چگونه چکمه ها را با موم زنبور عسل ضد آب کنیم


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

موم زنبور عسل یک موم طبیعی فوق العاده است که توسط زنبورهای عسل ساخته می شود. انسان ها از موم زنبور عسل به طرق مختلف در خانه ها و مغازه های ما استفاده می کنند. یکی از محبوب ترین کاربردهای این واکس مخصوص خشک نگه داشتن پاهای شماست. چکمه های چرمی ضد آب با موم زنبور عسل یک تکنیک قدیمی است راهی عالی برای دمیدن زندگی تازه به کفش های پیاده روی قدیمی خود.

ضد آب موم زنبور عسل خانگی مورد استفاده در تصویر چکمه های چرمی قهوه ای.

را استفاده از موم زنبور عسل برای دفع آب از موادی مانند کمربند، چادر، کوله پشتی و بله – کفش قدمتی طولانی دارد. شما می توانید آن را به عنوان یک عنصر در بسیاری از محصولات عایق رطوبتی تجاری فهرست کنید. بنابراین، کاری که ما انجام می‌دهیم چیز جدیدی نیست – این آزمایش زمان را پشت سر گذاشته است.

ضد آب موم زنبور عسل برای چکمه

و این فقط چکمه های چرمی نیستند که از کاربرد واکس بهره می برند – می توانید همین کار را با بسیاری از کفش های کتانی بوم نیز انجام دهید.

اما، قبل از اینکه تمام کفش های گران قیمت خود را واکس بزنید – باید کمی بیشتر در مورد نتیجه آن بدانید.

باید بدانید که استفاده از واکس می تواند ظاهر سطح کفش را تغییر دهد. درجه ای که این اتفاق می افتد به نوع مواد بوت – و میزان استفاده شما بستگی دارد.

به خاطر داشته باشید، هدف ما محافظت از پاهایمان است – نه بیان یک سبک. رنگ کفش ممکن است پس از آبپاش با موم زنبور عسل تیره شود.

شاید برای انجام این کار با چکمه‌های جدید مردد باشید – من این کار را می‌کنم (اگرچه کار می‌کند). با این حال، این یک راه عالی برای خشک نگه داشتن انگشتان پا در داخل چکمه های قدیمی است که در اطراف مزرعه یا در مسیر پیاده روی استفاده می شود.

چرا موم زنبور عسل ضد آب است؟

خواص آب گریزی طبیعی این موم زنبور عسل زمانی که روی مواد با استفاده از حرارت کمی اعمال می شود بسیار مشهود است.

وقتی روی سطح موادی مانند چرم مالیده می‌شود و سپس حرارت می‌یابد، مقداری از موم در عمق الیاف یا پارچه مواد اثر می‌گذارد.

موم زنبور عسل محلول در آب نیست – در آب حل نمی شود. این بدان معنی است که از نفوذ رطوبت به چرم کفش شما جلوگیری می کند.

به همان روشی محافظت می کند موم زنبور عسل در مراقبت از مو استفاده می شود یا طبیعی مرطوب کننده صورت DIY. با قفل کردن رطوبت در داخل یا خارج از سطح به آب بندی کمک می کند. همین فرآیند با استفاده از آن کار می کند موم زنبور عسل برای پوست محصولات

البته این درمان چکمه ضد آب برای همیشه دوام نمی آورد اگر در شرایط مرطوب و کثیف چکمه های خود را زیاد می پوشید، در آینده باید موم زنبور عسل را دوباره بمالید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

مواد:

به غیر از موم زنبور عسل، فقط به چند ماده یا ابزاری نیاز دارید که احتمالاً از قبل در دست دارید.

 • سشوار – منبع گرما
 • کاسه کوچک
 • پارچه های نرم
 • مسواک کوچک – مسواک
 • موم زنبور عسل

ارزان ترین راه برای خرید موم از زنبوردار است. آنها معمولا موم زنبور عسل خام را در مقادیر پوند برای فروش عرضه می کنند. ممکن است مجبور شوید یا نباشید موم زنبور عسل را تمیز کنید.

و البته، شما می توانید آن را به صورت آنلاین خریداری کنید. گلوله موم زنبور عسل استفاده از آنها آسان است و به راحتی ذوب می شوند، اما شما برای این راحتی هزینه کمی بیشتر پرداخت می کنید. اگر فقط به مقدار کمی نیاز دارید، این چیز مهمی نیست.

ترجیح میدم استفاده کنم بلوک های موم طبیعی زنبور عسل فقط به این دلیل که می توانم راحت تر بگویم که آنها موم خالص و بدون افزودنی هستند.

اگر یک بلوک موم را از زنبوردار خریداری می کنید، می توانید با دقت از الف استفاده کنید رنده آشپزخانه برای تراشیدن بلوک بزرگتر به قطعات کوچکتر. این باعث می شود که موم راحت تر ذوب شود.

استفاده از رنده آشپزخانه برای رنده کردن بلوک موم خام

نکته سریع در مورد ذوب کردن موم زنبور عسل

می توانید مقدار کمی را در یک دیگ دوبل ذوب کنید یا از یک قوطی در یک دیگ آب برای شبیه سازی یک دیگ دوبل استفاده کنید. این مطمئن ترین راه برای ذوب موم زنبور عسل است.

برای کسانی از شما که تمایلی به استفاده از روش دیگ دوبل ندارید، می توانید از مایکروویو برای ذوب آن استفاده کنید.

با این حال، به یاد داشته باشید که موم زنبور عسل در صورت گرم شدن بیش از حد قابل اشتعال است. شما باید آن را به آرامی در چند مرحله ذوب کنید و آن را بدون مراقبت رها نکنید.

کار با موم زنبور عسل آسان است اما تمیز کردن آن آسان نیست. اکثر صنایع دستی دارای قابلمه، کاسه یا قاشق اختصاصی هستند تا هنگام کار با موم از آنها استفاده کنند.

یک کاسه یکبار مصرف ممکن است ابزار مفیدی برای ذوب موم شما برای این پروژه باشد. اما، مطمئن باشید که شما یکی را انتخاب نمی کنید که با واکس روکش شده باشد… LOL اوه، من واقعاً فکر نمی کردم که کار کند؟ وای من عجله داشتم

کاسه کاغذی با روکش موم هنگام ذوب موم در مایکروویو می سوزد

چکمه های خود را آماده کنید

اگر چکمه های شما شبیه چکمه های من هستند، اینجا و آنجا مقداری خاک پوشیده شده اند. سطح بیرونی چکمه های خود را به خوبی تمیز کنید.

آنها مجبور نیستند بکر به نظر برسند (فکر می کنم مال من چند لکه رنگ دارد). با این حال، مطمئن شوید که هر گونه کثیفی شل را از کل چکمه پاک کنید.

اگر از پارچه مرطوب برای تمیز کردن چکمه ها استفاده می کنید، قبل از ادامه کار باید اجازه دهید خشک شوند. موم زنبور عسل را فقط باید روی چکمه هایی بمالید که کاملا خشک شده اند یا به درستی نمی چسبند.

چکمه های قدیمی آماده ضد آب با حذف کثیفی سطح.

نکات تخصصی ضد آب

مانند هر پروژه ای، قبل از اینکه کل کفش را بپوشانید، ایده خوبی است که ابتدا آن را در یک نقطه کوچک امتحان کنید. حتی اگر با بسیاری از سطوح به خوبی کار می کند، بهتر است آزمایش شود.

این درمان ضد آب باید کفش های پیاده روی یا چرمی کار شما را برای مدتی خشک نگه دارد. اما، اگر آنها را واقعا خیس و کثیف کردید، ممکن است مجبور شوید این روند را در آینده تکرار کنید.

این یک راه عالی برای افزایش طول عمر آن چکمه های قدیمی و مقاوم کردن آنها در برابر آب است. آ پولیش چرم موم زنبور عسل به ماندگاری بیشتر کالاهای چرمی برای مدت طولانی تری کمک می کند.

ممکن است متوجه شوید که این برنامه از لکه ها محافظت می کند. چربی و انواع دیگر زباله ها کمتر به چرم می چسبند.

اما در مورد چکمه جیر محتاط باشید زیرا ممکن است تغییر رنگ رخ دهد. حتما تمام سطح چکمه را که در معرض آب قرار می گیرد بپوشانید.

این ماده ضد آب طبیعی به خشک نگه داشتن انگشتان پا در مرطوب ترین روزها کمک می کند. مال من خیلی خوب به نظر می رسد که کنار برکه نشسته است – نمی توانم برای روز بارانی بعدی صبر کنم!

سوالات متداول

آیا موم زنبور عسل برای چرم خوب است؟

بله، می تواند حالت دهنده خوبی برای چرم باشد و از سفت شدن و خشک شدن آن جلوگیری کند. اما، باید به آرامی اعمال شود.

ماندگاری ضد آب موم زنبور عسل روی چکمه چقدر است؟

طول محافظت برای چکمه های شما بستگی به شرایطی دارد که در آن آنها را می پوشید. باران و گل زیاد موم زنبور عسل را سریعتر از بین می برد – اما به طور کلی – استفاده سالانه خوب است.

آیا قبل از ضد آب کردن با موم باید چکمه هایم را جلا داد؟

بدون نیاز به پولیش قبل از استفاده از موم زنبور عسل برای ضد آب شدن. فقط مطمئن شوید که چکمه های شما خشک هستند و تمام کثیفی های شل و غیره را پاک کرده اید.

در نتیجه

این پروژه ساده راهی آسان برای استفاده بیشتر از آن چکمه های راحت قدیمی است. در صورت نیاز دوباره استفاده کنید اما هر بار فقط یک لایه نازک موم زنبور عسل را روی چکمه های خود قرار دهید.

در ضمن، حالا که کمی موم در دست دارید، آن را هدر ندهید. می توان از آن در بسیاری استفاده کرد دستور العمل های صابون موم خانگی.

حتی می توانید استفاده کنید موم زنبور عسل در پروژه های خیاطی – یک هدیه کوچک زیبا. آیا کاسه یا قاشق چوبی دارید؟ طبیعی قاشق موم زنبور عسل یک تطابق کامل است

**این وبلاگ فقط برای اهداف سرگرمی و/یا اطلاعاتی است – برای اطلاعات بیشتر به سیاست حفظ حریم خصوصی و سلب مسئولیت مراجعه کنید.

ضد آب موم زنبور عسل خانگی مورد استفاده در تصویر چکمه های چرمی قهوه ای.

ضد آب موم زنبور عسل برای چکمه

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

با استفاده از موم زنبور عسل خالص می توانید چکمه های چرمی خود را برای کار یا پیاده روی ضد آب کنید. برای استفاده در اطراف باغ نیز عالی است.

 • تفنگ حرارتی (یا سشوار)

 • کاسه کوچک

 • 2 اونس موم زنبور عسل
 • 3 قطعات جنس تیشرت – پارچه نرم
 • 1 قطعه مسواک قدیمی
 • 1 جفت چکمه های چرمی
 • 2 قطعات کاغذ برای محافظت از پیشخوان
 • چکمه‌ها را گرم کنید: سطح خود را با نوعی کاغذ زیر آن آماده کنید تا چکه‌های آن از بین برود. برای تمیز کردن آسان می توانید از فویل آلومینیومی، کاغذ موم یا حتی دستمال کاغذی استفاده کنید.اگر هوا سرد است، قبل از استفاده از واکس، چکمه ها را کمی گرم کنید. این برای کمک به چسبیدن واکس به سطح کفش است.
 • ذوب ایمن موم زنبور عسل: مقدار کمی از موم زنبور عسل را در ظرف مناسب ذوب کنید. ظرف باید دارای دهانه ای باشد که بتوان پارچه یا قلمو را در آن فرو کرد.به طور معمول من همیشه موم زنبور عسل را در یک دیگ بخار آب می کنم اما شما فقط به مقدار کمی نیاز دارید.اگر از یک لیوان اندازه گیری (مثل من) در مایکروویو استفاده می کنید، یک جا قابلمه دم دست داشته باشید زیرا آن دسته داغ می شود!
 • روی چکمه ها واکس بزنید: زمانی که موم زنبور عسل ذوب شد، هر بار روی یک چکمه واکس بزنید. می توانید از یک تکه کوچک پارچه نخی تی شرت یا پارچه تمیز مشابه استفاده کنید. فقط گوشه ای را در موم فرو کنید و آن را روی چرم بمالید.سعی کنید یک پوشش یکنواخت بزنید. من دوست دارم از یک برس کوچک رنگ، مسواک یا هر برس نرم استفاده کنم – بهتر از یک پارچه، زیرا احساس می کنم کنترل بیشتری دارم.
 • موم را روی سطح چرم بمالید: با سرد شدن موم، چکمه شما ظاهری سفید به خود می گیرد. اشکالی ندارد – اینطور نخواهد ماند. این کار را تا زمانی ادامه دهید که سطح چرمی هر دو چکمه با موم زنبور عسل پوشانده شود. حتماً هر قسمت از چکمه را بپوشانید و توجه ویژه ای به نوک پنجه و ناحیه بهبودی داشته باشید. از یک مسواک یا نوک q استفاده کنید تا واکس را در درزهای چکمه قرار دهید. هیچ یک از ترک ها یا شکاف ها را از دست ندهید.
 • واکس مهر و موم را با حرارت: حالا می خواهیم واکس را روی چرم چکمه مهر و موم کنیم. این کار با اعمال مقداری حرارت اضافی انجام می شود. استفاده از سشوار یکی از روش های ایمن برای آب بندی موم است. با این حال، استفاده از تفنگ حرارتی بسیار بهتر است.کار با تفنگ حرارتی راحت تر است زیرا فقط گرما از آن خارج می شود نه نیروی هوای قوی.اکثر تفنگ های حرارتی دارای تنظیمات بالا و پایین هستند و ممکن است از کاربردهای دیگری که برای آنها در اطراف خانه پیدا خواهید کرد شگفت زده شوید.
 • Heat and Buff: همانطور که با تفنگ حرارتی کار می کنید، مراقب باشید. شما نمی خواهید کفش را بیش از حد گرم کنید. منبع حرارت را چندین اینچ از چرم کفش دور نگه دارید. از یک حوله نرم تمیز برای پاک کردن موم اضافی استفاده کنید. قسمت کوچکی از چکمه را گرم کنید، سپس با یک حرکت دایره ای موم را به چرم بمالید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که کل سطح چرمی چکمه کار را روی آن قرار دهید.
** به نظر من بهتر است این کار با چرم صاف انجام شود. سطوح جیر ممکن است همچنان در برابر آب مقاوم شوند، اما ممکن است تغییر قابل توجهی در ظاهر داشته باشند.
**همیشه ابتدا روی یک ناحیه کوچک تست کنید. همه چرم ها موم را به یک شکل جذب نمی کنند. قبل از اینکه کل چکمه را بپوشانید، مطمئن شوید که ظاهرتان خوب است.
** مراقب باشید از استفاده بیش از حد موم خودداری کنید. آهسته برو، کار کن.
سفارش فوری عسل ♥