چگونه علم می تواند گرده افشان های ما را حفظ کند


تصویر وبلاگ اسکات پروسکو

هفته گرده افشان مبارک! این هفته، ما نه تنها زنبورهای عسل خود و عسل شیرینی را که برای ما فراهم می‌کنند جشن می‌گیریم، بلکه به کار سخت دیگر گرده‌افشان‌ها از جمله پروانه‌ها، پرندگان، خفاش‌ها، سوسک‌ها و غیره نیز تبریک می‌گوییم!

گرده افشان حیوان یا حشره ای است که به گیاهان در تولید میوه یا دانه کمک می کند. گرده افشانی با انتقال گرده از قسمتی از گل گیاه به قسمت دیگر برای بارور کردن گیاه اتفاق می افتد. هفتاد و پنج درصد از محصولات غذایی جهان به گرده افشان ها متکی هستند، که نشان دهنده اهمیت آنها برای مردم و سیاره ما است.

در هیئت ملی عسل (NHB)، ما معتقدیم که دانش برای کمک به رشد زنبورها قدرت است، به همین دلیل است که ما تحقیقاتی را که نگاهی عمیق به سلامت زنبورها دارد، تأمین می کنیم. ما می خواهیم از زنبورداران خود که از علم برای کمک به رشد و حفظ جمعیت زنبورها استفاده می کنند، حمایت کنیم تا بتوانیم از میوه ها – یا عسل های کار آنها لذت ببریم.

در مطالعه‌ای که اخیرا توسط NHB انجام شد، دانشمندان بر روی استفاده از روش‌های سازگار با محیط زیست برای حفظ جریان عسل تمرکز کردند. آنها کشف کرده اند که سمپاشی کندوها با مخلوطی از فرمون های زنبور عسل می تواند رفتار بهداشتی طبیعی زنبورها را تشویق کند. این بدان معنی است که زنبورهای سالم قادر به شناسایی و حذف سایر زنبورهایی هستند که تحت تأثیر بیماری قرار گرفته اند، مانند کنه Varroa. جداسازی زنبورهای ناسالم به شکوفایی کندوهای سالم کمک می کند. این می تواند به زنبورداران کمک کند تا زنبورهای سالمی را پرورش دهند که قادر به تشخیص این تغییر شیمیایی از طریق سیستم عصبی خود هستند.

درست مانند افراد، رژیم غذایی می تواند نقش مهمی در سلامت و تندرستی زنبورها داشته باشد. دانشمندان با هدف افزایش تولید عسل در حال بررسی راه هایی برای بهبود تغذیه زنبورها هستند. به عنوان مثال، تحقیقات حشره شناسان نشان داده است که نوعی از ریزجلبک به نام Arthrospira platensis (همچنین به عنوان اسپیرولینا شناخته می شود)، دارای محتوای تغذیه ای است که بسیار شبیه گرده است. این ریزجلبک‌ها می‌توانند به‌عنوان یک منبع غذایی مکمل برای زنبورهای عسل به دلیل فواید تغذیه‌ای‌شان عمل کنند. اکنون دانشمندان در حال بررسی این هستند که آیا برای زنبورها جذاب است یا خیر. تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است ریزجلبک‌های دیگری نیز وجود داشته باشد که می‌توان از آنها استفاده کرد و آزمایش‌های بیشتر در حال انجام است.

علم ابزاری باشکوه برای ایجاد راه‌حل‌های پایدار برای پرورش و محافظت از زنبورهای عسل است – هر چه بیشتر یاد بگیریم و در حفظ آنها سرمایه‌گذاری کنیم، زنبورها، مردم و سیاره بهتر خواهند بود.

سفارش فوری عسل ♥