چگونه می توان موم زنبور عسل را ذوب کرد


ذوب موم روشی محبوب برای تازه کردن هوا بدون استفاده از فتیله است. این تکه‌های کوچک موم معطر که تارت‌های مومی نیز نامیده می‌شوند، با ذوب شدن، عطر را آزاد می‌کنند. به جای استفاده از فرآورده های نفتی، می توانید مذاب های دوست داشتنی را با آن ایجاد کنید دستور العمل ذوب موم با استفاده از موم زنبور عسل.

تصویر سه موم خانگی ذوب می شود.

موم خانگی با موم زنبور عسل ذوب می شود

مذاب های موم مکعب های کوچکی از موم های مختلف هستند. آنها در اشکال مختلف سرگرم کننده وجود دارند. موم زنبور عسل یک موم طبیعی رایج است که برای ساخت این نوع محصولات استفاده می شود. اما، آنها را می توان با مواد دیگری مانند موم سویا نیز ساخت.

تفاوت ذوب موم با شمع

بر خلاف الف شمع، ذوب موم زنبور عسل فتیله ندارد. موم نمی سوزد – فقط برای آزاد کردن عطر گرم می شود. طیف گسترده ای از اسانس ها و روغن های معطر هنگام ساخت مذاب های موم خانگی استفاده می شود.

چرا موم زنبور عسل برای ذوب ها خوب است؟?

موم زنبور عسل یک انتخاب عالی برای ساخت مذاب موم است. این موم طبیعی در مقایسه با برخی مواد دیگر محصولی تمیز است.

یک منبع تجدید پذیر، موم توسط زنبورهای عسل ساخته می شود. موم اضافی پس از برداشت عسل باقی می ماند و می تواند باشد در بسیاری از موارد استفاده می شود در خانه.

در حالی که به اندازه شمع سازی حیاتی نیست، شما نیاز دارید موم زنبور عسل تمیز برای ایجاد ذوب هنگام خرید موم زنبور عسل تجاری – معمولاً تمیز و آماده استفاده است اما برای راحتی بیشتر هزینه بیشتری می پردازید.

محصولات خام طبیعی موم زنبور عسل فقط حاوی موادی هستند که شما اضافه می کنید. این به شما امکان می دهد دستور العمل اقلام بهداشتی و زیبایی خانگی خود را کنترل کنید.

اگر موم خام را از زنبوردار محلی خریداری می کنید، قبل از استفاده حتما موم را تمیز کنید. شما حتی می توانید ذوب موم خورشیدی خود را بسازید برای چند دلار

مذاب های موم خانگی ایمن تر هستند

مذاب های موم تجاری اغلب از پارافین و مواد دیگر ساخته می شوند. هنگامی که گرم می شود، خطر آلودگی هوای داخل خانه از موم و عطرهای مصنوعی اضافه شده وجود دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

با ساختن موم های DIY خودتان در خانه، می توانید از موادی که استفاده می کنید مطمئن باشید – صرف نظر از نوع مومی که می خواهید در دستور غذا استفاده کنید.

برخی از افراد مبتلا به آلرژی که سوزاندن شمع ها را آزاردهنده می دانند ممکن است قادر به انجام این کار باشند آب شدن موم زنبور عسل را بهتر تحمل کنید.

مواد مورد نیاز برای ساخت موم زنبور عسل

 • موم زنبور عسل
 • روغن نارگیل
 • اسانس – رایحه انتخابی شما
 • قالب ها
 • دیگ دوبل

هنگام ساخت پروژه های موم زنبور عسل، من موادم را با وزن خالص اندازه می گیرم. یک ساده ترازوی اشپزخانه برای کار مناسب است

لازم نیست اندازه گیری های شما در اینجا دقیق باشد. ما «سوخت موشک» یا هر چیزی که نیاز به محاسبات دقیق داشته باشد، نمی سازیم.

اگر ترازو ندارید – نگران نباشید. می توانید مواد خود را اندازه بگیرید و از یک نسبت استفاده کنید. به عنوان مثال، در این دستور العمل شما دو برابر بیشتر از روغن نارگیل موم زنبور عسل می خواهید.

این ایده خوبی است که قبل از شروع این پروژه همه مواد خود را جمع آوری کنید. موم می تواند کثیف باشد. پخش کاغذ روزنامه یا فریزر روی پیشخوان برای ایجاد فضای کاری آسان برای تمیز کردن توصیه می شود.

چه مقدار روغن معطر برای آب کردن موم خود استفاده کنید؟

نوع روغن معطر یا اسانس مورد استفاده در میزان مورد نیاز نقش دارد. همچنین، ترجیحات شخصی نیز مهم است – ممکن است شما عطر قوی نخواهید.

عاقلانه است که با مقدار کمی عطر شروع کنید – همیشه می توانید تعداد بیشتری را اضافه کنید. به طور کلی، روغن معطر نباید بیش از 6٪ یا 1 اونس در هر پوند موم باشد.

تصویر ذوب سه موم زنبور عسل خانگی.

دستور العمل ذوب موم زنبور عسل DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل گام به گام ساخت واکس مذاب یا تارت با موم زنبور عسل.

 • ذوب موم زنبور عسل: در حالی که می توانید از مایکروویو استفاده کنید، بهترین و مطمئن ترین راه برای ذوب موم زنبور عسل استفاده از دیگ دوبل است.من عاشق این هستم دیگ دوبل کوچک. تمیز کردن آن آسان است و برای اکثر پروژه های من به اندازه کافی بزرگ است. هنگامی که با یک قابلمه برای نگهداری آب جفت می شود، یک ابزار عالی برای ذوب موم زنبور عسل است.
 • روغن نارگیل را اضافه کنید: 4 اونس را اندازه بگیرید. (وزن خالص) موم زنبور عسل و 2 اونس. (وزن خالص) روغن نارگیل. اینها را در دیگ دوبل خود قرار دهید و حرارت را روی متوسط ​​قرار دهید.با گرم شدن آب ته دیگ، موم شما شروع به ذوب شدن می کند. آب شدن موم زنبور عسل بیشتر از روغن نارگیل طول می کشد. گهگاهی به آرامی هم بزنید تا همه چیز ذوب و ترکیب شود.
 • روغن معطر یا اسانس را اضافه کنید: دیگ ذوب را از حمام آب گرم خارج کنید. اکنون زمان آن است که عطر خود را اضافه کنیم. افزودن عطر به روغن های داغ می تواند عطر آن را تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که روغن ها اضافه می شوند، مخلوط دستور پخت ذوب موم زنبور عسل شما نباید بالاتر از 185 درجه فارنهایت باشد.من 50 قطره اضافه کردم اسانس صنوبر بلسان به این دستور پخت چون من عطر قوی می خواستم. شاید لازم باشد کمی آزمایش کنید تا بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.
 • قالب گیری: این قسمت سرگرم کننده است. به محض اضافه شدن روغن معطر – دستور غذا را سریع هم بزنید. سپس مواد داغ را در هر نوع قالب یا قالبی که مایل هستید بریزید.انواع مختلفی از قالب ها برای انتخاب وجود دارد اما بسته بندی های سیلیکونی کاپ کیک نیز به خوبی کار می کنند. اگر از سیلیکون استفاده نمی کنید، ممکن است نیاز داشته باشید اسپری آزاد کننده قالب.
 • خنک و از قالب خارج کنید: اجازه دهید مخلوط به مدت چند ساعت خنک شود. با سرد شدن مخلوط سفت می شود و به شکل قالب در می آید.پس از سفت شدن مخلوط، می توانید به راحتی مواد مذاب موم خود را از قالب جدا کنید.آنها آماده استفاده هستند! a اضافه کنید کیسه زنبور ناز و روبان برای یک هدیه خانگی سریع.

موم زنبور عسل چقدر دوام دارد؟

رایحه ذوب موم زنبور عسل برای مدت زمان متفاوتی ماندگار خواهد بود. این بستگی به نوع عطر و قدرت استفاده شده در مذاب دارد.

موم طبیعی سفید نشده بوی عسل کمی دارد. اگر عطری متفاوت می خواهید، رایحه ای قوی مانند نعناع، ​​سوزن کاج یا پرتقال را انتخاب کنید.

اگر دوست دارید این دستور غذا را امتحان کنید تارت های معطر موم زنبور عسل و سویا. استفاده از سویا به جای روغن نارگیل – آنها رفتار ذوب متفاوتی دارند.

ایجاد با موم زنبور عسل آسان و سرگرم کننده است. با این حال، همیشه برخی اقدامات احتیاطی اولیه را برای جلوگیری از آسیب دیدگی انجام دهید.

 • موم زنبور عسل قابل اشتعال است (مانند سایر روغن ها) – از گرم شدن بیش از حد خودداری کنید
 • قابلمه ها و ماهیتابه هایی که در معرض موم قرار دارند به سختی تمیز می شوند – قابلمه های مخصوص صنایع دستی استفاده شده
 • تمام اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از سوختگی انجام دهید – در صورت نیاز از نگهدارنده قابلمه، عینک ایمنی و دستکش استفاده کنید

چند پروژه سرگرم کننده دیگر برای ساخت موم زنبور عسل را امتحان کنید: دستور تهیه کره بدن با موم زنبور عسل، مرهم پا با موم زنبور عسل.

سفارش فوری عسل ♥