چگونه کندوی عسل را با روزنامه ترکیب کنیم


یادگیری نحوه ترکیب کندوها یک مهارت مهم برای یک زنبوردار است. خرید زنبور عسل و تجهیزات برای راه اندازی زنبورستان کار کم هزینه ای نیست. شما می خواهید کلنی های خود را به گونه ای مدیریت کنید که برای زنبورها مفید باشد و از سرمایه گذاری خود نهایت استفاده را ببرید. گاهی اوقات، این شامل تبدیل شدن 2 کندو به یکی می شود.

زنبوردار در حال برداشتن قاب زنبورها از کندو برای ترکیب با تصویری دیگر.

ترکیب 2 کلونی زنبور عسلo 1

چیزهای زیادی در مورد پویایی حشرات اجتماعی معروف به “زنبورهای عسل” شناخته شده است. آنها با زندگی مشترک در خانواده های پرجمعیت، کارهای مورد نیاز برای زندگی روزمره را به اشتراک می گذارند.

خانه آنها اغلب “یک کندوی عسل” – به خصوص زمانی که یک سازه ساخته دست بشر باشد. با این حال، آنها همچنین می توانند در مکان های دیگر زندگی کنند – از جمله گودال های درون درختان.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در حالی که کلنی ممکن است هزاران عضو داشته باشد، معمولاً تنها 1 ملکه زنبور عسل در آن حضور دارد. آن است شغل ملکه برای تخم گذاری این زنبورهای جدید به نیروی کار آینده کلنی تبدیل خواهند شد.

از آنجایی که اکثر زنبورداران ایده داشتن تعداد بیشتری کندو را دوست دارند، چرا کسی بخواهد 2 کندو را در یک کندو ترکیب کند؟ در واقع، دلایل خوبی برای ترکیب کلنی ها وجود دارد.

دو کلنی زنبور عسل در تصویری از زنبورستان حیاط خلوت.

دلایل ترکیب مستعمرات

در حالی که چندین بار وجود دارد که ترکیب کلنی ها ممکن است یک حرکت هوشمندانه باشد – اینها رایج ترین آنها هستند.

  • یک کلنی بدون ملکه (یا لارو جوان مناسب) است.
  • یک کندو از نظر جمعیت بسیار کم شده است
  • ترکیب مستعمرات ضعیف در پاییز برای نرخ بقای بهتر در زمستان

زنبورهای عسل یک سیستم عالی برای ساختن یک ملکه جدید. آنها فقط به یک جمعیت زنده و چند لارو ماده بسیار جوان نیاز دارند.

همانطور که استراتژی جایگزینی ملکه قابل توجه است – همیشه کار نمی کند. همچنین، اگر ملکه برای مدتی از بین رفته باشد، ممکن است لارو به اندازه کافی جوان نباشد که یک ملکه خوب بسازد.

یا شاید، او هنوز حضور دارد اما دارد تبدیل شدن به یک لایه هواپیمای بدون سرنشین. با تمام شدن مایع منی او فقط می تواند تخم های بارور نشده بگذارد. آنها ماده ملکه زنبور عسل نیستند.

زنبورهای عسل زندگی نمی کنند بسیار طولانی. به همین دلیل است که ما به منبع دائمی کارگران جدید نیاز داریم. در عرض چند هفته پس از از دست دادن ملکه، جمعیت کلنی به سرعت شروع به کاهش می کند. به نقطه بی بازگشتی خواهد رسید.

در این موارد حتی اگر زنبوردار به کندو قاب بدهد نوزاد تازه با تخم مرغ – ممکن است برای نجات کلنی خیلی دیر باشد. این کهیرها ممکن است کارگران تخمگذار را توسعه دهید و مشکلات دیگری که بدون مداخله جدی کلنی را محکوم می کند.

یکی دیگر از دلایل رایج برای ترکیب کهیرها مربوط به مدیریت زمستانه است. این تاکتیکی است که من در حیاط زنبور عسل خود تمرین می کنم. اگر 2 مستعمره بسیار کوچک در اواخر پاییز دارید که سالم به نظر می رسند، آنها را کنار هم قرار دهید.

شاید آنها بیمار هستند و ارزش نجات دادن ندارند. یا ممکن است به دلیل غذای ترسناک جمعیت کمی داشته باشند ازدحام اواخر فصل.

با شانس کمی برای زنده ماندن در سرمای زمستان به تنهایی، جمعیت ترکیبی ممکن است به آنها اجازه دهد تا به بهار برسند. به عقب نگاه کن مجله زنبورداری شما و سعی کنید تشخیص دهید که چرا کلنی در حال مبارزه است.

مراحل ترکیب کندوها

راه های زیادی برای قرار دادن 2 کلنی در یک کندو وجود دارد. هر زنبوردار ترجیحی دارد و راه خود را بیشتر دوست دارد. این را در نظر داشته باشید. کاری را انجام دهید که برای شما و سبک زنبورداری شما مفید است.

قاب های شماره گذاری شده در تصویر کندوی لنگستروت.

این یکی از رایج ترین روش های انجام کمباین روزنامه در زنبورستان است. با این حال، مطمئنا این تنها راهی نیست که کار می کند.

با من در این سفر خیالی در حیاط زنبور عسل همراه شوید. فرض کنید 2 کلنی دارید – هر کدام در لنگستروت هیوهای 10 فریمی.

کلنی با بیشترین جمعیت را به عنوان پایگاه انتخاب کنید. با بیشترین کارگر، بیشترین تعداد را دارد علوفه جویان در مزرعه جمع آوری می کنند منابع آنها به کندو خود باز خواهند گشت – ما نمی خواهیم آن را جابجا کنیم.

کندو دوم نیز دارای یک جعبه عمیق 10 فریمی است – اما فقط چند قاب زنبور. علاوه بر اینکه ملکه ای ندارند، جمعیت آنها بسیار کم است. آنها هیچ فرزندی ندارند (یا فقط کمی در یک قاب از دو). شاید آنها مقداری داشته باشند گرده های ذخیره شده و عسل

قاب های کندو دارای برچسب پیکربندی برای ترکیب کندو.  کندوی قوی در سمت چپ و فریم های برچسب گذاری شده در تصویر سمت راست.

اگر چندین قاب از نوزادان در کلنی ضعیف‌تر دارید – خوب است آنها را در جعبه پایینی جمع کنید. در حالت ایده‌آل، ما همه بچه‌ها را در اعماق پایین می‌خواهیم. اما، این همیشه ممکن نیست.

اگر قاب‌های بچه را جابه‌جا می‌کنید، آن‌ها را به آرامی با آب قند اسپری کنید. و آنها را در اطراف ملکه و قاب‌های بچه موجود در جعبه پایین بچینید.

اگر شما یک مستعمره تهاجمی (بدون ملکه بودن این کار را انجام می دهد)، زحمت جستجو در قاب ها را نداشته باشید – زنبورها همه چیز را حل خواهند کرد.

بدنه عمیق کندو با روزنامه در بالای تصویر قاب ها.

یک یا دو ورق روزنامه را روی میله های بالای کندوی پرجمعیت قرار دهید. سعی کنید از روزنامه هایی استفاده کنید که بیشتر سیاه و سفید باشد (حداقل نه زیاد رنگی) برای کاهش جوهر کندو. در صورت تمایل می توانید به آرامی روی روزنامه را با آب قند اسپری کنید – اما لازم نیست.

حالا بدنه کندوی دوم را بدون ملکه و جمعیت کمتری بالای روزنامه بنشینید. در چند روز آینده. زنبورها از طریق روزنامه غذا می خورند و کارها را حل می کنند.

با قرار دادن پوشش داخلی و بالای تلسکوپ در محل کندو را ببندید. در این مرحله، برخی از زنبورداران تصمیم می گیرند که ورودی کندو را برای یک روز یا بیشتر ببندند. من طرفدار اضافه کردن این استرس به زنبورها نیستم.

کندوهای دارای برچسب برای ترکیب یک کلنی کمتر ملکه با تصویر کندوی سمت راست ملکه.

این روش ترکیب کلنی های زنبور عسل به خوبی کار میکند. اگر هر دو کندو از قبل نزدیک به هم نشسته بودند، علوفه جویان بازگشتی نباید برای یافتن خواهر خود مشکلی نداشته باشند.

به خاطر داشته باشید که ما اساسا”حرکت کندوی عسل” – حتی اگر فقط 1 جعبه باشد. اگر محل اصلی مستعمره کوچک چندین فوت دورتر بود، ممکن است هر یک از علوفه جویان بازگشتی آن گم شود. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که چندین کندو دارید، ممکن است به آنها اجازه داده شود که به یکی از آنها نزدیک شوند.

بررسی مجدد بازرسی کندو در 1 هفته

ورق های روزنامه بین دو عمق به 2 خانواده زنبورهای مختلف اجازه می دهد تا به آرامی معرفی شوند. این باید منجر به جنگ کمتر و ایجاد یک مستعمره قابل دوام شود.

یکی دو هفته دیگر، نوبت به بازرسی می رسد. کلنی را باز کنید و تمام قاب های مولد را در پایین (در صورت نیاز) متراکم کنید.

اگر از 2 عمق در راه اندازی کندو خود استفاده نمی کنید، اکنون زمان حذف آن جعبه اضافی است. همه زنبورها باید در هماهنگی با زنبورها زندگی کنند لانه نوزاد در اعماق پایین

ما نمی خواهیم همه این فضا را برای یک مستعمره بگذاریم – مگر اینکه آنها جمعیت زیادی برای گشت زنی در شانه داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است با مشکل مواجه شوید آفاتی مانند پروانه مومی یا سوسک های کندوی کوچک.

دو کلنی زنبور عسل همراه با یک جعبه عسل در بالای تصویر پشته.

کندو با غذای فوق العاده

بسیاری از زنبورداران از یک پیکربندی کندوی عمیق و 1 کم عمق یا متوسط ​​استفاده می کنند. من شرایط خاصی داشتم که کندوی قوی خیلی قوی بود و سوپر جعبه غذا پر بود. من جایی برای نگهداری این عسل فوق العاده در دوران عادت نداشتم.

در این صورت می توانید آن غذای فوق العاده پر از عسل را روی آن قرار دهید. فقط یک لایه دیگر روزنامه بین جعبه ها اضافه کنید تا امکان معرفی کندتر وجود داشته باشد. در صورت امکان مطمئن می شوم که ملکه مستعمره در اعماق زمین باشد – اما این فقط ترجیح شخصی من است.

این فرآیند ترکیب دو کندوی زنبور عسل با روزنامه نیاز به زمان و کمی صبر دارد. با این حال، این یک استراتژی قابل اجرا برای مدیریت مستعمرات شما است. داشتن 8 کندو، با یک مشت زنبور در هر کدام، بهتر از داشتن 4 کلنی مولد قوی نیست.

سفارش فوری عسل ♥