندازه مش خود را بررسی کنید. *برش سیم بهترین راه برای برش پارچه سخت افزاری است اما یک جفت قیچی محکم قدیمی کار خواهد کرد – اما ممکن است دیگر هرگز تیز نشوند.

یک جعبه لحاف کندوی عسل نصب کنید

جعبه لحاف کندوی خود را درست قبل از رسیدن سرما روی کندو نصب کنید. چندین گزینه برای نصب وجود دارد. اگر روی کندو خود تخته نبات دارید، جعبه لحاف می تواند بالای آن قرار گیرد.

برخی از زنبورداران جعبه لحاف را روی جعبه بالای کندو قرار می دهند و پوشش داخلی آن را برای عایق بیشتر و سپس پوشش بالایی را روی آن قرار می دهند. سایر زنبورداران از پوشش داخلی خود با جعبه لحاف استفاده نمی کنند.

نکاتی برای ساخت و استفاده از جعبه لحاف

 • برای قسمت پایینی می توان از بوم یا پنبه سفید نشده استفاده کرد
 • برای عایق کاری بیشتر می توان از جعبه 4 اینچی عمیق تر استفاده کرد
 • براده ها بهتر از خاک اره است که بسته بندی می شود یا نی که ممکن است تخمیر شود
 • اصلاح خود را چند بار در طول زمستان بررسی کنید – آنها هرگز نباید خیس باشند
 • مراقب آفات ناخواسته باشید که در جعبه لحاف ساکن می شوند

مزایای استفاده از جعبه های لحافی کندو

جعبه لحاف کندوی شما را می توان در طول تابستان با برداشتن براده ها روی کندو گذاشت. به این ترتیب به عنوان یک منبع تهویه اضافی عمل می کند – اما بیشتر زنبورداران آنها را حذف می کنند.

فعال کلنی سیم را بره موم خواهد کرد یا ته بوم به سایر اجزای کندو. برای افراد بیشتر بهتر است آنها را حذف کنید.

ساخت جعبه لحاف برای کندو خود بسیار ساده است و برای برخی از مستعمرات نجات بخش است. آیا هر زنبورداری نیاز به استفاده از آنها دارد؟ نه. در واقع، بیشتر زنبورداران از جعبه های لحاف استفاده نمی کنند.

با این حال، اگر در یک منطقه بسیار سرد یا مرطوب زندگی می کنید، مطمئناً مراقبت بیشتر از کلنی های خود ضرری ندارد.

سفارش فوری عسل ♥