چگونه مورچه ها را از کندوها دور نگه داریم


ما زنبورداران به دنبال محافظت از مستعمرات خود در برابر همه تهدیدها هستیم. یکی از موقعیت هایی که باعث نگرانی زیادی می شود، دیدن مورچه ها در کندوهای ماست. چقدر مشکل بزرگ است؟ گاهی اوقات مورچه ها کندو را از بین می برند یا حتی باعث می شوند که خانواده زنبور عسل را ترک کنند. اما، اغلب آنها فقط یک مزاحمت هستند. در هر صورت، ما واقعاً نمی خواهیم در کندوهای خود مزرعه مورچه داشته باشیم، پس چه کنیم؟

خلاص شدن از شر مورچه ها – بدون آسیب رساندن به زنبورها

تصویر مورچه در کندوی عسل در حال خوردن عسل.

در بیشتر موارد، اگر چند مورچه در کندو خود مشاهده کردید، زمان وحشت نیست. چه مورچه هایی دوست دارند زنبورهای شما را ملاقات کنند؟ آنها به سمت بوی شیرین عسل یا آب قند جذب می شوند. اگر تعداد آنها کم باشد، زنبورهای کارگر ممکن است این متجاوزان را نادیده بگیرند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

با این حال، زمانی که به کلنی مورچه اجازه داده شود بزرگ شود، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. اگر آنها غذا ذخیره می کنند و در جعبه های کندو شما بچه پرورش می دهند – این چیز خوبی نیست.

وقتی مورچه ها را می بینید که وارد کندو می شوند وحشت نکنید اما این زمان خوبی است بازرسی معمول کندو تا ببینیم اشیا در داخل چگونه به نظر می رسند. اما زنبورداران در برخی مناطق به دلیل وجود گونه های مورچه باید هوشیارتر باشند.

مورچه های آرژانتینی

اگر در منطقه ای با “مورچه های آرژانتینی” زندگی می کنید، مراقب مشکلات نزدیک کهیرهای خود باشید. آنها بومی مناطقی از آرژانتین، اروگوئه، پاراگوئه، بولیوی و جنوب برزیل هستند، اکنون در مناطق دیگر یافت می شوند. جنوب ایالات متحده و کالیفرنیا همگی سطحی از تهاجم را گزارش کرده اند.

این مورچه تهاجمی کلنی های عظیمی را تشکیل می دهد. آنها به جای رقابت با کلنی های مورچه های رقیب، به نیروها می پیوندند. با آژانس کشاورزی محلی خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها در ایالت شما حضور دارند یا خیر.

مورچه های آتش قرمز

نوع دیگری از مورچه که من با آن آشنا هستم، مورچه آتشی وارداتی قرمز (RIFA) است. Solenopsis invcita. تپه های خاکی بزرگ آنها به مکانی آشنا در کارولینای جنوبی تبدیل شده است. اگر به طور تصادفی پا به خانه آنها بگذارید – مدت زیادی در آنجا نمی ایستید. آنها به صورت دسته جمعی ظاهر می شوند و گاز می گیرند!

در حالی که آنها به طور معمول تهدیدی جدی برای کندو نیستند، من سعی می کنم تپه های مورچه های آتشین را در نزدیکی آن کاهش دهم. بیابان هر زمانی که ممکن بود.

برای کسب اطلاعات در مورد انواع خاصی از مورچه ها، با آژانس های کشاورزی محلی تماس بگیرید تا انواعی را که در منطقه شما زندگی می کنند بررسی کنید. اما در بیشتر موارد، احتمالاً وجود مورچه ها در کندو بیشتر از زنبورهای عسل ما را آزار می دهد.

همین امر در مورد حشرات واقعاً عجیبی که نامیده می شوند نیز صادق است گوش گوش. هر دو فرصت طلب- آفاتی هستند که معمولاً ضرر کمی دارند.

مورچه بزرگ در حال خوردن عسل از تصویر کندوی زنبور عسل.

آیا مورچه ها به کندوها آسیب می رسانند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، اغلب مورچه ها در کلنی زنبور عسل فقط یک تشدید هستند، بیشتر زنبورداران را آزار می دهد تا زنبورها. اما، همیشه اینطور نیست و باید همیشه مراقب وضعیت باشید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

چرا مورچه ها به کندوها حمله می کنند؟

چرا مورچه ها به کندو عسل علاقه دارند؟ خوب، آنها نیاز به زندگی دارند و بیشتر به دنبال یک منبع غذایی شیرین هستند. در ابتدا، یک کلونی مورچه ها چند پیشاهنگ را به بیرون می فرستد. درست مثل زنبورهای پیشاهنگ کارگر که به دنبال غذا یا خانه های جدید می گردند.

کندو زنبور عسل یک فرصت خوبی برای غذا. بیایید با آن روبرو شویم – کندو پر از عسل خوشمزه است. همچنین، ممکن است یک زنبوردار مقداری آب قند خوشمزه به «دیگ شیرین کن» اضافه کند (من را ببخشید.)

برخی مورچه ها علاوه بر دزدیدن عسل، همه چیزخوار هستند. شکر و گوشت (پروتئین) می خورند. این بدان معنی است که آنها ممکن است نوزادان را بخورند (رشد زنبورهای جوان).

همه چیز می تواند از چند مورچه دزدی که مسیری را به داخل و خارج می کنند تا یک مشکل بزرگ افزایش یابد. هجوم بزرگ مورچه ها می تواند کلنی را چنان ناراحت کند که زنبورها کندو را ترک کنید یا فرار کنید.

سپس مورچه‌ها کندو را کشتند از لانه زنبوری استفاده کنید برای خانه جدیدشان صحبت از بی ادبی! هدف ما این است که جلوی اوضاع را بگیریم قبل از اینکه به این بدی برسد.

چند مورچه در کندو زیاد است؟

مورچه ها اغلب بین پوشش بالایی و پوشش داخلی دیده می شوند. و اگر در حال حاضر هستید غذا دادن به زنبورهای خود، ممکن است آنها را روی فیدر ببینید. غذا دادن به زنبورها به اندازه کافی سخت است، ما نمی خواهیم به کلنی مورچه ها نیز غذا بدهیم.

اگر چند مورچه زیر پوشش کندو دیدید (10 یا 20)، فقط آنها را با برس دور کنید. دیدن یک جریان پیوسته از آمدن و رفتن آنها دلیلی برای اقدام است. و اگر لانه مورچه‌ای را با تخم‌هایش در کندو پیدا کردید، مطمئناً اشکالی ندارد.

چرا زنبورها مورچه ها را بیرون نمی اندازند؟

در حالی که زنبورها کار بسیار خوبی برای کنترل تعداد کمی از متجاوزان انجام می دهند، اما محدودیت هایی دارند. زنبورهای کارگر وظایف زیادی دارند انجام دادن.

اگر مورچه ها را ببینید که روی شانه داخل کندو می خزند زنبورها نمی توانند آنها را بیرون بیاندازند. این بدان معنی است که مستعمره آنقدر قوی نیست که بتواند در تمام منطقه لانه زنبوری گشت زنی کند.

مستعمرات کوچک در معرض بیشترین خطر هستند. مقابله با هجوم مورچه ممکن است “آخرین نی” برای یک کلنی ضعیف باشد که منجر به مرگ می شود.

کلاس آنلاین زنبورداری برای زنبورداران جدید.

چگونه مورچه ها را از کندوهای خود دور نگه دارید

بسیار مختلف وجود دارد راه هایی برای جلوگیری از تخریب کهیر مورچه ها برخی از آنها برای جلوگیری از آفات از موانع مورچه استفاده می کنند و امیدواریم ورود به کندو بیش از ارزش آن مشکل ساز شود.

اما درک این نکته مهم است که مقابله با هجوم مورچه ها نیاز به آزمون و خطا دارد. آنچه در یک منطقه کار می کند ممکن است برای کهیرهای شما کارساز نباشد. در اینجا چند نکته برتر وجود دارد.

  • حیاط زنبور عسل خود را تمیز نگه دارید
  • مراقب تپه های نزدیک کندو باشید و درمان کنید
  • مراقب باشید
  • به دنبال مسیرهای مورچه در نمای بیرونی کندو باشید
  • از آفت کش های دانه ای برای کنترل تپه استفاده کنید
  • ایجاد یک مانع مورچه کندو
  • کندو را روی پایه بلند کنید

حیاط زنبور عسل خود را تمیز نگه دارید

علف ها و علف های هرز بلند را در حیاط زنبور عسل کوتاه کنید. یک پوشش نزدیک برش زمین به دیده شدن تپه مورچه ها کمک می کند. وقتی تپه ها را دیدید، آنها را درمان کنید.

هنگامی که در حال کار روی مستعمرات خود هستید، از انداختن تکه های آن خودداری کنید شانه عسل و انواع دیگر بقایای کندو. این امر بسیاری از انواع را جذب می کند شکارچیان و آفات که به دنبال یک وعده غذایی رایگان هستند.

نظارت بر شرایط نزدیک کندو

در یک بعد از ظهر گرم در زنبورستان قدم بزنید و به دنبال مشکلات بیرونی باشید. یک رد مورچه کوچک دلیلی برای هشدار نیست، اما نیاز به نگاه دقیق تر را نشان می دهد.

قاتل مورچه دوستدار زنبور عسل دانه ای

از آنجایی که مورچه ها و زنبورها به هم مرتبط هستند، یافتن آفت کشی که به زنبورها آسیب نرساند تقریبا غیرممکن است. در مورد هر گونه اسپری یا محصول پودری که ممکن است روی کندو یا گیاهان شکوفه بریزد بسیار محتاط باشید.

اگر در حیاط زنبور عسل خود متوجه کلونی مورچه شدید، آنها را نابود کنید. شما نمی خواهید یک مستعمره بزرگ قدرتمند اینقدر نزدیک باشد. استفاده از a قاتل مورچه دانه ای برای از بین بردن تپه های نزدیک کندو.

این یک جایگزین کاملاً ایمن نیست، اما استفاده از آفت کش دانه ای (به جای پودر) خطر را برای زنبورها کاهش می دهد. برای هرگونه احتیاط، برچسب را به دقت بخوانید و آن را به آرامی پخش کنید تا از فرود ذرات آفت کش در ورودی کندو جلوگیری شود.

تصویر تپه مورچه در حیاط زنبور عسل.

موانع مورچه کندو

کاشت نعناع در نزدیکی کندوهای شما ممکن است کلنی مورچه ها را دفع کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که بیشتر انواع نعناع می توانند تهاجمی باشند. مستعمرات شما از داشتن برخی از آن لذت خواهند برد گیاهی که زنبورها را تغذیه می کند در نزدیکی

اگر در منطقه ای زندگی می کنید با سوسک های کندو، از کاشت هر چیزی خیلی نزدیک به کندو خودداری کنید. رطوبت زمین به تولید سوسک کمک می کند و گیاهان بلند به عنوان پلی برای ورود حشرات خزنده به کندو عمل می کنند.

یکی دیگر از تکنیک های مورد استفاده زنبورداران، ایجاد یک منطقه مانع روی زمین با خاک دیاتومه یا خاکستر چوب است. مجدداً، شما باید اغلب درخواست خود را تکرار کنید و اگر منطقه شما بارندگی زیادی داشته باشد، ممکن است دشوار باشد.

آیا دارچین می تواند مورچه ها را از کندوی شما دور نگه دارد؟ بسیاری از زنبوردارانی که من می شناسم به استفاده از آن اعتقاد دارند دارچین آسیاب شده برای کنترل مورچه ها

دارچین خشک را روی زمین اطراف کندو پخش می کنند. مورچه ها از بو متنفرند و از آن منطقه دوری خواهند کرد. این باید بعد از باران دوباره اعمال شود.

هیچ یک از این موارد را نباید در داخل کندو قرار داد. آنها ممکن است به زنبورهای عسل شما آسیب برسانند. دارچین برای کندوهای من کار نکرد، اما ممکن است در منطقه خود شانس بیشتری داشته باشید.

پاشیدن DE روی زمین برای دور نگه داشتن مورچه ها از تصویر کندو.

از پایه کندو برای کندوهای خود استفاده کنید

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای کاهش سرعت مورچه ها انجام دهید و (پشت خود را نجات دهید) این است از پایه کندو استفاده کنید. بله، مورچه ها همچنان هجوم خواهند آورد زیرا می توانند تقریباً در هر جایی بخزند. با این حال کندویی که نزدیک به زمین نشسته است برای مشکلات این نوع حشرات آماده است.

شما می توانید یک پایه بخرید یا یک پایه کندو از بلوک های چوبی یا سیمانی بسازید – هر چیزی که کندو را از روی زمین بلند کند. همچنین، استفاده از پایه کندو، کلنی مورچه ها را از ساختن خانه مستقیماً در زیر تخته پایینی شما باز می دارد.

اگر پایه های پایه کندو شما به اندازه کافی کوچک است، می توانید با قرار دادن پاها در یک قوطی روغن نباتی یا آب صابون، یک “پایه کندو ضد مورچه” ایجاد کنید.

این خندق مورچه کندو از دسترسی به کندو جلوگیری می کند اما باید از نظر زباله و غیره نظارت شود.

یکی دیگر از راه های دور نگه داشتن مورچه ها از کندو استفاده از چیزی چسبناک روی پاها است. (پاهای کندو می ایستد نه مورچه ها… LOL) وازلین، گریس یا محصولی به نام پای درهم تنیده یا مواد مشابه آن پاها را از تبدیل شدن به بزرگراه مورچه ها حفظ می کند.

این تکنیک ها به تنهایی یا در ترکیبی باید به کاهش مشکلات مورچه شما کمک کند. برای اکثر زنبورداران، مورچه ها یک تشدید هستند – نه یک تهدید واقعی برای کلنی. اما هر زنبوردار می خواهد مورچه ها را از کندو دور نگه دارد!

سفارش فوری عسل ♥