چگونه زنبورها را دور نگه داریم


زنبورها و سایر حشرات همگی جایگاهی در جهان دارند. آنها به حفظ تعادل طبیعی کمک می کنند تا برخی از آفات محصولات غذایی را از بین نبرند. برخی از آنها حتی خدمات گرده افشانی مهمی را برای بسیاری از غذاهایی که می خوریم ارائه می دهند. با این حال، همه طرفداران پر و پا قرص زنبورها نیستند. و حتی آنهایی از ما که هستند ممکن است بخواهیم یاد بگیریم که چگونه زنبورها را دور نگه داریم.

زنبورها را به طور طبیعی از خانه خود دور نگه دارید

زنبور عسل در پنجره داخل خانه.

اگر قصد دارید زمانی را در خارج از منزل بگذرانید، به احتمال زیاد با زنبورها در تماس خواهید بود. در بیشتر موارد، این دلیلی برای هشدار نیست. زنبورهای بامبل و زنبورهای عسل در واقع بسیار مطیع هستند مگر اینکه لانه آنها در نزدیکی باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هنگامی که آنها در حال جمع آوری شهد و گرده هستند، به این افراد علوفه گیر می گوییم. در یک کلنی زنبور عسل، علوفه جویان تمام منابع مورد نیاز کندو را جمع آوری می کنند.

با این حال، ممکن است بخواهید تعداد حشرات گزنده را در مجاورت آن کاهش دهید. چند ایده وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

راهکارهایی برای کاهش تعداد زنبورها و زنبورها

  • گیاهان یا گلهایی را پرورش دهید که زنبورها را دفع می کنند
  • دارچین آسیاب شده را در نزدیکی قسمت های نشیمن بپاشید
  • اسپری آب و سرکه ممکن است در مناطق غیر گیاهی به خوبی عمل کند
  • با استفاده از آب با کمی عصاره وانیل یک اسپری درست کنید
  • اسانس برخی از انواع گزارش شده است که زنبورها را دلسرد می کند
  • از عطرهای رنگی روشن یا گلی بیرون استفاده نکنید
  • منافذ در کناره های خانه یا شب ها را ببندید
  • لانه های شناخته شده را در حالی که کوچک هستند بردارید

از گیاهانی استفاده کنید که زنبورها را دلسرد می کنند

در حالی که زنبورها و گل ها رابطه مهمی دارند، هر گیاهی برای زنبورها جذاب نیست. هنگام انتخاب گیاهان برای تزئین نواحی نزدیک درها و راهروها یا استفاده در ظروف، آنهایی را انتخاب کنید که هستند دافع زنبورها.

اینها شامل برخی گیاهان مانند نعناع فلفلی، اکالیپتوس و سیترونلا است. این امر تعداد زنبورهای بازدیدکننده و شکارچیانی (مانند زنبورها) را که در آنجا هستند و سعی در گرفتن یک وعده غذایی دارند، کاهش می‌دهد.

روغن سیترونلا، دارچین و عصاره وانیل نمونه هایی از استفاده از بو برای دور نگه داشتن زنبورها.

استفاده از رایحه برای دور نگه داشتن زنبورها

مانند بسیاری از حشرات، زنبورهای عسل نیز به بو بسیار حساس هستند. توانایی آنها در استفاده از رایحه برای یافتن غذا به مراتب از ما برتر است. همچنین بوهایی وجود دارد که آنها به آنها اهمیت نمی دهند – مانند دارچین.

هنگام برنامه ریزی یک مهمانی در خارج از منزل- یا اگر با حشرات نزدیک درب منزل مشکل دارید، کمی دارچین آسیاب شده در اطراف بپاشید. زنبورداران اغلب از این تکنیک برای کمک استفاده می کنند دور نگه داشتن مورچه ها از کندوهایشان هم.

گفته می شود که پوست خیار حشرات تحقیقی را دفع می کند. در طول فعالیت های بعدی خود در فضای باز، مقداری از آنها را روی بشقاب ها قرار دهید. سیر له شده یکی دیگر از این است – اگر خودتان بتوانید بوی آن را تحمل کنید.

ایده دیگر این است که یک اسپری با آب و کمی سرکه درست کنید، این را می توان در پاسیوها و قسمت های سنگ تراشی مه پاش کرد تا حشرات را از بین ببرد. همیشه ابتدا روی یک ناحیه کوچک تست کنید تا مطمئن شوید که به سطوح آسیبی وارد نشده است. همچنین این را روی گیاهان اسپری نکنید – سرکه یک قاتل طبیعی علف های هرز است و ممکن است به پوشش گیاهی آسیب برساند.

مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری از عصاره وانیل با آب در یک بطری اسپری، یک اسپری دافع آفات طبیعی ایجاد می کند. اگر پوست حساسی ندارید، می توانید کمی به بازوهای خود بمالید تا حشرات را از بین ببرید.

روغن های ضروری مانند روغن نعناع فلفلی برای دفع زنبورها شناخته شده است. قرار دادن چند توپ پنبه با یک یا دو قطره روغن نعناع در اطراف عرشه می تواند کمک کننده باشد. این منطقه را نیز بوی خوبی می دهد!

زنبورها را به سمت خود جذب نکنید

اگر به نیش زنبور آلرژی دارید یا دارید آپی فوبیای شدید، بیرون نروید و مثل گل بگردید و بویید. لباس‌های رنگ‌های روشن و عطرها یا رایحه‌های قوی گلی ممکن است حشرات را به تحقیق بیاورند. این دقیقا همان چیزی است که شما نمی خواهید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

نکته جالب این است که پودر بچه با بوی شیرین تمایل به دفع زنبورها دارد. من اغلب از آن در محوطه زنبور عسل بین دستکش و انتهای آستینم هنگام بررسی کندوها استفاده می کنم.

از گذاشتن ضایعات غذا یا نوشابه بعد از صرف غذا در بیرون خودداری کنید. نوشیدنی های شیرین مخصوصاً برای حشرات فریبنده هستند. به محض اینکه کسی غذا را پیدا می کند، دوستان را برمی گرداند.

زنبورهای عسل را از خانه خود دور نگه دارید

دیدن زنبورهای عسل از باغ شما تجربه زیبایی است. با این حال، اگر آنها در خانه شما اقامت کنند – می تواند یک مشکل بزرگ باشد. داشتن آن بسیار گران است مستعمرات از دیوارها حذف شدند از یک خانه

با مهر و موم کردن شکاف ها یا منافذ در قسمت های کناری خانه، ستون های ایوان و شب ها از این مشکل جلوگیری کنید. آنها فقط در تلاشند تا مکانی برای یک خانه جدید پیدا کنند، اما بهتر نیست که آنها خانه شما را به اشتراک بگذارند.

زنبور منفرد روی لانه کوچک.

لانه ها و مستعمرات زنبور را حذف کنید

تفاوت های زیادی بین لانه زنبورها و زنبورها. با این حال، بهتر است هر گونه لانه ناخواسته را در حالی که هنوز کوچک هستند حذف کنید. لانه زنبورها در مراحل اولیه به راحتی از بین می روند. یک کلنی زنبور عسل ممکن است به خدمات یک زنبوردار منطقه نیاز داشته باشد.

لانه ها در زمین به طور معمول هستند زنبورهای ژاکت زرد. این شکارچیان تهاجمی می توانند بسیار خطرناک باشند. خرید تله به طور خاص برای ژاکت های زرد – یا ساختن خودت یکی از راه های مقابله با آنها است.

در حالی که این روش ها به کاهش جمعیت زنبورهای اطراف خانه شما کمک می کند، احتمالاً برای آنها کارساز نخواهد بود زنبورهای نجار. به غیر از تله های خاص، راه خوبی برای مقابله با آنها پیدا نکرده ام.

به اشتراک گذاشتن جهان با حشرات

علیرغم مزایایی که این حشرات مفید دارند، مواقعی وجود دارد که مورد نیاز نیست. نگه داشتن زنبورها دور از تغذیه کننده مرغ مگس خوار یا توضیح دادن چرایی زنبورها در حال بازدید از استخر همسایگان هستند – این مواقعی است که زندگی زنبورها و انسان ها درگیر می شود.

چندین تکنیک را امتحان کنید تا زمانی که تکنیکی را پیدا کنید که برای حشره مورد نظر شما مفید باشد، حتی می توانید خودتان آن را بسازید شمع موم زنبور عسل سیترونلا. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. اما، سعی کنید از متوسل شدن به مواد شیمیایی خشن خودداری کنید. این به همه ما آسیب می زند.

سفارش فوری عسل ♥