چگونه شمع های موم زنبور عسل را با دست غوطه ور کنیم


اگر ایده خودکفایی بیشتر جذاب است، واضح است که از تولید محصولات خود لذت می برید. این رویکرد بسیاری از زنبورداران و صنعتگرانی است که از موم زنبور عسل برای شمع سازی استفاده می کنند. بهترین خبر این است که می توانید یاد بگیرید که چگونه خودتان درست کنید شمع های موم زنبور عسل آغشته به دست بدون تجهیزات گران قیمت زیاد

انواع مختلف تصویر شمع موم زنبور عسل آغشته به دست.

آغشته کردن شمع با موم خام زنبور عسل

این نه تنها یک کار حیله گر سرگرم کننده است، شمع های موم زنبور عسل برای استفاده در خانه یا هدیه دادن عالی هستند. یک وسیله دست ساز هدیه شی را به اشتراک می گذارد، بلکه زمان و فکر شما را نیز به اشتراک می گذارد – این یک چیز با ارزش است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شمع های دست ساز یک مهارت سنتی است

موم زنبور عسل طبیعی است موم تولید شده توسط زنبورهای عسل. زنبورهای کارگر عسل مصرف می کنند و موم غدد مخصوص بدن خود را بیرون می کشند. از موم برای ایجاد شانه برای عسل آنها استفاده می شود. این کار مستلزم تلاش زیاد کلنی است.

در حالی که ما اغلب شمع های غوطه ور دستی را با “روزهای خوب قدیم” مرتبط می کنیم، اکثر پیشگامان آنها را برای هر روز استفاده نمی کنند. از این شمع های روشن و تمیز برای مواقع خاص استفاده می شود. شمع های موم زنبور عسل خاص هستند.

غوطه ور کردن شمع های ساخته شده با موم زنبور عسل یک فعالیت سرگرم کننده و آموزشی است. هنگامی که پروژه را به پایان رساندید، درک بهتری از زمان لازم برای ادامه کار خانه خواهید داشت.

و این تنها یک راه است یک شمع موم زنبور عسل درست کنید– ممکن است بخواهید همه آنها را امتحان کنید! هر تکنیک یک نوع متفاوت تولید می کند!

از موم تمیز برای شمع استفاده کنید

گزینه های زیادی برای دریافت واکس برای پروژه شما وجود دارد. موم خام را می توان از زنبورداران محلی خریداری کرد و البته می توانید همیشه واکس را آنلاین سفارش دهید.

موم تجاری تمیز و آماده استفاده است، موم زنبور خام ممکن است تمیز نباشد. اگر موم تمیز نباشد، شمع های شما به خوبی نمی سوزند. اگر شک دارید، موم خود را تمیز کنید یک بار دیگر

چه مقدار موم زنبور عسل نیاز دارید؟ خوب، این بستگی به اندازه شمع شما دارد.

یک خمره شمعی بخرید یا بسازید

هنگام ساختن شمع موم زنبور عسل با قالب، فقط به مقدار واکس مورد نیاز برای پر کردن قالب نیاز دارید.

با این حال، شمع های غوطه ور موم زنبور عسل به مقدار بیشتری از موم نسبت به انواع دیگر نیاز دارند. برای دیگ غواصی خود می توانید از هر ظرف فلزی استفاده کنید.

گلدان های شمع ریختن (اینها را می توان برای سالها استفاده کرد) برای خرید در دسترس هستند و ارزش هزینه را دارند. اگر خرید خمره امکان پذیر نباشد، یک قوطی تمیز و بلند کار خواهد کرد (مثلاً یک قوطی باریک لوبیا سبز بلند).

هرچه دیگ غوطه ور بزرگتر را انتخاب کنید – به موم بیشتری نیاز خواهید داشت. سعی کنید چیزی را انتخاب کنید که بلند باشد و قطر آن زیاد نباشد.

شمع های غوطه ور به یک خمره موم داغ نیاز دارند. بیشتر موم را می توان بعداً برای انواع دیگر پروژه های موم استفاده کرد. با این حال، در ابتدا باید مقدار بیشتری برای فرو بردن داشته باشید.

تولید انبوه مخروطی های موم زنبور عسل که روی قاب تصویر آغشته شده است.

یک فتیله برای غوطه ور شدن شمع انتخاب کنید

انواع مختلفی از فتیله شمع برای خرید موجود است. استاندارد قابل اعتماد برای شمع های موم زنبور عسل فتیله پنبه ای مربع بافته است. خیلی گران نیست، کمی بیشتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید خریداری کنید.

موم زنبور عسل گرمتر از سایر انواع شمع می سوزد. این بدان معنی است که معمولاً یک فتیله با اندازه بزرگتر مورد نیاز است. برای مخروطی های استاندارد – فتیله پنبه ای با اندازه 2/0 به خوبی کار می کند.

انواع و اندازه‌های دیگر فیتیله‌ها ممکن است کارساز باشند، اما در صورت استفاده از اندازه اشتباه، احتمال سوختن نامناسب بیشتری دارید.

تصویر سبک شمع موم خانگی با شمع باریک.

آموزش غوطه ور کردن شمع های موم زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

آموزش ساخت شمع های موم زنبور عسل با دست.

  • موم زنبور عسل را با خیال راحت ذوب کنید: هنگام ذوب موم زنبور عسل برای شمع های موم غوطه ور دست ساز، استفاده از روش دو دیگ بخار همیشه ایمن تر است.این یک گلدان آب است که یک ظرف کوچکتر برای نگهداری موم داخل آن قرار دارد. ایمن تر است زیرا امکان توزیع یکنواخت گرما را فراهم می کند.موم زنبور عسل قابل اشتعال است. از تکنیک های ایمنی مناسب برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موم زنبور عسل استفاده کنید. هنگام کار با ظروف موم داغ از نگهدارنده قابلمه استفاده کنید. مراقب باش.به خاطر داشته باشید که عمق دیگ ذوب طول شمعی را که می توانید بسازید تعیین می کند.در این پروژه من از یک پارچ شمع سازی که داخل یک دیگ آب نشسته استفاده می کنم.
  • فتیله را آماده کنید: من دوست دارم از یک فتیله معمولی بافته شده 2/0 پنبه ای برای مخروطی های موم زنبور عسل استفاده کنم. ساختن دو شمع در یک زمان ساده ترین کار است. فتیله ها را می توان در حین غوطه وری روی چند انگشت قرار داد تا فتیله ها را از هم جدا نگه دارد. یا می‌توانید از یک چوب بستنی با 2 سوراخ برای جدا کردن فتیله‌ها استفاده کنید.
  • برای صاف نگه داشتن فیتیله وزنه ها را وصل کنید:یک مهره فلزی که به انتهای هر فیتیله بسته شده است به صاف نگه داشتن فتیله در حین ساختن شمع ها کمک می کند. نگران نباش بعدا اینها را قطع می کنی!
  • یک دماسنج شیرینی دوست شما در هنگام ساختن شمع است. حرارت دادن بیش از حد موم زنبور عسل می تواند باعث تیره شدن آن شود.اگر موم به اندازه کافی داغ نباشد، شمع های شما ناهموار و ناهموار خواهند شد. یک دماسنج به شما کمک می کند موم را در منطقه دمای مناسب نگه دارید.موم زنبور عسل را در کاسه غوطه وری خود تا 160 درجه فارنهایت گرم کنید. همانطور که موم روی فتیله شما جمع می شود، سطح موم در خمره کاهش می یابد.خوب است که موم داغ اضافی در ظرف دیگری داشته باشید. این به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز موم گرم را به دیگ غوطه ور اضافه کنید.این گلدان کوچک نشان داده شده در اینجا است گلدان مومی بسیار مورد علاقه من برای پروژه های کوچک شما به یک یا شاید حتی 2 نیاز دارید – من چندین دارم. LOL
  • فرو بردن: هنگامی که فتیله شما آماده شد و موم در دمای مناسب قرار گرفت، آماده ادامه کار هستید.فتیله ها را 3 بار در موم داغ فرو کنید. یک شیب سریع – حذف، غوطه ور کردن – برداشتن، فرو بردن – حذف. سپس آن را برای چند دقیقه کنار بگذارید تا خنک شود.این روند را تا زمانی تکرار کنید که شمع های شما به اندازه دلخواه شما غلیظ شوند. این نیاز به زمان و صبر دارد.تا زمانی که قدرت خاصی نداشته باشید، شمع های شما کاملا صاف به نظر نخواهند رسید (انگار که از یک دستگاه بیرون آمده باشند). دست ساز هستند.
  • اتمام پایه:هنگامی که فرآیند فرو بردن شمع انجام شد، از قیچی برای جدا کردن پایه هر شمع استفاده کنید. می توان از موم اضافی که روی مهره را پوشانده است دوباره استفاده کرد.برای یک پایه صاف تر، می توانید پس از جدا کردن فتیله، موم، مهره اضافی، یک بار دیگر شمع ها را غوطه ور کنید.
  • تمام اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از آتش سوزی یا سوختگی انجام دهید – ساخت شمع آسان است اما باید به موم داغ احترام بگذارید

ساخت شمع دستی یک هنر است. اگر شمع های شما بی نقص به نظر نمی رسند، ناراحت نشوید. من مطمئن هستم که شمع سازهای پیشگام، مخروطی های صاف دستگاه کاملی نداشتند. زیبایی محصولات دست ساز در فردیت هر کدام است.

حتی می توانید سریع و ساده درست کنید شمع موم DIY با فرآیند ذوب و ریختن.

از روند ایجاد با موم زنبور عسل و ساختن یک محصول مفید برای خانه خود لذت ببرید. اکنون که تمام این موم اضافی باقی مانده است – سعی کنید صنایع دستی دیگری مانند موم زنبور عسل ایجاد کنید موم زنبور عسل ذوب می شود یا شاید مقداری موم بالم لب.

سفارش فوری عسل ♥