چگونه شمع های موم رول شده درست کنیم


دست ساز نورد شمع موم زنبور عسل خیلی شیک و گران به نظر برسید با این حال، آنها در واقع بسیار آسان هستند. این یک پروژه بزرگ موم زنبور عسل است که می تواند همه اعضای خانواده را درگیر کند. ایجاد شمع یکی از محبوب ترین روش های استفاده از موم زنبور عسل است. این پروژه برای دکوراسیون عالی است یا می توانید واقعاً از آنها نیز استفاده کنید. بیا یاد بگیریم چگونه شمع های موم رول شده درست کنیم.

شمع های موم زنبور عسل که با استفاده از ورق های موم و تصویر فتیله ساخته شده اند.

شمع های دستی موم زنبور عسل

این نوع از شمع موم زنبور عسل با چرخاندن ورقه های موم به دور فتیله ساخته می شود از اندازه مناسب می توانید از آنها به عنوان شمع استفاده کنید اما تا زمانی که یک شمع جامد ریخته شده نمی سوزند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

این به این دلیل است که آنها موم زیادی برای سوزاندن ندارند. اما، آنها بسیار تزئینی هستند و اغلب برای سبک و زیبایی خود بیشتر از عملکرد ساخته می شوند.

تزئین شده با روبان، توری، کرفس و غیره، اغلب به عنوان هدایای مستقل استفاده می شود. و آنها افزودنی خوبی برای هر سبد هدیه ای ایجاد می کنند.

ورق های موم زنبور عسل برای شمع های نورد

برای ساختن آنها چه نوع ورقه های موم زنبور عسل باید بخرید؟ می توانید خرید کنید ورقه های مخصوص موم زنبور عسل برای ساخت شمع های دستی در نظر گرفته شده است. اگر از آنها استفاده کنید، روند نرم‌تر پیش می‌رود زیرا کمی ضخیم‌تر از سایر صفحات موم هستند.

همچنین، آن‌ها در رنگ‌های بسیار زیبایی وجود دارند که به راحتی می‌توان با دکوراسیون منزل شما یا شخصی که قصد دارید به آن‌ها بدهید، مطابقت داشت.

با این حال، حتی فونداسیون موم زنبور عسل که برای استفاده در کندو در نظر گرفته شده است، در صورتی که موارد بدون سیم را انتخاب کنید، کار خواهد کرد.

اگر قبل از شروع، ابزار و مواد مورد نیاز را جمع آوری کنید، این پروژه ساده راحت تر پیش خواهد رفت. اما، آیا این برای هر نوع صنایع دستی صادق نیست؟

در مقایسه با بسیاری از ایده های صنایع دستی، این یک پروژه کثیف نیست. با این حال، اگر با بچه ها یا بزرگسالان نامرتب کار می کنید، یک پارچه قطره ای زیر میز پهن کنید.

تکه های ریز موم زنبور عسل به زمین ختم خواهد شد آنها را می توان به راحتی جارو کرد اگر کسی ابتدا روی آنها قدم نگذارد.

ورقه های موم زنبور عسل، فتیله، سشوار و قیچی برای ایجاد تصویر شمع مونتاژ شده اند.
شمع های موم زنبور عسل که با استفاده از ورق های موم و تصویر فتیله ساخته شده اند.

دستورالعمل ساخت شمع های موم نورد زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل گام به گام استفاده از ورق موم رنگی برای ساخت شمع های رول تزئینی.

  • قیچی

  • خط کش

  • سشوار/ تفنگ حرارتی

  • ورق کاردستی موم زنبور عسل را تهیه کنید: ورق موم زنبور عسل را که می خواهید برای اولین شمع خود استفاده کنید انتخاب کنید. ورق های مومی موجود در کیت شمع سازی نورد شده یا خریداری شده برای ساخت شمع های نورد – تقریباً 8 اینچ در 16 اینچ خواهد بود.این ورق بزرگ معمولاً نصف می شود تا از هر ورق موم زنبور عسل 2 شمع ساخته شود. استفاده از خط کش به شما در ایجاد یک برش مستقیم کمک می کند.
  • ورقه موم زنبور عسل را به آرامی گرم کنید:در منطقه صنایع دستی شما چقدر گرم است؟ در دمای سرد، ورقه‌های موم زنبور عسل می‌توانند شکننده باشند و به سختی بدون شکستن بریده شوند.اگر موم زنبور شما گرم نیست، یک سشوار سریع آن را انعطاف پذیرتر می کند. شما فقط به چند ثانیه زمان نیاز دارید.فقط یک انفجار واقعا سریع!! ما نمی خواهیم موم را آب کنیم. اگر ملحفه ها در مکانی گرم نگهداری شوند، نیازی به سشوار نخواهد بود. اگر ورق موم زنبور عسل خود انعطاف پذیر است و کار با آن آسان است، گرم نکنید.
  • فتیله شمعی خود را آماده کنید:تکه ای از فتیله شمع را ببرید که حدود 1 تا 1 1/2 اینچ پهن تر از ورق موم شما باشد.آن را در یک طرف تراز کنید (این قسمت پایین شمع خواهد بود) و در طرف دیگر بیرون زده. این قسمتی است که وقتی شمع تمام شد روشن می کنید.
  • رول کردن ورق شمع موم زنبور عسل:این نوع شمع باید محکم بغلتد اما نه آنقدر محکم که موم را خرد کند. استثنا شروع فتیله است. برای این مرحله، حدود 1/8 اینچ موم را روی فتیله تا بزنید و محکم فشار دهید. این کار فتیله را محکم در ورقه موم محصور می کند. به شروع یک رول یکنواخت توجه ویژه ای داشته باشید.
  • آب بندی درز:هنگامی که ورق موم زنبور عسل کامل پیچیده شد، یک درز شل ایجاد می شود. شمع را به آرامی در دست خود نگه دارید.گرمای دست شما باید درز شل را نرم کرده و به شمع بچسباند.اگر هوا خنک است و مشکل دارید، یک انفجار سریع دیگر از سشوار آن درز را می‌بندد.

** شمع های موم رول شده بیشتر برای تزئین هستند تا استفاده. با این حال، اگر از فتیله با اندازه مناسب استفاده کنید – شمع باید بتواند کار کند.

شمع های موم زنبور عسل در اندازه های مختلف

با ورقه‌های موم می‌توانید چیزی بیش از مخروطی‌ها درست کنید. برای ساختن نذری، ستون های کوتاه و غیره، ورق را در عرض های مختلف ببرید.

هیچ محدودیتی برای تغییرات وجود ندارد – به تخیل خود اجازه دهید و یک شمع منحصر به فرد ایجاد کنید.

تصویر شمع نورد موم قرمز و سبز در اندازه های مختلف.

آیا می توانید از ورق های معمولی موم زنبور عسل استفاده کنید؟

زنبورداران اغلب می پرسند که آیا می توانند از فونداسیون معمولی موم زنبور عسل برای ساخت شمع های موم زنبور عسل استفاده کنند. پاسخ بله است.

اما به خاطر داشته باشید که ورقه های موم زنبور عسل که برای کندو در نظر گرفته شده اند ممکن است ضخامت ورق های صنایع دستی را نداشته باشند. ممکن است چرخاندن صحیح ورق ها کمی دشوارتر باشد.

با استفاده از ورق هایی با رنگ های مختلف و تکنیک های خاص برش می توانید حتی شمع های درخت موم خود را بسازید.

تزئین و ذخیره سازی شمع های موم شما

شمع های موم رول شده خود را به هر شکلی که می خواهید تزئین کنید. یک قطعه طبیعی از ریسمان جوت آنها را برای نمایش یا به عنوان یک بسته هدیه در کنار هم نگه می دارد.

آنها را در جای تاریک خنک نگهداری کنید تا زمانی که آماده استفاده از آنها شوید. آنها هدایای بزرگی می سازند اما به راحتی آسیب می بینند. آنها را با احتیاط بسته بندی کنید.

شما همچنین می توانید ساخت شمع موم با قالب ها ساخت شمع های موم ریخته شده گران تر است اما زمان سوختن طولانی تری دارد.

ساخت شمع های موم زنبور عسل آغشته به دست کمی تلاش بیشتری را شامل می شود، اما اگر می خواهید قدم بعدی در کار با موم زنبور عسل بردارید، باید در نظر بگیرید.

برای یک هدیه یا کاردستی فوق العاده زیبا، شمع های موم زنبور عسل را با گل های خشک درست کنید و در صورت تمایل اسانس اضافه کنید. و اینها چراغ های ساخته شده با بادکنک و موم زنبور عسل خیلی ظریف هستند

سفارش فوری عسل ♥