چگونه یک باغ زنبور عسل درست کنیم


یکی از دلایلی که بسیاری از مردم مشتاق برنامه ریزی باغ هستند، کمک به زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها است. تو می توانی یک باغ زنبور عسل درست کنید در یک منطقه کوچکتر داشتن هکتار زمین ضروری نیست. در نظر بگیرید که حداقل یک فضای کوچک را برای آن رزرو کنید برای حشرات مفیدمان یک باغ زنبور عسل درست کنیم. به اشتراک گذاشتن فضای بیرونی شما بسیار آسان است – “زنبور دوستانه” بودن بسیار سر و صدا است.

زنبورهای عسل در قطعه گل های بابونه سفید در تصویر باغ به جستجوی غذا می پردازند.

چرا در باغ شما زنبوری وجود ندارد؟

برخی از مناطق کاهش شدید گرده افشان ها را تجربه می کنند. تعداد زنبورهایی که از باغ شما بازدید می کنند به شرایط محلی شما بستگی دارد. برخی مناطق حشرات گرده افشان بیشتری نسبت به سایرین دارند اما به طور متوسط ​​تعداد زنبورهای عسل کمتر از حد معمول است.

کاهش زنبور عسل در سال های اخیر با هجوم آفات و بیماری ها مرتبط بوده است. به نظر می رسد تنها یک مشکل برای زنبورهای عسل ما ایجاد مشکل کند.

امروزه به اندازه سال گذشته مستعمرات وحشی (وحشی) وجود ندارد. و این فقط زنبورهای عسل نیستند – زنبورهای بومی و سایر گرده افشان ها تعداد کمتری را تجربه می کنند.

وقتی به این فکر می کنید که چرا زنبورهای کمتری در باغ می بینید، باید بپرسید که آیا چیزی که آنها نیاز دارند دارید؟ زنبورها برای بازدید از باغ شما به دلیل نیاز دارند. آیا گیاهان متنوعی دارید که برای آنها غذا ارائه می دهند؟

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در حالی که در حال برنامه ریزی برای طراحی باغ خود هستید، چند لحظه به زنبورها فکر کنید. گنجاندن برخی از گیاهان دوستدار زنبور عسل واقعاً آسان است.

برخی از باغبانان جدی می خواهند گرده افشان های بیشتری داشته باشند به حدی که حتی می توانند تصمیم می گیرند کندوهای خود را تهیه کنند.

یک زیستگاه زنبور عسل در حیاط خلوت خود ایجاد کنید

یک باغ زنبور عسل خوب چیزهایی را فراهم می کند که این حشرات مفید نیاز دارند. اینجا زیستگاه آنهاست. مکانی برای زندگی که به آنها امکان پیشرفت می دهد. غذا به شکل شهد و گرده و همچنین آب آشامیدنی تمیز از نیازهای اولیه است.

اما برخی از حشرات نیز از شاخ و برگ گیاهان به عنوان پناهگاه یا مواد لانه سازی استفاده می کنند. یک زیستگاه خوب زنبور عسل همچنین منابعی را برای سایر حشرات، پرندگان و غیره فراهم می کند.

که در طراحی باغ زنبور عسل شما این نکات را در نظر بگیرید:

 • استفاده عاقلانه از فضا – از هر فوت مربع استفاده کنید
 • از گیاهان مناسب با آب و هوای خود استفاده کنید
 • انواع گیاهان با دوره گلدهی طولانی را انتخاب کنید
 • یک منبع آب – حوض کوچک یا باغ آبی

فضاهای حیاط خلوت کوچک برای گرده افشان ها

از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. اجازه ندهید این ایده که فضای کافی برای هکتارهای گل آفتابگردان ندارید – شما را از انجام کاری باز دارد.

وقتی تو یک طرح باغ زنبور عسل ایجاد کنید، البته می خواهید فضا را با گل پر کنید. بسیاری از انواع مختلف آنها. اما، شما هم می خواهید از باغ لذت ببرید!

برای خود و بازدیدکنندگانتان فضایی برای راه رفتن یا نشستن بگذارید. آ نیمکت دوست داشتنی ایده خوبی است یا شاید یک آلاچیق کوچک. هر نقطه نشستن را دور از گیاهان گلدار بزرگ و آویزان قرار دهید.

ما از تماشای زنبورها و پروانه ها لذت می بریم. اما همه نمی خواهند با حشرات گزنده «از نزدیک و شخصی» آشنا شوند.

پیاده روها یا مسیرهای عریض را طراحی کنید. این به انسان ها و حیوانات خانگی اجازه می دهد تا با خیال راحت در باغ زنبورهای حیاط خلوت شما قدم بزنند.

مقداری سگ ها به خوردن زنبور معروف هستند به مناسبت ما مطمئناً نمی خواهیم این اتفاق بیفتد، اما اگر سگ حساسیت نداشته باشد، معمولاً همه چیز خوب است.

این مناطق ممکن است مکان خوبی برای تعداد کمی باشد گلهایی که برای زنبورها جذاب نیستند. این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما این گیاهان بسیاری از گرده افشان ها سود می برند و به زیبایی باغ می افزایند.

کاشت فضاهای وحشی که آزادانه رشد می کنند

آیا حیاط خلوت بزرگی دارید؟ اگر فضا دارید، کاشت انبوه چندین گل گرده افشان می تواند گرده و شهد بسیار مورد نیاز را فراهم کند.

یک چمنزار کوچک از گلهای مخلوط در طول فصل گرم شکوفه می دهد. این “منطقه وحشی” حیاط که در نزدیکی یکدیگر کاشته شده اند، نیازی به نگهداری زیادی ندارند.

با این حال، این برای همه مناسب نیست و ممکن است فضای اضافی برای “وحشی شدن” نداشته باشید. قبل از خرید کمی تحقیق کنید و اجتناب کنید گیاهانی که مهاجم هستند در منطقه شما، حتی اگر گرده افشان ها را تغذیه کنند.

کانتینر یا باغ گرده افشان پاسیو

از در نظر گرفتن نیازهای زنبور عسل برای فضاهای باغ کوچک خود دریغ نکنید. شاید، الف باغ کانتینری در یک پاسیو کوچک با سبک زندگی شما سازگاری بیشتری دارد. بسیار آسان است رشد گیاهان در گلدان برای زنبورها.

ظروف می توانند گل های زیبایی پرورش دهند تا فضای بیرونی شما را روشن تر کنند. و حتی می توانید برخی از انواع سبزیجات را درست در پاسیو خود پرورش دهید. این غذا برای بازدید حشرات و شاید مقداری غذا برای شما نیز فراهم می کند.

علاوه بر بوته ها و درختان میوه پاسیو، کدو، خیار و بسیاری از گیاهان از گرده افشانی زنبور عسل بهره می برند. گل همیشه بهار، آفتابگردان کوتوله و زینیا در ظروف به خوبی عمل می کنند.

یک ویژگی آب برای زنبورهای خود برنامه ریزی کنید

اگر در یک منطقه روستایی زندگی می کنید، گرده افشان های شما ممکن است به آب طبیعی دسترسی داشته باشند. با این حال، ممکن است متوجه شوید که آنها از منبع آبی خوبی که شما تهیه می کنید استفاده می کنند.

پیشنهاداتی برای آب در باغ زنبور عسل شما:

 • حمام پرندگان بزرگ با سنگریزه در اطراف لبه به یک مکان کم عمق برای نوشیدن ایجاد کنید
 • باغ آبی متوسط ​​با آب، گیاهان و ماهی
 • منابع آب کوچکتر با اندازه صنایع دستی
زنبورها در حال نوشیدن آب از یک ظرف باغ.

حمام پرندگان و فواره های با اندازه متوسط ​​می توانند افزودنی مناسب برای باغ گرده افشان باشند. در حالی که آب زیادی ارائه نمی کنند، برای زنبورهای تشنه مفید هستند.

آیا شما فضایی برای یک باغ آبی کوچک? یک وان یا شکل حوض پلاستیکی با چند گیاه زیبایی را به منطقه شما می بخشد.

زنبورها روی گیاهان زنده می نشینند و از آب حوض می نوشند. هر حوض چشمه ای برای نوشیدن ایمن نیاز به مکانی آرام دارد. اگر فضای بیشتری دارید، یک حوضچه کوچک بسازید و چند ماهی قرمز به آن اضافه کنید.

اگرچه برای حیاطی با چند کندوی زنبور عسل کاربردی نیست، اما این ایده‌های آب واقعاً زیبا هستند و بچه‌ها می‌توانند در ساخت آن کمک کنند. آنها همچنین هدایای بامزه ای برای دوستان زنبور دوست درست می کنند.

کاشت انبوه گل های مخروطی بنفش دوستدار زنبور عسل در تصویر باغچه حیاط پشتی.

گیاهان دوستدار زنبور عسل

زنبورهای عسل باید هم شهد و هم گرده گل ها را جمع آوری کنند. عسل از شهد گیاه تهیه می شود و برای غذای زمستانی نگهداری می شود. زنبورها همچنین گرده گل را جمع آوری می کنند تا به عنوان منبع پروتئین استفاده شود. گیاهان دوستدار زنبور عسل ممکن است یکی یا هر دو را فراهم کنند.

گیاهانی را انتخاب کنید که زمان گلدهی طولانی دارند یا گونه های مختلفی که در شکوفه با هم همپوشانی دارند. ما دوست داریم چیزی در تمام فصل شکوفا شود.

گیاهان یک ساله در یک فصل رشد می کنند، شکوفا می شوند و می میرند. اما، آنها مقدار زیادی شهد و/یا گرده را در یک زمان فراهم می کنند.

برخی از گیاهان سالانه عالی برای باغ زنبور عسل عبارتند از: گل ذرت، کیهان، گل گاوزبان، آفتابگردان، Zinnia، Salvia، Dahlia، Snapdragons، Sweet Alyssum دیگران.

گیاهان چند ساله نیز انتخاب خوبی برای زیستگاه زنبور عسل هستند. آنها گل می دهند و سال بعد باز می گردند. مخلوطی از چندین نوع مختلف نمایش دلپذیری از غذای زنبور عسل ایجاد می کند.

گیاهان چندساله ای که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: اکیناسه، آویشن، ستاره، بومادران، اسطوخودوس، سدوم، فلوکس، آگاستاش و بسیاری از درختچه ها و درختان بزرگ. در نظر گرفتن را فراموش نکنید درختچه های بومی برای گرده افشان های شما نیز!

آیا از پرورش گیاهان دارویی لذت می برید؟ این یک فعالیت محبوب برای بسیاری از باغبانان است. زیاد گیاهان گلدار را می توان در مکان های کوچک یا حتی گلدان پرورش داد. زنبورها از شکوفه ها لذت می برند و شما از مزایای گیاهان تازه برای آشپزخانه بهره می برید.

گیاهان مناسب برای مکان خود را انتخاب کنید

باغبان عاقل اهمیت در نظر گرفتن آب و هوا در انتخاب گیاهان را می داند. زیباترین گیاهان زنبور عسل در مکان اشتباه شکوفا نخواهد شد.

گیاهان تحت تنش شهد زیادی تولید نمی کنند. و زمانی که سعی می کنید گیاه را در مکان نامناسب قرار دهید استرس خواهید داشت.

اگر به گیاهانی نیاز دارید که به رطوبت زیادی نیاز دارند، برای آبیاری برنامه داشته باشید. این ممکن است یک سیستم نصب شده یا فقط در دسترس یک شیر آب باشد.

لازم نیست هر گیاهی با در نظر گرفتن گرده افشان ها استفاده شود – برخی از آنها برای لذت بردن شما نیز هستند. با این حال، اگر برای گرده افشان ها برنامه ریزی می کنید، مراقب باشید گیاهانی که می توانند برای زنبورها سمی باشند.

عکس گل مناسب برای استفاده در باغ زنبور عسل.

کنترل علف های هرز دوستدار زنبور عسل

علف هرز چیست؟ برای باغبان، این واقعاً به دیدگاه شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که بسیاری ازعلف های هرز» زنبورها را تغذیه می کند – شاید بتوانید مناطق طبیعی را ترک کنید.

با این حال، اگر باید کاری برای کنترل علف های هرز انجام دهید، همه گزینه ها را در نظر بگیرید. برخی از انواع علف کش ها برای زنبورها ایمن تر هستند نسبت به سایرین و همیشه در اواخر روز زمانی که بیشتر زنبورها جست و جوی غذا را متوقف کرده اند استفاده شود.

در انتخاب هر نوع آفت کش یا علف کش دقت کنید. علف کش های خانگی مانند قاتل علف هرز سرکه، به اندازه انواع تجاری موثر نیستند اما کار خواهند کرد. هر زمان که می توانید از مالچ ها یا گیاهان پوششی برای کاهش استفاده از علف کش ها استفاده کنید، این کار خوبی است.

این احتیاط در مورد نیز صدق می کند سمپاشی برای پشه که می تواند به زنبورهای جستجوگر آسیب برساند و کل کلنی زنبورها را نیز بکشد!

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

زنبورهای عسل را به باغ خود جذب کنید

اگر در حال برنامه ریزی هستید یک باغ جدید فقط برای زنبورها، شما با یک لوح خالی شروع می کنید. طرح و گیاهان انتخاب شده به منطقه ای که در دسترس دارید و آب و هوای شما بستگی دارد.

اما، یک باغ موجود می تواند زنبور دوستانه تر شود همچنین. شایع ترین تمرین هایی برای جذب زنبورهای عسل به باغ شما هستند:

 • بررسی کنید که آیا گیاهانی دارید که زنبورها دوست دارند یا خیر
 • چیزی که در تمام فصل شکوفا می شود بهترین است
 • آب فراهم کند
 • از مواد شیمیایی کمتر استفاده کنید

هر گلی شهد یا گرده برای تغذیه زنبورها فراهم نمی کند. گیاهانی که نیاز به گرده افشانی زنبور عسل ندارند نیازی به جذب حشرات ندارند.

همچنین برخی از گلها دارای گلوهای عمیق و طولانی هستند که زنبورهای عسل نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند. اینها مورد علاقه پروانه های زبان دراز و پرندگان زمزمه کننده هستند.

گیاهانی را انتخاب کنید که شناخته شده هستند گل هایی که زنبورهای عسل را جذب می کنند اگر می خواهید تعداد بیشتری از آنها را ببینید.

تغذیه مرغ مگس خوار و زنبورها

با روحیه داشتن باغی دوستدار زنبور عسل که شما هم از آن لذت می برید – ممکن است بخواهید یک تغذیه کننده مرغ مگس خوار کندو کنید. آنها یک ویژگی محبوب در ماه های تابستان هستند. اما گاهی اوقات زنبورها و پرندگان ممکن است با هم برخورد کنند.

هم گرسنگی برای شهد شیرین و هم اگر زنبورها در یافتن غذا مشکل داشته باشند، مشکلاتی به وجود می آید. اگر با این مشکل مواجه شدید این موارد را در نظر بگیرید نکاتی برای دور نگه داشتن زنبورها از تغذیه کننده مرغ مگس خوار.

همیشه نمی توان از بازدید هر زنبور از تغذیه کننده خود جلوگیری کرد، اما می توان مشکل را کاهش داد. و خوشبختانه، در اکثر مکان‌ها مشکل تمام تابستان ادامه ندارد. وقتی شهد طبیعی کم باشد مشکل بزرگتری است.

صنایع دستی و فعالیت های باغ زنبور عسل

توسعه و تزئین یک باغ زنبور عسل می تواند کل خانواده را درگیر کند. این یک تجربه یادگیری عالی برای کودکان است و به آنها کمک می کند قدردانی عمیق تری نسبت به زنبورها داشته باشند.

یادگیری نحوه درست کردن توپ دانه با خاک و خاک رس قرمز یک فعالیت سرگرم کننده برای تمام سنین است. این یک راه عالی برای پخش تکه های گل های وحشی در یک محیط طبیعی است.

روش دیگر انجام برخی باغبانی گوریل دوستدار زنبور عسل است توسط ساخت بمب بذر با خاک رس خشک در هوا. این هدایای باغبانی عالی هستند و بسیار ساده هستند که بچه ها می توانند به آنها کمک کنند.

هنگام ایجاد طرح های باغبانی دوستدار زنبور عسل، لازم نیست در یک نقطه گیر کنید. می توانید عشق گیاه را در اطراف پخش کنید و به تنوع منابع غذایی زنبور عسل در دور و نزدیک کمک کنید.

طراحی و ایجاد باغ گرده افشان سرگرم کننده است. مرکز باغ محلی شما ممکن است منبع خوبی از گیاهان باشد. بررسی کنید تا مطمئن شوید که منبع گیاهی از مواد شیمیایی مضر برای زنبورها استفاده نمی کند!

به نگهداری زنبور عسل علاقه ای ندارید؟ اشکالی ندارد. همه می توانند با انتخاب های عاقلانه در باغ به گرده افشان ها کمک کنند.

سفارش فوری عسل ♥