چگونه لامپ های موم زنبور عسل درست کنیم


کاردستی با موم زنبور عسل با امکانات بسیار زیادی پر شده است – شما هرگز برای تکمیل همه آنها وقت نخواهید داشت. یکی از زیباترین پروژه ها یادگیری است نحوه ساخت فانوس یا چراغ های موم زنبور عسل. با آوردن درخشش نور به هر مناسبتی، ساخت آنها در خانه بسیار آسان است.

تصویر لامپ های موم خانگی.

لامپ فانوس موم زنبور عسل DIY

لامپ های خانگی اغلب توسط مردم اسپانیا در تعطیلات استفاده می شد. تصور می شود که این ایده پس از تحت تاثیر قرار گرفتن کاشفان با فانوس های ژاپنی به وجود آمد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بدون شک در مورد آن. چراغ های دست ساز زیبا هستند و یک تجربه نورپردازی ظریف را ارائه می دهند. راه های زیادی برای ساختن آنها وجود دارد. برخی یکبار مصرف هستند و برخی دیگر قابل استفاده مجدد هستند. استفاده از موم زنبور عسل برای کاردستی لامپ های خانگی پروژه ای پایدار به شما می دهد.

لامپ های ساخته شده از تصویر موم خام زنبور عسل.
تصویر لامپ های موم خانگی.

آموزش فانوس موم زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل های گام به گام برای ساخت چراغ یا فانوس موم زنبور عسل با استفاده از بادکنک و موم زنبور عسل.

*برای پاك كردن بادكنك – بدون آشفتگی: به آرامی یك نقطه ریز را در نزدیكی گردن فشار دهید و با قیچی برش دهید یا یك تكه نوار را روی بادكنك باد كرده قرار دهید و با سنجاق از روی نوار چسب بزنید. * هنگام ذوب موم زنبور عسل مراقب باشید تا از سوختگی یا خطر آتش سوزی جلوگیری کنید.

تزیین فانوس مومی با گل (اختیاری)

اگر می خواهید چند تزئین گل به فانوس موم زنبور خود اضافه کنید، این کار آسان است. بعد از اینکه فانوس به ضخامت دلخواه شما رسید، بگذارید چند دقیقه خنک شود. سپس، با دقت از یک چسب برای چسباندن گل های فشرده به بیرون فانوس خود استفاده کنید.

آخرین مرحله را در موم زنبور ذوب شده غوطه ور کنید و کنار بگذارید تا خنک شود. گل های نازک مسطح بهترین نتیجه را می دهند.

ماسه ریخته شده در پایه فانوس های موم زنبور عسل برای تصویر عایق.

نحوه استفاده از فانوس موم زنبور عسل

پس از خنک شدن کامل، می توانید یک چراغ چای خوری یا یک شمع نذری را در نگهدارنده قرار دهید و لذت ببرید. نقطه ذوب موم زنبور عسل حدود 147 درجه فارنهایت است.

استفاده از یک نگهدارنده در زیر شمع روشن به جلوگیری از ذوب شدن در قسمت زیرین لامپ شما کمک می کند. همچنین می توانید مقداری ماسه (حتی ماسه رنگی) در قسمت پایین اضافه کنید. این به عایق شدن کف موم از گرمای چراغ چایخوری کمک می کند.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید. موم زنبور عسل قابل اشتعال است. اجازه ندهید شعله با لامپ موم زنبور شما تماس پیدا کند.

در بهترین حالت ذوب می شود و در بدتر آتش می گیرد. برای جلوگیری از سوختگی یا آتش سوزی، همیشه تحت نظارت مداوم و با احتیاط استفاده کنید. البته، اینها فقط یک نوع از چراغ ها هستند، انواع دیگری نیز برای ساختن و لذت بردن وجود دارد.

سوزاندن چراغ چای در لامپ ساخته شده از تصویر موم زنبور عسل.

نکات و نکات اضافی برای ساخت لامپ های موم زنبور عسل

بسته به اینکه چند فانوس موم زنبور عسل درست می کنید، ممکن است لازم باشد موم بیشتری را به حوضچه ذوب خود اضافه کنید.

هنگامی که تصمیم می گیرید از چه نوع حوضه غوطه وری استفاده کنید و هنگام خرید موم زنبور عسل برای پروژه خود این را در نظر داشته باشید.

موم زنبور عسل نقطه ذوب بالاتری نسبت به برخی از موم ها دارد – این دستورالعمل ها برای موم زنبور عسل است. اگر لامپ موم زنبور عسل شما پس از چند فرورفتن اول هنگام قرار دادن آن ترک خورد، بالون به اندازه کافی سفت نیست.

هر چه لامپ بزرگتر بسازید دیگ ذوب شما بزرگتر باید حدود 6 اینچ موم ذوب شده داشته باشد خوب است. گلدان را بیش از حد پر نکنید، وقتی بادکنک را غوطه ور می کنید باید فضایی برای بالا رفتن سطح موم بگذارید.

اگر موم را در دیگ ذوب کنید، به این نکته توجه داشته باشید که ذوب شدن زمان زیادی طول می کشد – روش دو دیگ سریعتر است.

اگر موم زنبور عسل خیلی داغ باشد، ممکن است بادکنک را ترک کند. شیب های مکرر باعث افزایش ضخامت نمی شود؟ – موم شما خیلی داغ است

نور شمع با موم زنبور عسل

از گرمای طلایی نور موم زنبور عسل با فانوس ها یا چراغ های موم زنبور عسل خانگی خود لذت ببرید. اینها خلاقیت های زیبایی هستند چه ساده و چه تزئین شده با گل. و بوی بسیار خوبی دارند. اگر کسی را واقعاً خوب دوست دارید – شاید برای او هم یکی بسازید.

در حالی که کمی موم زنبور عسل باقی مانده است – شاید بهتر باشد مقداری را امتحان کنید ساشه های موم گیاهی یا طبیعی موم ذوب می شود.

اگر می خواهید ابتدا در یک پروژه شمع بسیار ساده گرم شوید – من آن را توصیه می کنم شیشه شمع موم DIY پروژه.

سفارش فوری عسل ♥