چگونه یک باغ بارانی برای زنبورها بسازیم – زنبورهای عسل کارولینا


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

برای هر کسی که دارایی است غیرعادی نیست که چند “نقطه مشکل” داشته باشد. اگر فضایی مشکل دار دارید که به سختی چمن زنی می شود و تمایل به جمع آوری آب باران دارد، ممکن است فرصتی عالی برای کمک به گرده افشان ها داشته باشید. یادگیری چگونه یک باغ بارانی برای زنبورها درست کنیم یکی از راه های استفاده مناسب از یک فضای کوچک است. حتی فضاهای کوچک نیز می تواند تفاوت بزرگی برای گرده افشان های گرسنه ایجاد کند.

گیاهان شکوفه‌دار در باغ بارانی در دامنه تپه که آب را نگه می‌دارد و به زنبورها غذا می‌دهد.

اغلب ما فکر می کنیم باغبانی دوستدار زنبور عسل به عنوان تلاشی که به هکتار زمین نیاز دارد – همیشه اینطور نیست. ایجاد باغ بارانی در مناطق باتلاقی یا مناطق شستشو راه بسیار خوبی برای کاهش فرسایش و تغذیه زنبورها است.

باغ باران چیست؟

باغ بارانی به کاشت بوته ها، گیاهان چند ساله و گل در فرورفتگی یا منطقه مشکل دار حیاط گفته می شود.

مشکل این است که این فضا در زمان های بارانی تمایل به حرکت سریع آب دارد. با این حال، زمانی که باران نمی بارد، اغلب قسمتی از حیاط خشک است.

این با یک نقطه باتلاقی که همیشه مرطوب بماند کمی متفاوت است. با این حال، بسته به شرایط خاک، اغلب شرایط مرطوب ممکن است رخ دهد.

گیاهان برای کند کردن حرکت آب در حیاط استفاده می‌شوند.

حرکت آب را کند می کند

این هدف باغ باران کاهش سرعت حرکت آب است – اجازه می دهد تا در خاک فرو برود. این می تواند به جلوگیری از فرسایش ناخوشایند کمک کند. آب با حرکت سریع خاک را حمل می کند.

ممکن است دامنه یا شیبی باشد که در هنگام بارندگی شدید، آب روانی زیادی دریافت می کند. این مناطق آب را هدایت می کنند و خاک را می شویند.

مناطقی که دارای روان آب طوفان هستند می توانند محوطه سازی شما را خراب کنند. حتی آب باران از پشت بام و راهروها ممکن است مناطق شستشو را ایجاد کند. نگهداری از آنها نیز چالش برانگیز است زیرا این منطقه مرطوب یا باتلاق باقی می ماند.

طراحی باغ باران

انتخاب گیاهان مناسب، مالچ و سازه های سنگی برای کند کردن جریان آب، بخش مهمی از طراحی باغ بارانی است.

برای کسانی از شما که در مناطق شهری زندگی می کنند، مدیریت آب طوفان غیر معمول نیست. هرچه فضای اطراف شما توسعه یافته تر باشد – احتمال بروز مشکلات بیشتر است.

تا حدی، شما باید باغ بارانی خود را متناسب با موقعیت خاص خود طراحی کنید – اگر مشکل بزرگی با آب دارید. چرا؟

هر چه منطقه آب روان بیشتری دریافت کند – به سنگ های بزرگتری نیاز دارید. سنگ‌های کوچک را می‌توان شسته و سنگ‌های بزرگ‌تر در جای خود باقی می‌مانند. گیاهان باغ بارانی شما نیز به ریشه های محکم نیاز دارند! این به حفظ خاک کمک می کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

ممکن است یک منظره ساز حرفه ای در منطقه خود پیدا کنید تا برای شما طراحی کند. این مفید است زیرا آنها می دانند که کدام گیاهان در منطقه شما عملکرد خوبی دارند.

اما، این چیزی نیست که شما مجبور باشید آن را به شخص دیگری واگذار کنید. با کمی آمادگی بیشتر صاحبان خانه می توانند باغچه های بارانی خود را بسازند که به روان شدن آب کمک می کند و زیبایی را نیز به آن اضافه می کند.

نکات ساده ساخت و ساز

با ساختن یک برم (تپه ای گرد از خاک بالای سطح زمین) شروع کنید تا گیاهان را در جای خود نگه دارید.

اگر در دوران کودکی پس از طوفان های رعد و برق در بیرون از خانه بازی می کردید، ممکن است از قبل بدانید که کانال های عمیق باریک باعث می شود آب سریعتر جریان یابد. ما می خواهیم از این امر اجتناب کنیم.

درعوض، تورم های مجزا در چشم انداز ایجاد کنید تا آب جاری را به منطقه باغ بارانی خود هدایت کنید. به فرورفتگی های کم عمق و گسترده فکر کنید که به آرامی آب را تشویق می کند تا به جایی که می خواهید برود.

ساخت حوضه

برای کسانی از شما که با مقادیر بعدی آب سروکار دارند، کمی تلاش بیشتر از مجسمه سازی کمی خاک لازم است.

ممکن است لازم باشد که در واقع یک حوضچه کوچک در محل مشکل حفر کنید. به این به عنوان یک حوض موقتی فکر کنید که آب سریع را جمع می کند – سرعت آن را کم کرده و به آرامی در یک منطقه بزرگتر پخش می کند.

اگر این به نظر پروژه ای است که می خواهید انجام دهید، با اداره ترویج کشاورزی محلی خود تماس بگیرید. آنها اطلاعاتی خواهند داشت که برای منطقه شما مناسب است و شاید هم پیشنهادات گیاهی را داشته باشند.

کورئوپسیس، علف هرز جو پای و شیرین علفزار برای کاهش فرسایش در دامنه تپه کاشته شدند.

گیاهان برای باغ بارانی دوستدار زنبور عسل شما

ما می دانیم که شما گیاهانی با سیستم ریشه ای محکم می خواهید گلهایی که شکوفا می شوند اگر به زنبورها کمک کنید. تعداد گزینه های کاشت تقریباً بی پایان است و فقط توسط منطقه باغبانی شما محدود می شود.

انتخاب گیاهان مناسب با آب و هوای شما مهم است زیرا می خواهید باغ در تمام طول سال زیبا به نظر برسد. منطقه خود را بشناسید گیاهانی که برای آریزونا مناسب هستند ممکن است در مین عملکرد خوبی نداشته باشند!

اگر در یک منطقه خشک با سیلاب های ناگهانی دوره ای زندگی می کنید، به دنبال آن باشید گیاهانی که می توانند خشکسالی را تحمل کنند شرایط هم

وقتی از گیاهان بومی استفاده می کنیم و گیاهان چند ساله که زنبورها را جذب می کنند برای ایجاد باغ های گرده افشان، که حتی بهتر است! سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که دوره گلدهی طولانی دارند.

انتخاب های رایج گیاهی

 • درختچه های سرویس بری
 • Steeplebush-Meadowsweet
 • انگور اورگان
 • گل مخروطی بنفش
 • علف شیر
 • جو پی وید
 • علف آهنی
 • Firewed
 • گلدنرود
 • کورئوپسیس
 • انیسون-زوفا

بسته به مقدار آبی که از منطقه عبور می کند – ممکن است چیزی خاص را پرورش دهید – مانند یک گلدان پهن کم عمق غده نیلوفر آبی را نگه دارید.

این گیاهان به زنبورها غذا می دهند و نمایشی چشم نواز ایجاد می کنند. اگرچه آنها باید دائماً پاهای خیس داشته باشند.

برای کمک به انتخاب گیاه با مراکز باغبانی محلی در منطقه خود تماس بگیرید. شما باید بتوانید انتخاب خوبی از رنگ های مختلف برای تحسین هر طراحی باغ پیدا کنید.

ساخت باغ بارانی در خاک رسی

اگر در منطقه ای با خاک رسی زندگی می کنید، زهکشی و به طور کلی باغبانی می تواند چالش برانگیزتر باشد. خاکی که به خوبی زهکشی نمی کند ممکن است به منطقه ویژه بزرگتری برای رسیدگی به آب ورودی نیاز داشته باشد.

هنگام نصب گیاهان خود، زمانی را برای غنی سازی خاک اختصاص دهید. قبل از کاشت، مقداری کمپوست و ماسه را در چند اینچ بالای خاک مخلوط کنید. این به زهکشی کمک می کند تا زمانی که گیاهان شروع به رشد کنند و تونل هایی در خاک ایجاد کنند تا آب دنبال شود.

مجموعه ای از گیاهان دوستدار زنبور عسل در طراحی باغ بارانی.

فواید

تمام فعالیت های باغبانی مزایا و معایب خود را دارند. مزایای آشکار داشتن یک باغ بارانی در منطقه شما عبارتند از:

 • از فرسایش ناخوشایند جلوگیری می کند
 • زیبایی به حیاط می بخشد
 • کار در محوطه را در منطقه ای که نگهداری آن دشوار است کاهش می دهد
 • به غذا و زیستگاه حشرات مفید کمک می کند
 • پناهگاهی برای پرندگان و حیات وحش کوچک فراهم می کند
 • گران نیست اگر خودتان آن را انجام دهید
 • به فیلتر کردن آلاینده ها از آب قبل از رسیدن به نهرها کمک می کند
تصویر آبیاری گیاهان رنگارنگ زنبور عسل با قوطی آب.

معایب

هر گل سرخی خار دارد بیایید به آن فکر کنید – برای امروز که بسیاری از گل های رز ترکیبی خار ندارند، این نقل قول عالی نیست. با این حال، نصب باغ باران بدون برخی از معایب نیست.

نوع ساختار باغ مورد نیاز برای هر مکان یکسان نخواهد بود. اگر در نقطه‌ای زندگی می‌کنید که روان آب کمی دارد و هیچ تپه‌ای در آن نزدیکی نیست، ساخت و ساز برای یک نقطه باتلاقی باید بسیار آسان باشد.

با این حال، اگر در طول طوفان، آب زیادی در حیاط شما در حال حرکت است. طراحی و ساخت مناسب بسیار مهم است وگرنه باغ بارانی شما کار نخواهد کرد. این منبع فوق العاده از USDA را بررسی کنید.

در واقع، یک باغ بارانی که به درستی نصب نشده است، می تواند فرسایش را افزایش دهد و به یک آشفتگی ناخوشایند بزرگ تبدیل شود. زمانی را برای فکر کردن به آن اختصاص دهید و اگر می‌خواهید خودتان آن را انجام دهید، مایل به انجام برخی تنظیمات باشید.

منابع اضافی

نکات تخصصی

به جای مالچ، که تمایل به شستشو دارد، سوزن کاج یا انواع دیگر مواد مالچ را در نظر بگیرید.

شما می توانید به سلامت گرده افشان کمک کنید و زنبورهای عسل تنها کسانی نیستند که از آن سود می برند. پروانه ها، مرغ مگس خوار، پروانه و بسیاری از زنبورها و زنبورهای منفرد به منابع شهد خوبی نیاز دارند.

زوج زنبورهای ژاکت زرد – حشره مورد علاقه من نیست، گاهی اوقات از شیرینی آن لذت ببرید.

از آنجایی که سطح زیر کشت بیشتر برای مسکن و مشاغل توسعه می یابد، زیستگاه طبیعی از بین رفته است. این باعث کمبود غذا برای حشرات مفید می شود.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که مناطق وحشی و طبیعی کمتر و کمتری دارد. این منجر به گیاهان منبع غذایی کمتری برای زنبورها می شود. ما می توانیم با افزایش گرده افشان ها کمک کنیم زیستگاه زنبور عسل مناطق.

سوالات متداول

آیا باغ بارانی باعث تشویق پشه ها می شود؟

طراحی باغ بارانی خوب از آب ایستاده در مناطق بزرگ جلوگیری می کند. اگر به درستی ساخته شود، پشه ها در باغ شما رشد نمی کنند.

تالاب نیست و منطقه در اکثر مواقع خشک خواهد بود. تمام آب جمع آوری شده باید ظرف 48 ساعت جذب خاک شود.

بهترین نقطه برای قرار دادن باغ بارانی کجاست؟

پس از باران شدید، به حیاط خود نگاه کنید. منطقه‌ای را پیدا کنید که به نظر می‌رسد همیشه آب راکد دارد یا علف‌های آن به دلیل آب سریع شسته شده است. ممکن است کاندیدای خوبی برای باغ خاص شما باشد.

آیا می توانید یک کیت باغ باران بخرید؟

بله، بسیاری از مهدکودک های آنلاین کیت های باغ باران را جمع آوری کرده اند. آنها حاوی ترکیبی از گیاهان هستند که در خاک مرطوب به خوبی عمل می کنند. اگر مایل به کمک به زنبورها نیز هستید، یکی را انتخاب کنید که دارای گیاهان دوستدار گرده افشان باشد.

با این حال، شما هنوز هم باید کار آماده سازی خاک را انجام دهید و مطمئن شوید که شیب برای شرایط شما مناسب است. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که باغ همان طور که شما امیدوارید عمل می کند.

افکار نهایی

ساخت باغ بارانی با گیاهان دوستدار زنبور عسل تنها یک راه برای کمک به زنبورها و بهبود دارایی شما است.

یک طراحی خوب به معنی چمن زنی کمتر در مکان های دشوار است – کاشت را برای هر منطقه ای که نمی خواهید چمن زنی کنید در نظر بگیرید. خوب کتاب در مورد محوطه سازی پایدار به شما کمک می کند تا شروع خوبی داشته باشید.

یک باغ کوچک ممکن است بی اهمیت به نظر برسد. با این حال، اگر همه افراد محله با افزودن گیاهان شکوفه‌دار و کاهش فرسایش مشارکت کنند، این امر می‌تواند تأثیر زیادی بر منطقه بگذارد.

سفارش فوری عسل ♥