چگونه ملکه زنبور عسل را پیدا کنیم


یادگیری چگونه ملکه زنبور عسل را پیدا کنیم یکی از خسته کننده ترین درس ها برای زنبوردار جدید است. داشتن یک ملکه با کیفیت در اقامتگاه برای موفقیت کلنی حیاتی است. و بله، گاهی زنبوردار برای انجام وظایف مختلف مدیریت کندو باید او را پیدا کند. آیا می توانید مال خود را پیدا کنید؟ خوب، اگر نمی توانید – شما تنها نیستید اما می توانید در آن بهتر شوید!

پیدا کردن ملکه زنبور عسل در کندو

این تنها زنبورداران جدید نیستند که تلاش برای پیدا کردن یک ملکه زنبور عسل هک، ما زنبورداران قدیمی حتی گاهی اوقات سختی می کشیم.

در یک کندوی 30 تا 60 هزار زنبور، یافتن 1 زنبور بسیار سخت است. یک زنبور بسیار خاص که ظاهر کمی با دیگری دارد – 59999.

با این حال، مواقعی وجود خواهد داشت که باید او را پیدا کنید. این مهارت خوبی است که باید به عنوان بخشی از آموزش زنبوردار خود توسعه دهید.

اگر بینایی شما مانند گذشته نیست، روی الف سرمایه گذاری کنید ذره بین بزرگ. من یکی را در جعبه ابزار زنبوردارم نگه می دارم. نخندید. اگر به نقطه ای نرسیده اید که یک ذره بین بزرگ به کارتان بیاید، خواهید توانست!

برای جلوگیری از خراشیدن آن در میان ابزارهایم – آن را در یکی از جوراب های قدیمی شوهرم نگه می دارم. خسس…. او نمی داند

شما نیازی به دیدن او در هر بازرسی ندارید

یادگیری چگونگی پیدا کردن ملکه زنبور عسل در یک کندوی بزرگ می تواند مشکل باشد. ممکن است بیش از یک تلاش لازم باشد. گاهی اوقات، ممکن است فکر کنید که او سعی دارد پنهان شود. ممکن است لازم باشد کندو را ببندید و یک روز دیگر برگردید.

هنگامی که بر مهارت یافتن یک زن (بیشتر اوقات) مسلط شدید، مسائل مربوط به مدیریت کندو آسان تر می شود. اعتماد به نفس شما افزایش می یابد و گاهی اوقات فقط داشتن اعتماد به نفس در انجام این کار به شما کمک می کند تا موفق شوید.

خوشبختانه، گاهی اوقات می‌توانیم به دنبال نشانه‌هایی از یک ملکه تخمگذار باشیم. این شامل دیدن تخم مرغ تازه (فقط 1 عدد در هر سلول) و الگوهای جدید است نسل زنبورهای جوان – اگر خوب به نظر می رسد، شاید لازم نباشد او را پیدا کنید.

زنبورهای ملکه عسل با رنگ های مختلف روی شانه در تصویر کندو.

ملکه زنبور عسل چگونه به نظر می رسد؟

شما نمی توانید دریافت کنید بهتر است ملکه زنبور را پیدا کنید اگر نمی دانید او چگونه به نظر می رسد! او از برخی جهات شبیه زنبورها است، هم ملکه زنبور عسل و هم کارگران زن هستند. و برخی از کارگران می توانند بسیار بزرگ به نظر برسند.

هنگامی که او شروع به تخم گذاری می کند، شکم او پر می شود و پیدا کردن او آسان تر خواهد بود. او معمولاً در نزدیکی لانه بچه‌ها است، زیرا در آنجا کار خود را انجام می‌دهد.

چگونه یک زنبور عسل ملکه را شناسایی کنیم؟

یک جفت از ویژگی های فیزیکی خاص به تشخیص ملکه زنبور عسل کمک می کند.

 • قفسه سینه کمی بزرگتر (بخش میانی)
 • شکم مخروطی بلند
ملکه زنبور عسل روی شانه در کندو - قفسه سینه و شکم برای شناسایی تصویر او برچسب گذاری شده است.

او بزرگترین زنبور کندو است – (از نظر طول). شکم بزرگ زنبور ملکه تخمگذار جفت گیری برجسته ترین ویژگی اوست. در داخل، اندام خاصی به نام “spermatheca” وجود دارد که اسپرم پهپاد را نگه می دارد.

این شکم بلند همچنین دارای تخمدان های توسعه یافته ای است که به اندازه یک عمر تخمک را در خود نگه می دارد. دم بلند او را قادر می سازد تا به اعماق سلول لانه زنبوری برسد و در ته آن تخم بگذارد.

به طور کلی، ملکه های خوب معمولاً بزرگتر هستند اما واقعاً نمی توانید از آنها استفاده کنید اندازه ملکه زنبور عسل برای ارزیابی کیفیت او بزرگتر همیشه بهتر نیست.

پهپادهای اشتباه برای یک ملکه

در من کلاس آنلاین زنبورداری، زنبورداران تازه کار یاد می گیرند که زنبور ملکه بزرگتر است از زنبور کارگر

سپس این اتفاق می افتد – شما یک زنبور بزرگتر را می بینید! او یک زیبا و بزرگ است! یک دقیقه صبر کن. یکی دیگر وجود دارد.

وای. و، دیگری و دیگری را می بینم. این نمی تواند درست باشد! نه، درست نیست – شما ملکه خود را پیدا نکردید.

شما پیدا کرده اید یک زنبور بدون سرنشین (نر). آنها بدن های گرد با چشم های سیاه و بزرگ روی سر دارند. اوه خوب، اشکالی ندارد – حالا می دانید که یک زنبور بدون سرنشین چگونه به نظر می رسد.

تصویر زنبور عسل هواپیمای بدون سرنشین بزرگ روی تیغه ای از چمن سبز.

نکات لکه بینی ملکه

برخی از مهارت های زنبوردار نیازمند تمرین عملی است که فقط زمان می تواند آن را ارائه دهد. پیدا کردن سریع یک ملکه زنبور عسل روی یک قاب پر از صدها زنبور یکی از آن مهارت هایی است که رشد می کند.

برخی نژادها دارند ملکه زنبورهای با رنگ های روشن تر پیدا کردن آنها راحت تر است اما نمی توانید روی آن حساب کنید. و، بله – حتی پس از سالها یادگیری، گاهی اوقات پیدا کردن او دشوار خواهد بود. اما، اینجا هستند مقداری نکاتی که باید باعث شود ملکه خود را پیدا کنید کمی راحت تر

 • ملکه های خود را علامت بزنید
 • ابتدا لانه فرزند را بررسی کنید
 • یک روش بازرسی کندو را توسعه دهید
 • چند قاب را بردارید تا فضا باز شود
 • به دنبال یک زنبور بزرگ باشید که توسط کارگران احاطه شده است
 • مراقب راه رفتن آهسته تکان دادن باشید

پیدا کردن ملکه های علامت گذاری شده آسان تر است

وقتی تو خرید زنبور عسل، پرداخت اضافی برای یک ملکه مشخص شده یا خودت علامتش بزن ملکه های علامت گذاری شده راحت تر پیدا می شوند.

با این حال، شما در نهایت یک بدون علامت خواهید داشت. این ممکن است به این دلیل باشد که تامین کننده شما او را علامت گذاری نکرده است یا مستعمره خود را بدون اجازه شما درخواست کرده است – چقدر بی ادبانه!

علامت گذاری ملکه خود آنقدرها هم سخت نیست زنبورداران از چیزهای مختلفی برای ایجاد علامت استفاده می کنند. مهم‌ترین مسئله این است که مطمئن شوید فقط قفسه سینه او را علامت بزنید و روی چشم‌ها، بال‌ها و غیره او رنگ نگیرید.

من دوست دارم استفاده کنم این نوع خودکار علامت گذاری. چرا؟ زیرا این برند مورد علاقه بسیاری از زنبورداران است.

و سال‌هاست که بدون هیچ عارضه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر قلم‌هایم را در زمانی که استفاده نمی‌کنم محکم ببندم – سال‌ها دوام می‌آورند!

البته، می توانید از هر رنگ علامت گذاری که می خواهید استفاده کنید – یا می توانید از رنگ های علامت گذاری بین المللی زنبور عسل استفاده کنید.

رنگ های ملکه بین المللی

سالهای پایان یافته در:

 • 1 یا 6 – سفید
 • 2 یا 7 – زرد
 • 3 یا 8 – قرمز
 • 4 یا 9 – سبز
 • 5 یا 0 – آبی

برای شواهدی از یک ملکه، آشیانه بچه ها را بررسی کنید

گاهی اوقات شما نیاز دارید که ملکه را با عجله پیدا کنید. ملکه زنبور عسل کجاست؟ در وظیفه ملکه زنبور عسل تخم گذاری است تخمگذاری معمولاً از یک ناحیه مرکزی کندو شروع می شود و به سمت بیرون گسترش می یابد.

لانه مولدین را پیدا کنید، ناحیه ای در داخل کلنی زنبور عسل که تخم ها، لاروها و نوزادان سرپوش دار را در خود جای می دهد. یادگیری نحوه یافتن سریع این بخش از کندو تمرین خوبی است. به مرور زمان باید یاد بگیرید که چگونه این کار را انجام دهید الگوی زاد و ولد را ارزیابی کنید.

زنبور عسل ملکه بزرگ روی یک قاب شانه در نزدیکی تصویر لانه نوزاد.

قاب هایی که دارای تخم یا لارو (فرزند شیر) هستند را پیدا کنید. این جوانترین قسمت لانه مولدین و به احتمال زیاد جایی برای اوست. اما او می تواند در هر جایی باشد – بنابراین هنگام دستکاری هر قسمت کندو مراقب باشید. گاهی اوقات، او جایی است که من از او انتظار نداشتم.

ملکه زنبورها راه رفتن خنده دار

ملکه زنبور عسل تخمگذار هنگام عبور از شانه راه خاصی برای حرکت دارد. شکم بزرگ او روی قاب تکان می خورد.

با گذشت سالها، بهتر می توانم او را به سرعت پیدا کنم. شما نیز با مشاهده تعداد بیشتری ملکه در کندو بهبود خواهید یافت. در نهایت چشم و ذهن شما سرنخ های درستی را در کنار هم قرار می دهد تا شما را قادر سازد که بگویید: «او اینجاست!

یک روش بازرسی کندو ایجاد کنید

هر زنبورداری خودش را دارد روش برای بازرسی کندو این مال منه. از یک زنبور سیگاری با دود خنک و سفید استفاده کنید تا فرمون های هشدار دهنده کلنی را مختل کند.

ورودی کندو را به آرامی دود کنید. یاد گرفتن چگونه از زنبور سیگاری خود به درستی استفاده کنیدمهم است – بیش از حد سیگار نکشید.

پس از چند دقیقه انتظار، قسمت بالای تلسکوپ را بلند کنید. با استفاده از aابزار کندو، پوشش داخلی را باز کرده و کنار بگذارید.

هر جعبه فوق العاده روی کندو به همین ترتیب برداشته شده و کنار گذاشته می شود. چند تا دود اینجا و آنجا کار را راحت می کند.

بررسی کندو بدون اینکه زنبورهای عصبانی از حجاب شما بپرند بسیار ساده تر است. وقت بگذارید – کمی دود کنید و کار را انجام دهید.

اولین هدف این است که جعبه پرورش عمیق (جعبه در پایین) را بررسی کنید. جایی که ملکه به احتمال زیاد در آن حضور دارد. اما، “لانه مولدین” شما ممکن است بالاتر از پشته کندو باشد. این به ویژه در صورتی که با استفاده از کندو لانگستروت و داشتن یک کلنی قوی بیش از حد زمستان. اگر او را در کادر پایین پیدا نکردید، به کادر بعدی بالاتر در پشته و غیره نگاه کنید.

انجام بررسی سریع ملکه

با کنار گذاشتن هر جعبه بالایی برای لحظه ای، وقت آن است که ابزار کندو قلاب را به کار بگیرید. به طور جدی، فکر می کنم من 5 یا 6 مورد از اینها دارم – آنها زنبورداری را در روزها بسیار آسان می کنند که دستانم درد می کند.

کندوی لنگستروت 10 فریمی با قاب‌های شماره‌دار قبل از پیدا کردن تصویر ملکه زنبور عسل.

1. با استفاده از ابزار کندو قلاب (یا هر چیزی که دارید)، قاب را در موقعیت شماره 2 بردارید. این قاب دوم از سمت چپ است (چپ من پشت کندو ایستاده است.)

با برداشتن یک قاب نزدیک به بیرون، احتمال کمتری برای حضور ملکه وجود دارد. زنبورها معمولاً در وسط کندو اکثر مولدهای خود را دارند.

همیشه سعی کنید قاب های بچه را مستقیماً بالا بیاورید و در صورت امکان آنها را به قاب های مجاور مالش ندهید. شما نمی خواهید ملکه خود را “غلط” کنید و او را بکشید. ما هرگز به طور قطع نمی دانیم که او کجا خواهد بود و او می تواند در اولین فریمی باشد که شما حذف می کنید.

آ قاب سوف یا نگهدارنده قابابزاری عالی برای دور نگه داشتن قاب ها در حین کار است. هر زنبوردار واقعاً به یک زنبوردار نیاز دارد – آنها هزینه های خود را با شدت کمتری می پردازند.

2. به فریمی که تازه برداشتید نگاه کنید (بله، حتی اولی). شانه و همچنین کنار قاب را جستجو کنید. اگر او را نمی بینید، قاب را روی قاب خود قرار دهید. یا با خیال راحت آن را کنار بگذارید.

اکنون فضای بیشتری برای کار در داخل کندو بدون فشار دادن زنبورها دارید. می توانید قاب بعدی را که به سمت مرکز کندو حرکت می کند بردارید.

3. هنگامی که یک قاب را پیدا کردید که دارای لارو یا تخم های کوچک است، باید جستجوی جدی را شروع کنید. مرکز قاب را بررسی کنید و به سمت بیرون حرکت کنید.

بعد از اینکه قاب دوم بررسی شد و او را پیدا نکردید، آن را دوباره در کندو قرار دهید. مقداری اتاق اضافی در دسترس است زیرا یک قاب از روی قاب قاب برداشته شده است.

4. هر قاب را با احتیاط بلند کنید و روی کندو نگه دارید تا بررسی شود. اگر ملکه از چارچوب بیفتد در کندو می افتد نه روی زمین.

موفق باشید، شما او را پیدا کرده اید. آفرین! حالا با دقت آن قاب را در کندو قرار دهید. و سپس، قاب های دیگر را جایگزین کنید و همه فریم ها را به خوبی به هم فشار دهید.

اگر نتوانید ملکه زنبور خود را پیدا کنید چه؟

اگر ملکه را پیدا نکردید چه باید بکنید؟ یه خبر عالی دارم شما همیشه مجبور نیستید. جدی شما این کار را نمی کنید. اما می دانم که تو می خواهی چون من هم می خواهم.

بیشتر اوقات، فقط باید بدانید که کندو شما “درست ملکه” است. کندوی راست ملکه یک ملکه سالم و جفت دار دارد که تخمگذار a بچه خوب الگو.

یک تخمک منفرد در هر سلول متصل به انتهای سلول طبیعی است. این اطلاعات به شما می گوید که یک ملکه در 3 روز گذشته روی آن قاب بوده است. تخم‌های بارور که در حال تبدیل شدن به نوزادان کارگری هستند نشانه خوبی هستند.

دیدن کوئین های ویرجین سخت تر است

توجه داشته باشید که یک ملکه باکره هنوز در پرواز جفت گیری خود نرفته است. او کندو را ترک خواهد کرد و به سمت الف پرواز خواهد کرد منطقه جماعت هواپیماهای بدون سرنشین برای جفت گیری قبل از شروع تخم گذاری این باکره ها و ملکه های جوانی که به تازگی جفت شده اند می توانند در ابتدا کوچک باشند و در بین زنبورهای دیگر به سختی دیده شوند.

تمرین Perfect-ish

از این تمرین کوتاه لذت ببرید – این یک ویدیوی قدیمی است اما فکر می کنم هنوز شایستگی دارد. پیوند برای یک تصویر ویدیویی بزرگتر به کانال یوتیوب من می رود. اگر زمان بیشتری برای جستجوی او می‌خواهید، ویدیو را متوقف کنید.

بسیاری از زنبورداران جدید پر از هیجان هستند بازرسی های اولیه کندو و غرق. چیزهای مهم زیادی برای به خاطر سپردن وجود دارد. فکر می کنید برای هر چیزی آماده اید. بالای کندو می آید و هزاران زنبور را می بینید که در حال تکان خوردن هستند. اوه خدای من! قرار بود دنبال چی می گشتم؟ LOL صادقانه بگویم، تخصص شما در پیدا کردن ملکه زنبور عسل در کندو با گذشت زمان بهتر خواهد شد

پست چگونه ملکه زنبور را پیدا کنیم اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥