چگونه یک ایستگاه آبیاری زنبور عسل بسازیم


تصویر پنهان پینترست

اگر فضای حیاط خلوت یا باغ کوچکی دارید، می توانید از کمک به زنبورها لذت ببرید. استفاده از تکنیک های باغبانی دوستدار زنبور عسل می تواند تفاوت بزرگی برای زنبورها، زنبورها و سایر حشرات مفید ایجاد کند. اما، راه های دیگری وجود دارد که می توانید کمک کنید. زنبورها و سایر گرده افشان ها به آب نیاز دارند. در اینجا یک ایده زیبا برای ساختن یک دست ساز خانگی وجود دارد ایستگاه آبیاری زنبور عسل با دیگ سفالی و نعلبکی.

ایستگاه آب زنبور عسل خانگی با گلدان سفالیس

ایستگاه آبیاری زنبورهای خانگی که روی صخره بزرگ در تصویر باغ نشسته است.

باغ مکانی زیبایی است و پذیرایی از بازدیدکنندگان بسیار سرگرم کننده است. خواه یک باغ رسمی با پرچین ها و گل های رز آراسته شده یا یک باغ سبزی حیاط خلوت گرده افشان ها برای بازدید به آنجا می آیند.

البته، اگر فضای بزرگی دارید، شاید بتوانید یک چمنزار گیاهان گلدار. اما، شما مجبور نیستید یک تکه گل بزرگ داشته باشید که زنبورها را جذب کند.

زنبورها، پروانه ها، مرغ مگس خوار و دیگران در جستجوی غذا خواهند آمد. فراموش نکنید که از انواع گیاهان شکوفه دار استفاده کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این ارائه انواع مختلفی از شهد و گرده برای علوفه یابی زنبورها. رژیم غذایی متنوع به حفظ سلامت آنها کمک می کند.

همچنین، به خوبی طراحی شده است باغ زنبور عسل می تواند مکانی زیبا و آرامش بخش برای شما نیز باشد. اما، قبل از اتمام کار با باغ گرده افشان خود – آب را فراموش نکنید.

همیشه ایده خوبی است که ایستگاه آبیاری زنبور عسل را در نظر بگیرید – زیرا حشرات نیز تشنه می شوند!

زنبورها به شهد، گرده و آب نیز نیاز دارند!

همه ما در مورد آن خوانده ایم چیزهای مختلف زنبورها جمع آوری می کنند. زنبورهای وزوز (عسل و بامبل) گرده و شهد گیاه را از گل ها جمع آوری می کنند.

با این حال، گرده افشان ها بیشتر از غذا و سرپناه، به آب نیز نیاز دارند. آنها به خوبی به دنبال منابع آب هستند. با این حال، دلیلی وجود ندارد که نباید برای زنبورهای تشنه نوشیدنی ارائه دهید.

زنبورهای عسل آب را جمع آوری می کنند و آن را به کلنی خود برگردانند اما آب را در داخل کندو ذخیره نمی کنند. باید در صورت نیاز جمع آوری شود.

در داخل کندو، برخی از زنبورها برای خدمت به یک مخزن کوچک آب تعیین شده اند. آنها در داخل کندو حرکت می کنند و آب را در جایی که نیاز است عرضه می کنند.

از آب برای رقیق کردن عسل غلیظ استفاده می شود – این امر مصرف آن را آسان تر می کند. همچنین از آب برای کمک به کنترل دما و رطوبت داخل کندو استفاده می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

گلدان تراکوتا با طرح و نعلبکی برای آب نقاشی شده است.

ایستگاه آبیاری گرده افشان گلدان سفالی

در حالی که راه های زیادی برای تامین آب وجود دارد. این ایده برای ایستگاه آبیاری زنبور عسل خاص است زیرا شامل استفاده از گلدان های سفالی است. گلدان های سفالی مورد علاقه سنتی بسیاری از باغبان ها هستند – از جمله مادربزرگ من.

مواد مورد نیاز

برای تکمیل این پروژه به آیتم های زیادی نیاز ندارید – شاید قبلاً برخی از آنها را در دست داشته باشید.

 • گلدان سفالی 8 اینچی (حداقل) با نعلبکی بزرگ
 • رنگ کردن
 • مهر و موم کننده
 • سنگ یا سنگریزه های کوچک

یک گلدان سفالی و نعلبکی با اندازه متوسط ​​می تواند یک ایستگاه آب زنبور عسل رنگارنگ ایجاد کنید که برای سالها زیبا به نظر می رسد

هر چه نعلبکی بزرگتر باشد – آب بیشتری برای زنبورها نگه می دارد. اما، هر چه فضای بیشتری نیاز دارد، بنابراین از اندازه گیری های من به عنوان راهنما استفاده کنید، اما آنچه را که فکر می کنید برای فضای شما خوب به نظر می رسد انتخاب کنید.

آن را هر طور که می خواهید تزئین کنید، آن را رنگ کنید یا طبیعی بگذارید. در هر گوشه ای از باغ زیبا به نظر می رسد. رنگ روشن پررنگ آن را متمایز می‌کند در حالی که رنگ‌های سبز و برنزه خنثی اجازه می‌دهند ایستگاه آب با هم ترکیب شود. هر کدام خوب است، زیرا زنبورهای تشنه آب را بو می کنند و می آیند تا بنوشند.

اگر قطعات تمام شده را با سیلر شفاف اسپری کنید، رنگ برای مدت طولانی تری درخشان و زیبا می ماند. اما، اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوای زمستانی تلخ دارد، دلیلی وجود ندارد که آن را به داخل نبرید.

زنبورهای عسل به دلیل توانایی خود در غرق شدن بدنام هستند. چند سنگریزه کوچک جمع کنید یا بخرید تا در نعلبکی قرار دهید تا زنبورها بتوانند با خیال راحت بنوشند.

سنگ های بزرگ برای ایمنی در ایستگاه آب زنبور عسل در گلدان سفالی قرار داده شده است.

نحوه استفاده

می توانید از گلدان سفالی هر اندازه ای استفاده کنید اما 8 اینچ در کوچکترین اندازه دلخواه. نعلبکی های کوچکتر حاوی آب کمتری هستند، پس بزرگ فکر کنید.

شما ایستگاه آبیاری زنبور عسل برای تمیز و تازه نگه داشتن آب باید گهگاهی تخلیه و دوباره پر شود. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که باران زیاد است، اشکالی ندارد که اجازه دهید از آب باران پر شود.

مطمئن شوید که مکانی امن و کم عمق برای نوشیدن زنبورها و پروانه ها فراهم کنید.

این کاردستی باغ زنبور عسل به همان اندازه که کاربردی است سرگرم کننده است. برای یک زنبور یا پروانه تشنه – هر قطره مهم است. اگر واقعا از خلق کردن با تراکوتا لذت می برید…. این را آسان در نظر بگیرید ظرف آب نبات ترا کوتا با تم زنبور عسل. آن یکی برای رفتارهای شماست!

ایده های بیشتر آب زنبور عسل

منبع آب کوچکی مانند این برای زنبورهای منطقه، زنبورها، پروانه‌ها و غیره مفید است و برای دوستان عاشق زنبور عسل یک مکمل زیبا به باغ یا هدیه شما می‌سازد.

برای بچه های کوچکتر – یک کاردستی محبوب ایجاد یک کار ساده است زنبورآب DIY با استفاده از نعلبکی پهن و سنگریزه ها یا جواهرات رنگارنگ. اینها هدایای عالی برای معلمان، روز مادر و مناسبت های مشابه هستند.

مسلماً، یک ظرف کوچک آب زیادی در خود نگه نمی دارد، اما افزودنی خوبی به دکوراسیون باغ زنبور عسل شماست. و یک فرصت عالی برای بحث در مورد زندگی حشرات با جوانان.

با این حال، اگر یک زنبوردار با چند کندوی زنبور عسل هستید، به یک منبع آب ثابت بزرگتر نیاز دارید. کندوی تشنه با هزاران زنبورهای کارگر می تواند مقدار زیادی آب در یک روز گرم مصرف کند.

زمانی را صرف در نظر گرفتن بهترین مکان کنید یک منبع آب بزرگتر ایجاد کنید برای کهیرهای شما اگر باغ آبی چیزی نیست که می خواهید انجام دهید، از من استفاده کنید فیدرهای سطلی DIY با آب به جای آب قند.

در غیر این صورت، ممکن است متوجه شوید که همسایه هایتان شاکی هستند زیرا نمی توانند شما را نگه دارند زنبورها از استخر خود خارج شوند. این جالب نیست

ایستگاه آبیاری زنبورهای خانگی که روی صخره بزرگ در تصویر باغ نشسته است.

آموزش ایستگاه آبیاری زنبور عسل DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

فقط چند مرحله ساده برای ایجاد یک ایستگاه آبیاری زنبور عسل کوچک برای باغ خود. همه گرده افشان های منطقه نیز از بازدیدشان لذت خواهند برد!

 • 1 قطعه گلدان سفالی 8 اینچی با نعلبکی
 • 1 می توان اسپری رنگ پرایمر – Bullsye 1-2-3 (یا مشابه)
 • 1 می توان مهر و موم کت شفاف
 • 2 قطعات برس رنگ کاردستی کوچک
 • 1 pkg سنگ های کوچک سنگریزه
 • 3 قطعات رنگ کاردستی در فضای باز متنوع
 • 1 قطعه قلم رنگ مشکی
سفارش فوری عسل ♥